Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 130634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #405 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 15:11:59 »
Ok, dziękuje za wszelkie informacje. Celuję w „zwykłe” wydanie, nie mam żadnej części sagi w steelboxie. Grunt, że są to 2 dyskowe wydania, a nie jakieś ekonomiczne bez dodatków (które uwielbiam). 😎

Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #406 dnia: So, 16 Maj 2020, 01:37:26 »
Nie dostałem go w przedsprzedaży w merlinie, w gandalfie anulowali mi zamówienie w ramach przeprosin dając kod rabatowy na 5%, w livro się spóźniłem i odpisali że już nie mają i nie wiedzą czy mieć będą.

Uff, to dobrze, że mi Gandalf nie anulował. Zapomniałem zamówić w przedsprzedaży i w dniu wydania sobie o tym przypomniałem, a Gandalf był chyba wtedy ostatnim sklepem, który miał steelbooka za <100 złotych. W sumie coś się w tym roku zmieniło w dystrybucji, bo jak mnie pamięć nie myli to poprzednie steelbooki kupowałem w MediaMarkt/Saturnie i nie było żadnego problemu z ich dostaniem.

Jeszcze parę sztuk jest stacjonarnie w Empikach, na stronie można sprawdzić gdzie: https://www.empik.com/gwiezdne-wojny-skywalker-odrodzenie-steelbook-abrams-j-j,p1240669112,film-p
A tu chyba ostatni sklep on-line: https://bluedvd.pl/gwiezdne-wojny-skywalker-odrodzenie-steelbook-2-blu-ray.html
« Ostatnia zmiana: So, 16 Maj 2020, 01:45:45 wysłana przez stachel »

Offline Gieferg

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #407 dnia: So, 16 Maj 2020, 11:04:53 »
Cytuj
Galapagos jakoś wcale nie podaje danych technicznych....

Może się wstydzą, że mają dźwięk w jakości rodem z DVD :P
Na filmożercach powinna być recka lada dzień.

Offline stachel

Odp: Uniwersum &quot;Star Wars&quot;. Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #408 dnia: So, 16 Maj 2020, 12:51:02 »
No to wydanie jest strasznie skopane. Podrzucam dane techniczne (tak, angielską ścieżka dźwiękowa jest gorsza niż w wydaniu oryginalnym).


Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #409 dnia: So, 16 Maj 2020, 14:03:20 »
„Materiały dodatkowe mogą nie zawierać napisów” - ftw? XXI wiek....To chyba żart....

Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #410 dnia: So, 16 Maj 2020, 15:30:35 »
To chyba jakiś ich standardowy tekst. W tym wydaniu wszystkie dodatki mają polskie napisy (a przynajmniej te co obejrzałem i początki pozostałych). Ale już w poprzednich wydaniach ścieżki z komentarzem reżysera nie miały polskiego tłumaczenia, jedyne co było to angielskie napisy dla niesłyszących.

Ale generalnie dzisiaj takie wybrakowane wydania się wydaje. Zastanawiam się nad zakupem Skywalker Saga na BD, ale tam też jest sporo braków w dodatkach (głównie z edycji kolekcjonerskiej DVD), do wydania trafiła część exów z amerykańskich wydań (ale znów nie wszystkie). A miałem nadzieję, że to wydanie będzie w stanie zastąpić mi wszystkie poprzednie (nie zależy mi aż tak na polskich napisach).

Offline Gieferg

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #411 dnia: So, 16 Maj 2020, 15:39:07 »
Cytuj
ftw?
For the win?

Wszystkie dodatki są z napisami. Komentarze prawie nigdy nie mają, nawet w wydaniach gdzie wszystko inne jest tłumaczone, tu problem odpada, bo komentarzy nie ma :P


Offline Mateusz

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #412 dnia: So, 16 Maj 2020, 18:06:29 »
„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” – recenzja filmu i wydania Blu-ray

Wrzucanie DD 5.1 na płytę Blu-ray w przypadku takiego filmu to już nawet jak na standardy Disneya przesada, ale obraz stoi na bardzo wysokim poziomie.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #413 dnia: So, 16 Maj 2020, 18:33:37 »
  Ale chwila moment dźwięk DD nie tyczy się tylko ścieżki nagranej w języku polskim? Na innych płytach od Disneya, które mam każda polska ścieżka nagrywana jest jako dolby digital a oryginalna jest dts 5.1 albo 7.1, zresztą na niemieckich bywa podobnie. Nikt normalny przecież i tak nie będzie oglądał tego z dubbingiem.

