Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 130704 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #990 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 00:11:24 »
Przypominam, że u Lucasa wystarczył niezapowiedzany atak klonow by doprowadzić do czystki jedi.

Piszesz to tak jak gdyby wyskakujący z konopi Palpatine wyciągnął ich z kapelusza a to jednak w jakimś tam sensie (patrząc cokolwiek rozszerzająco, ale to mimo wszystko proces był) kulminacja tysiąca lat kombinowania i knucia, które ostatecznie doprowadziły do tego, że rozlaźli i zgnuśniali (bo formalnie nie mieli wroga) Jedi dali się podejść. Maul co prawda się wygłupił i wychylił na tyle, że nie dało się już funkcjonować w bańce absolutnej beztroski, niemniej najwyraźniej było już za późno na powstrzymanie rozkładu.

No i dalej nie wiem po co Palpatniowi niezbędny jest Vader, bo przepowiednia przepowiednia ale w praktyce dostał kalekę z problemami psychicznymi, którego zresztą chciał wymienić na lepszy model kiedy tylko pojawil się Luke.

No i w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś:
Vader był potrzebny jako menedżer średniego szczebla: latał po placówkach, brał personel za twarz i rozwiązywał bieżące problemy. A Luke pewnie był typowany na następcę, bo co jak co, ale Ciemna Strona raczej nie przedłuża delikwentom życia.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #991 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 08:04:08 »
Te dysputy o mocy, jej poziomie etc nie mają żadnego znaczenia to sprawy trzeciorzędne lub czwartorzędne. Na pierwszym miejscu zawsze kasa że sprzedaży zabawek, gadżetów etc. Już kiedyś jak czytałem chrzanienie Lucasa  na różne zagadnienia sagi ja wszystkie jego słowa rozumiałem jako pieniądze, pieniądze dużo pieniędzy.

Jego prawo. Z tego co widziałem w dokumencie na Netflixie (tym o zabawkach), to Lucas wpompował tak dużo kasy w produkcję filmu A New Hope, że gdyby filmowi się nie powiodło, dziś dalej spłacałby swoje długi...
Franczyza urosła do tego stopnia, że sprzedał całe imperium za 4 mld $. Całe życie na to pracował.

Offline Kadet

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #992 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 11:53:35 »
Może właśnie np. próby przywrócenia Padme zza grobu? Takie które wymagałaby szczególnych ofiar, a które np skończyły by się fiaskiem. Albo Padme wraca ale bardziej jako zombie lub własna zepsuta moralnie wersja samej siebie?
Oczywiście to wszystko trzeba by było umiejętnie i ze smakiem przeprowadzić.  ;D

To już jest w Nowym Kanonie. Historia "Twierdza Vader" ("Fortress Vader") z serii komiksowej "Darth Vader" Soule'a. U nas wyszło w tomie 10 "Star Wars Komiks".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #993 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 22:20:12 »
No i nie zgodzę się z HugoL3. Moim zdaniem Obi-Wan jest najlepszy ze wszytskich. Nieznacznie ale lepszy. Boba był nieogladalny, Mando spoko, ale leciał na łatwych chwytach. Tu postawili na jeden story arc i to zagrało. Prawie.

Ewan dobrze ciągnie sprawę, choć jego postać kuleje od dialogów, które w kilku momentach są... dziwne. Jakieś dziwne niewspółmierne do sytuacji reakcje. No i na początku troszkę przesadzili z jego nastawieniem i stanem psychicznym (minęło ...10 lat, więc kaman).

Jeden story arc? Jestem na tak.

Spoiler: PokażUkryj
Kolejny story arc z dorosłym ratującym / opiekujacym się dzieckiem? I to Leią? Jestem na nie. Zwlaszcza, że mała Leia roli niestety nie udźwignęła. No i umówmy się, na siłę wciskanie do serialu wszystkich starych postaci na tym etapie jest już groteskowe.

Bardziej tradycyjna muzyka sprawia że ogląda się to jednak jak Star Wars. To na plus.

Minusem masa bzdur logicznych.

Spoiler: PokażUkryj
Niszczyciel godzinami ściga transportowiec? Ani razu nie trafiając i nie wysyłając TIE? Pff. Kilka płomyczków, Obi ratowany po drugiej stronie i nikt nie moze ich po prostu ominąć a Vader po prostu zgasić? Rili? Reva w 5 sekund i nie wiadomo jak znajduje się na Tatooine? Hmm... i tak dalej.


