Autor Wątek: Titans  (Przeczytany 14705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 08:51:57 »
Nie kolorowo, lecz dobrze, mrocznie i wyzywająco. Tak, przynajmniej dla mnie, wyglądał trailer do 2 sezonu "Titans". Kto wie, możliwe, że poprzez obecność Deathstroke'a w serialu, nadarzy się okazja na jakieś solidne łubu-dubu. Potężny ,,Pan ciemności" Trigon i Slade Wilson głównymi przeciwnikami drużyny Titans w drugim sezonie? Nadchodzi czas zmian w zespole, który tak naprawdę się jeszcze nie uformował. I to mi pasuje.

Przynajmniej nie ma Cyborga śpiewającego ,,Na na na na na na... Cyborg", jak w kreskówce "Teen Titans", albo "Teen Titans: Akcja!" ;D

Offline Adolf

Odp: Titans
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 20:54:24 »
W pierwszym sezonie trailery kompletnie nie umiały oddać klimatu produkcji. Są one stworzone dla casualowego widza. Masówkarz ma to łyknąć i obejrzeć serial, przy odrobinie szczęścia się wciągnie i nie będzie narzekać, że DC takie mroczne. Choć sam miałem obawy do Starfire, to byłem zaskoczony jak bardzo się pomyliłem. Dlatego nie będę oceniać castingu na Batmana. Niektórym nie przeszkadza, że seriale z MCU są w udawanym uniwersum i łykają je, a potrafią się zagotować na myśli o blond włosach. Dla mnie to taki lekki recasting, więc mogę z tym żyć. Ciekawi mnie za to jak stary będzie Alfred.

John

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 22:13:55 »
Alfred już jest, i nazywa się tu Bruce Wayne.
Może zrobią odwrócenie, i w Alfreda wcieli się ktoś o wyglądzie Jona Hamma czy Bena Afflecka.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 10:22:01 »
Czy Superboy i pies Krypto, których widzieliśmy w finale pierwszego sezonu "Titans", w końcowych ujęciach finiszującego sezon odcinka, wystąpią jako stała część fabuły, czy jako okazjonalny wątek? Bo oczywiście, Superboy na zapowiedzi jest, jednakże ta jego obecność, to jedynie jakaś mega krótka ,,zajawka zajawki". Najbardziej me fanowskie myśli i spekulacje nęci i podsyca ewentualny angaż Superboya i Krypto w historii rozciągniętej na drugą serię "Titans": projekt Cadmus. Ach, to by było dopiero coś! Jednak, jak ja to mówię, marzenie ściętej głowy!

Offline SawiK

Odp: Titans
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 15:28:51 »
up
Na tym etapie ciężko powiedzieć co z Superboyem i Superpsina, było natomiast zdjecie  z planu aktora w  czarnej koszulce  z czerwonym symbolem "S". Mozna wnioskować ze będzie tu orgin story tej postaci, podobnie jak w Young Justice.

Itachi

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 20:07:21 »


Zmiana Kori na plus!

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 00:03:04 »
Titans wjechało z 2. sezonem na ostro. Kapitalny (w sumie to finałowy z poprzedniego sezonu) odcinek, którego gwiazdą, a właściwie gwiazdami bezapelacyjnie był Curran Walter (serialowy Jason Todd) i Teagan Croft (Raven). Bardzo dobrze też zaprezentował się Iain Glen, choć nie miał za wiele do grania, ale było czuć w nim Wayne'a. Podobnie było z Esai Moralesem, który miał jeszcze mniej do gry, ale i tak było czuć w nim tego Slade'a. Na plus też Trigon - te CGI naprawdę nie wyglądało najgorzej. Czekam mocno na kolejne odcinki bo hype jeszcze większy niż przy 1. sezonie.

Btw. Tak, wygląd Kori zdecydowanie na plus, choć jeszcze w 1 odcinku miała starą fryzurę.

John

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 15:43:50 »
Cieszę się że ograniczono Trigona do punktu zapalnego, który miał doprowadzić głównych bohaterów do wyjścia z ich problemów emocjonalnych. Bałem się że będą ciągnąć jego wątek, gdy są ciekawsze i bardziej pasujące do serialu (Deathstroke i Projekt Cadmus). Podejrzewam że wszyscy fani Trigona (wątpie żeby było ich specjalnie dużo) są oburzeni tak krótką rolą w fabule, mi natomiast to całkowicie odpowiada. Jeśli jednak będą zagłębiać się w osobowość Superboya, to jeśli nie w tym sezonie, to w następnym musi pojawić się Superman i Lex Luthor, którzy są jego "rodzicami". Nie wyobrażam sobie by mieliby być pominięci w tym przypadku, skoro Conner jest ich potomkiem.

