Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 132703 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #870 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 15:12:15 »
Ale Palpatine to nie jedyna postać z filmów, która ma się znowu pojawić w serialach.

Offline Pan M

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #871 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 01:42:52 »
Ale Palpatine to nie jedyna postać z filmów, która ma się znowu pojawić w serialach.
No i dlatego ja już rzygam star warsami w formie live action na obecnym etspie. Nowych i fajnych postaci tam jak na lekarstwo. Tak się nie buduje uniwersum. To wszystko wygląda strasznie ciasno, 95% postaci to te z old trilogy i prequeli. Najwieksza innowacja tam to przenoszenie postaci z animacji do produkcji aktroskich. Galaktyka praktycznie stoi w miejscu bo nawet sequele to ten sam konflikt rebelia vs imperium.
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Maj 2022, 02:32:47 wysłana przez Pan M »

Offline Dracos

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #872 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 07:37:57 »
No i dlatego ja już rzygam star warsami w formie live action na obecnym etspie. Nowych i fajnych postaci tam jak na lekarstwo. Tak się nie buduje uniwersum. To wszystko wygląda strasznie ciasno, 95% postaci to te z old trilogy i prequeli.

Ogólnie bym się zgodził czy raczej zgadzałem, ale po obejrzeniu 2 sezonu Mando i TBBF przestało mi to przeszkadzać, w porównaniu do seriali MCU od Disneya to te z przyjemnościa obejrzałem i nie wynudziłem w trakcie. Oczywiście przy takiej miriadzie światów i potencjalnych pomysłów szkoda zamykać się w takim wąskim horyzoncie czasowym i recyklingować w kółko te same postaci, ale chyba jednak ważniejsze jest jaki się dostanie produkt finalnie. Czy serial sam w sobie jest ciekawy czy nudny, w tym momencie Obiego obejrzę z umirakowanym zainteresowaniem, a po tylu wtopach z MCU na Moonknighta nie mam w ogóle ochoty.

Offline Pan M

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #873 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 12:30:48 »
Ogólnie bym się zgodził czy raczej zgadzałem, ale po obejrzeniu 2 sezonu Mando i TBBF przestało mi to przeszkadzać, w porównaniu do seriali MCU od Disneya to te z przyjemnościa obejrzałem i nie wynudziłem w trakcie. Oczywiście przy takiej miriadzie światów i potencjalnych pomysłów szkoda zamykać się w takim wąskim horyzoncie czasowym i recyklingować w kółko te same postaci, ale chyba jednak ważniejsze jest jaki się dostanie produkt finalnie. Czy serial sam w sobie jest ciekawy czy nudny, w tym momencie Obiego obejrzę z umirakowanym zainteresowaniem, a po tylu wtopach z MCU na Moonknighta nie mam w ogóle ochoty.
Ja tam nie czuje żadnych wtop jeżeli chodzi o seriale, które oglądałem. Ba Loki, WandaVision i Whatif mają na tyle fajnie zrealizowane koncepcje, że oglada się to bardzo płynnie. Aktorsko jest tez dobrze bo taki Hiddleston i Olsen grają naprawdę dobrze jak na "tylko" superhero. Ich postaci są wiarygodne i mają sporo ludzkiego pierwiastka. Sw aktorsko mają Mcgregora a to potezny kaliber, ale reszta obsady Kenobiego ledwo ujdzie w tłumie. Myślę, że Christensen da sobie lepiej radę niż z dziwnymi dialogami Lucasa, ale to nigdy nie bedzie poziom Mcgregora.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #874 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 08:30:58 »
Rozwalają mnie te peany na temat aktorstwa McGregor'a - lubię jego kreację w uniwersum SW, ale poza tym - nic szczególnego i żadne objawienie. Jego kult w starwarsowie wynika z dobrze napisanej postaci i poprawnego aktorstwa, ale poza tym to dla mnie aktor praktycznie jednej twarzy (nie licząc zarośniętego Kenobiego). Przy nim taki np Colin Farrell (i jego umiejętności - "Na wodach północy", "Detektyw" (pomijam rólkę w "The Bataman" - bo tam pod tą toną lateksu to mogli nawet Adamczyka nam wcisnąć i wyszło by tak samo, o ile nie lepiej)) to prawdziwy tytan aktorstwa.

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #875 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 13:19:41 »
Nowych i fajnych postaci tam jak na lekarstwo. Tak się nie buduje uniwersum. To wszystko wygląda strasznie ciasno, 95% postaci to te z old trilogy i prequeli. Najwieksza innowacja tam to przenoszenie postaci z animacji do produkcji aktroskich. Galaktyka praktycznie stoi w miejscu bo nawet sequele to ten sam konflikt rebelia vs imperium.

