Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 133961 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #525 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 21:27:56 »
LOL!  ;D
Pod wpływem tej dyskusji puściłem sobie fragment Ep. IX w którym zjawia się zbieranina pod wodzą Lando i dopiero teraz zauważyłem, że tam na całe 3 sekundy pojawia się Wedge.  ;D
Oddali honor postaci po zbóju.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #526 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 21:34:00 »
Co mu mieli honory oddawać jak to dezerter? #YAVINIVPAMIĘTAMY

Offline Pan M

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #527 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 00:18:49 »
Odwołując się do dyskusji o logikę SW Disneya. Najwyraźniej osoby odpowiedzialne za ostatnią trylogię sami tą logikę mają w nosie. Ważne, żeby było imperium bis, rebelia bis, gwiazda śmierci bis, anakin/vader bis, motyw z wygnanym jedi bis. To ludzie lubili to zapodali to drugi raz, logika to tam kij z nią.

Przy całej powtarzalności pewnych motywów w popkulturze obecnie chyba nie ma bardziej chamskiego odtwórstwa w ramach  mainstremowych uniwersów niż to co się odwaliło w ostatniej trylogii z sw. Ani to ciekawe, ani potrzebne. Mam nadzieję, że nigdy podobnie przypudrowanego odtwarzania tego samego na nowo nie zobaczę już na taką skalę w żadnej innej, ważnej dla kultury popularnej franczyzie.

No i nadal nie wiem, co za geniusz zatytułował tak a nie inaczej ep IX kiedy
Spoiler: PokażUkryj
 wychodzi na to, że ród Skywallerów wygasł, a Rey wnuczka Palpatine'a będzie kontynuować jego ród
Ten tytuł to chyba jakaś jawna szydercza szpila. Nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy na poważnie lubią ostatnią trylogię.

Doszło do tego, że serial aktorski, filmowy spin off o zwykłych żołnierzach, czy gierka ea są tym co dziś daje autentyczne doświadczenie znane ze świata sw, a tymczasem część głównej sagi to jakiś bełt.



« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Listopad 2020, 00:29:21 wysłana przez Pan M »

Offline LordDisneyland

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #528 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 00:36:44 »
Po obejrzeniu prawie wszystkich odcinków ,,Mandalorianina" stwierdzam, ze potrzebowałem takiej odtrutki [ i gwiezdnowojennej Ming Na ;) ] na kinematograficzne rozczarowania [po "Ostatnim Jedi" traumę miałem taką, ze wiecej na film związany z SW do kina nie poszedłem]. Jest nieźle, doceniam smaczki i nawiązania, chociaż czegoś temu serialowi brakuje... no i uparcie "M" kojarzy mi się z takim starym serialem "Kung Fu" z Davidem Carradine w roli głównej, choć nie do końca wiem, czemu :)
Narobiliście mi smaku na 13 odcinek, choć słabo znam Ahsokę i w animacji raczej mnie irytowała ;)

Aha- jak ja tęskniłem za scenami takimi, jak przejażdżka IG na speeder bike'u  :D


PS i duże brawa za uśmiercenie Briana Posehna niedługo po jego pojawieniu się na ekranie, mam nadzieję, ze go już w serialu nie będzie. Nie cierpię gościa  ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Listopad 2020, 01:22:15 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #529 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 06:25:59 »
Po obejrzeniu prawie wszystkich odcinków ,,Mandalorianina" stwierdzam, ze potrzebowałem takiej odtrutki [ i gwiezdnowojennej Ming Na ;) ] na kinematograficzne rozczarowania [po "Ostatnim Jedi" traumę miałem taką, ze wiecej na film związany z SW do kina nie poszedłem].

Typowe. Fandom SW rzucił się na tego Mando jak Reksio na szynkę, a przecież Disney zrobił ten serial tylko w jednym celu - żeby zatrzeć fatalne wrażenie po trylogii sequeli. Daliście się wszyscy w szmatki zrobić. Och, jaki wspaniały serial Disney nakręcił! Już im przebaczyliscie, że przed chwilą sami zamordowali Waszą ukochaną franczyzę. A trzeba było zbojkotować i wysłać Disneya na drzewo.

A w ogóle to gdzie Wy tego Mando oglądacie? W jakichś pirackich serwisach? I nie zastanawia Was dlaczego Disney na to piractwo nie reaguje? Ano nie reaguje, bo najchętniej by go Wam pod drzwi dostarczyli i jeszcze dopłacili, żeby ktoś to oglądał. Tak że damage control w 100% się powiódł, a naiwniacy tacy jak Skandalista już zapomnieli jakiego syfu Disney narobił i trzeba im to co jakiś czas uświadamiać.

