Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 134009 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1155 dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 21:32:42 »
Mimo nawet niezłego trailera Ahsoki juz nie uwierze w nic.

Mando nie da się oglądać.

Te filmy brzmia tak desperacko, że aż piszczy.
(zawsze jest szansa że dołaczą do armii skacelowanych ;)

RIP Star Wars.

Offline Kyms

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1156 dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 22:32:25 »
Podobają mi się zapowiedzi z wyjątkiem filmu o Rey. Nie mam nic przeciwko jej przygodom, chętnie spojrzę na nie. Nie podoba mi się obrany kierunek. Odbudowa Zakonu Jedi? Przerabialiśmy to już. Wtórny pomysł pokazujący jak brak im pomysłu na jej dalsze losy. Odbudowa i 66 są tak często wałkowanymi pomysłami, że dają wrażenie jakby świat SW nie miał do oferowania nic więcej. Andor czy początkowo Mando dawały popis rozbudowujący świat kreatywnie.

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1157 dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 22:34:21 »
To jest właśnie najgorsze ze swiat SW jest ogromny a ciagle to samo, choc wielu chce jednak to samo...

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1158 dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 23:36:20 »
  A ja chcę to samo, lubię tylko te piosenki które kiedyś już słyszałem. Fajnie, że Rey, chociaż kręci go jakaś kobita z Pakistanu (nie)znana z filmów dokumentalnych, więc niewiadoma ze wskazaniem na porażkę. Najsłabiej wygląda ten film Filoniego kinowe podsumowanie seriali brzmi głupkowato. W teorii najmocniejszy wydaje się Mangold, facet nakręcił sporo dobrych filmów i to bardzo różnych gatunkowo.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1159 dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 23:58:54 »
W teorii.  W praktyce już w  tych zapowiedzianych nastąpiły przetasowania kadrowe.  Co tradycyjnie niezbyt dobrze wróży.

Serio KK musi odejść. Swoją drogą ostatnio sporo wycieków a propos tarć nawet między nią i Filonim i Favreau. To ponoć ona naciskała na ekspresowy reunite Mando i Grogu i to w innym serialu..   Skutki widać. Szczerze? Favreau i Filoniego też powinni wypierodlić. Ten vibe Clone Wars któy teraz jest dosłownie w całym live action (poza Andorem) jest nieznośny. 

@Sum41  To nie do końća tak. To disney ma opory żeby ryzykować. (Zobaczymy z tym pre-prequelem, mam dziwne przeczycie, że za rok słuch o nim zaginie jak o Rogue Squadron i kilku innych)  Zamiast zainwestowania czasu zbudowanie czegoś nowego i ryzykowanie stawiaja na odgrzewanie kotletów i fan serwice (zobacz na trailer Ahsoki. Festival Fanserwisu. I jeszcze w najgorszej opcji czyli wciągania postaci z kreskówek do live action.
« Ostatnia zmiana: So, 08 Kwiecień 2023, 00:06:40 wysłana przez Bender »

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1160 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 00:27:15 »
   Wątpię, żeby odejście Kennedy miało cokolwiek zmienić, to Disney musi się zmienić najpierw. Zrobiono z tej kobiety Dartha Vadera (w sumie za to też jej płacą) a mi się nie wydaje żeby on była tam czymkolwiek więcej niż kukłą do spełniania życzeń zarządu, jak chcą tak mają. To już od dawna nie jest wytwórnia filmowa, tylko filmowa fabryka i jak to w korporacjach przepływ informacji charakteryzuje się pewną "bezwładnością" w pionie Marvela dopiero po 6-7 filmach i mniej więcej tylu samo serialach zaczyna do nich dochodzić, że coś jest nie do końca w porządku, więc tu też pewnie jeszcze im zejdzie. Najgorsze jest to, że w przypadku tych produktów (bo większości wypadków nie da się użyć wyrażenia dzieła X muzy), nie ma mowy nawet o robieniu filmu w ogólnym znaczeniu tego słowa. Przecież tam nie ma nawet reżyserów, to są raczej kierownicy planów co przychodząc na 9 do pracy dowiadują się, że będą robić "film" a scenariusz i lista aktorów znajduje się już u nich na mailu.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1161 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 12:39:03 »
Gawiedzi, społeczności, podzielony fandomie Star Wars... Nasze posty na forum wskazują, że... jesteśmy podzieleni na neutralnych, będących za i będących przeciw temu, czym i jak są obecnie Gwiezdne Wojny, fanów. I nie zgadzam się absolutnie, że - mówiąc łopatologicznie: ,,nic z tego, co ogłoszono niedawno na kwietniowym Star Wars Celebration, nie wydarzy się tak, aby było to co najmniej dobre. Że to, co Supreme Leader z Lucasfilm Ltd. ogłosiła nie jest warte ,,pińciu groszy". Jestem niezwykle zadowolony z rewelacji, które padły podczas tego konwentu. Z tego, jakie powstaną filmy i seriale, jaka to będzie różnorodność gatunkowa, tematyczna, nawet jeśli będą niektóre schematy narracyjne i fabularne się powtarzały! Damn it! Nie narzekajmy! Bo za te 2 lata sami do kina pójdziecie, sami za to wszystko zapłacicie i gadżety i figurki popkupujecie! Ha! Bang, bang!


