Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 133018 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #316 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 23:27:59 »
Na majestat mroku Imperatora! Na wszystkie starwarsowskie świętości! Aż mnie komórka po komórce mojego ciała, od stóp do głów, do samych trzewi, przeszedł niemożebny, powalający paraliż z uczuciem mrocznej fascynacji. A wszystko za sprawą wyżej umieszczonego w poście ,,spot trailera", w którym nieco dłużej ,,udziela się" Darth Sidious, mówiąc m. in. o ,,ostatecznym losie Skywalkerów". A to, z jego jadowitym, z, esencją czerni mroku, głosem, wybrzmiało wprost fantastycznie. Nie zapominajmy o błyskawicach Mocy, które gdzieś pod koniec Spotu ukazały się w okolicach miejsca przebywania Rey i Kylo Rena. Czyżby to część zjawisk towarzyszących ,,Burzy Mocy"?


A tym czasem świat dalej szaleje na punkcie ,,Baby Yody". Trochę to już irytujące, no ale... słodziak z niego, to fakt.




Offline Gieferg

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #317 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 01:16:18 »
Po raz kolejny zero emocji. Jeden wielki ziew.  :-\

Online Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #318 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 08:44:26 »
Oby tego nie spartolili. Póki co mój hype na EIX skutecznie Mando odbiera (dziś chapter 4!!!!), ale te epickie zajawki dobrze prognozują.
Baby Yoda (?) wymiata w serialu - wcale się nie dziwię temu szaleństwu. Jest słodki i kozaczy! ;)

John

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #319 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 10:40:36 »
Wreszcie piątek, nowy odcinek Mandaloriana! ;D

PS: Obejrzałem wczoraj w końcu Solo, i niestety film do zapomnienia, jakby był z MCU.

Offline misiokles

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #320 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 10:59:55 »
A mnie Solo się podobał. Owszem, młody Han niema cienia haryzmy Harrisona, ale poza tym całkiem przyjemny blockbuster.

John

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #321 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 11:16:51 »
Może się źle wyraziłem. Również dobrze mi się oglądało, fajny film do pizzy, którą akurat jadłem. Mafia z dużą ilością pieprzu, 40cm, miała więcej charakteru niż Solo, co może i było dobre, bo film i pizza się odpowiednio uzupełniały swoją charyzmą. Jednak gdybym nigdy nie obejrzał Solo, to nadal tak samo jak po obejrzenu i w miarę dobrej zabawie. Porównywać młodego Solo do Harrisona Forda nawet nie ma sensu.

Offline R~Q

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #322 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 17:11:13 »
Żałosne.

Użycie Duel of the Fates w spocie, czyli jednak odwołują się do nostalgii za, uwaga... PREQUELOWĄ TRYLOGIĄ XDDD czyli tą, która podobno jest nienawidzona i chcą się od niej odciąć, opierając się tylko na OT xD podobno nikt nie lubi prequeli, co JJ? Co RLM? Co generacjo X? XD

Głos i śmiech Palpatine'a to też bardziej odwołanie do prequeli, niż OT, chociaż OT trochę też.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #323 dnia: So, 30 Listopad 2019, 08:52:26 »
Drodzy forumowicze, jeśli interesujecie się szerszym dorobkiem gwiezdnowojennego Uniwersum i sięgacie po literaturę z jego Nowego Kanonu, to warto zwrócić uwagę na pewną interesującą rzecz. Trylogia "Koniec i Początek" Chucka Wendiga, powieści z Nowego Kanonu "Star Wars", w materii nieścisłości związanych z obecnością jawną lub tymczasową, pośrednią lub konkretną bezpośrednią, Dartha Sidiousa w filmowym Epizodzie IX Star Wars, istotnie, może przyjść z pomocą, wyjaśniając co nieco w tym względzie. W tomie III trylogii, "Kres Imperium", Gallius Rax - jeden z bohaterów ,,odradzającego się Imperium" wspomina słowa samego Imperatora, który mówił mu o tajemnicy i potędze Nieznanych Regionów Galaktyki, za którymi kryje się cała pierwocina Mocy - jej najgłębsze tajniki, źródło niepojętej, wiecznej siły. Kto wie, czy Imperator - jeśli jego obecność w finale Sagi Skywalkerów będzie wystarczająco długa i rzeczowa, i jeśli rzeczywiście będzie to jakaś jego ,,uśpiona", a teraz odrodzona forma, wyjawi przyczyny swojej obecnej egzystencji. Bo zamiary Imperatora w "The Rise of Skywalker" zdają się nie skupiać na konkretnym celu. Zniszczenie Galaktyki, zniszczenie Skywalkerów, osiągnięcie absolutnej kontroli nad Mocą? Co jest jego głównym zamiarem? Czy takowy posiada?

