Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 133634 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #930 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 10:02:10 »
No średnio skoro do wielu ludzi w ogóle nie doszedł. Powinni to zrobić wcześniej.

Offline misiokles

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #931 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 11:50:12 »
Albo nie dotarł, albo podali śmieciowe skrzynki, albo nie zaglądają do spamu.

Online OokamiG

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #932 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 14:20:47 »
Mi przyszedł do folderu oferty.

Offline starcek

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #933 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 15:49:50 »
Disney dokonał rzeczy niemożliwej - udało mu się zrobić większy paździerz niż "The Book of Boba Fett". I to mając taką postać jak Obi-Wan grany przez świetnego Ewana. Zwyczajnie zarżnęli moja ulubioną postać. Mierność tego serialu uwidacznia się zwłaszcza, kiedy można równocześnie oglądać inne premiery ostantich dni - The Boys, Ms Marvel, For all Mankind... Kenobi wygląda jak produkcja robiona przez chciwe korpoludki bez jakichkolwiek talentów.   
Z tym świetnym to troche pojechałeś po bandzie, bo jego największym dokonaniem jest zapuszczenie brody - no dobra, jeszcze ten akcent. On niestety jest asem aktorskim w kategorii drewniak sceniczny. Niestety. Ja z rozpędu dotrwałem do połowy drugiego odcinka, ale dalej to już nie dałem rady. Sa chyba jakieś granice bezsensu?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Dracos

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #934 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 16:09:49 »
U mnie wszystko zagrało. Mail z linkiem>aktywacja>śmiga! Organizacyjnie mistrzostwo!

U mnie to samo rano sprawdziłem maila i była wiadomość. Przed chwila opłaciłem i nie wiedziałem co wybrać na pierwszy ogień. Nigdy nie obejrzałem tych animowanych starwarsów więc zacznę od TPM i lecę chronologicznie jest nawet dedykowana zakładka do tego :)

Offline Harlequinka

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #935 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 16:25:50 »
Takie cudeńko przy promocji serialu o Kenobim i jego nemezis.

Hayden i mały Vader, czyli najgenialniejszy duet ever. Cały wywiad powoduje szerokiego banana na twarzy widza.  ;D ;D
“I have been awake since before the breaking of the First Silence.“

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #936 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 19:12:58 »
Albo nie dotarł, albo podali śmieciowe skrzynki, albo nie zaglądają do spamu.

Do mnie do tej pory nic nie doszło. To pewnie zemsta, że krytykuję ich ostatnie poczynania  ;D

A po pierwszym odcinku Mando.. meh. No ale wytrwam jakos te 2 sezony ;)

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #937 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 20:47:56 »
Widzisz, karma wraca 😉

Z tym Mando to spokojnie. Daj mu czas. 😎

Offline Dracos

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #938 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 21:00:34 »
U mnie Mando zaskoczył dopiero w drugim sezonie gdzie miałem poczucie dobrej przygody. (nie żeby ten pierwszy sezon był jakiś tragiczny, ale czegoś mu brakowało)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #939 dnia: Śr, 15 Czerwiec 2022, 22:45:38 »
W nowokanonicznych serialach starwarsowych brakuje tej ostatecznej wiedzy, tych cholernie ważnych informacji na temat Palpatine'a. Wiecie, ujmując to krótko, chodzi o powiązania tej postaci ze swoją rodziną, czy całym światem poza tym, co widzieliśmy dotychczas w filmowo-serialowych Gwiezdnych Wojnach. Jest w srocz luk i dziur fabularno-narracyjnych nie tylko przy tym wątku w Uniwersum Star Wars, ale i przy okazji wielu różnych historii, wydarzeń, relacji etc. w tym świecie. Po ,,Chapter V" Obiego (ależ Vader ukazał potęgę w Mocy a'la untamed power and something unnatural more, pure power! Aż dostałem spazmów geekowskich że hej! Coś niesamowitego!100000000/10!) generalnie jestem zadowolony (tak w skali oceny: 4,5/5): fanowsko, w miarę scenariuszowo, wizualnie i muzycznie. Chociaż postać
Spoiler: PokażUkryj
 postać Rivy... wiedziałem, po prostu wiedziałem, że: Riva pod maską złośnicy, dźwiga w sobie ogromny żal do Jedi za to, że przyczynili się do śmierci młodych adeptów Jasnej Strony Mocy i pozostawienia jej na pastwę losu wiele, wiele lat temu. W głębi duszy, gdzieś tam w jej wnętrzu kryła się dobra osoba, która poprzez zaprzeczanie i wyparcie i służbę Imperium, zepchnęła bardzo głęboko do warstw własnego Ja smutek, gniew i wiele innych negatywnych emocji, które towarzyszyły jej 10 lat wcześniej, i które wiążą ją z Jedi. Jej wątek może zakończyć się dziwnie. A dlaczego? Teoretycznie na zakończenie ,,Chaptera" niby dostała kosę w żebro od Vadera, o którego to od początku jej chodziło: żeby go dopaść i zgładzić (Kenobi miał doprowadzić ją do niego, aby Riva została z nim sam na sam... Tak, to wygląda dziwnie. Ex-Anakin zagrał jej na nerwach, cały czas wiedząc poprzez Moc, zapewne od początku, gdy miał z nią do czynienia, że chodzi jej o zemstę za wydarzenia sprzed 10 lat, tym samym o jego śmierć!). Niby ta kosa ją uśmierca... ale nie wiemy tego na pewno. Bo ktoś ją może uratować, czyż nie?



Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #940 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 08:27:35 »
Reva. Third Sister.

Offline Pan M

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #941 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 14:07:52 »
Będę troszkę upierdliwy ale przeciez Vader pomimo całej swojej mocy i tak nie łapie się do topki force userów jeżeli brać też pod uwagę legendy. Bastilla Shan ze swoją bitewna medytacja albo Darth Nihilus pochłaniający wszelką materię mieli dużo większą siłę przebicia. Do tego Vader może sobie brylować w galktyce w której prawie nie ma force userow, poza tym jedi u Lucasa to i tak niezłe lamagi, które kretynsko daly się wybic. To swoją drogą było okropnie slabe w prequelach. Legendarni rycerze jedi jako mięcho armatnie i ta rada jako niezbyt bystre pajace, które nie kojarzą faktów co do Palpatine. Tak kojarzę ze Palpatine ich wszystkich manewrował mocą ale, że nawet jeden jedi nie wyczuł co mają pod nosem jest kretyńskie. Dlatego nigdy autentycznie nie polubię tamtych filmów. Za dużo głupot pod to zeby wszystko się zgrało pod stara trylogiie ale za mało logiki.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Czerwiec 2022, 14:15:07 wysłana przez Pan M »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #942 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 16:19:31 »
Będę troszkę upierdliwy ale przeciez Vader pomimo całej swojej mocy i tak nie łapie się do topki force userów jeżeli brać też pod uwagę legendy.

,,Legendy" - dobrze to ująłeś. Bo Legendy (a mam na myśli głównie książki i komiksy) Star Wars to zupełnie inna liga niż filmy epizodowe tego świata i spin-offy czy animacje. Stary Kanon, bo tak też mówi się o ,,Legendach" Star Wars to morze olbrzymiej ilości informacji z całego ogromu gwiezdnowojennego Uniwersum, nawet jeśli część z nich jest mało przydatna, część skomplikowana i pokręcona (klony Imperatora, Luke'a Skywalkera; jakiejś zające czy króliki humanoidalne, mykające w te i we wte po galaktyce), a część genialnie prosperująca pod wykorzystanie w realizowaniu przyszłych kinowych i serialowych starwarsowych dzieł. Mam nadzieję, że Taika Waititi w swoim pierwszym dla Lucasfilm Ltd. filmie sięgnie po Legendy i ,,odgrzebie" coś czego fani się nie spodziewają.

A tu na śmiechołki, żeby było raźniej:

https://www.youtube.com/shorts/fYlXXmYdIXY

Offline Kadet

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #943 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 16:33:58 »
Jak dla mnie, to prawdziwe SW to to sprzed Disneya, a ten cały Nowy Kanon to są Legendy :)

Ja bym wolał, żeby nie odgrzebywali już niczego, bo IMHO taka odgrzebana postać to zwykle cień oryginału motywowany cash grabem w stylu "zjeść ciastko i mieć ciastko", czyli: wywalamy Legendy do kosza, ale jest tam parę potencjalnie zyskownych postaci i nie możemy pozwolić, by się zmarnowały ;)

A skomplikowane i pokręcone "klony Imperatora" i "króliki humanoidalne" to ten Nowy Kanon przecież już dla siebie wziął wziął z pocałowaniem ręki... ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #944 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 17:05:13 »
Ja tam bym wolał, zeby nie tylko nie odgrzebywali ale w ogóle nie sięgali po EU, Legendy etc.. Nie masz oryginalnych pomysłów to nie rób filmu. Proste.

A pomysłów oryginalnych nie ma. Jak widze jak Mandalorian wpisuje się cudownie w format generycznego serialu sci-fi to ręce opadają. Niektóre epizody to kalka pomysłów które przeleciały przez większość długoformatowych seriali, Star Treki etc. W dodatku zralizowane od linijki od pierwszej do osataniej minuty. I o ile Star Trekowi przy 700+ odcinkach moge to wybaczyc, tak tu przy 8 odcinkach na sezon to masakra.
 
Don't get me wrong. To się miło ogląda. Kłopot w tym że to by było na tyle. Miło. Ale nigdy więcej do tego nie wrócę. Sadge