Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 133646 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1125 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 12:30:41 »
No zaczyna sie dziać, tylko chyba dla samego dziania się. Action sequences beż żadnej ciężkości i napięcia. Te ich dialogi zaczynają być  mocno prequelowe. Komizm jest żenujący. Scenariusz jest żaden. Jako widz dostajesz informację co się stanie (albo sam to wyczuwasz) i to się właśnie za chwilę dzieje.
Character development nie istnieje. I get it, Grogu jest cute, ale to nie zrobi całego serialu.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1126 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 23:56:06 »
"The Mandalorian", s03e01, Dolby Vision & Atmos Disney +: wizualnie, do pilotowego odcinka nowego sezonu przygód nietuzinkowego Mando i ciekawego świata Grogu, nie mogę się absolutnie w tej kwestii do niczego przyczepić... Do niczego! ,,Dlaczemu" Marvel Studios nie korzysta z potężnych możliwości jakim jest narzędzie tworzenia nie efektów specjalnych do filmu lub serialu, ale prawie że nowej rzeczywistości, czegoś absolutnie unikatowego? StageCraft aż prosi się o wtargnięcie do procesu produkcyjnego filmów MCU! A jeśli chodzi o część omawianego odcinka wynikającą ze scenariusza, montażu, dźwięku, to kurnia było na 90% możliwości! Ton przygodowo-rozrywkowy, dostosowany do typowego ,,bajkowego" przekazu Disneya, zachowany. Wiem, nie wszystkim "The Mandalorian" będzie pasował: od zbytniej słodkości Grogu aż po prostotę scenariuszową i to, czemu ma służyć ten serial. W każdym razie nie narzekam, oceniam s03e01 "The Mandalorian" na: 8/10!

A to dla poprawy humoru:


Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1127 dnia: So, 11 Marzec 2023, 11:49:03 »
StageCraft aż prosi się o wtargnięcie do procesu produkcyjnego filmów MCU!
Ale oni już od jakiegoś czasu go używają. 😏

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1128 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 11:27:07 »
Wątek Mandalorian fajnie prowadzony, jest ciekawie.
Ale historia doktorka i świta dawnych znajomych to był tak denny element tego odcinka, że ze zniecierpliwienia już tupałem nóżką kiedy to się skończy... No nie było źle pod względem easter eggów:
Spoiler: PokażUkryj
courscant, niszczyciel, "trap"
. Podoba mi się przedstawienie republiki jako korporacji ze swoimi sztywnymi zasadami, zdatne poleganie na technologii - tylko dodawanie do tego polityki przypomina trochę "Andora". Może to właściwa ścieżka, żeby wymieszać trochę wątki w Mando - w Andorze brakowało mi tej "gwiezdnej" aury, pojedynków, kozaków. Tylko szkoda, że ten doktorek dostał tyle czasu "antenowego", bo nie tego oczekiwałem od tego odcinka.
UWAGA. Nie wiem czy brać to w spojler, ale widziałem taką fanowską teorię i prawdopodobnie wszystko ku temu zmierza, że:
Spoiler: PokażUkryj
Grogu jest klonem.
Inaczej
Spoiler: PokażUkryj
nie poruszano by tematy klonowania i nie wspominano o tym, że UDAŁO SIĘ je wykonać
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Marzec 2023, 11:28:57 wysłana przez HugoL3 »

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1129 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 12:18:31 »
To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
Spoiler: PokażUkryj
Wątek Mandalorian zaczyna ciekawie zmierzać w jakimś kierunku - ciekawe jakim?
Historia Pershinga wyhamowała ostre tempo otwarcia odcinka, ale moim zdaniem będzie miała spore znaczenie w kwestii genezy Nowego Porządku, "somehow palpatine returned" czy "stworzenia" Snoke'a. Wolniejsza narracja nie sprawiła żebym czuł zawód - podoba mi się koncepcja amnestii i programu "resocjalizacji" imperialnych, do tego powrót na Coruscant i masa smaczków - złomownia niszczycieli - aż czuło się grozę i cień Imperium!

Ogólnie odcinek na duży plus jak dla mnie. Czego nie mogę powiedzieć o wczorajszym kolejnym odcinku The Bad Batch - taki zapychacz po kapitalnym ubiegłotygodniowym.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1130 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 13:32:16 »
Mam zgoła odmienne odczucia.  Jakkolwiek ciekawe wątki nie byłyby poruszone (moim zdaniem jednak o niebo gorzej i bardziej naiwanie niż w Andorze) i to jest całkiem niezły trop, to seria nadal cierpi z jednego głównego powodu: scenariusza ciosanego toporem. I kilku pobocznych jak naprawdę słabe aktorstwo. Cąły czas mam wrażenie, że oglądam clone wars tylko z super wyrenderowanymi postaciami. 

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1131 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 13:37:10 »
Kilku pobocznych jak naprawdę słabe aktorstwo. Cąły czas mam wrażenie, że oglądam clone wars tylko z super wyrenderowanymi postaciami.

Odnoszę podobne wrażenie. W Andorze nie było tragedii, nie było też rewelacji, ale było parę pozytywnych zaskoczeń, natomiast tutaj naprawdę trudno dostrzec aktora z charyzmą. W pierwszych dwóch sezonach przyjemnością było oglądanie Giancarlo Esposito. Podobała mi się też scena z Wernerem Herzogiem, ale jego było mało. A teraz dostajemy naprawdę przypadkowych aktorów...

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1132 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 22:38:20 »
Absolutnie sie nie zgadzam. W Andorze mamy kilka znakomitych kreacji. Luthen - wadomo. Ale poza nim genialna Mon Mothma, doskonała Dedra. Syril. Marva, Brasso. Właściwie cała ekipa na Aldani przyzwocicie zagrana, podobnie jak ISB. Jest w czym przebierać.

