Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 133309 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #150 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 09:14:40 »
Jedynie niepokojące to koniki... no ale zobaczymy.
Plus jednak chyba miałem rację, że to
Spoiler: PokażUkryj
DSII i Endor.
Wiec trzymam kciuki żeby jako niespodzianka na premierze nie wyskoczyły Ewoki

Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #151 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 09:29:23 »
Jeśli Endor to tylko z ewokami!

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #152 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 09:59:27 »
Ewoki zawsze mile widziane - bądź co bądź, walnie przyczyniły się do zniszczenia DSII.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #153 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 10:05:45 »
Po kilku obejrzeniach większa obawa. Czy JJ tym razem nie powtórzył ROTJ?

Wygląda na to jakby Kylo
Spoiler: PokażUkryj
 jednak się nawrócił, więc po raz kolejny powtórka: last minute redemption, czarny charakter w ostatniej chwili się nawraca przeciwko większemu złu. Endor, DSII,  Palpatine, ultimate space battle.
Oczywiście to tylko spekulacja. Niektóre shoty sa lekko over the top, te destroyery i rebeliancka armada, ale ujęcie blockade runnera nad drzewami jest miodne.

No i threepio...  :'(

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #154 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 11:46:13 »
Benderowi się nie podoba, więc film zapewne będzie genialny :)

Jednak można traktować to forum jako opiniotwórcze  8)

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #155 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 12:08:56 »
Benderowi się nie podoba, więc film zapewne będzie genialny :)

Jednak można traktować to forum jako opiniotwórcze  8)

Zanim zaczniesz odpowiadać na posty, czytaj je.

@everyone Niech ktoś w końcu zbanuje tego trola.


EDIT: bilety już można kupować
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Październik 2019, 12:10:27 wysłana przez Bender »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #156 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 12:59:56 »
Nie rozumiem twojego oburzenia. Z mojego punktu widzenia masz po prostu zryty gust. Widziałem komiksy które polecasz, którymi się zachwycasz - we mnie wzbudzają wręcz obrzydzenie, nawet bym ich nie tknął. Podobnie jest z, że tak powiem, naszymi gustami w innych aspektach życia. Czyli mam podstawy do brania pod uwagę twoich opinii. Gdzie ty tu widzisz trollowanie?

No chyba że dla ciebie trollowaniem jest każda wypowiedź, która ci się nie podoba, ale na to już nic nie poradzimy...

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #157 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 14:21:18 »
Twoja opinia na temat mojego gustu, podobnie jak i generalnie Twoja osoba, mnie nie interesuje. Może jedynie w aspekcie irytującej konieczności omijania Twojej obecności na forum jako zwykłego trolla. (nawet w tym aspekcie nie jesteś interesujący, bo trollować można z finezją, a Ty po prostu machasz na oślep kilofem)
 

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #158 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 15:02:30 »
Ja w tym zwiastunie nie widzę żadnej historii. Mogą być jakieś nawiązania do
Spoiler: PokażUkryj
"Powrót Jedi"
, mogą chcieć pokazać jacy to nie są "odważni" i
Spoiler: PokażUkryj
pozbyć się... kogoś
, mogą wypluć na koniec jakiegoś
Spoiler: PokażUkryj
klasycznego złola
.
I tyle.
Idę ze względu na Carrie i nic poza tym. Nie liczyłbym tutaj na żaden sens i logikę.
No i ten tekst...
Spoiler: PokażUkryj
"The saga will end". Saga się skończyła wraz z Ep. VI. Wszystko co chronologicznie po niej to pozbawione logiki odcinanie kuponów
.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #159 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 15:25:42 »
Twoja opinia na temat mojego gustu, podobnie jak i generalnie Twoja osoba, mnie nie interesuje.

I dobrze, bo nie powinna. Tłumaczę jedynie, że nie jest to trollowanie, tylko opieranie się na opinii innego użytkownika forum. Innymi słowy mówiąc - ja twoje opinie bardzo cenię. Jeśli tobie się coś podoba, to ja od tego trzymam się z dala. I odwrotnie :) To po prostu stwierdzenie faktu, nie musisz odgrywać sfochanej księżniczki. Bierz przykład ze mnie - ja do ciebie nie podchodzę emocjonalnie, tylko instrumentalnie, bo mi się przydajesz do wyrabiania sobie wstępnej opinii o różnych komiksach, a teraz nawet filmach :)

bo trollować można z finezją, 
 

Ok, przyjmuję opinię eksperta.

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #160 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 16:01:36 »
Disney po raz kolejny wyruszył na żer na nostalgii fanów. Ten zwiastun zgasił we mnie resztki nadziei.

