Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 133292 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 21:59:32 »
Ciekawe, czy 42 lata głównego ciągu fabularnego Sagi "Star Wars", czyli tego, co ją najbardziej ukształtowało w potężną nie mającą końca żywą legendę, skończy się w "The Rise of Skywalker" jakimiś napisami końcowymi w odcieniu żółtym lub niebieskim, przesuwającymi się na czarnym upstrzonym miriadami gwiazd tle, które głosiłyby: ,,W Galaktyce nastał pokój. Czas konfliktów i wojen został odroczony. Moc osiągnęła pożądaną równowagę". Czy ujrzymy coś w tym lub podobnym pozytywnym, neutralnym bądź negatywnym stylu? Czy pojawi się w końcu scena po napisach w finalnym, długo wyczekiwanym kinowym Epizodzie IX "Star Wars"? A może nic takiego nie nastąpi i kiedyś ujrzymy Epizody X, XI, XII? Kto wie, kto wie...


Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #91 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 23:18:27 »
Osobiście liczę trochę właśnie na takie słodko-gorzkie zakończenie. W Galaktyce nie nastanie pokój, gdyby w ciągu jednego filmu aż tak diametralnie zmieniła się sytuacja polityczna, to moim zdaniem byłoby to najgorsze możliwe zakończenie.

Sceny po napisach to też nie jest klimat SW, nikt się tego nie spodziewa i wrzucanie teraz tego jest bez sensu. Epizodów 10+ raczej też nie ujrzymy, to miała być saga Skywalkerów, która dobiega końca. Chyba że twórcy zaczną zaprzeczać sami sobie...

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #92 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 17:48:19 »
W nawiązaniu do special look trailera "Star Wars: Episode IX. The Rise of Skywalker" mam jeszcze pewne wątpliwości, ot małą męczącą mój fanowski umysł, niczym podstępny myślowy chochlik, zagwozdkę wobec obecności w materiale zwiastuna potężnej niby-floty okrętów gwiezdnych:

Gargantuiczne Niszczyciele (bo chyba żadnego Superniszczyciela na "Special Look Trailerze" nie było), które widzieliśmy w specjalnym iście honorowym materiale zwiastunopodobnym do "The Rise of Skywalker", Epizodu IX "Star Wars", nie mogą - przynajmniej nie powinny - przemierzać próżni Galaktyki, wynurzając się z jakichś jej granicznych fluktuacji grawitacyjnych i zaburzeń innych oddziaływań, jeden koło drugiego, skalibrowane w perfekcyjnej odległości, jednostka koło jednostki, z tą samą prędkością. I to bez żadnych drobnych zaburzeń czy strat energetycznych; ot takie duże niestabilne domino. Aby ruch ,,w tak masywnej ilości, tak masywnych Niszczycieli" miał logiczne prawo bytu, moim zdaniem lepsze jest założenie, że każdy z takowych okrętów tworzących tę dziwną, agresywną, potężną formację, musiałby być nadzorowany, tak, aby cała armada Niszczycieli przepływała przez macierz Galaktyki bardzo, bardzo płynnie. Wszystkie okręty musiałblyby tworzyć wspólnie gigantyczne pole siłowe, które trzymałoby kurs, stabilność i prędkość w przestrzeni kosmicznej; o jakiejkolwiek pomyłce, chociażby jednego z Niszczycieli nie może być mowy! Mało tego, jeśli Flota widoczna w niedawno zaprezentowanym materiale video od "Disney/ Lucasfilm Ltd." wynurzała się z niestabilnej wyrwy bądź wiru grawitacyjnego - sami nie wiemy co to jest za zjawisko i obszar Galaktyki - to faktycznie całą flotę powinno otaczać proporcjonalnie rozłożone pole siłowe znoszące skutki oddziaływania grawitacyjnego tegoż to obszaru... Co raz bardziej wygląda mi to na drugą część wizji Rey, albo coś z czym nawet Palpatine nie miałby nic wspólnego: powrót Snoke`a lub zaniepokojonych brakiem jego obecności przedstawicieli jego rasy bądź organizacji, do której on należał. Co ciekawe wzorowany na modelach "Imperial", Niszczyciel "Finalizer", skonstruowano w stoczniach na terenie Nieznanych Regionów, więc ,,ziomkowie Snoke`a" mogliby mieć sposób na powrót, mimo że na "Finalizery" w Special Look trailerze mi to nie wyglądało...

