Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100484 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Danio

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #810 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 22:58:43 »
Trochę offtop, bo serialu (w sensie sezonu 4) NIE polecam, ale to chyba taki najogólniejszy temat o serialach.

Potwierdzono, że powstanie sezon 5 True Detective.
https://deadline.com/2024/02/true-detective-renewed-season-5-hbo-issa-lopez-overall-deal-1235834470/amp/
Wystarczy rozkręcić sztuczny hajp przed premierą, że "powrót do jakości z 1 sezonu" to ludzie obejrzą z tęsknoty za nim. Tylko jeśli myślą, że z następnym uda im się ta sztuczka jeszcze raz, to mam nadzieję, że się zdziwią.

A pani Lopez pewnie teraz dumna z siebie, że zrobiła taki super serial z taką oglądalnością.  ::)

Online kubisz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #811 dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 13:07:14 »
Kiedyś polskie seriale były jak kura. Niby skrzydła, pióra i dziób na swoim miejscu, no ale kurde, nie lata. Czasem trafiały się egzemplarze lepiej prezentujące się na wybiegu, ale to wciąż jednak były nieloty. I jak się czytało recenzje lub opinie, to największym komplementem było co najwyżej określenie "bardzo dobry, jak na polski".

Ale czasy się nieco zmieniły, za rosnącymi możliwościami (przede wszystkim budżetowymi, choć wiadomo - one same w sobie nie gwarantują sukcesu) do kurnika trafili chyba zdecydowanie bardziej utalentowani twórcy. Z niektórych jajek wykluły się orły i szybują wysoko, aż miło popatrzeć. Teraz coraz częściej można już w opiniach przeczytać "bardzo dobry, polski".

"Rojst Millenium" to taki orzeł - powiedziałbym nawet - przedni. Znakomita rzecz, jako osobna opowieść, ale przede wszystkim jako zamknięcie całej trzysezonowej historii (polecam obejrzeć całość, sporo się traci nie znając poprzednich wydarzeń, a sens niektórych scen i przede wszystkim dialogów będzie na pewno nieco niezrozumiały). Kapitalnie napisane postaci, czasem z pewnymi przerysowaniami, ale w granicach całkowicie do przyjęcia. Rola policjanta Miki - coś pięknego! Pan Aktor Łukasz Simlat rozwalił system, jak to dzisiaj mówi młodzież. I to po prostu świetna fabuła, dziejąca się na dwóch czasowych płaszczyznach. Serdecznie zapraszam do oglądania ;)

A około 33. minuty 4. odcinka spostrzegawczy widz zapewne dostrzeże wywołujący uśmiech pewien element w pokoju Komendanta Policji :D

PS. Dobra, dla mniej spostrzegawczych :P :
Spoiler: PokażUkryj
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Marzec 2024, 13:18:08 wysłana przez kubisz »

Offline Danio

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #812 dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 20:16:46 »
Szykuje się kolejny słabiutki serial na podstawie lubianej serii gier. :( Szkoda świetnego Waltona Gogginsa na to.

Offline volker

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #813 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 10:12:44 »
Dzisiaj premiera "Problemu trzech ciał", ktoś już widział? Jakie wrażenia?


Offline Vins3nt

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #815 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 13:17:18 »
Po dwóch odcinkach Problemu 3 ciał jestem zawiedziony. Moim zdaniem lepiej obejrzeć Chińska 30-odcinkową wersję na Rakuten Viki. Jest ona bardziej subtelniejsza, naukowa. Więcej tłumaczy i nie spieszy jej się tak jak wersji z Netflixa. Tu jeden odcinek miał tyle wątków cą 5 odcinków Chińskiej wersji. Plus postaci nie są takie cukierkowe. Oglądam dalej, ale już czekam na ekranizacje Chińska drugiej książki.

Offline volker

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #816 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 14:44:50 »
Tak myślałem, że Netflix to pewnie spieprzy, jakoś nie mam do nich zaufania. Jeszcze niech Amazon Prime zrobi lipę z Falloutem to już w ogóle się wkurzę, popsuć dwa takie dobre tematy.

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #817 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 14:53:06 »
Ja nie polecam chińskiej wersji. Za długa, za zachowawcza.

Offline KzT

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #818 dnia: So, 23 Marzec 2024, 23:34:28 »
Po obejrzeniu dwóch odcinków "Problemu trzech ciał" mogę powiedzieć, że jest to miła rozrywka. Widać, że był nie tylko jakiś budżet, ale też pomysł na adaptację. Zmiany względem książki są poważne, ale nie ma wątpliwości, że to ta sama historia: z wszystkimi swoimi wadami oraz zaletami. Jeśli ktoś lubi fantastykę to zdecydowanie polecam, tylko nie należy się nastawiać na arcydzieło. Na razie ode mnie 7/10. Może nieco zawyżam ocenę.

Offline PJP

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #819 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 11:08:08 »
Jakiś czas temu na wiadomym serwisie pojawił się Detektyw Monk. Można obejrzeć w wolnej chwili ;)
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Marzec 2024, 11:24:58 wysłana przez PJP »