Offline Adolf

Odp: Titans
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 16:15:09 »
Co do odcinka, to widzę że serial kontynuuje dobrą passę, ale ciągnie również stare błędy.

Spoiler: PokażUkryj
Przede wszystkim prostota fabularna razi. Walka z Trigonem, do której Raven ściągnęła sojuszników, którzy... przeszli na stronę Trigona. Po czym na końcu sama go pokonuje. Normalnie mistrzowska intryga. Przypomina to najgorsze momenty poprzedniego sezonu, gdzie spalenie wszystkich w psychiatryku rozwiązało problem tajnej organizacji... Do tego Hawk i Dove latają sobie po cywilu, a na miejsce przyjeżdzają media i trąbią o nowej drużynie superbohaterów. Drużynie, która nie wniosła nic do walki z wrogiem. Co najwyżej zbliżyła Raven do wyglądu z komiksu, co na duży plus.

Największym zaskoczeniem jakie nam zaserwowano, to fakt że Tytani już kiedyś istnieli, jako bardzo street-levelowy skład. I na widok Robina w telewizji, Slade wyszedł z kryjówki, więc podejrzewam że poznamy ciekawe retrospekcje.


Co do kwestii bohaterów z Justice League, dla mnie to oczywiste że kiedyś ich poznamy. Przedstawienie Supermana w serialu nie jest problemem. A pokazanie jak Bruce paraduje sobie niczym Alfred, to zdecydowanie najtrudniejszy problem, który na starcie mamy już za sobą.

John

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 17:35:28 »
Cytuj
Największym zaskoczeniem jakie nam zaserwowano, to fakt że Tytani już kiedyś istnieli, jako bardzo street-levelowy skład. I na widok Robina w telewizji, Slade wyszedł z kryjówki, więc podejrzewam że poznamy ciekawe retrospekcje.

Czyli nie tylko ja to tak zrozumiałem. Z początku sądziłem że Bruce mówiąc do Dicka "Titans Again?" ma na myśli dalsze trzymanie się z postaciami zaprezentowanymi w 1 sezonie. Ale coś mi w tym zgrzytało, i w końcu tak jak Adolf uznałem, że Teen Titans w tym uniwersum już się pojawiło, i do niego odnosił się Wayne. Podejrzewam że Aqualad który pojawi się w tej serii, był z Dickiem w pierwotnym składzie. Kto jeszcze? A może Cyborg z Doom Patrol pojawi się w retrospekcjach? Zobaczymy. Cieszę się że jednak sobie tego nie uroiłem, i ktoś doszedł do podobnych wniosków ;) Przypominam, że w komiksowym rodowodzie Teen Titans, takie postaci jak Raven, Startfire, Cyborg, byli "2 pokoleniem". Podobnie jak w przypadku X-Men, gdzie kultowi Wolverine czy Storm doszli do drużyny dużo później, tak pierwsi Tytani nie mieli wśród siebie dzisiaj ikonicznych w mediach członków których wałkują w choćby w animacjach.


To też by tłumaczyło skąd Robin i Donna Troy tak dobrze się znali, jak widać nie musiały to być tylko "spotkania Batmana i Wonder Woman". Zobaczenie Kid Flasha w Titans, który zna się już od lat z Graysonem byłoby gratką dla fanów uniwersum. Po tym jak w serialowym Flashu od The CW wykorzystali drugiego Wallego z New52 (tego czarnoskórego, którego możecie kojarzyć z Egmontowego Teen Titans) a w filmie z Ligą zniszczonym przez Jossa Whedona Barry Allen zachowywał się jak Wally (tylko upośledzony, zjarany dużą dawką marihuany) straciłem już nadzieje że kiedykolwiek zobaczę na ekranie mojego ulubionego rudzielca z DCU w wiernej wersji.

Jeszcze wtrące też jedną myśl. Jeżeli nasza teoria jest prawdziwa, i okaże się że zagrali zgodnie z zamierzchłą historią DC Comics i obecny serialowy skład Tytanów jest tym drugim, i miałby się kiedyś pojawić mój drugi ulubiony rudzielec DC; Roy Harper, to dopasują wiek aktora odpowiednio z Jasonem Toddem. Mimo że Harper miał swoją ciekawą historię pełną narkotyków, depresji, utraty kończyny oraz posiadania córki z zabójczynią, to po relaunchu uniwersum w New52 Red Arrow zdobył fantastyczną relacją z Jasonem Toddem, i uważam że to motyw na tyle "dźwięczny" dla serialu telewizyjnego, że powinni go wykorzystać nawet jeśli odejdą przez to od klasycznych komiksów. Idąc tym tropem mieliby gotowy produkt pod kolejny serial obok Tytanów, czyli wspomnianie wcześniej Red Hood and the Outlaws. Chyba że Roy byłby klasycznie w wieku Graysona, i po prostu trochę starszy od Jasona (postać ma w serialu 16 lat jak się nie mylę). Nie narzekałbym, nadal mogą być kumplami mimo różnicy wieku, oczywiście jeśli aktorzy mieliby ze sobą odpowiednią chemie.