Gwiezdne Wojny nigdy się nie skończyły, prędko ten czas nie nastąpi. Jak na moje fanowskie obeznanie i doświadczenie z ukochanymi treściami galaktycznych wojaży, sam pomysł na to, że w filmie Filoniego będą brane pod uwagę wszystkie historie rozgrywające się po Powrocie Jedi, które aktualnie tworzy się w Kanonie Star Wars idzie na plus temu Uniwersum! Również bardzo dobre okazuje się na przyszłość dla Gwiezdnych Wojen to, że James Mangold (cholera, to ten James Mangold! Mimo wszystko jest dobrze!) stanie za kamerą widowiska starwarsowego w stylu dramatyczno-historycznej epopei, jak "Spartacus", Ben-Hur" etc., że będzie to dzieło dotyczące prastarych w stosunku do Osi Czasu Galaktyki Star Wars lat: 25000 lat BBY? A jakże! I na co tu narzekacie! Jak nie ten reżyser, to znowu ten. Jak zły scenarzysta, to inny też nie jest lepszy. Tyle lat błagaliście o nawiązanie do Legend, o inne okresy czasu niż Republika/Stara Republika w Star Wars. Bierzcie to, co dostajecie. Gorzej nie będzie. I jeszcze Rey z Nowym Zakonem Jedi doświadczycie. Bomba! Hype z dozą ostrożności jest! No i rewelka!

Offline Zwirek

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1162 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 13:26:20 »
Fajny wątek, dorzucę swoje 3 grosze zbiorczo.

Obi-Wan Kenobi - mój umysł próbuje wyprzeć ten serial ze świadomości.
The Book of Boba Fett - jest ok, ale kiedy pojawia się Mando to dopiero wtedy widać, jaki ten serial jest miałki, według mnie odcinki z Mando są o klasę wyżej.
Andor - jestem wstanie zrozumieć, dlaczego się podoba, jest to inne podejście do SW, ale ja się wynudziłem, nuda.
The Mandalorian - dla mnie to jest najlepszy z tych wszystkich seriali SW jaki do tej pory się ukazał. Postać Mando + muzyka i ten spokój w serialu, budują świetną atmosferę, do tego odcinki są zwyczajnie ciekawe. Niestety 3 sezon zaczyna mnie niepokoić, jest "nowofalowy", w jednym z odcinków Mando właściwie zginął 2 razy, chyba nie tak powinno to wyglądać :/ Toleruję tylko dlatego, że mam sentyment do Starbuck.
Ahsoka - trailer mi się podoba, ale nie mam zaufania kompletnie, poczekam na recenzje. Widać, że serial jest mocno sfeminizowany, no zobaczymy.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1163 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 13:29:53 »
Bo za te 2 lata sami do kina pójdziecie, sami za to wszystko zapłacicie

Cyżby? Wyniki finansowe TLJ a zwłaszcza TROS mówią coś innego. Oceny 3 sezonu Mando także. Aktualny Audience score na RT to.... 56%. Moim zdaniem i tak zbyt łaskawy.

Nadmierne łączenie wszytkiego seriali, kreskówek, filmów na modłę MCU też im nie wyjdzie na dobre.  Sytuacją z końcówką TBOBF nie została zbyt dobrze przyjęta. A jak teraz w Ashoce każe sie, że musisz znać całe Rebels żeby oglądać serial, to sporo osób może powiedzieć pass.

I w końcu, jeśli nie będą dostarczać dobrych scenariuszy to we końcu nawet logo nie pomoże.

Offline Dracos

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1164 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 13:51:58 »
Czy ja wiem czy musisz znać Rebels, to że postacie będą miały jakieś linie dialogowe odnoszące się do ich wspólnej przeszłości to nie jest jakiś gigantyczny problem. To tak jakby całe bablanie Hana o parsekach i jego znajomości z Lando miało wpływać na odbiór oryginalnej trylogii. Fanservice fanservicem, ale nie jego obecność bądź brak wpływa na jakość scenariusza. Większym problemem jest usilne dogodzenie wszystkim tak żeby nikogo nie obrazić, skutkujące drętwymi dialogami plus powtórne wykorzystanie tego samego motywu bo nie masz pomysłu na nowy (Death Star), a nie to że Ahsoka zamieni kilka zdań z Syndullą czy Sabine.