Ze wszystkimi tymi grzeszkami i tak wyszło lepiej niż myślałem. Choś po TBOBF
 poprzeczka wisiała bardzo nisko, może to dlatego. ;)

« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Lipiec 2022, 22:23:15 wysłana przez Bender »

Offline Harlequinka

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #994 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 22:19:53 »
ukaszm84 i Kadet, dzięki za polecajki! :D

Jak ktoś jest ciekawy, to obok Próby samej Mocy jak na Mortis, Anakin/Vader przeszedł też Ostateczny Sprawdzian Jedi. Jest to przedstawione w Clone Warsach Tartakovsky'ego, tutaj fantastyczny fragment tego arcu...
Spoiler: PokażUkryj

Mężczyzna z Niebieskimi Tatuażami...
Bardzo klimatyczna robota, dalsza część Epizodu 23 przedstawia epicką Bitwę o Nelvaan. ♥️ 

Tylko szlag człowieka bierze że to wszystko takie krótkie...Tartakovsky powinien narysować tego z 500 odcinków jak dla mnie.
“I have been awake since before the breaking of the First Silence.“

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #995 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 18:36:09 »

Offline AntekSocjalny

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #996 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 19:27:23 »
Nawet kałasznikow się pojawił najs

Offline Alexandrus888

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #997 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 19:43:31 »
Niedługo to już nie będzie odległa galaktyka, a droga mleczna  :-X
A na pseudo ZOMO już nie wytrzymałem i sobie parskłem.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #998 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 10:30:39 »
Nawet kałasznikow się pojawił najs

Panie Antku, Łej, ten kałasznikow, moim zdaniem, ważne że w ogóle pojawił się w zwiastunie "Andor"; świadczy to tylko o jednym: "Disney/Lucasfilm Ltd." realizują świetne i odważne pomysły, cały czas szukając nowych i ciekawych rozwiązań w wielu dziedzinach. To, co firma Papa Lucasa (który swoją drogą ponoć jest na planie każdej produkcji związanej z Gwiezdnymi Wojnami, będąc czymś na miarę ,,ostatecznego głosu doradczego") robi, co udoskonala pod względem technologii w kinematografii, przypomina ciągły i ciągły proces produkcyjny. Tam chyba nikt nie śpi...  8) Odwaga w przypadku "Andor", to sięgnięcie to surowizny tego, co oznaczają i mają oznaczać Gwiezdne Wojny: to, co oznacza Rebelia! Kałach - to, cholibunia, najbardziej rozpoznawalny, ale i najbardziej ryzykowny w ukazaniu w danym dziele, symbol rebeliantów w XX/XXI wieku. Podjarka serialem "Andor" jest jeszcze większa niżeli w przypadku "Obi-Wan Kenobi" - a mówię tu o zobaczeniu zwiastunów do tych produkcji, przed ich emisją, a gdzie tam dopiero całościowym obejrzeniem.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #999 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 15:11:25 »

Co jak co, ale muzyczkę dobrali taką, że mam ciarki (aż szkoda, że to temp)
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Sierpień 2022, 15:17:14 wysłana przez Bender »

Offline jotkwadrat

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1000 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 21:32:09 »
Z jakości obrazu to mi się przypomniały złote czasy pirackich  VHSów z giełdy.

Offline clarence

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1001 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 22:30:50 »
Kałasz w SW to jakieś totalne nieporozumienie. Wiem co im się wydaje, że chcieli powiedzieć. Tylko, że ten polityczny postulat jest zupełnym nieporozumieniem. To jakieś dzieci pisały. Na dzień dzisiejszy, w sytuacji takiej jaką mamy,  pojęcie "AK47" przesuwa się, zmienia swoje znaczenie. Odnoszę wrażenie, że staje się  symbolem raczej "sowieckiej" (mam tu na myśli zasadę działania a nie sam system polityczny) nieuzasadnionej, okrutnej i nonsensownej inwazji a nie walki uciśnionych z aparatem władzy autorytarnej.  Jasne, semantyczne rozmycie tego pojęcia sprawia, że trudno określić jednoznacznie intencje autorów tego "niezwykle odważnego manifestu". Ale dla mnie jest to zwyczajna ludzka głupota. Głupota a nie odwaga.

Offline Dracos

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1002 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 15:35:23 »
Wraz ze startem Disney+ postanowiłem obejrzeć Star Warsy w porządku chronologicznym takim jak tam układają w ich zakładce. Szczególnie że nigdy nie oglądałem Clone Wars (a często czytałem pochlebne opinie) ani innych animacji rebels i bad batch.