Offline Mateusz

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #94 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 07:50:44 »
Czas zacząć wertować oferty kredytowe






Nie tak duży jak Falcon (w sensie mniej klocków), ale też imponujący

Offline R~Q

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 10:37:42 »
Nowe zestawy klocków lego to najlepsze, co wyszło z disnejowych Gwiezdnych Wojen.

Polecam też grę Lego Star Wars: The Force Awakens. Jest lepsza od filmu i ma lepszą fabułę (!).

Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #96 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 10:56:36 »
Akurat ten model im się nie udał (albo inaczej: w porównaniu do sokoła i ceny to się nie opłaca).

A co do gry, to chyba najbardziej zbugowana gra, w jaką miałem okazję grać. Crash co 15, 20 minut, problemy z zapisem progresu, dodatkowo zupełnie nieintuicyjne menu. Jak się przez to przebrnie, to gra może niezła, ale w końcu nie dałem rady problemom. I nie, to nie jest problem z moim sprzętem/systemem. Dziesiątki innych gier działają bez najmniejszego problemu.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #97 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 13:26:56 »
to prawda, trochę drogo, klocków jest trochę ponad połowa tego co w Sokole, a cena niewiele mniejsza. Ale na allegro będzie można w przyszłym roku kupić pewnie o jakies 1000 zł taniej, tak jak z Sokołem

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #98 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 18:35:46 »
A jakie jest moje geekowskie, kolekcjonerskie marzenie, jako fana Uniwersum "Star Wars", i to takie w przewidywanym przeze mnie zasięgu finansowym? Śpieszę, jak Jawowie na kafowym spidzie, z odpowiedzią. I jest to Gwiazda Śmierci - prawdziwy, masywny model LEGO stacji, z świetnym, jak na standardy materiału klocków marki przystało, odwzorowaniem zewnętrznego i wewnętrznego szkieletu - tu: sprzęt, wypełnienia i poziomy, ,,na w miarę powiedzmy" godnym poziomie. Różnica cenowa solidnego poziomu modeli Gwiazdy Śmierci waha się od 1800 do około 3000 złotych. Zanim kupię - i oby kiedyś do tego doszło - klockowo-legowy ,,prototyp" Orbitalnej Stacji Bojowej GS-1, zaopatrzę się w inny klockowy model "Millennium Falcon YT-1300" o sygnaturze 75212, czerpiący inspirację z pierwowzoru frachtowca z kinowego Spin-Offu Nowego Kanonu Uniwersum, "Solo: A Star Wars Story".

A oto Sith Trooperzy, na nie wiadomo czyich usługach.



Pięknie, energicznie akcentująca i odbijająca światło, władcza karmazynowa barwa głównych elementów zbroi tego rodzaju Szturmowca: całość pancerza plus hełm. "Disney/Lucasfilm Ltd." przechwalają się, że ci wyszkoleni żołnierze należą do elitarnego oddziału armii Najwyższego Porządku; jest to poniekąd logiczne, zakładając, że potężna armada Niszczycieli, którą widzieliśmy w specjalnym zwiastunie do Epizodu IX "Star Wars", na prawie każdym z okrętów miałaby odpowiednią ilość walczaków z formacji Sith Troopers. Z drugiej strony Karmazynowi Szturmowcy mogliby być oddziałem na usługach w jakiś sposób (Stały lub na tę jedyną, ostateczną, mającą na celu pogrążyć Skywalkerów i Galaktykę w ciemności okazję) reaktywowanego do życia Palpatine'a. Abrams milczy, niczym zaklęty przez Kathleen Kennedy akolita, dlatego o zastępach Sith Troopers i ich prawdziwym przeznaczeniu dowiemy się dopiero na seansie "The Rise of Skywalker"; chyba że ci Szturmowcy przemkną nam na jednym krótkim ujęciu pełnego zwiastuna do filmu, który pojawi się gdzieś za miesiąc.

 

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #99 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 08:51:17 »
A oto Sith Trooperzy, na nie wiadomo czyich usługach.



