Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 130698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Eyeless

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1005 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 20:13:12 »
Dracos, odpowiedź na dręczącą cię kwestię znajdziesz na końcu Rebels.

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1006 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 20:35:27 »
  Kałasz nie jest zrzyną ze Sturmgewehra, tylko wygląda bardzo podobnie a sam w sobie jest w dużej części kopią M1 Garand, co zresztą Kałasznikow sam przyznawał. Problem z tym, że ten karabin wygląda tutaj idiotycznie, raz że dizajn znany na całym świecie, dwa że zachowuje wyraźne cechy broni prochowej co akurat Lucas starał się ukrywać. Z drugiej strony jeżeli tylko takie problemy będą trapić ten serial to będzie super.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1007 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 20:45:13 »
Teraz czeka mnie Bad Batch a później Rebels, mam nadzieję że są przynajmniej na równym poziomie co Clone Wars. W sumie żałuję że obejrzałem wcześniej Mandalorian i TBoBF, bo raczej powtórki tak szybko nie zrobię, a sporo elementów by dodało dodatkowych smaczków seansowi.

Aż nabrałem ochoty kupić sobie jakąś figurkę  ;D

SPOILER: UKRYJ
Btw czy w którymś serialu jest wyjaśnione co się stało z Darth Maulem ?

Disney+ to jak na razie same korzyści; jako regularnie korzystający z tej platformy człek, mam świadomość tego, jakie produkcje są tu dostępne, jak wygląda interfejs usługi, i jaką ta usługa prezentuje jakość. Wiem, co mówię; teraz to tylko można żałować i gdybać, dlaczegóż to tej platformy nie było dostępnej w Polsce wcześniej. Jeśli chodzi o "Star Wars", osobiście proponowałbym przy tym wyborze, na który się decydujesz, wybrać najpierw oglądanie (i to bardzo uważnie!) serialu "Rebels" a dopiero potem "The Bad Batch" mimo iż ,,Zgraja" rozgrywa się na osi czasu Nowego Kanonu Uniwersum jako pierwszy chronologicznie serial. "Rebels" mają ten cholernie dobry czwarty sezon, gdzie właśnie wyjaśnia się to i owo (nie powiem, w którym odcinku i jak! Bez spoilerów!) z Zabrakiem Darthem Maulem! Natomiast "The Bad Batch" to klimatyczna i przemyślana (choć pewne wątki...), utrzymana w stylu "TCW" kontynuacja tegoż to serialu. 8)

Online Pan M

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1008 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 12:50:18 »
Kenobi nadrobiony. Generalnie jest dokładnie tak jak się spodziewałem po tym serialu. Absolutnie niepotrzebna historia to była, której główną zaletą jest rola Mcgregora i nic ponad to. Motyw z
Spoiler: PokażUkryj
 Leią towarzysząca Kenobiemu jest sobie po to, żeby fani mieli sentymentalną  erekcję z tego powodu i po nic innego. Spotkanie z Vaderem nie prowadzi do niczego interesującego i ponad to, jest niepotrzebnym, drugim postawieniem kropki nad i w kwestii supremacji Kenobiego nad Vaderem
Rola odtwórczyni Revy absolutnie cringowa i na drugim biegunie aktorstwa względem wyśmienitej kreacji Mcgregora. To jest taka kreskówkowa głupia rola złoczyńcy, którzy wszystkim wygraża, jak to każdemu pokaże a na końcu dostaje w papę. Słabe to jest i ja wiem, że sw zawsze bazowały na złoczyńcach przypominających rozhisteryzowanych nazistów, no ale jak dla mnie to już za dużo. Generalnie fajnie było znowu zobaczyć Mcgregora w tej roli, ale niech nie robią już więcej.

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1009 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 18:03:06 »
Dla mnie najlepsze prequele i zgadzam sie z autorem co do orginalnej trylogi ze jest srednia, nie zgadzam sie ze sequele sa najlepsze :)



FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1011 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 20:30:39 »
Komentarz pod zwiastunem "The Mandalorian" sezon 3, według mnie, jest zbędny; poraz kolejny będzie to genialne wizualnie (Bożeee! Dziękować ILM za stworzenie technologii filmowej StageCraft!) widowisko. I rzekłb bym, że będzie to najlepiej zaprezentowany pod względem płynności, jakości i dynamiki obrazu sezon tego serialu! Treść teaser trailera... Eh, niewiele nam mówi: ,,Mando" być może będzie czuł się jak ,,odrzutek albo bękart z klanu Mandalorian"; przewiduję w tej materii nawet coś na miarę Wojny Domowej. Nie wiem, czy tak będzie, czy nie - to hipotetyczne, ograniczone typowanie; Grogu to największa niewiadoma, gdyż ponownie może robić za ,,maskotkę" głównego bohatera, albo dawać mu jakieś dziwne wskazówki, co do położenia innego Jedi, który gdzieś (oprócz Ahsoki) jeszcze się ukrywa, np. Cal Kestis. No i moi drodzy... mamy Babu Frika! Grogu i Babu, którzy spotkają się ze sobą... i to w jednej produkcji?! Ha! Must see, ASAP!  8)

P.S. Równie kapitalnie, co trzeci sezon "The Mandalorian", prezentuje się seria animowana, "Tales of The Jedi", która w końcu w Kanonie być może odpowie nam na bardzo ważne pytania, co do ,,nieznanego" tyczącego się wielu postaci Uniwersum i wątków z nimi związanych. Bueno w opór! 8)

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1012 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 22:05:36 »
Co kto lubi. Dla mnie mando-klanowość to był najsłabszy i najbardziej patetyczno-krindżowy element tej serii. Tak wiec z umiarkowanym entuzjazmem witam taką saturację tego wątku w trailerze. Also: poprzednia temp muza było O NIEBO lepsza. Miałem ciareczki. W tej wersji trailera nie miałem.