Na tym etapie post-produkcji "The Rise of Skywalker", ,,musztardą po obiedzie" jest pragnienie ujrzenia w filmie jakiejkolwiek postaci z powieściowego Nowego Kanonu Uniwersum Star Wars. A akolici próbujący przywrócić Dartha Vadera do życia, rzekomo będący w posiadaniu jego miecza świetlnego? A Rada Cieni, jeśli dobrze pamiętam, z którą związany był Rax, czy patrycjuszowska, ślepo wierząca w odrodzenie się Imperium, Rae Sloane? Tyle inspiracji, możliwości, które to można by przelać w finał Sagi Skywalkerów, a wszystko w trzech powieściach jednego autora, które tak prężnie budowały Uniwersum! Co istotne, o czym warto wspomnieć, ważne jest to, aby w "Epizodzie IX" wyjaśniono kim, jak, i dlaczego był... Snoke, bez względu w jakich okolicznościach by się to odbyło, i z czyich ust owo wyjaśnienie padło. Również liczę na wystąpienie zjawiska Burzy Mocy, dzięki której ukryta flota Imperatora przedostałaby się do wybranego przez niego obszaru Galaktyki!

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #324 dnia: So, 30 Listopad 2019, 16:58:26 »
Dakan to chyba najpopularniejszy czlowiek prowadzacy kanal o Star Wars, ostatnio aby ogladac Mando reklamowal jakiegos tam VPN  aby ogladac serial😀

Ten serial to fenomen, pierwszy raz widze swiatowe poparcie i usprawietliwianie piractwa.

Mando wymiata pozatym oby tak dalej Disney😆

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #325 dnia: So, 30 Listopad 2019, 18:54:23 »
Osobiście, jak pisałem wyżej, na niniejszym forum, oraz innych forach i portalach społecznościowych, "The Mandalorian", co sobie również obiecałem, obejrzę z legalnego źródła, tzn. wtedy, gdy w granicach naszego kraju będzie dostępna usługa streamingowa "Disney +". I nie chodzi o to, aby nie oglądać serialu, kiedy jest on ,,na fali", gdy ,,coraz większymi krokami" zbliża się kinowy "Epizod IX" Star Wars, co samo obejrzenie "The Mandalorian" sprawi, że załapiemy pozytywne wibracje Mocy przed grudniowym, długo wyczekiwanym zwieńczeniem Sagi Skywalkerów. Serial można oglądać na ,,internetach" bez problemu, nawet ściągnąć odcinki. Lecz w myśl prawa, jeśli materiał pobierany z serwerów internetowych - i chodzi tu o materiał piracki - jest wykorzystany na własny użytek, i nie rozpowszechniany nikomu, nie jest to określane ,,piractwem"... Prawdopodobnie; regulacje polskiego prawa są specyficzne. Poszczególne epizody "The Mandalorian" mogę więc ściągnąć, obejrzeć i usunąć; chyba nie stanowiłoby to czegoś nielegalnego i potęgującego zjawisko piractwa... Chyba. Jednak i tak coś mnie motywuje, aby "The Mandalorian" obejrzeć wtedy, gdy Polska nabędzie prawa do dostępu do platformy streamingowej "Disney +".

 A tymczasem - sam sobie zaspoilerowałem z Baby Yodą - nasz zielonkawy, jak słodziachny gnom, maluch znowu... szaleje.


sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #326 dnia: So, 30 Listopad 2019, 20:25:01 »
Zobacz jakie Disney przygotowal gadzety zwiazane z serialem Mando. Kubki koszulki itp gdyby ktos mi powiedzial ze zrobil to jakis nastoletni yutuber uzywajac ctrl v to ok ale to oficjalnie od Disneya wyszlo...😂

No chyba ze Disney mysli ze serial ogladaja 5 latki no to Ok.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #327 dnia: So, 30 Listopad 2019, 21:26:27 »
To bardziej LFL i raczje konstans u nich. Pracowałem przy kilku licencjach SW w czasach prequeli i materiały w wielu przypadkach to była tragedia.  Jak nieudolne cliparty z programów graficznych. Bieda maksymalna.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #328 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 11:53:34 »

Na powyższym, umieszczonym w linku kolejnym nowym spocie reklamującym "Epizod IX" Star Wars, Imperator zastanawia tą swą dziwną charyzmą - tymczasowym, niejadowitym, ,,nie mrocznym", ale za to bardziej niczym głos doświadczonego czarnoksiężnika, dźwiękiem wypowiadanych przez siebie słów. Słów, które oznaczają ostateczną walkę dobra ze złem; czy aby na pewno? A może to zapowiedź apokaliptycznego pojedynku między potężnymi Imperiami - między Imperium Palpatine'a i Najwyższego Porządku a Ruchem Oporu i potężną Jedi, Rey z zapyziałego Jakku? Naprawdę jest to niezwykle zaskakujące, usłyszeć Sidiousa nieśmiejącego się tryumfalnie, z którego gardła wydobywałby się okropny bulgot, rechot, ten plugawy ,,złowieszczy skrzek", jak to zwykle miał on w zwyczaju robić. W "The Rise of Skywalker" coś się wydarzy, i nie będzie to to, co podejrzewa 99,99% miłośników i entuzjastów Gwiezdnych Wojen. Drogi dla wyjścia tudzież zakończenia tego filmu są dwie: albo to będzie godne 42 lat istnienia franczyzy Uniwersum Star Wars w organizmie globalnej popkultury, zwieńczenie , albo urośnie to do rangi, uśredniając, w oczach jakiejś części geeków, fascynatów, znawców kultury masowej i tematu Gwiezdnych Wojen, totalnej klapy, po której będzie więcej biadolenia i narzekania niż po premierze "The Last Jedi", i podczas dobijania targu przy zakupie używanych droidów od Jawów.  ;)