Autor Wątek: The Witcher [Netflix]  (Przeczytany 59129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tysonek

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 09:37:03 »
zajumali mu miecz :(

Nic nie zajumali, jest tak jak było w książkach, a tam kosę na potworki woził przy koniu, nie trzymał go cały czas na plecach.

sum41

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 09:41:51 »
Tom Holland niema nic przeciwko aby Peter był gejem także tego...

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 10:07:17 »
Akurat wiek nie ma tu nic do rzeczy. Yennefer pod pewnymi względami mogła uchodzić niemal za nastolatkę (Jaskier tak ją opisuje zachwycając się jej cerą) toteż aktorka może mieć i 19-ście lat. Tu nie chodzi o kalendarz tylko o kolor skóry.
Książkowa Yennefer jest biała. Książkowa Triss jest biała. I książkowa Fringilla jest - do jasnej cholery - biała.
Ale nie. Netflix musi pokazać wszystkim, że jeśli chce mieć swoje multi-kulti to będzie mieć multi-kulti.
I właśnie dlatego - nawet jeśli wyjdzie na to, że jestem bardziej święty od papieża i legitymuję się większymi pokładami sentymentu i szacunku do materiału źródłowego niż jego Autor - nie tknę tego serialu nawet za darmo.

No i muszę wycofać stwierdzenie o najmądrzejszym gadaniu ;) To aktorka wcielająca się w rolę Yennefer nie jest wg ciebie biała?  :o Ciekawe... Nie, absolutnie nie chodzi tu o kolor skóry, ten jest właściwy. Ludzie o czarnych włosach zazwyczaj mają ciemniejszą karnację, więc tutaj do niczego nie można się przyczepić. Nie chodzi też o wiek, ja pisałem o dojrzałości. Dojrzałość to nie tylko metryka, ale przede wszystkim wygląd, postawa, zachowanie. A aktorka ma bardzo dziewczęcą urodę, zupełnie nie pasującą do charakteru Yennefer. Być może nadrobi umiejętnościami aktorskimi i jednak coś z tego ostatecznie wyjdzie, ale łatwo nie będzie.

Offline Gieferg

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 10:20:32 »
Cytuj
Dojrzałość to nie tylko metryka, ale przede wszystkim wygląd, postawa, zachowanie. A aktorka ma bardzo dziewczęcą urodę, zupełnie nie pasującą do charakteru Yennefer.

This.

Czarodziejki  z wiedźminlandu może i chciały wyglądac młodo ale na pewno nie tak, żeby byc postrzegane jako gówniary. Już na pewno nie Yen. Pewnie ktoś mógłby wyglądać na 20 lat i być przekonujący jako Yen, ale w tym przypadku tego w ogóle nie widzę.  Ostateczny werdykt się wyda jak się ją zobaczy w akcji.
No ale niektórzy nie zobaczą :P
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Lipiec 2019, 10:23:16 wysłana przez Gieferg »

Offline Murazor

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 11:10:07 »
Nic nie zajumali, jest tak jak było w książkach, a tam kosę na potworki woził przy koniu, nie trzymał go cały czas na plecach.
Wiem wiem, ale kilka fotek i nie ma tego ikonicznego z dwoma mieczami :) ta producentka napisała, że się pojawi srebrny na potwory, gdy będzie potrzebny.

Offline misiokles

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 11:24:24 »
Widać czytała opowiadania i nie grała w gry :)

John

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 15:00:26 »
Tom Holland niema nic przeciwko aby Peter był gejem także tego...

Co ma piernik do wiatraka? Andrew Garfield mówił to samo. Ale wciąż. Co ma piernik do wiatraka?

Offline death_bird

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 23:48:15 »
Prosta zasada - jak czegoś ne zamierzam oglądać, to stwierdzam to RAZ i opuszczam temat.

Prosta sprawa: Apasz coś napisał, ja Mu odpisałem. A Ty się wcinasz.
 
Odróżniasz bycie fanboyem od bycia zainteresowanym?

Jak ktoś używa Caps Lock`a z wykrzyknikiem i zmienia avatary z wiedźmaka na wiedźmaka to nabieram podejrzeń.

Daleko mi do fanboya, za to widzę tu jednego hejtera z bólem dupska, który w każdym poście jedynie podkreśla, że nie zamierza oglądać, bo aktorka ma odcień skóry, który przekracza jego próg tolerancji.

Doskonale wiesz, że tutaj chodzi o trzy istotne postacie z castingiem na zasadzie "ja im pokażę", ale spoko. Haters gonna hate. Od tego jesteśmy.  ;D Podobnie rzecz się miała w przypadku takoż netflixowego "Death note". Chłopcy i dziewczęta od N. tak bardzo się starali a tymczasem fani... tzn. hejterzy ich zjechali. Banda niewdzięcznych niedobruchów. :)

No i muszę wycofać stwierdzenie o najmądrzejszym gadaniu ;) To aktorka wcielająca się w rolę Yennefer nie jest wg ciebie biała?

