Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 133912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zwirek

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1485 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 21:42:45 »

Najnowsza produkcja też wygląda nieciekawie, strasznie płasko. No nic, trzeba czekać na 2 sezon Andora.

Jap... masakra, co badziewie :o to jest jakaś preprodukcja? Dali kamerę Chewbace?

Offline xanar

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1486 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 00:47:58 »
Chyba coś nie pykło (kolejny raz)  ::)

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan M

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1487 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 06:47:43 »
Wycofali się rakiem z sw w kinach po 5 filmach, gdzie tylko jeden był faktycznie dobry -rouge one- ,drugi był takim nostalgicznym tripem jak ep VII a poztale trzy to ściek. Ciekawe kiedy odpuszcza seriale bo poza Andorem i 2 sezonami Mando seriale sw to podobny śmietnik. Niestety fani tak łykają te wszystkie ahsoki i inne filonizmy więc mogą nas tym gównem długo zarzucać. Dlatego liczę, że serialowy Warhammer 40 k z Amazonu będzie dobry, to samo serial osadzony w uniwersum Diuny od hbo. Cokolwiek co sprawi, że miny tych kretynów z Disneya zbledną. Ja wiem, że te patałachy głównie na hajs patrzą, ale nie wiem jak można spać spokojnie mając na sumieniu "Somehow palpatine returns" ....

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1488 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 14:08:34 »
Z tego co słyszałem, to Disney kilka razy zmieniał wersję jeśli chodzi o zapowiedź Acolyte. Za pierwszym razem, że akcja dzieje się na 100 lat przed Mrocznym widmem, później że 50, teraz stanęło chyba na 20 latach.
Ale jeśli faktycznie tak jest, to co my właściwie widzimy? OK, świat Star Wars zawsze był różnorodny, ale jak patrzę na ten zwiastun to odnoszę wrażenie, że na tej planecie żyją tylko kobiety jedi, azjaci i potworki. Nie przeszkadza mi przewaga kobiet ani innych ras niż biała, ale po prostu próbuje połączyć kropki. Poza aktorką z Matrixa, której swoją drogą już dawno nie widziałem na ekranie, nikogo nie kojarzę. Dalej to wygląda jak kolejny tani kicz, tym razem beż jakichkolwiek easter eggów. Nie czekam.

Offline Cringer

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1489 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 14:26:49 »
Nie przeszkadza mi przewaga kobiet ani innych ras niż biała, ale po prostu próbuje połączyć kropki.
::)

Offline Dracos

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1490 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 14:46:53 »
W zasadzie interesuje mnie tylko kiedy to się dzieje i żeby nie było żadnego fan serwisu w postaci nawiązywania do postaci z Trylogii 1-3 i 4-6. A czy warto będzie dać szansę to zdecyduję po jakichś recenzjach a nie po trailerze :) Byłbym za tym żeby machnęli coś z Old Republic, jak już muszą doić franczyzę SW.

Offline Pan M

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1491 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 15:12:50 »
Po pierwsze Disney nie ma jaj i przeszedłbym z tym do porządku dziennego, gdyby się nie spinali, że jednak jaja mają. 100 lat wstecz to tyle co nic, miałko się to  ma do genialnego kotora dziejącego się 4 tysiące lat wcześniej. Na pewno będą wybiegi z nawiązywaniem do filmów i wcale się nie zdziwię jak w drugim zwiastunie pojawi się Yoda. Disney jest zbyt zachowawczy. Po drugie, w kwestii estetytki jakby pokazać niektóre fragmenty bez kontekstu to powiedziałbym, że to Black Panther 3. Jasne, że to różnorodna galaktyka pełna różnych ras, gatunków ale tu granie diversity wygląda jak typowe wbicie się w klucz współczesnych standardów na to.

Nie wierzę, że to będzie dobry serial bo Disney ubija wszelką kreatywność.Andor był świetny bo powstawał totalnie z boku i CEO nie mieli parcia na fanserwisowe gówno w takim natężeniu kosztem historii. Oczywiście jest tam  Mon mothma,wiadoma scena po napisach po finale sezonu ale to jest tyle co nic w porównaniu z mało zgrabnym fanserwisem z Ashoki, która to zresztą nie jest nawet samodzielna historia. To jest kontynuacja live action Rebels, przez co jest hermetyczna dla danej grupy, do tego ciąg dalszy The clone wars też bo sumie, w końcu to  tam debiutowała uczennica Anakina. Poza tym przeraża mnie myśl, że dojrzalszy Andor egzystuje równolegle w jednym świecie z dziecinną Ahsoką i nawet można by te projekty crossowac przez postać Mothmy....Matko bosko oby nie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2024, 15:22:08 wysłana przez Pan M »

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1492 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 16:07:35 »
  Nie rozumiem co masz do Solo, to całkiem fajny film.

