Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 130660 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Voitas

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #480 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 16:21:07 »
A ja siedzę na home office od marca praktycznie cały czas. I w sumie pracuję w godzinach pracy. Chyba coś poszło nie tak :D

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #481 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 21:59:41 »
Przy okazji, czy wiadomo juz kiedy Disney+ w końcu u nas?

Jak Jedi pokonaja ciemna strone wirusa ktorego zafundowalo nam Imperium 😀

Przeciez wszyscy ci piewcy legalnego dostepu do popkultury ogladaja na bierzaco czy to piraty czy vpn... tak wiec po co ...

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #482 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 15:22:10 »
Na galaktyczne świętości, na lodowate morza Jotunheimu! Rzecz to niebywała, i powiem krótko: Epizod 4-ty drugiego sezonu "The Mandalorian" był niesamowicie klimatyczny, mega do potęgi entej i jeszcze entej dobry.
Spoiler: PokażUkryj
Niebieskie ciastunia Oreo, to teraz będzie hit. Na pewno ,,prawa" do ciasteczek Bąbelka zostaną wykupione, o tak! Kupię od razu całą naczepę! ,,Czerwone do Niebieskiego... nie, nie... ten kabelek do tego, o właśnie ten" - scenka na pokładzie pogruchotanego Brzeszczota z początku odcinka, o sile niewyobrażalnej słodyczy, jak z disneyowskiego archetypu filmu familijnego, wyglądało to tak uroczo, jakoś niesamowicie geekowsko, że brak słów... po prostu brak. Odtwarzałem ją kilka razy pod rząd, wciąż mi jej mało!

To ,,coś" z probówki w byłej placówce imperialnej na Nevarro, która okazała się nie być aż ,,taka była", to sądzę jacyś ,,żołnierze przyszłości", którzy mieliby być wrażliwi na Moc... Ale zaraz...po co? Dla ,,budzącego się do życia powoli Imperatora", którego potajemnym akolitą byłby moff Gideon? Albo jest to dorastający do właściwej formy okaz eksperymentalny, będący fizyczną powłoką dla świadomości Imperatora? W końcu dostaliśmy to, na co potajemnie z całego serducha czekaliśmy: zostały wspomniane midichloriany - biologiczne ,,łączniki" z Mocą w gwiezdnowojennym Uniwersum. Kruca fuks, ode mnie ocena odcinka: 10/10.
Fantastyczne kuriozum!

Offline LordDisneyland

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #483 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 14:34:20 »






I niech mi ktoś powie, że w tych filmach brakuje realizmu :D
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #484 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 18:33:33 »
13 rozdział The Mandalorian pokazał mi dzisiaj czym mogłyby i powinny być 3 ostatnie epizody kinowej sagi gdyby za ich sterami stali tacy starwarsowi mistrzowie jak Filloni i Favreau! FACHOWCY!!!

Btw: zakochałem się w
Spoiler: PokażUkryj
Asoka Tanno  8)

Offline OokamiG

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #485 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 21:32:12 »
13 rozdział The Mandalorian pokazał mi dzisiaj czym mogłyby i powinny być 3 ostatnie epizody kinowej sagi gdyby za ich sterami stali tacy starwarsowi mistrzowie jak Filloni i Favreau! FACHOWCY!!!

Btw: zakochałem się w
Spoiler: PokażUkryj
Asoka Tanno  8)

Spoiler: PokażUkryj
Ahsoka.
W serialach animowanych wypadała lepiej jak dla mnie.



sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #486 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 22:28:47 »
Zawsze pierwowzor bedzie lepszy chyba przez sentyment, mi sie Ahsoka podobala jako taki Punisher Star Wars😊

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #487 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 22:59:15 »
Literówka. Wiem jak pisze się jej imię.

No jak dla mnie i jako dorosła wersja wypada świetnie. Rosario urodziła się do tej roli. 😉 Jest mega, idealna, chciałbym więcej.

Offline Darth_Simon

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #488 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 23:07:58 »
A mi coś w tym odcinku nie grało.
Nie umiem powiedzieć co.
Teoretycznie wszystko było zrobione poprawnie, ale strasznie mi się dłużył.
Rozwiązania fabularne ani nie day mi satysfakcji ani nie wywołaly większych emocji.
Nawet poprzedni mi chyba bardziej podszedł.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Antari

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #489 dnia: So, 28 Listopad 2020, 00:02:29 »
Nie no dla mnie rewelacja. Dokładnie mam takie odczucia jak Gazza. Odcinek M-E-G-A. Wielu reżyserów popełnia ten bląd, że przez 3/4 odcinka spotkanie z oczekiwaną postacią jest teasowane po to aby w ostatnich minutach dostała swoje trzy grosze. Tutaj jest inaczej - Ahsokę widzimy od pierwszych minut co jest genialnym posunięciem. Od razu wiedziałem, że czeka mnie wyborny seans.