Pięknie, energicznie akcentująca i odbijająca światło, władcza karmazynowa barwa głównych elementów zbroi tego rodzaju Szturmowca: całość pancerza plus hełm. "Disney/Lucasfilm Ltd." przechwalają się, że ci wyszkoleni żołnierze należą do elitarnego oddziału armii Najwyższego Porządku; jest to poniekąd logiczne, zakładając, że potężna armada Niszczycieli, którą widzieliśmy w specjalnym zwiastunie do Epizodu IX "Star Wars", na prawie każdym z okrętów miałaby odpowiednią ilość walczaków z formacji Sith Troopers. Z drugiej strony Karmazynowi Szturmowcy mogliby być oddziałem na usługach w jakiś sposób (Stały lub na tę jedyną, ostateczną, mającą na celu pogrążyć Skywalkerów i Galaktykę w ciemności okazję) reaktywowanego do życia Palpatine'a.

O Jezu, w pierwszej chwili przeczytałem, że PiS Troopers na usługach Najwyższego Porządku chcą pogrążyć w ciemnościach opozycję.

Wiem, offtop, do wywalenia :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #100 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 16:04:58 »
"Dakann", którego z filmików na temat Uniwersum "Star Wars" kojarzycie, na swoim kanale YT przygotował materiał - i to bardzo dobry materiał - o "10 specjalnych umiejętnościach Mocy". Jedną z nich, którą ciekawie omówił była tzw. Burza Mocy, i wobec jej zastosowania, mimo iż jej historia opiera się głównie na starwarsowskich "Legendach", przyszła mi do głowy pewna teoria, w której Burza Mocy w filmowym Epizodzie IX Star Wars, "The Rise of Skywalker" mogłaby się sprawdzić:

Na potężne błyskawice Ciemnej Strony Mocy! W końcu zrozumiałem, wszak dotarła do mej fanowskiej świadomości pewna teoria na temat obecności gigantycznej floty Niszczycieli w dodatkowym zwiastunie do "The Rise of Skywalker". Jak widzieliśmy takowa flota zaznaczyła swą obecność na tle jakiegoś zaburzenia grawitacyjnego, nawałnicy gwiezdnej, czy innego wiru, jakby wyłaniała się z tunelu czaso-przestrzennego. Tym tunelem byłoby nic innego, jak tylko "Burza Mocy", o której wspomniał Dakann, którą to jako najpotężniejszą techniką Ciemnej Strony Mocy władał sam Palpatine! Takiego zaburzenia hiperprzestrzeni użyłby Palpatine w Epizodzie IX, aby przywołać flotę Sithów w wybrane miejsce Galaktyki, w celu zwiększenia szansy zniszczenia Ruchu Oporu i Skywalkerów, jeśli rzeczywiście za wszystko, i za Snoke'a również, on sam by odpowiadał!!... I weź tu czekaj do 19 grudnia 2019 roku!  8)


sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #101 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 19:46:14 »
Ten ruch oporu z paroma statkami to taka flota mogla by rozwalic doslownie w pyl. To mnie w SW smieszy zawsze ze taki stosunek sil a ....

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #102 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 08:50:34 »
Zgadzam się.
Mnie zawsze zdumiewały gigantycznych rozmiarów niszczyciele. Pamiętam wszelkie zestawienia gdzie dominował okręt Vadera czy gigantyczne krążowniki Mon Calamari.
Choć staram się jak mogę wybaczać nowym epizodom tak irytuje mnie wprowadzane jeszcze większych jednostek. Najpierw kolos z początku "The last Jedi" zniszczony przez jeden myśliwiec i jeden bombowiec (lol!), a następnie gargantuiczny okręt Snooke'a. Rety, w jakich stoczniach to musiało powstawać? Jak długo to budowali? Może kilka pokoleń? :)) Na jego pokładzie chyba służyło kilka cywilizacji!?! :))
A Rebelia/Ruch Oporu daje im wycisk kilkoma statkami z demobilu....

Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #103 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 09:39:16 »
Tak było od samego początku. Luke Skywalker jednym małym X-Wingiem niszczy GŚ, później parę statków niszczy GŚ2. Zniszczeń innych statków, czy to w Legendach, czy w kanonie nie sposób zliczyć. Jeśli Rebelianci byli w stanie niszczyć najbardziej chronioną broń, to parę statków też nie powinno robić wrażenia.

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #104 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 15:01:56 »
Dlatego najbardziej podobają mi sie epizody 1-3 choć wielu narzeka  i gada że 4-6 to najlepsze co spotkało SW...

Jednak moim najlepszym z najlepszy filmów SW pozostaje Rogue One - cudeńko dla mnie - brud smród i prawdziwa walka! Poważni rebelianci oraz poważni szturmowcy - WINCYJ ! ! !