Spoiler: PokażUkryj
Kino nie lubię, bo ogólnie nie lubię Serkisa. Ale wszyscy inni bardzo chwalą.

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1133 dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 09:23:04 »
Absolutnie sie nie zgadzam. W Andorze mamy kilka znakomitych kreacji. Luthen - wadomo. Ale poza nim genialna Mon Mothma, doskonała Dedra. Syril. Marva, Brasso. Właściwie cała ekipa na Aldani przyzwocicie zagrana, podobnie jak ISB. Jest w czym przebierać.

Spoiler: PokażUkryj
Kino nie lubię, bo ogólnie nie lubię Serkisa. Ale wszyscy inni bardzo chwalą.


No okej, ale ja pisałem, że dobrych aktorów nie uświadczymy w obecnym sezonie Mando :)

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1134 dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 10:08:08 »
Wiem, odniosłem się tylko do moim zdaniem krzywdząco-letniej oceny poziomu aktorstwa w Andorze. ;)

Co do Mando absolutna zgoda. Nie wiem czy to zresztą Disneyowi przeszkadza, bo trochę zgadzam się z podscastowymi opiniami zę zamienieli Mando w generator merchandisingu opartego na Grogu, i to jest teraz głównym napędem serialu, jak również utrzymania w nim status quo. Co oznacza, że możemy przez następne 5 sezonów oglądać ten sam krzepiący serce cute obrazek tatusia i synka. Słowa Favreau zdają się ten kierunek tylko potwierdziać.

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1135 dnia: Pt, 17 Marzec 2023, 10:14:46 »
Wiem, odniosłem się tylko do moim zdaniem krzywdząco-letniej oceny poziomu aktorstwa w Andorze. ;)

Dla mnie aktor odtwarzający rolę głównego bohatera nie podołał, może stąd taki pesymizm z mojej strony.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1136 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 19:38:20 »
Kolejny level gierki Mando zaliczony. Story? Nadal brak.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1137 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 16:50:32 »
"The Mandalorian", obejrzane do aktualnego "Chapter 19",. który to oceniam na: 8.5/10. To co przychodzi mi na myśl odnośnie tego serialu, a głównie wobec tego właśnie odcinka/rozdziału, to to, że jeśli ma to być, mamy go tak określać, serial o przygodach naszego Mando i Grogu - bez względu na to czego dość dokładnie ma to dotyczyć - to według mnie ten produkt tego typu serialem po prostu jest. Target widowni jest tu taki jaki jest; realności wydarzeń i emocji, napięcia, akcji - nie doświadczymy tego w "The Mandalorian" w takim wydaniu, jakby to był serial dla typowej 13+ widowni z typowej ramówki telewizyjnej. "The Mandalorian" jest tworem przygodowo-fantastyczno-naukowym z elementami westernu i ,,motywu drogi" głównego bohatera. Serial ten ma się sprzedawać, być odbierany przez szerokiego odbiorcę jako w miarę lubiany, jako świetny jakościowo dla pasjonata popkultury, ale i dla zwolenników Gwiezdnych Wojen z nowego pokolenia fanów.

@Up posty wyżej:

Katy M. O'Brian, przykładowo, to aktorka, która w Rozdziale 19 "The Mandalorian" zagrała postać ,,resecjolizowanej", tzn. przywracanej do społeczeństwa Nowej Republiki byłej pracownicy Imperium. Jej wątek jest tu niejasny, cholernie ciekawy i mimo wszystko oryginalny. Nie jest to weicy aktorka, która ma łatkę ,,noname'a" w świecie filmu i serialu. A dlaczego? Bo jak uważaliście podczas seansu "Kwantomanii" z MCU O'Brian zagrała tam jakąś rebeliantkę zamieszkującą Świat Kwantów. W serialu "Z Nation", bodaj w 4 i 5 sezonie, pełniła ważną pierwszoplanową rolę. Poza tym, jest to świetna trenerka sztuk walki; rzekomo pomaga w koordynowaniu i planowaniu choreografii scen walk tam, gdzie wciela się w jakieś role, czy to w filmie czy w serialu. A i jeszcze jedno:
Spoiler: PokażUkryj
chyba już wiadomo, kto odpowiadał w obozie odradzającego się Imperatora za proces klonowania i tworzenia Snoke'a.

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1138 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 12:15:01 »
Dobra, po 4 odcinku przyznaję: serial o niczym. Stracony czas i kasa na abonament. Chyba nigdy nie czułem takiego rozczarowania jeśli chodzi o seriale aktorskie SW.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1139 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 14:17:31 »
Troche przy okazji. Zawsze kochałem wygląd Boby Fetta. I po dziś dzień uważam, za projekt kostiumu (głównie hełmu) za majstersztyk. Ale teraz jak patrzę na tę ikonę, próbuje mi sie wciskać kilogramami w różnych konfiguracjach to trochę mnie mdli. To nie jest cool. Co za dużo to niezdrowo. A już jak widze wysyp tych pacynek biegających po plaży i "ćwiczątych" (cringe) to jest to naprawdę groteskowe. Cały ten wątek mandaloriański uważam za debilny, a to ich "the way" to już kompletna bzdura z tym niezdejmowaniem hełmu na czele. Co za brednie. 
A na oczekiwania widzów, że
Spoiler: PokażUkryj
może Grogu zostanie Mandalorianinem

to juz ręce opadają. Chyba za stary na to jestem XD

Zgadzam sie z niepopularną opinią, że Grogu powinni zabić.