Ahsoka wypadła świetnie, pamiętajmy, że to starsza wersja tej z Clone Wars. Jest zmysłowa jak cholera, oby dostała więcej czasu antenowego w serialu lub jakimś spin-offie. Z chęcią bym zobaczył jej solowe przygody.

Pojedynki z użyciem mieczy świetlnych wypadły w tym jednym odcinku lepiej niż wszystkie z nowej trylogii. Genialna wymiana argumentów na miecze między paniami! Tak niewiele (dla niektórych reżyserów) potrzeba aby osiągnąć genialny efekt!

Tym co mnie zachwyciło w tym odcinku, a często jest pomijane to zaskakujące plenery. Umierająca, wypalona planeta skąpana w wiecznym półmroku. Ciemiężona wioska ze slumsami. Rajski ogród utrzymany prawie w japońskim stylu. "Rozmowa" przy ognisku skąpana w świetle księżyca. Ludzie, ile oni tego wrzucili do tego odcinka jestem w szoku!

Mimo, że końcówka sugeruje coś innego mam OGROMNĄ nadzieję, że zobaczymy jeszcze Ahsoke w nie jednym odcinku tego sezonu. Debiut w live action wypadł super.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #490 dnia: So, 28 Listopad 2020, 00:16:58 »
High five, Antari! Pierwszego posta o Chapter 13 pisałem dosłownie na stojąco z iPadem w ręku bo mnie po projekcji po prostu roznosiło!! Żona się dziwiła co tak się wydzieram w czasie seansu! Mój wewnętrzny starwarsowy geek jest w siódmym niebie! Odcinek ocieka klimatem i wykonaniem: kapitalny soundtrack, wspaniale oddana ponura jakby umierająca planeta, perfekcyjna Ahsoka (zagadkowa i subtelna „rozmowa” z dzieciakiem (zresztą już pierwsza scena z jej walką wśród drzew zrywa beret, a miecze brzmią, rozświetlają mroki i samą jej postać w brawurowym i zjawiskowym stylu)), do tego gościnny występ Michaela Biehn’a, kapitalny pojedynek w orientalnym ogrodzie, Grogu 🙂, Mando parujący miecze beskarowym pancerzem, Wielki Admirał Thrawn - długo wymieniać!! Mistrzowski chapter! A Rosario to bogini.

Filoni (scenariusz i reżyseria) powinien był robić E VII - IX!
« Ostatnia zmiana: So, 28 Listopad 2020, 00:21:36 wysłana przez Gazza »

Offline OokamiG

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #491 dnia: So, 28 Listopad 2020, 00:53:43 »
wspaniale oddana ponura jakby umierająca planeta,

Filoni (scenariusz i reżyseria) powinien był robić E VII - IX!
Miejscówki na planetach robione trochę na jedną modłę, wioska i pustkowie, czy lodowe, błotne, leśne, piaszczyste. Odcinek miał swoje momenty, pierwsze spotkanie Mando i Ahsoki naprawdę fajne. Odcinek utrzymuje poziom serialu, ale nie wybija się jako szczególnie. Filoni siedzi w animacjach i trochę brak mu doświadczenia, widać czasami takie niezręczności scenariuszowo-reżyserskie w tym odcinku. Ahsoka poza walką trochę mi nie grała, może to dlatego, że to chyba już doświadczona postać, tak daleka od animowanego pierwowzoru. Na pewno na plus rozwinięcie Grogu. Także fajnie, że fabuła posunęła się do przodu. Finał może być epicki i myślę, że Ahsoka i Bo-Katan mogą wrócić wtedy. Ogólnie daleki jestem od zachwytów, ale w sumie jestem zadowolony. Może muszę przyzwyczaić się do Rosario w tej roli. A no i fajnie pokazane w tym odcinku było, że Jedi to nie byle kto, a wspólne sceny małego i Ashoki przywoływały trochę mistycyzm Starej Trylogii. Brakowało tylko tego podkładu(tu trochę w innej wersji):
« Ostatnia zmiana: So, 28 Listopad 2020, 00:57:41 wysłana przez OokamiG »

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #492 dnia: So, 28 Listopad 2020, 14:54:20 »
Literówka. Wiem jak pisze się jej imię.

No jak dla mnie i jako dorosła wersja wypada świetnie. Rosario urodziła się do tej roli. 😉 Jest mega, idealna, chciałbym więcej.

Ja pod koniec juz myslalem ze poleci razem z Mando Brzeszczotem i przynajmniej przez kilka odcinkow (lub do finalowego odcinka 2 serii) beda mieli wspolne przygody np w poszukiwaniu wspominanego admirala Trawna :)

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #493 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 09:57:18 »
Zmarł Darth Vader :(

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #494 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 10:29:37 »
Panowie, spoiler alerts pliz.