Offline Gieferg

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #414 dnia: So, 16 Maj 2020, 18:39:33 »
Wiadomo o tym od dawna, masz wyżej link do recenzji i pisałem już o tym kilka razy.
Może nie dość wyraźnie, więc jeszcze raz:

Oryginalne audio angielskie w polskim wydaniu blu-ray jest w DD5.1.

Cytuj
Na innych płytach od Disneya, które mam każda polska ścieżka nagrywana jest jako dolby digital a oryginalna jest dts 5.1 albo 7.1, zresztą na niemieckich bywa podobnie.
W Avengers:Infinity War na płycie 2D była ta sama sytuacja co tutaj, więc to nie jest pierwszy taki przypadek.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Maj 2020, 18:48:03 wysłana przez Gieferg »

Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #415 dnia: So, 16 Maj 2020, 18:39:47 »
Ale chwila moment dźwięk DD nie tyczy się tylko ścieżki nagranej w języku polskim?

Niestety nie, dodatkowo zamiast wersji niemieckiej mamy czeską. Czesi do tej pory też dostawali dźwięk oryginalny w DTS-HD, więc Disney widocznie uznał, że Europa Środkowa jest już mało istotna.

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #416 dnia: So, 16 Maj 2020, 19:00:55 »
  No to bida faktycznie. Disney już to dawno uznał nie wydając SW w wersji 4K.

Offline Gieferg

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #417 dnia: So, 16 Maj 2020, 19:23:25 »
Disney nie wydał u nas NICZEGO w wersji 4K.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #418 dnia: So, 16 Maj 2020, 21:52:52 »
"Wszechwładcy", piętnasty odcinek trzeciego sezonu "Star Wars: The Clone Wars", po kilku latach mojego powrotu do Trylogii Mortis - bardzo istotnej dla Gwiezdnych Wojen opowieści o Mocy - okazał się ponownie genialnym, dojrzewającym niczym dobre wino, odcinkiem tę Trylogię rozpoczynającym! I to do tego stopnia, że - na gwiezdnowojenne fluktuacje Mocy! - na pierwszy rzut skojarzenia przychodzi następująca myśl:
Spoiler: PokażUkryj
dlaczego przedstawienia bytów Mocy z Mortis, ba samej tej ,,planety" (Centrum przez które przepływa i skupia się w nim cała istota Mocy Galaktyki), i wszystkiego, co w tym epizodzie "Wojen Klonów" (s03e15), jak i w następnych dwóch odcinkach zostało odpowiednio wytłuszczone, nie zakotwiczyło się również w kinowym Epizodzie IX Star Wars, "The Rise of Skywalker"? "Wszechwładcy" i pozostała partia odcinków Trylogii Mortis, w ujęciu niezrównanej potęgi Mocy, jej całej misterii i wszechobecności w Uniwersum Gwiezdnych Wojen, o trylion dżylionów razy była wydatniejsza, lepsza, ciekawsza, bardziej inspirująca, niż to, co w kinowym zwieńczeniu Sagi Skywalkerów, ba, w całej Nowej Trylogii "Star Wars" - w kwestii Mocy, jej dziedzictwa itp. - się znalazło.


"Wojny Klonów" to jedna z najcudowniejszych rzeczy jakie spotkały Uniwersum zapoczątkowane pewnym filmem w 1977 roku przez ambitnego kalifornijczyka z Modesto. Ich wpływ na całą markę, jej treść, stabilność, cóż, jest bezcenny!

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #419 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 10:32:49 »
For the win?
Nie ;) autokorekta na ipadzie .... wtf! ;)