No cóż, próbowali, ale szczerze czy ktoś stał się fanem jakiejkolwiek postaci z nowej trylogii? Wątek Finna położyli w VIII epizodzie, Rey no cóż miała ciekawą i tajemniczą genezę, Poe Dameron pojawił się znikąd i nagle był najlepszym pilotem w galaktyce... Kylo Ren to takie duże dziecko, ale jak na Adama Drivera przystało super się go oglądało.

Można się naśmiewać z Mrocznego Widma, ale Quigon miał tylko jeden epizod a wspomina się go z sentymentem, podczas gdy te nowe postaci... dla mnie równie dobrze mogłoby ich nie być xD

Offline Cringer

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #876 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 14:43:51 »
Można się naśmiewać z Mrocznego Widma, ale Quigon miał tylko jeden epizod a wspomina się go z sentymentem, podczas gdy te nowe postaci... dla mnie równie dobrze mogłoby ich nie być xD
Za jakiś czas będzie dużo osób wspominających z sentymentem postacie z nowej trylogii. Tak to już działa, każde pokolenie ma swoje Star Warsy.

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #877 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 15:09:03 »
Za jakiś czas będzie dużo osób wspominających z sentymentem postacie z nowej trylogii. Tak to już działa, każde pokolenie ma swoje Star Warsy.

Wydaje mi się, że 100 razy bardziej ludzie wybiorą Mandalorianina z Grogu niż Finna i Poe Damerona.

Offline Eyeless

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #878 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 17:47:02 »
Zgadzam się z powyższą kwestią. Moja 10-letnia córka , która startowała od przebudzenia mocy i Rey już nawet nie tyka 3 trylogii, wsiąkła w pierwsze dwie, a prawdziwie zakochała się w clone warsach i Ahsoce Tano. Teraz tylko katuje całą resztę m.in. Rebeliantów, Mandalorianina, Bad batch i czeka niecierpliwie na Kenobiego i swą ulubienicę.

Offline Cringer

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #879 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 19:36:39 »
Wydaje mi się, że 100 razy bardziej ludzie wybiorą Mandalorianina z Grogu niż Finna i Poe Damerona.
Co nie zmienia faktu że nostalgia do trylogii jak najbardziej będzie istnieć. I ktoś sobie wspomni te postacie z nostalgią.
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Maj 2022, 19:39:42 wysłana przez Cringer »

Offline HugoL3

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #880 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 21:18:12 »
O właśnie, Ahsoka to kolejna postać, której fenomenu na początku nie rozumiałem i nie podzielałem fascynacji, ale to jak poprowadzono jej historię zasługuje na szacunek (czytałem tylko encyklopedię). I tak właśnie zbudowano fajną i ciekawą bohaterkę. Oczywiście poświęcono jej bardzo dużo miejsca, ale gdyby ta nowa trylogia tak nie pędziła i nie mieszała tylu wątków to może i tu by się dało wykreować kogoś więcej niż Kylo Ren.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #881 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 22:25:01 »
A propos Ahsoki - dziś ruszyły zdjęcia!  :D

Offline Kadet

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #882 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 20:25:25 »
No cóż, próbowali, ale szczerze czy ktoś stał się fanem jakiejkolwiek postaci z nowej trylogii? Wątek Finna położyli w VIII epizodzie, Rey no cóż miała ciekawą i tajemniczą genezę, Poe Dameron pojawił się znikąd i nagle był najlepszym pilotem w galaktyce... Kylo Ren to takie duże dziecko, ale jak na Adama Drivera przystało super się go oglądało.

"Przebudzenie Mocy" nie było dla mnie idealne, ale całkiem polubiłem po nim Rey i Finna... ale niestety później IMHO poszli w dziwacznym kierunku. Jeśli chodzi o Rey, to na minus cały ten zamęt z pochodzeniem i przekokszenie postaci w VIII i IX, a Finnowi wymyślili z kompletnej czapy całą tę
Spoiler: PokażUkryj
wrażliwość na Moc,
której moim zdaniem ta postać w ogóle nie potrzebowała...

Do Ahsoki jakoś nigdy nie mogłem się przekonać, bo byłem przywiązany do chronologii Wojen Klonów z czasów, zanim Filoni zaorał budowaną w tym względzie spójność EU...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #883 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 21:30:56 »
Ostatnio trailer ściele sie gesto



Offline Cringer

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #884 dnia: Pt, 27 Maj 2022, 03:55:36 »
Gdy pierwszy raz usłyszałem że robią Andora uznałem że to głupi pomysł. Ale teraz po tym trailerze nie mogę się go doczekać. To wygląda nawet lepiej niż Kenobi.