Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 130635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 20:46:31 »
Nie zapominaj, że mówisz o tym z perspektywy gościa który obejrzał całość.

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 20:47:25 »
Jasne. Ale teraz dywagujemy z pozycji gości, którzy próbują doszukać się sensu w nowych filmach. I po 2/3 nadal mamy problemy z dostrzeżeniem go. Prawda? ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 20:59:40 »
Ja tam nie szukam sensu bo go nie ma, liczę tylko po cichu, że ostatni epizod nie będzie równie zjebany co poprzednie i choć trochę zatrze złe wrażenie.

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 21:06:42 »
Skrajny optymista.  ;D
Zazdroszczę podejścia do rzeczywistości.  ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 21:55:40 »
Napewno? Przypomina to trochę miejsce gdzie Luke z Vaderem walczył, ale bo ja wiem?

Bespin na 100%. Te jej wspomnienia to ostatnie rzeczy, jakie widział Luke zanim Vader obciął mu rękę z mieczem. Dlatego założę się, że Rey została z tej ręki sklonowana. Stąd też jej więź z mieczem.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 22:15:19 »
Staram się nie czytać spoilerów i teorii, ale składając to co widać w trailerach, to oni mogą być na Endorze (księżycu lub samym Endorze). Więc ja na razie mam niskie oczekiwania: oby nie było Ewoków... Bo jak Abrams ma taki pomysł na nostalgiczny twist, to zaliczy u mnie tę samą ławkę co Johnson.

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 22:25:25 »
Obstawiam Yavin, roślinność jakby bardziej przypomina. I walczą chyba na szczątkach Gwiazdy Śmierci. Ta na Endorze nie była uzbrojona z wyjątkiem głównego działa a tu widać zezłomowany turbolaser.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 22:42:20 »
Symbolicznie Imperator pasuje bardziej do drugiej gwiazdy śmierci. No i druga była bezpośrednio nad księżycem a pierwsza niejako za Yavinem i do YIV miała spory kawałek. Ale oczywiście może i tak być. Anyway, tak długo jak nie będzie Ewoków...

Dodatkowo zatopiona II Gwiazda Śmierci miała być w epizodzie 7. Jakku miała być pierwotnie planetą śmietnikiem m.in z kawałkami gwiazdy śmierci.
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Sierpień 2019, 22:45:29 wysłana przez Bender »

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #68 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 23:00:40 »
I można się tak przerzucać uwagami całe dnie. Jak ja kocham, te filmy. Dlaczego Disney odwalił taką kaszanę? Tym bardziej, że patrząc na bardzo fajne Rogue 1 i przyzwoitego Hana, potrafią zrobić to dobrze.

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #69 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 23:06:49 »
Pieniądze i polityka zapewne.
Dobry "R1" zarobił miliard. Słabe "Przebudzenie Mocy" 2 miliardy. Pierwszy film był dla fanów i musiał mieć ręce i nogi. Drugi był dla wszystkich więc założenie było takie, że głupki i tak łykną podlane sentymentalnym sosem bzdury.
"Han Solo" to z kolei finansowa klapa (jak na tę markę). Więc D. idzie z SW w tym samym kierunku co z Marvelem - w stronę masowych spędów lemingów.
No. Chyba, że ten Mandalorian...  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #70 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 23:17:12 »
  Solo to finansowa klapa bo zebrał to co Ostatni Jedi zasiał, na dodatek był tragicznie niepotrzebny i prawie nikt go nie chciał. Co nie zmienia faktu, że to przyzwoity film. Skoro na cztery filmy, dwa udało im się zrobić dobrze tzn. że te pozostałe dwa też mogły być dobre, tylko trzeba było do tego chęci.
  Ja osobiście mam wrażenie, że Disney pójdzie po rozum do głowy i następne produkcje będą lepsze. Ale jestem niepoprawnym optymistą nie zapominajmy. Fandom Gwiezdnych Wojen to też trochę inny widz niż ten Marvelowski. Więcej jest tutaj starszych, bardziej wymagających odbiorców nie zapominajmy.
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Sierpień 2019, 23:18:57 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Pawelek

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #71 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 23:36:18 »
Ja stawiam, że Rey nie została porzucona przez rodziców tylko jest imperialnym niedobitkiem po bitwie o Jakku i córką Palpatine'a. Od początku jej "styl" walki mieczem świetlnym (częste dźgnięcia) bardziej przywodzi mi na myśl Sitha niż Jedi. Myślę (mam cichą nadzieję), że Luke podłożył się Kylo Renowi, żeby ten pozbył się w końcu straszaka, który pchnął go na ciemną stronę, przestał być ciapą i zaliczył tytułowy Rise of Skywalker. Bez tego będzie jednym z najgorszych czarnych charakterów co nie za bardzo do Gwiezdnych Wojen pasuje. Rey razem z ferajną poleci na Yavin szukać zniszczonej akademii Jedi a zamiast tego znajdą resztki pierwszej Gwiazdy Śmierci z zapiskami Imperatora dotyczącymi jego dziecka i jej przeznaczenia.
Też traktuję to jako chciejstwa i nadzieje człowieka po dwóch piwkach ;) (bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego).

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 00:27:38 »
No i oczywista, oczywistość której oczywiście przez ostatnich kilka miesięcy nie zauważyłem. Sam tytuł "The Rise of  Skywalker". Jedynym Skywalkerem jest teraz Ben, no chyba że i Rey pochodzi z klanu, także albo, albo. Albo, trzecie albo wytrzepią kolejnego Skywalkera z rękawa, ale to już byłoby przegięcie pały.

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 06:07:20 »
Anyway, tak długo jak nie będzie Ewoków...

Tobie się chyba Ewoki z Jar Jar Binksem podkręciły. Co takiego obciachowego było w Ewokach, bo nie kumam?

Offline Pawelek

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 08:18:22 »
Siatka gwiezdnych niszczycieli może być flashbackiem bitwy o Jakku. Co do tytułu to też jak jest The Rise to dla równowagi przydałby się czyjś The Fall.  :)