 Jestem świeżo po skończeniu siódmego sezonu i muszę powiedzieć że warto było obejrzeć. Pierwsze dwa sezony są tragiczne i chyba miesiąc czasu je męczyłem oglądając i czytając w międzyczasie inne rzeczy, aż dziw że ta animacja po nich nie dostała wtedy cancela. Dopiero w trzecim sezonie coś się rusza i zaczynają być ciekawsze historyjki i dłuższe story arci. Czwarty sezon i dalej to już naprawdę przyjemna rozrywka. Całość fajnie rozbudowuje uniwersum i wypełnia luki fabularne między drugim, a trzecim epizodem. Oczywiście nie ma pewnych zgrzytów, najbardziej chyba uderzyła mnie różnica w prowadzeniu postaci Anakina. W animacji jest o wiele dojrzalszym oczywiście impulsywnym, skłonnym do ryzyka i czasami lekkomyślnym Jedi niż to co widzimy później w Revenge of the Sith gdzie został zaprezentowany jako jakaś emo ciapa (wybór aktora też tej postaci nie pomógł).

Teraz czeka mnie Bad Batch a później Rebels, mam nadzieję że są przynajmniej na równym poziomie co Clone Wars. W sumie żałuję że obejrzałem wcześniej Mandalorian i TBoBF, bo raczej powtórki tak szybko nie zrobię, a sporo elementów by dodało dodatkowych smaczków seansowi.

Aż nabrałem ochoty kupić sobie jakąś figurkę  ;D

Spoiler: PokażUkryj
Btw czy w którymś serialu jest wyjaśnione co się stało z Darth Maulem ?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1003 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 15:40:05 »
Wraz ze startem Disney+ postanowiłem obejrzeć Star Warsy w porządku chronologicznym takim jak tam układają w ich zakładce. Szczególnie że nigdy nie oglądałem Clone Wars (a często czytałem pochlebne opinie) ani innych animacji rebels i bad batch.

 Jestem świeżo po skończeniu siódmego sezonu i muszę powiedzieć że warto było obejrzeć. Pierwsze dwa sezony są tragiczne i chyba miesiąc czasu je męczyłem oglądając i czytając w międzyczasie inne rzeczy, aż dziw że ta animacja po nich nie dostała wtedy cancela. Dopiero w trzecim sezonie coś się rusza i zaczynają być ciekawsze historyjki i dłuższe story arci. Czwarty sezon i dalej to już naprawdę przyjemna rozrywka. Całość fajnie rozbudowuje uniwersum i wypełnia luki fabularne między drugim, a trzecim epizodem. Oczywiście nie ma pewnych zgrzytów, najbardziej chyba uderzyła mnie różnica w prowadzeniu postaci Anakina. W animacji jest o wiele dojrzalszym oczywiście impulsywnym, skłonnym do ryzyka i czasami lekkomyślnym Jedi niż to co widzimy później w Revenge of the Sith gdzie został zaprezentowany jako jakaś emo ciapa (wybór aktora też tej postaci nie pomógł).

Teraz czeka mnie Bad Batch a później Rebels, mam nadzieję że są przynajmniej na równym poziomie co Clone Wars. W sumie żałuję że obejrzałem wcześniej Mandalorian i TBoBF, bo raczej powtórki tak szybko nie zrobię, a sporo elementów by dodało dodatkowych smaczków seansowi.

Aż nabrałem ochoty kupić sobie jakąś figurkę  ;D

Spoiler: PokażUkryj
Btw czy w którymś serialu jest wyjaśnione co się stało z Darth Maulem ?


Też chciałem w końcu Clone Wars całe nadrobić i ciężko idzie, chyba nawet pierwszego sezonu jeszcze nie skończyłem.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #1004 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 17:31:45 »
Kałasz w SW to jakieś totalne nieporozumienie. Wiem co im się wydaje, że chcieli powiedzieć. (…)
Myślę, że jesteś w błędzie. Nawet jeśli to faktycznie modyfikacja jednej z miliona wersji AK, to chyba analogicznie nie podejrzewasz Lucasa o promowanie nazizmu skoro 90% broni w klasycznej trylogii to mody niemieckich pukawek z WWII (co każdy jako tako obeznany w broni palnej od razu rozpoznaje).
Kałasz to też ruska zrzyna z niemieckiego sprzętu btw. 😉

Też chciałem w końcu Clone Wars całe nadrobić i ciężko idzie, chyba nawet pierwszego sezonu jeszcze nie skończyłem.
Początki są …. „trudne” ale im dalej tym lepiej, a ostatnie sezony i Bad Batch to mistrzostwo! Bądźcie silni w mocy i wytrwajcie. 😉