Offline Pawelek

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #161 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 16:27:09 »
Ja cały czas mam nadzieję, że ta ostatnia część "sagi Skywalkerów" nie otrzyma od fanów prześmiewczego podtytułu "No Hope".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #162 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 22:09:51 »
Fenomenu niedorzecznego rozłamu fandomu "Gwiezdnych Wojen" na bardzo skrajne nacje, naprawdę, choćbym spróbował zrozumieć nigdy mi się to nie uda. Owszem, żyjemy w otwartym świecie, przeważnie akceptującym czyjeś zdanie, prawo wyboru i wolną wolę. Każdy z nas ma różne gusta i upodobania, i to zaakceptować trzeba. Jednak w przypadku "Uniwersum Star Wars", wobec tego, co w społeczności fanów ma miejsce, rzecz wygląda zgoła inaczej. Ciągłe łopatologiczne wałkowanie multum fanom Uniwersum, na temat tego, że Sagę Gwiezdnych Wojen powinno się szanować za to, że jest ona tym Uniwersum, że wciąż się dla nas się rozwija, działa, mimo że czasami... nie słucha próśb fanów. Jeśli ktoś krytykuje Gwiezdne Wojny za: małe czy restrykcyjne zmiany bo i takie się po 2014 roku w Uniwersum pojawiły, za Nowy Kanon, za przejęcie "Lucasfilm Ltd." przez "Disney'a", ba, w ogóle za jakiekolwiek odejścia od ,,cudu klasycznego Kanonu" to każdą swoją cząstką chyba raczej pluje na dziedzictwo "Star Wars", na wszystko co wniosło i jeszcze wniesie ono do eteru popkultury. Z serc fanów wyziera czysta negatywna siła, niczym jad sączący się z jestestwa Imperatora Palpatine'a. Pcha się ona w kierunku serca Gwiezdnych Wojen, i jest do tego stopnia zła i atawistyczna, że ci właśnie fani nie zdają sobie z tego sprawy, że ciągłe narzekanie na Sagę "Star Wars" i jej ośmieszanie szkodzi jej i ją rujnuje.

Koniec monologu i narzekania. ;) Pora na małe co nieco w kwestii moich wrażeń po ujrzeniu finałowego trailera do "Star Wars: Episode IX. The Rise of Skywalker". I były to niemałe wrażenia, niemałe. Towarzyszyła mi mnogość pozytywnych emocji, już od pierwszych sekund finalnego zwiastuna. Piękne, naturalne zjednoczone z Mocą Żyjącą i Mocą Kosmiczną, odgłosy przyrody: świergotanie, trele, cudowny ,,oddech lasu". A po tym lesie przemieszcza się niezwykle dynamicznie sama Rey. Potem, jak w "Uncharted" lub "Tomb Raiderze", nasza bohaterka skacze na niebotyczną odległość ponad przepastną skarpę. Cięcie montażowe i podobna aktywność Rey, lecz na innym obszarze. Siłą tego trailera jest niebywały kontrast, przepych i niemożebna skala pojedynków i obszarów. Skala, która uwydatniona jest w ilości okrętów Najwyższego Porządku, albo Floty Katańskiej lub zaginionej Floty Sithów, oraz w mnogości okrętów po stronie Ruchu Oporu.

Tron Imperatora w ruinach Gwiazdy Śmierci, pierwszej lub drugiej? Czy niezwykle mroczny, posępny tron, który widzieliśmy w zwiastunie czeka na Kylo Rena lub Rey? Czy któreś z nich będzie potężniejsze od Imperatora i zawładnie Galaktyką?

Jedynie nurtuje mnie głos, który jest narracją w pierwszej części trailera; nie wiem do kogo należy.


Na dokładniejszą analizę zwiastuna przyjdzie jeszcze czas. I rzeczywiście, finał Sagi "Gwiezdnych Wojen", tej epizodowej głównej Sagi rzecz jasna, zapowiada się iście epicko!  :o :o


Offline Gieferg

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #163 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 10:15:05 »
Obejrzałem zwiastun i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że grosza za to nie dam. TFA po mnie spłynęło, TLJ mocno wkurwiło,(a Solo nadal nie widziałem) teraz mi już wisi co z tą trylogią zrobią. Pewnie poczytam sobie spoilery po premierze, a film może obejrzę jak znajomy kiedyś kupi.

Cytuj
Saga się skończyła wraz z Ep. VI.

Amen.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Październik 2019, 10:17:59 wysłana przez Gieferg »

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #164 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 15:47:51 »
Wreszcie bedzie konkretna BITWA  Rebeli z Imperium bo te wcześniejsze potyczki to był chyba żart ;)