Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 102429 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #825 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2024, 23:54:16 »
Ja również obejrzałem i bardzo mi się podobało. W gierkę nigdy nie grałem aż do teraz. Po zakończeniu serialu zainstalowałem sobie prawilnie jedyneczkę i cisnę (po paru godzinach człowiek zaczyna wsiąkać, chociaż na początku wieje ramotą). Czy tylko mnie Aaron Moten przypomina Freemana?

Offline Kandor

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #826 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2024, 09:03:23 »
 Ja "łyknąłem" cały sezon "Fallouta" i wróciłem do oglądania "Raising Hope")/"Dorastającej Nadzieji" na D+. Nigdy wcześniej tego serialu komediowego nie oglądałem, trochę w stylu "Malcolm in The Middle" (polecam fanom Bryana Cranstona), który także nadrabiałem na D+ kilka miesięcy temu.
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Kwiecień 2024, 10:02:04 wysłana przez Kandor »

Offline Danio

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #827 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2024, 12:10:50 »
Z minusów - 2/3 głównych bohaterów jest miernie napisanych i równie miernie odegranych.
Mi się serial ogólnie raczej  mniej spodobał niż tobie, ale akurat bohaterów muszę obronić. Tzn zgadzam się że Maximus słabiutki, irytujący i aktorsko też raczej średni, ale Lucy akurat jest super! Mega pozytywna postać, a przy okazji śmieszna przez tę swoją naiwność, ale po siedzeniu w krypcie od urodzenia to przecież pasuje, że nie zna świata i wierzy w jakieś ideały co jej tam wmówili.
Także 2/3 głównych bohaterów jest wg mnie fajna (Walton Goggins wszędzie jest super), a tylko 1 bym usunął. ;)

Offline glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #828 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2024, 12:26:32 »
Lucy super! Okie Dokie!

Offline Danio

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #829 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2024, 12:56:31 »

Offline Dracos

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #830 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2024, 14:33:56 »
Fallout również za mną ocena generalna na plus z czego dużą rolę odegrał fakt że ten fallout na ekranie to ten sam co w grach. Odwzorowanie świata od scenografii, kostiumów, vibe retrofruturystycznej Ameryki lat 50 po humor jest naprawdę zaskakujące, że tak dobrze to wyszło. Dla tych którzy grali nie tylko w 1 i 2 sporo smaczków od stimpacków i Rad-X po VATS i crity wchodzące jak w masło ;)

Plusem jest dla mnie również główna aktorka kiedy widziałem ją w trailerze miałem lekki zgrzyt wydawała mi się ciut za delikatna, ale już w pierwszym odcinku się do niej przekonałem i fakt że dysponuje w swoim warsztacie aktorskim umiejętnością zagrania komediowych scen potrafiących wywołać uśmiech jest zawsze dla mnie czymś wartym podkreślenia. O Boydzie Crowderze nawet nie ma co wspominać bo to jest aktor który zawsze dowozi od The Shield, Justified po Sons of Anarchy. Trzeci bohater to niestety pomyłka, każda scena z nim wyglądała jakby był co najmniej lekko upośledzony, chłop sie nie nadaje do aktorstwa, a przynajmniej w tym serialu nie błysnął niczym.

Natomiast co do fabuły, niestety mnie lekko zawiodła i żeby być dobrze zrozumianym to nie jest tak że się nie klei wręcz przeciwnie wszystkie tropy rzucane w odcinakach ładnie się spinają w finale wszystko jest wytłumaczone a i zostaje jakaś baza pod przyszły sezon (który jestem pewny że powstanie). Dlaczego więc zawiodła? Nie miałem poczucia po obejrzeniu odcinka że chce koniecznie zobaczyć następny ( i nie piszę tutaj o nadużywaniu clilffhangerów), pisząc ogólnie historia mnie nie porwała, ale też nie obrażała inteligencji ani nie miałem poczucia straconego czasu po obejrzeniu produkcji. Ode mnie ocena 7,5/10.

Spoiler bardziej dla graczy i z czym miałem zgrzyt
Spoiler: PokażUkryj
Bethesda dała seal of approval dla tej produkcji na fallout wiki już wydarzenia tutaj opowiedziane są zaliczane do kanonu. I w tym właśnie ambaras podczas każdej gry kwestia tego jak doszło do samego zrucenia bomb była tajemnicą, wersji było wiele, a tutaj mamy wszystko wyłożone kawa na ławę. Mam takie poczucie że zamknęli sobie w ten sposób pewne możliwości przyszłego kreowania scenariusza gier w uniwersum. IP istnieje do prawie 30 lat i w żadnej grze nie było o tym powiedziane expilicite, a w pierwszej produkcji telewizyjnej wszystko wyłożyli.

Offline Piterrini

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #831 dnia: Dzisiaj o 13:53:39 »
Fallout oczywiście wznowiony na drugi sezon ;)
Żadna niespodzianka, chociaż marketing był względnie oszczędny w porównaniu z innymi produkcjami tego typu, też nie spodziewałem się że będzie tak "szybko" i jako całość w jednym rzucie, może chciano uniknąć kolizji z jakimiś innymi premierami sci-fi(?). Nie jest to istotne, ważne że dobrze przyjęty serial. Tylko jedna "rada" - czasem bolą oczy jeśli zbytnio skupia się na nosie (tj. braku nosa) Gogginsa, w jednej scenie efekty są ok, dopracowane, w 3d przegrody itp., a w innej "chamski" cień i blur zachodzący i na policzki... Nie widzę "burzy" wokół tego, więc pewnie nie poprawią, jeśli ktoś zainteresowany to mogę poszukać przykładów, z pamięci scena z palcami i lassem...

(...) wróciłem do oglądania "Raising Hope")/"Dorastającej Nadzieji" na D+. Nigdy wcześniej tego serialu komediowego nie oglądałem, trochę w stylu "Malcolm in The Middle" (polecam fanom Bryana Cranstona), który także nadrabiałem na D+ kilka miesięcy temu.
Seriale Grega Garcii są w ogólności "przyjemne", przyznam że ja lubię tylko My Name is Earl, inne jakoś mnie nie przekonały (albo postaciami, albo settingiem, humor raczej jest ok, ale nic na tyle wyjątkowego żeby inne aspekty pominąć).
Za to Malcolma uwielbiam, ale powiedziałbym że z Raising Hope łączy go tylko setting, bo humor i postaci to zupełnie coś innego.

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #832 dnia: Dzisiaj o 14:24:53 »
część serialu z Ghulem była kręcona z nosem jako elementem kostiumu, później zaś Amazon przerzucił się na CGI. być może z tego wynika brak spójności.

nawiasem mówiąc dokończyłem wczoraj 3 sezon Boysów - wciągnąłem całość w dwa dni. Jakie to jest dobre/chore/popieprzone. Herogasm, historia Deepa, A-traina czy postać American Boya to majstersztyk. Czwarty sezon wjeżdża już za niecałe dwa miesiące.

Rzutem na taśmę zacząłem też oglądać Gen V - nie porywa jakoś specjalnie, generalnie kilka klas niżej od oryginału. No ale pewnie i tak wciągnę całość ;). W ogóle pierwszy odcinek miał pysznego easter egga - zgadnijcie jaki jest numer pokoju w akademiku w którym mieszka główna bohaterka. Podpowiem tylko że set director, Jaro Dick, ma w portfolio pokaźną ilość polskich filmów.
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 14:26:42 wysłana przez Krzysztof_Kuryłło »