Autor Wątek: Titans  (Przeczytany 14696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John_

  • Gość
Titans
« dnia: Nd, 10 Luty 2019, 15:47:24 »
Końca dobiegł właśnie pierwszy sezon serialu który przedstawiał nam głównie formowanie się grupy oraz origin story dla każdego z bohaterów. Seria bazuje na komiksach o Teen Titans, drużyny złożonej z pomocników członków Justice League oraz samodzielnych nastoletnich herosów. W serialu dostaliśmy mroczniejsze ujęcie tych postaci, o wiele bardziej nawiązujące do tego co z filmami DC robił Zack Snyder, aniżeli dzisiaj James Wan i David Sandberg. Najbardziej błyszczą tutaj Robin i Hawk, chociaż najwięcej ekranowego czasu poza Robinem otrzymała Raven. Bawiłem się na pierwszym sezonie bardzo dobrze, myślę że spokojnie można go postawić na jednej półce z inną uliczną drużyną herosów od Marvela - Defenders. Nie nastawiajcie się tu na coś na poziomie Daredevila czy Punishera, myślę jednak że nie odstępuje poziomowi Defenders czy drugiemu sezonowi Iron Fista z platformy Netflix. W drugiej serii do Tytanów dołączy pies Krypto, Superboy, i prawdopodobnie Ravager/Jericho.

Offline Mateusz

Odp: Titans
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 15:54:37 »
Serial mocno średni. Kuleje pod względem aktorskim, reżyserskim i niestety najbardziej pod względem scenariusza. Do tego to urwanie akcji na koniec pierwszego sezonu... Najbardziej z tego wszystkiego podobał mi się wątek opowiadający historię Hawka i Dove. Za drugi sezon pewnie się zabiorę, ale może się okazać, że odpadnę w połowie, tak jak to ostatnio się dzieje w przypadku seriali Marvela od Netfliksa.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

John_

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 16:12:16 »


Do tego to urwanie akcji na koniec pierwszego sezonu...

Świadoma decyzja twórców. Finał został nakręcony, ale zdecydowali się zakończyć serię cliffingerem. IMO nic to sezonowi jako całości nie ujmuje, a dodając scenę po napisach dodatkowo podsyca ciekawość przed kontynuacją.

Offline Mateusz

Odp: Titans
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 16:18:00 »
No właśnie, skoro odcinek finałowy został nakręcony, to powinni go pokazać i zamknąć pierwszy sezon, tak żeby ktoś mógł sobie go obejrzeć jako skończoną historię, a nie silić się na tani cliffhanger.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Itachi

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 19:12:46 »
Serial mocno średni. Kuleje pod względem aktorskim, reżyserskim i niestety najbardziej pod względem scenariusza.

Zgadzam się. W Titans za cel honoru postawiono sobie chyba stworzenie na chama podwalin pod całe serialowe DC Universe. Czegoż tam nie napchano, Dove i Hank, Doom Patrol, drugi Robin Jason Todd, Wonder Girl... Co odcinek nowa postać lub postaci zabierające czas antenowy kluczowym graczom. Relacja w grupie potraktowane zostały stereotypowo i brakowało w nich dialogów pełnych napięcia czy emocji. Rwany scenariusz jest po prostu przeciętny. Niby akcja skupia się na Raven, ale wątków jest zdecydowanie więcej. Brak pewności w jakim kierunku podążyć ma Dick, utrata pamięci przez Kori czy próba zaakceptowania swojej odmienności przez Beast Boy'a. Odpowiedzmy sobie jednak na pytanie czy na jakikolwiek problem otrzymaliśmy dogłębną analizę? Ja odebrałem to jako powierzchowne przeanalizowanie tematu, aby odbębnić swoje i stworzyć czas akcji gdy każdy z herosów poszukuje odpowiedzi na swoje pytania. I tak to zrealizowano.

Titans i Defenders mają w sobie jeszcze jedną skopaną kwestię. Fatalnie prowadzony wątek antagonisty. No w Titans to się nic nie trzyma całości. Nie lepiej było poruszyć motyw ojca Raven i konsekwentnie budować klimat wobec jego nadejścia, ale zarazem dać grupie jakiegoś rywala na teraz, aby pokazać w miarę realistycznie jak ekipa się dogaduje. Jeden trening w szopie miał to wszystko przekazać? Czy jedna bitka pod hostelem? Eeeee, słabiutko to zrealizowano.