Nie obrażam się. Wg mnie widać wyraźnie korzenie hinduskie. Ale nie wnikając w roztrząsanie tego kto jest biały a kto nie (bo to skądinąd nie ma większego sensu) czy wg Ciebie to jest Yennefer opisywana jako "blada"? Bo wg mnie daleko jej do tego typu karnacji. Porównaj ją sobie choćby z taką E. Green na którą ludziska (z przeproszeniem) napalali się jako na potencjalną Yen. Green to jest mniej więcej ten typ. Jak dla mnie różnica spora.

Ludzie o czarnych włosach zazwyczaj mają ciemniejszą karnację, więc tutaj do niczego nie można się przyczepić.

Owszem, miewają. Ale tutaj chodzi o przypadkowych ludzi czy o dokładnie opisaną postać?  8)
Gdy dowiedziałem się, że Wiedźmaka zrobi Netflix nie miałem wielkich oczekiwań, ale drżenie serca było. Po zapewnieniach Hissrich byłem w miarę zbudowany, ale z czasem wszystko poszło w drzazgi. Dziewczyny zajmujące się cosplay podchodzą do tego bardziej serio. Także i owszem. Po jakimś ćwierćwieczu z Sagą ciśnienie mi się podnosi.

I kto wie, może i Gieferg nawet ma rację - może powinienem sobie temat odpuścić. Ale jakoś nie potrafię. Za bardzo mi zależy. Mimo wszystko.  :(



"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline TranwaY

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 08:47:10 »
Porównaj ją sobie choćby z taką E. Green na którą ludziska (z przeproszeniem) napalali się jako na potencjalną Yen.
Eva Green ma za duży biust jak na Yennefer....

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 11:10:31 »
Wg mnie widać wyraźnie korzenie hinduskie. Ale nie wnikając w roztrząsanie tego kto jest biały a kto nie (bo to skądinąd nie ma większego sensu) czy wg Ciebie to jest Yennefer opisywana jako "blada"? Bo wg mnie daleko jej do tego typu karnacji. Porównaj ją sobie choćby z taką E. Green na którą ludziska (z przeproszeniem) napalali się jako na potencjalną Yen. Green to jest mniej więcej ten typ. Jak dla mnie różnica spora.

Oczywiście że wyraźnie widać korzenie hinduskie, ale to nadal nie wyklucza możliwości określenia jej jako biała ;) No chyba że uznamy, że "biały" to wyłącznie typ nordycki, ale to już by była lekka przesada. A co do szczegółowego opisu postaci z książki - w adaptacji filmowej nigdy bohaterowie nie będą w 100% odpowiadać opisowi. Zresztą kolega powyżej słusznie zauważył, że Eva Green ma za duży biust ;) Nie znajdziesz idealnej Yennefer ;) A cosplayowcy zawsze będą do tematu podchodzić bardziej serio, ale nie porównujmy nieporównywalnych. Cosplayowcy to nie są aktorzy, tylko amatorzy, jestem przekonany, że w produkcji filmowej, czy serialowej by się nie sprawdzili. Wbrew pozorom pewien warsztat tu jest potrzebny, trochę inny, niż do cosplay.

John

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 11:11:54 »
Za mało biała, za duży biust... eksperci od kobiecego ciała powiedzą kto jest idealny do jakiej roli. I eksperci od męskiego ciała, włosów, i blizn też. Ci eksperci, są także biegli z mody. Gatunek jest to na wyginięciu, bowiem lewaccy propagandziści z popkultury nie chcą ich słuchać, mimo że eksperci lepiej nakręciliby filmy i seriale, oraz lepiej dobrali obsadę. Ich głównym legowiskiem są fora i grupy dyskusyjne, gdzie całkowicie za darmo pozwalają skosztować innym swojego geniuszu intuicji i wyboru, przewyższających przygłupich dygnitarzy zmanipulowanego Hollywood.

Czytała Krystyna Czubówna.

Offline Mateusz

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #41 dnia: So, 20 Lipiec 2019, 00:16:39 »
Aż takiego syfu się nie spodziewałem...

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Bender

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #42 dnia: So, 20 Lipiec 2019, 07:35:08 »
Mocny vibe Gry o tron tylko gorszy. I festiwal ordynarnych kolorowych szkieł kontaktowych.  Na razie na minus.

Offline gabor2

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #43 dnia: So, 20 Lipiec 2019, 08:46:20 »
A ja spodziewałem się czegoś gorszego, przynajmniej po zdjęciach żołnierzy Nilfgardu. Może czterech liter nie urywa, ale ja czekam i wg mnie przynajmniej na trailerze nie ma tragedii.

Itachi

  • Gość
Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #44 dnia: So, 20 Lipiec 2019, 09:50:08 »
Aż takiego syfu się nie spodziewałem...

Ja nie spodziewałem się niczego wielkiego, fanem Wiedźmina też nie jestem, natomiast...trailer jest średnio-przeciętny, zgaduję że wszystkiego nie zobaczyliśmy, a ledwie jakieś 25% i poczujemy się nie raz nie dwa zaskoczeni. Śmieszy mnie tylko hype na Internetach, oooo jakie to zajebiste! Epicki zwiastun... Serio?? :)