Autor Wątek: The Witcher [Netflix]  (Przeczytany 59068 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #150 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 12:06:42 »
Ci co czytali książki mówią, że dużo rzeczy pominęli i dlatego to wyszło takie chaotyczne. w kolejnych sezonach już ma być "normalna" narracja.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline volker

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #151 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 12:32:03 »
Tak tak, to bez wątpienia międzygalaktyczny hicior, ale jakby z zupełnie innego filmu :)

Czyli co według Ciebie wesoły bard Jaskier miałby śpiewać, chorały gregoriańskie?

Offline xanar

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #152 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 13:28:35 »
Nie wiem na ile to wiarygodne jest, ale ludziom niby się podoba:

https://www.rottentomatoes.com/tv/the_witcher/s01

Te "profesjonalne recenzje" lekko zaniżają ocenę, co poniektóre są bardzo profesjonalne  ::)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #153 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 13:33:13 »
Czyli co według Ciebie wesoły bard Jaskier miałby śpiewać?

Coś innego  ;D

Offline Marvelek

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #154 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 13:43:11 »
Czyli co według Ciebie wesoły bard Jaskier miałby śpiewać

Tutaj widać, że twórcy serialu nie zadali sobie najmniejszego trudu, aby przejrzeć choćby pobieżnie jakąkolwiek bibliografię. Różni to ich np. od twórców "Gry o tron", którzy poczytali trochę o życiu na zamku itd. Wystarczyło przeczytać kilka książek o późnośredniowiecznych trubadurach. Tylko, że z drugiej strony biorąc pod uwagę kostiumy i ubogą scenografią nie wiem czy taki "historyczny" bard pasowałby do tego wszystkiego.

Offline death_bird

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #155 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 13:57:08 »
Mam tylko taką jedną refleksję, że najlepszą puentą jak dla mnie będzie sytuacja w której serial zostanie przeczołgany za to sprzedaż książek i gier osiągnie nowe szczyty.  8)
Co chyba zresztą powoli już zaczyna mieć miejsce.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline nori

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #156 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 13:57:55 »
Obejrzałem 6 odcinków. Może jestem inny, ale owszem, coś tam mi brakuje, coś tam mi nie leży, ale ogólnie, bardzo mi się podoba. To znaczy, dobrze się ogląda, i jest to niezła zabawa. Jestem usatysfakcjonowany. Ale mi się Zemo w MCU też podobał, i uważam, że to dobry pomysł na postać był...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Kapral

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #157 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 14:02:44 »
Tylko, że z drugiej strony biorąc pod uwagę kostiumy i ubogą scenografią nie wiem czy taki "historyczny" bard pasowałby do tego wszystkiego.

To że w serialu mamy kompletny misz-masz stylów, tematów i konwencji, wcale nie usprawiedliwia obecności aż tak kuriozalnych anachronizmów, jak ta nieszczęsna piosenka. Przypomniało mi to serial "Xena", w którym starożytni herosi gadali młodzieżowym slangiem z amerykańskiego koledżu. Domyślam się jednak, że twórcom "Wiedźmina" nie o to chodziło, bo tu jest raczej odwrotny problem, tzn. nadmiar śmiesznej językowej stylizacji. Po prostu tak im jakoś samo wyszło i tyle ;)

Offline Marvelek

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #158 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 14:11:45 »
nadmiar śmiesznej językowej stylizacji. Po prostu tak im jakoś samo wyszło i tyle ;)

Oj tam, czepiasz się :) Mi trochę przypominało to kultowe "Goście, goście". Czekałem tylko na moment aż Geralt powie "idź człeku" :)

Kapral

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #159 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 14:15:02 »
Pewnie się czepiam, bo oglądałem wersję z lektorem i nie bardzo słyszałem co oni tam gadali po angielsku. Być może w oryginale w ogóle nie było żadnej stylizacji, tylko polski tłumacz sobie zaszalał :)

Offline Gieferg

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #160 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 15:21:31 »
Nie wiem na ile to wiarygodne jest, ale ludziom niby się podoba:


Śledze temat w wielu różnych miejscach, na forach polskich, zagranicznych, na IMDB itd. Wszędzie prócz forum wiedźmińskiego zdecydowanie przeważają pozytywne i umiarkowanie pozytywne opinie. Biadolą głównie puryści, którzy nie mogą przeżyć najdrobniejszych zmian, a tu zmiany nie są takie drobne.

Recenzje w większości nie są do całości serialu tylko do kilku odcinków, więc w tym wypadku mało dla mnie znaczą, bo to tak jakby recenzować 3/4 filmu bez zakończenia.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Grudzień 2019, 15:23:16 wysłana przez Gieferg »

Offline Pawel.M

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #161 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 15:39:48 »

Kapral

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #162 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 15:59:21 »
Trochę odwagi! Oceny 6/10 albo 7/10 to takie bezpieczne ecie-pecie na zasadzie "boję się napisać co o tym myślę, bo może się okazać, że nie mam racji" :)

Offline Gieferg

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #163 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 16:17:04 »
6-7/10 oznacza, że ogląda się nieźle/z przyjemnością, ale są jakieś problemy, na tyle poważne, że nie da się nazwać filmu/serialu bardzo dobrym czy do końca satysfakcjonującym. I taki właśnie jest moim zdaniem ten Wiedźmin.  Na więcej z pewnością nie zasługuje, ale zbyt dobrze się oglądało, żeby wystawić 5/10 czy mniej.

Kapral

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #164 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 16:34:06 »
Możesz pokazać jakiś oficjalny klucz do interpretacji ocen w skali 10-stopniowej? Są wytyczne?