Online Darth_Simon

Odp: Titans
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 22:34:06 »
Oglądałem ten serial i przez cały czas liczyłem, że dowiem się w końcu dokładnie o co się Dick tak "wkurzył" na Batmana.
Odpowiedzi niestety nie dostałem.
I w zasadzie to było pół sezony a nie cały. 
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

KamilM

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 13:27:29 »
(...) myślę jednak że nie odstępuje poziomowi Defenders czy drugiemu sezonowi Iron Fista z platformy Netflix.
A chciałem dać szansę temu serialowi, zwłaszcza po pokazaniu sceny z Batmanem z ostatniego odcinka, ale tymi słowami skutecznie mnie od tego odwiodłeś.

Tysonek

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 13:31:51 »
Moim skromnym zdaniem serial jest bardzo dobry, kilka poziomów wyżej niż papka zwana Arrowverse. Polecam i czekam ze zniecierpliwieniem na kolejny sezon.

KamilM

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 13:44:19 »
Arrowverse to zupełnie inny target - gimbaza. W Titans pierwsze co mnie odstraszylo to ten mroczny klimat ala Snyder, który nijak pasuje do tych bohaterów. No i ta tanizna (efekty, kostiumy), która waliła ze zwiastunów. Swoją drogą ciekawi wybór mroku skoro w tym samym czasie filmy DCEU poszły w zupełnie innym kierunku.

Tysonek

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 14:28:55 »
Arrowverse to zupełnie inny target - gimbaza. W Titans pierwsze co mnie odstraszylo to ten mroczny klimat ala Snyder, który nijak pasuje do tych bohaterów. No i ta tanizna (efekty, kostiumy), która waliła ze zwiastunów. Swoją drogą ciekawi wybór mroku skoro w tym samym czasie filmy DCEU poszły w zupełnie innym kierunku.

Tak się zapytam, ile obejrzałeś odcinków ?

KamilM

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 14:41:37 »
Tak się zapytam, ile obejrzałeś odcinków ?
No chyba wyraźnie piszę, że ZERO bo się dopiero przymierzam. Mój poprzedni post opieram na zwiastunach, co też jest wyraźnie napisane, a zwiastun i opinie tu na forum i w necie ogólnie są dość podzielone.

Tysonek

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 14:52:05 »
Jasne  ;)

Offline SawiK

Odp: Titans
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 22:32:28 »
Ja utknąłem na 6 odcinkach. Nie to żeby mnie nie wciągnął. Ponurość i mrok mi nie przeszkadzają. Takie poważniejsze i inne  spojrzenie na Tytanów, którzy zamiast checheszkowac i z usmiechem na ustach sciagac kotki z drzew, załatwiają sprawy niczym Netflixowy Punisher ;p Ale jednak po odcinku Jason Todd przygasła zajawka. Za to wkreciłem sie w Doom Patrol, pierwszy odcinek mega pozytywnie i dużo ciekawiej niż Tytani,których pewnie bede nadrabiał miedzy kolejnymi odcinkami Patrolowców ;)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 17:13:02 »
Titans było świetne?
Tak, "Titans" jest świetne. Jako serial wymazuje ,,cukierkowe" "Arrowverse" i "Gotham", stawiając bezapelacyjnie właśnie siebie na pierwszym miejscu adaptacji realiów komiksowy od "DC". Za "Titans", spośród widowisk adaptujących historie z komiksów "Uniwersum DC", plasują się: "Gotham" i ewentualnie "Flash", który 5-ty sezon ma, jak na ten moment, świetnie poukładany; "Doom Patrol" ciężko jest w tym zestawieniu ocenić, bo dopiero wrzucił swój pierwszy bieg. "Titans" kusił - i nadal będzie to robić w drugim sezonie - tajemnicą, mrokiem, tą prawdziwą ,,ludzką" historią postaci zaczerpniętych z kart komiksu. Zresztą jest to temat do dłuższej dyskusji. Można by daleko zabrnąć, gdybyśmy rozłożyli "Ttians" na czynniki pierwsze. :P

Offline isteklistek

Odp: Titans
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 17:22:32 »
Chętnie przeczytam, wiele osób może z tego skorzystać.