Offline Cringer

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #530 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 15:57:55 »
Typowe. Fandom SW rzucił się na tego Mando jak Reksio na szynkę, a przecież Disney zrobił ten serial tylko w jednym celu - żeby zatrzeć fatalne wrażenie po trylogii sequeli.
Szkoda że serial powstawał jeszcze przed końcem nowej trylogii.

I nie zastanawia Was dlaczego Disney na to piractwo nie reaguje? Ano nie reaguje, bo najchętniej by go Wam pod drzwi dostarczyli i jeszcze dopłacili, żeby ktoś to oglądał.
Z tego co wiem to reaguje w takiej Francji. 3 światem się jeszcze nie zajęli.

Lucas podobno też nie miał całościowej koncepcji, tylko że u niego tego nie widać. A u Disneya każdy film od sasa do lasa, jakby trzy razy zaczynali od początku.
Filmy Lucasa powstawały 3 lata. A Disney jak na łakome korpo przystało zarżnął świnię znoszącą złote jajka i wypuszczał filmy trylogii co 2 lata. Na dodatek uwalił fajną koncepcję solowych filmów z różnych czasów universum SW wypuszczając Solo kilka miesięcy po Last Jedi.
Tu mam wrażenie widać jakim przypadkiem jest sukces MCU gdy nawet studio odpowiedzialne finansowo za ten sukces nie jest w stanie go powielić.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Listopad 2020, 16:03:16 wysłana przez Cringer »

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #531 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 16:09:23 »
Cytuj
a naiwniacy tacy jak Skandalista już zapomnieli jakiego syfu Disney narobił i trzeba im to co jakiś czas uświadamiać.

  Ale ode mnie gościu to się od...stosunkuj z łaski swojej, ja tutaj twoich postaw nie komentuję. Uświadamiania twojego też nie potrzebuję.

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #532 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 16:19:09 »
Potrzebujesz, bo takiej wolty jak twoja w sprawie rzekomej jakości sequeli to już dawno nie widziałem.

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #533 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 16:30:20 »
Moja volta, moja sprawa, nie jesteś żadnym wyznacznikiem jakości. Wyraziłem się dosyć jasno zdaje się, mądremu raz wystarczy, głupiemu i dziesięć razy będzie zbyt mało.

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #534 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 16:33:52 »
Oczywiście. Twoja wolta, twoja sprawa :) Go with the flow :)

Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #535 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 16:44:15 »
A w ogóle to gdzie Wy tego Mando oglądacie? W jakichś pirackich serwisach? I nie zastanawia Was dlaczego Disney na to piractwo nie reaguje? Ano nie reaguje, bo najchętniej by go Wam pod drzwi dostarczyli i jeszcze dopłacili, żeby ktoś to oglądał.

Czemu od razu zakładasz, że wszyscy piracą? Można spokojnie oglądać w PL legalnie ;)

Typowe. Fandom SW rzucił się na tego Mando jak Reksio na szynkę, a przecież Disney zrobił ten serial tylko w jednym celu - żeby zatrzeć fatalne wrażenie po trylogii sequeli. Daliście się wszyscy w szmatki zrobić. Och, jaki wspaniały serial Disney nakręcił! Już im przebaczyliscie, że przed chwilą sami zamordowali Waszą ukochaną franczyzę. A trzeba było zbojkotować i wysłać Disneya na drzewo.
(...) Tak że damage control w 100% się powiódł, a naiwniacy tacy jak Skandalista już zapomnieli jakiego syfu Disney narobił i trzeba im to co jakiś czas uświadamiać.

Ty jakąś wyrocznią jakości jesteś? Nic mi nikt nie zamordował i nic nikomu wybaczać nie muszę. Oczywiście jak zwykle nie potrafisz się powstrzymać przed inwektywami, bo ktoś ma inne zdanie od Twojego. Powiem Ci więcej - wolę trylogię Disneya i resztę produkcji niż syf, który dział się w Legendach, gdzie na jedną porządną książkę przypadały 3 gówniane.

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #536 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 16:48:22 »
Czytałeś książki SW? Serio? A po co się tak nimi katowałeś, skoro uważałeś je takie badziewie?

Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #537 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 17:05:07 »
Serio, czytałem i dalej czytam. I jak zwykle błędne wnioski - niczym się nie katowałem. Jak mi książka nie przypadła do gustu to jej nie kończyłem, polegałem też na opinii znajomych, którzy mieli podobny gust co ja, dzięki czemu części w ogóle nie musiałem brać do ręki.

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #538 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 17:33:09 »
Skarpetki też najpierw testujesz na znajomych? :)

Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #539 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 17:49:13 »
Zastanawiasz się choć chwilę zanim wyślesz kolejną wiadomość, czy tylko pieprzysz trzy po trzy, żeby nabijać kolejne posty?