Offline Pan M

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1493 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 17:04:17 »
  Nie rozumiem co masz do Solo, to całkiem fajny film.

Tak fajny, że już nic z core fabuły nie pamiętam.Tak fajny, że to kolejny bazujący na nostalgii bait, bo Maul, bo ten słynny skok sokoła. Do tego wizualnie miałkie i bez polotu.

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1494 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 19:13:20 »
OK, świat Star Wars zawsze był różnorodny, ale jak patrzę na ten zwiastun to odnoszę wrażenie, że na tej planecie żyją tylko kobiety jedi, azjaci i potworki. Nie przeszkadza mi przewaga kobiet ani innych ras niż biała,

Ja z kolei wychodzę z prostego założenia, że jeżeli jest przewaga kobiet i kolorowych to nie jestem grupą docelową tej produkcji. Skoro biali faceci nie są im potrzebni do zabawy to niech im to finansują kobitki i mniejszości. Przecież nie będę się pchał z kasą tam gdzie mnie nie chcą.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline chch

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1495 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 19:29:34 »
Tak fajny, że już nic z core fabuły nie pamiętam.Tak fajny, że to kolejny bazujący na nostalgii bait, bo Maul, bo ten słynny skok sokoła. Do tego wizualnie miałkie i bez polotu.
Postać darhomianina (czy jak sie tam nazywa ta rasa) byla niepotrzebna (chociaz wg mnie to nie maul, wygladal troche inaczej i jego miecz tez), ale oprocz tego jak sie calosciowo porowna ten film do ktorejkolwiek czesci trylogii o Rey to wg mnie solo wypada lepiej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2024, 19:51:55 wysłana przez chch »

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1496 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 19:30:25 »
  Zero nostalgii, jedną z głównych rzeczy przecież które zabiły ten film było to, że nikt go nie chciał. Nikomu łącznie ze mną, nie był potrzebny film o Hanie Solo. No dobra, może serduszko mocniej zabiło jak pokazali Sokoła po raz pierwszy w rytm tej przeróbki głównego motywu przez Johna Powella. No i wiadomo "Han strzela pierwszy", ale to była autentycznie zajebiaszcza scena. Maul, kompletnie wyciągnięty z tyłka w kinie aż się zaśmiałem.
  To jest autentycznie dobrze zrobiony film. Ron Howard to bardzo dobry reżyser i wycisnął z tego co miał co się dało. Film jest efektowny, scenariusz ma sens a obsada jest bardziej dobra niż bardzo dobra. Szczerze? Na nostalgii to już bardziej poleciał Rogue One ze swoją końcówką.

Offline Zwirek

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1497 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 19:36:30 »
Chyba coś nie pykło (kolejny raz)  ::)



Spokojnie, dopiero się rozkręca, zaraz zablokują licznik.



Po raz kolejny wierzyć, że tym razem będzie dobrze, trzeba mieć chyba syndrom sztokholmski. The Acolyte to jest kino skierowane do kobiet, gdzie stare baby naparzają się z młodymi babami. Plus jakiś biały patriarchalny samiec idiota, po którym będzie się ujeżdżać ku uciesze feministek. Tak to widzę. Na dodatek słabe zdjęcia, zasłanianie kadru postaciami, drętwa praca kamery, kadrowanie jakby robił to jednooki pirat, może to efekt wczesnej produkcji, ale zwiastun powinien zachęcać, a nie zniechęcać.

Co do Hana Solo, już zapomniałem o tym filmie. Solo z trylogii był świetny, bo Harrison Ford wykreował charyzmatycznego, brawurowego najemnika z poczuciem humoru. Han Solo z filmu o Solo, był do dupy, tutaj nie ma się co rozpisywać, ja nawet go nie polubiłem.

Offline Alexandrus888

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1498 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 20:51:57 »
Postać darhomianina (czy jak sie tam nazywa ta rasa) byla niepotrzebna (chociaz wg mnie to nie maul, wygladal troche inaczej i jego miecz tez)
Znając historię z Wojen Klonów: to Maul.

Offline chch

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1499 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 21:33:46 »
Znając historię z Wojen Klonów: to Maul.
Kiedyś oglądałem dwa pierwsze sezony.
Faktycznie wyczytałem w sieci że to jednak maul był w solo. Wydawało mi się że miecz w solo był trochę inny niż w MW, a ten zebrak miał więcej rogów niż maul... no cóż...