Autor Wątek: The Witcher [Netflix]  (Przeczytany 59080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #225 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 08:37:13 »
SkandalistaLarryFlyntcie (nie wiem jak to się odmienia :) ) chyba nie oczekiwałeś, że ci książki przerobią na film 1:1.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online misiokles

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #226 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 08:40:07 »
Powiem więcej - kolejne sezony będzie jeszcze bardziej odstawać. Choćby z powodu postaci Jaskra. Jest jedną z bardziej popularnych postaci spoza trójki main cast, więc raczej naturalnym i spodziewanym jest przypuszczenie, że w sezonie 2 dostanie jeszcze więcej czasu antenowego, co oznacza budowanie jego perypetii do zera.

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #227 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 09:35:19 »
Nie oczekiwałem też, że serial będzie głupi, nudny i podłej jakości.

Offline komiksowe_warianty

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #228 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 10:06:45 »
ok boomer
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Styczeń 2020, 10:14:40 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline Gazza

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 10:15:39 »
Ja po lekturze 4 odcinków nie chcę przesądzać ale dla mnie to serialowy zawód roku 2019. Nie jestem fanem prozy Sapkowskiego więc do serialu podszedłem bez wielkich oczekiwań ale wciąż mnie nie porwał i obawiam się, że już nie porwie. Przede wszystkim - mało Wiedźmina w "Wiedźminie" - zmarnowany potencjał Cavil'a. Ogólnie to nuda, świat wykreowany jakoś mało wiarygodnie i biednie, efekty specjalne (oprócz dobrze zrobionych wszelkiej maści potworów (póki co)) też nie prezentują się zachęcająco. Spodziewałem się petardy, a dostałem "zimny ogień". Rozumiem, że fanom Sapka więcej może się podobać ale dla kogoś nie oczytanego w tym uniwersum to jedna wielka wydmuszka. Tyle na ten moment. Być może w drugiej połowie sezonu moje odczucia się zmienią, ale po kapitalnych WATCHMEN i sycącym MANDALORIANINIE netflixowy WIEDŹMIN to dla mnie rozczarowanie.

Offline xanar

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 11:05:49 »
Najważniejsze, że większości się podoba, gorzej jak byłoby odwrotnie. Książki z Wiedźminem są na www.amazon.com aktualnie out of stock, np.:
https://www.amazon.com/Andrzej-Sapkowski-Witcher-Collection-Contempt/dp/9123858907/ref=pd_rhf_se_p_img_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=2S6D55F8W4M0JN98DKY7

https://www.amazon.com/Witcher-Boxed-Set-Contempt-Baptism/dp/0316438979/ref=pd_rhf_se_p_img_4?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=Q42X57G746ZWAE99A9GH

Sapkowski jest na pierwszym miejscu w Most Popular Authors in Science Fiction & Fantasy:
https://www.amazon.com/author-rank/Science-Fiction-Fantasy/books/25/ref=kar_mr_nav_b_1_-1

Także chyba dobrze, że taki słaby serial zrobili  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 11:42:43 »
No Sapkowi można pogratulować. Mógłby jeszcze dredy zapuścić i poopowiadać coś o zaborczym patriarchacie, polskim kolonizatorstwie i ekologii, to by mu Nobla dali ;)

Offline Gieferg

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 12:28:29 »
Powiem więcej - kolejne sezony będzie jeszcze bardziej odstawać. Choćby z powodu postaci Jaskra. Jest jedną z bardziej popularnych postaci spoza trójki main cast, więc raczej naturalnym i spodziewanym jest przypuszczenie, że w sezonie 2 dostanie jeszcze więcej czasu antenowego, co oznacza budowanie jego perypetii do zera.
Mogą odstawać, ale nie z powodu Jaskra. Bard był później w wesołej kompanii wiedźmina, więc towarzyszył mu cały czas i będzie go dużo tak czy inaczej, nie trzeba mu nic specjalnie dopisywać. Ja tam stawiam na to, że dowalą nowych wątków głównie dla Yennefer, która w książkach jest niby ważna, ale nigdzie blisko tego, jak ważni są Geralt i Ciri, a w pierwszym sezonie uparli się z niej zrobić równorzędną główną bohaterkę i zapewne zechcą to kontynuować choć w książkach to ona miała tak naprawdę niewiele do roboty i sporą część czasu spędzała unieszkodliwiona w taki czy inny sposób.
Spoiler: PokażUkryj
A to zamieniona w figurkę, a to uwięziona
.

Cytuj
Przede wszystkim - mało Wiedźmina w "Wiedźminie"

To jest też problem dwóch ostatnich tomów sagi, ale nie powinien występować tutaj. Dlatego zrobię fanedit, który się upora z tym problemem :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Styczeń 2020, 12:32:53 wysłana przez Gieferg »

Offline xanar

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 16:57:13 »
I jeszcze takie coś się stało, dzięki temu "słabemu" serialowi:

https://strefainwestorow.pl/artykuly/gaming/20191230/wiedzmin-cdprojekt-gra
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 20:20:39 »
To jest akurat zaskoczenie - w życiu nie spodziewałbym się aż takiej reakcji. Ale jak to mawiają o darowanych koniach...
Przynajmniej te dwa plusy (książki, gry) z tego całego bałaganu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline muaddib

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #235 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 08:11:40 »
Sapkowski jest na pierwszym miejscu w Most Popular Authors in Science Fiction & Fantasy:
https://www.amazon.com/author-rank/Science-Fiction-Fantasy/books/25/ref=kar_mr_nav_b_1_-1


David French na trzecim to tłumacz Sapkowskiego na angielski :)

Offline PJP

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #236 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 23:22:07 »
Zacząłem oglądać inny serial netfliksowy Leśnych złodziei i muszę stwierdzić, że klimatem, scenografią i zagospodarowaniem miejscówek kładzie Wiedźmina na łopatki 8)

Kapral

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #237 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 10:06:04 »
Coś mi się zdaje, że Netflix uznał Wiedźmina za samograj, na zasadzie: zróbmy cokolwiek, a fanboye i tak to łykną. W sumie to nawet słuszne podejście, bo po co kasę marnować?

Offline xanar

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #238 dnia: So, 11 Styczeń 2020, 13:21:45 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #239 dnia: Nd, 12 Styczeń 2020, 09:29:18 »
Wiedziałem, że coś takiego się pojawi jako oficjalny materiał. Jeszcze czekam aż pojawi się coś takiego w związku z najnowszym Draculą, gdzie wszyscy wieszają psy na 3 odcinku, a jest ona bardzo dobry, bo sensownie domyka całość.

https://www.filmweb.pl/news/Netflix+wyja%C5%9Bnia+chronologi%C4%99+%22Wied%C5%BAmina%22-136044