Offline Kyms

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1013 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 23:01:30 »
Zwiastun animowanego serialu "Tales of Jedi". Premiera 26 października. Bardziej czekam niż na 2 sezon Bad Batch. Zróżnicowany przekrój historii, nawet o młodości Dooku <3


Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1014 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 20:55:29 »
OK.. z dwóch pierwszych odcinków Andora można było zrobić jeden. Ale trzeci już wymiata.  8)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1015 dnia: So, 24 Wrzesień 2022, 19:45:47 »
"Andor", odc. 1 (bo na razie tyle obejrzałem) - gdyby
Spoiler: PokażUkryj
z serialu usunąć wszystko to, czym są Gwiezdne Wojny, zostawiając otoczki gatunkowe, charakter postaci, ich motywację i całą resztę składowych budujących współczesny wysokobudżetowy serial, to wyszedłby nam twór sensacyjno-szpiegowski z elementami kryminału. Sam do końca nie wiem czy odważyłbym się pokazać, ba!, polecić "Andor" osobom, które Uniwersum Star Wars nie znają, nawet w ,,tyci-tyci" sposób. Nikt nie mający świadomości ,,oCoKaman" w Gwiezdnych Wojnach, możliwe, że nie połapałby się przez kilkanaście pierwszych minut ,,w czym cholibka rzecz!": a co to za jakieś ,,5 BBY", a kto to jest ten cały Andor i te całe dziwaczne stwory, podstarzałe technologie, skoro tak zawanasowane miasto z ujęć szerokoekranowych się nam pokazuje! Ale jedno jest tutaj najważniejsze: atmosfera i klimat budujące cholerny suspens - nie powiem, potrafiło się ten mechanizm narracyjny zbudować. Warte uwagi są - co do głównego bohatera - motywy skradankowe Andora, ta jego naturalna postawa i mowa ciała; a samo rozpoczęcie serialu od... braku jakiegokolwiek powiązania z Imperium, Jedi i całą gwiezdnowojenną resztą!?

Summa summarum, pilot najnowszego widowiska od "Lucasfilm ltd.", które zadebiutowało na uszanowanko Disney+, ocenię na: 8/10. Jestem optymistycznie nastawiony, co do dalszych wydarzeń tu prezentowanych, szaty wizualnej, czy niebagatelnej ścieżki dźwiękowej!


P.S. Droid przy ,,kanciapie" Andora... czyż nie był on nawiązaniem do "Wall-e" od Pixara - sugeruje to scena, gdy droid wjeżdża w okolice góry złomu, tam gdzie Andor coś dłubał mechanicznie.

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1016 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 11:21:36 »
Czy tylko ja jestem okrutnie rozczarowany tym całym Andorem? Mało wciągająca historia z nijakimi postaciami, taka w sumie o niczym.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1017 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 11:56:41 »
Jak dla mnie na razie najlepszy ze wszystkich.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1018 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 12:45:35 »
Podbijam. Na ten moment (nie widziałem jeszcze odcinka 5) to mój faworyt, choć nie przepadam za postacią Andora. I to od czasu "Rogue One" - taki wiecznie zahukany, nie wzbudza sympatii. Może to kwestia aktora. Nie wiem. Tak czy inaczej serial póki co fajnie buduje atmosferę, podoba mi się to niespieszne budowanie historii, stopniowanie udziału Imperium również świetnie rozwija się z odcinka na odcinek (fajna ta drabinka odpowiedzialności i udziału służb imperialnych) - pewnie na sam koniec wjedzie Palpatine albo Vader. :)
Bardzo podobają mi się kreacje Luthena, Mon Mothmy czy oficerów siepaczy.
Jest bardzo dobrze.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1019 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 13:55:24 »
Niekoniecznie bedzie takie wejście. Zarzekają sie, że chcą unikać fanserwisu, i jak na razie im sie udaje. Andor może rzeczywiście nie jest postacią którą się "lubi". Ale nie wiem czy to nie jeden z klocuszków, które budują tę fajna perspektywę całego serialu. Luthen super choć może odrobinę zbytnio bad ass z tym przeryswanym wręcz głosem ;) niemniej ta kontra "w garderobie" genialna i tym bardziej potrzebna. Pacing na plus, choć moze odrooobinę bym przyśpieszył. Jak sie zaczęło coś dziać to jednak czułem, ze byłem tego trochę złakniony. Jednak overall - super.