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1165 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 14:04:37 »
A smutna prawda jest zapewne taka, że dopóki widzowie nie odwrócą się w sposób "kompletny" od tego typu "dzieł" to te będą klepane taśmowo. Tylko manko w kasie wytwórni może zmusić ich do jakiejkolwiek refleksji.
Czyli wszystko w rękach i portfelach fanów.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Zwirek

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1166 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 15:23:27 »
Czyli wszystko w rękach i portfelach fanów.
Fani mają to do siebie, że oglądają wszystko i raczej nie są najliczniejszą grupą odbiorców.

Offline Pan M

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1167 dnia: Pn, 10 Kwiecień 2023, 03:37:33 »
Nie oglądałem Rebels i raczej nie zamierzam, dlatego kompletnie nie odczuwam żadnej ekscytacji z powodu zrobienia wersji live action postaci z tej animacji. Szczerze powiedziawszy, to nawet mnie to zraża bo to jest już poważnie desperacka próba budowania czegoś podobnego co w filmowym Marvelu. Tylko, że tam to wypaliło dlatego bo komiksowy Marvel ma właśnie taką strukturę dzielenia uniwersum przez postaci, które są markami samymi w sobie i poza drużynowymi występami jak Spider-man, a Star wars to Star Wars. Jedno wielkie uniwersum, które jest atrakcją samą w sobie. Tutaj powinno się skupić na eksplorowaniu tego wszechświata, budowania lore, ciekawych zabiegach światotwórczych jak odległa przyszłość, przeszłość itd. ale nie wzbudzaniu hypeu, że " o jezus maria, patrzcie postaci z bajki w live action"  ::) albo crossach komiksowych gdzie seria "Vader" ma wspólny event z główną serią" Star wars". Niesamowite, no popatrz pan. Sorry ale przy pełni sympatii do Marvela, to takie Marvelowe podejście przy sw jest po prostu durne i kompletnie na siłę.

Co do powrotu Rey Palpatine. Niech wsadzą sobie to dosłownie w dupę :) Ta postać jest tak bardzo nijaka, umiejąca wszystko bo tak- i naprawdę pokrewieństwo rodzinne gówno znaczy w tej franczyzie, bo choćby taki Luke mimo wiadomego ojca i ogromnego potencjału nie rozwalił na atomy Palpatinea jak SuperRey.  Sorry ale mogiliby sobie darować i udawać, że tej postaci nie było a nie jeszcze wracać do tego szajsu, przy czym jeszcze te geniusze chyba się nie zorientowały, ze obrany przez nich kierunek sprawił, że wychodzi na to, że Palapatinowie wygryzli Skywallerków i żadnego debliowate, relatywistyczne podejście "Jestem Skywalkerem  bo czuje dobro w serduszku" niestety tego nie zmieni.

SkandalistaLarryFlynt napisał, że chce znowu to samo. Ja w pewnym sensie też, ale nie tym w  Disneyowym gównianym i asekuracyjnym podejściu.  Growoe Kotory albo komiksowa seria osadzona w tym okresie historycznym cieszą się estymą. Dlaczego tego nie zrobią? No czaje, ze nie ma tam postaci z bajek pokroju The Clone Wars i Rebels, Thrawna i zdaniem Disneya to pewnie nie są gwiezdne wojny "bo wicie rozumicie sw to Chewbacca". Co raz mniej ironicznie czekam aż Disney zrobi serialowy spin off o Maxie Rebo, tym niebieskim słoniku z pałacu Jabby. Naprawdę nic już mnie nie zdziwi.
« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Kwiecień 2023, 03:40:18 wysłana przez Pan M »

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1168 dnia: Pn, 10 Kwiecień 2023, 10:19:46 »
Tymczasem:

Trochę brakuje Jabby i pierwszej połowy filmu na tym plakacie ale i tak fajny klimacik:


Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1169 dnia: Pn, 10 Kwiecień 2023, 10:41:53 »
Growoe Kotory albo komiksowa seria osadzona w tym okresie historycznym cieszą się estymą.

Podpisuję się.
Cały czas mam wariackie, wręcz debilne marzenie żeby zrobili Bane`a dopóki jeszcze Dakota Fanning i Tom Hardy nadają się do tych ról...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".