Syn Gotham

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 20:15:38 »
Ja jestem w sumie zaskoczony, że był ktoś zaskoczony faktem iż Tytani już istnieli wcześniej. Ja po pierwszym sezonie nie miałem co do tego najmniejszych wątpliwości - motywy z Hawk & Dove czy Donną nie wzięły się z niczego i dla mnie to było jasne, że oni kiedyś tworzyli pierwszą wersję Tytanów. Zresztą Aqualad też pewnie tam był i teraz zwyczajnie zrobi powrót. Co do Cyborga? Nah, wątpię, aczkolwiek kto wie. Mogę się mylić. Zawsze też mógł być tak jakby nieformalnym członkiem, no ale tutaj jak piszę - pewności nie mam.

John

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 20:44:33 »
Odbierałem znajomość z Dove, Hawkiem, czy Donną tak jak to opisałem wyżej wspominając o Wonder Girl, jako po prostu znajomość z przeszłości. Same wspólne retrospekcje tych postaci nie były dla mnie pewnikiem, że istniało wcześniej Teen Titans. Tytani od początku eksplorowali duży i niezdefiniowany świat DC, więc nie było dla mnie podejrzane że Ci bohaterowie jakoś się ze sobą ścierali. Trailer na którym Aqualad ma sentymentalną rozmowę z Donną Troy nt. ich dawnego związku raczej już rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 22:29:12 »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:00:29 »
Pierwszy odcinek 2 sezonu "Titans" miał bombastycznie dobre otwarcie! Jason Todd i jego jakże wymowne "Titans are back bitches!" skłoniły Slade'a Wilsona widzącego tak wrzeszczącego do kamer nowego Robina, do powrotu do roli Deathstroke'a. A to w przypadku tego najemnika jest niezwykle ciekawe: zarys jego historii w Uniwersum serialowym, kreowanym przez platformę streamingową "DC Universe"! Intrygancka jest wobec tego następująca zagwozdka: co takiego Slade robił, ba, co w ogóle zrobił zanim postanowił zaszyć się w tej zapomnianej świerkowej, leśnej chatce - o ile to była jego decyzja - skoro widok szczenieckiego Robina był dla niego, jak rozumiem, niczym katalizator zmuszający go do powrotu w ramy obowiązków ,,ulubionej pracy"? Czy przypomniał sobie utarczki z Batmanem i Ligą Sprawiedliwości, i możliwą współpracę z R'as al Ghulem? Jego alias, Deathstroke, z całym pancerzem i ekwipunkiem, które w odcinku widzieliśmy robi wrażenie; taka wersja zbroi Slade'a, znając komiksowe standardy w tym względzie wygląda fantastycznie!

Pilotowy odcinek drugiej serii "Titans" nie urywał głowy intensywnym tempem akcji. Zerwanie mrocznego czaru Trigona musiało mieć taki, a nie inny przebieg. Wydłużanie dramatycznych momentów było samo w sobie koniecznością. Przynajmniej paskudnie wygenerowany przez motion capture Trigon dość krótko gościł w tym odcinku. Raven dostała od niego potężną moc, zamkniętą w krysztale (nie pamiętam jego pierwotnej genezy), co tylko potwierdza niesamowity potencjał nadnaturalnych sił w niej drzemiący. A co do roli Bruce'a, Wow!, dawno - chyba nawet w ogóle - nie widziałem tak dystyngowanego, spokojnie prezentującego się Wayne'a. W jego osobie było to, co w archetypie tej postaci powinno się znajdować: blichtr, elegancja, spokój, opanowanie, czy kontrolowanie sytuacji. Tak prezentuje się ktoś, którego drugie ja stanowi osobowość Mrocznego Rycerza Gotham City.

W skali całego odcinka, pierwszemu epizodowi drugiego sezonu "Titans" wystawię notę 9/10!

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Titans
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 21:52:32 »
To screen z drugiego odcinka, ale daję w spoiler bo ktoś to może po prostu za takowy wziąć. To nic wielkiego i nie jestem zaskoczony, że ta postać istnieje w Titanverse, no ale żeby nie było płaczu.
Spoiler: PokażUkryj