Autor Wątek: The Witcher [Netflix]  (Przeczytany 59804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #405 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 17:42:15 »
Spoilery...



No ale gdzie ten biedny wiedźmin miał iść z tego Brokilonu po informacje?
Że niby na Thanedd?  :o
Przecież był ścigany. Dijkstra pewnie przed każdym deszczem dopisywał kolejną rzecz do listy tego, co by mu można było zrobić tuż przed ścięciem.
O to przecież w tym wszystkim chodziło z lasami - że chłop nie mógł pokazać gęby w cywilizacji, bo zaraz by go do paki wrzucili.

Jeżeli ja mam jakikolwiek problem logiczny z fabułą to raczej w kwestii Yendzy tak gdzieś od momentu "paktu" z Tissaią i wieszczeniem Ciri na Thanedd do chwili kiedy została spakowana przez Franciszkę... To jest dla mnie zagadka.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 17:48:11 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan M

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #406 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 23:44:21 »
Tylko, że mi nie  tyle chodzi o  to , że  Sapkowski jest lepszy od Tolkiena ale generalnie fantasy jako takie ma parę dużo fajniejszych pomysłów/ światów od ramoty Tolkiena.

To oburzenie, że ktoś nie kocha Tolkiena jest przezabawne. Coś jak zachwyt nad skansenem, który i owszem ma wartość historyczną ale chyba nikt nie chciałby w nim mieszkać.

Powtarzam pora setny z rzędu. Ja nie neguje wartości historycznej twórczości Tolkiena dla gatunku fantasy a nawet całej literatury, ale nie oznacza to, że będę się nad typem rozpływał. To już przerabiałem jakieś 15 lat temu, potem zwyczajnie mi przeszło. Najbardziej ssący w twórczości Tolkiena jest absolutny brak autentycznego życia. Tam nie istnieją wiarygodne postaci, tylko pionki, które mają być plugawe albo szlachetne i nic poza tym. Orki są plugawe i głupie, Elfy cudne i szlachetne etc. Tam całe rasy to cudowny kolektyw gdzie każdy jest taki sam. Przecież każdy Hobbit lubi uczty, sielskie życie i ziele fajkowe. Książki wręcz wprost tym epatują. Zamiast tworzyć opowieść, która ma poruszyć człowieka to Tolkien wolał rozpisywać się o cudownych lembasach albo niezwykle ciekawych widokach na ziemi Mordoru, które wyglądały w ogromnej części jak pieprzone, wielkie nic. Znam gry, komiksy, filmy i seriale, które biją na łeb twórczość mistrza, dla którego tworzenie alfabetów było ważniejsze od stworzenia ambitnej fabuły- i możecie we mnie ciskać gromami, ale o ile WP może być dla kogoś ambitny językowo to treściowo to jest przecież bajka, co sami niektórzy przyznali w temacie.

Prztyki do profesora Tolkiena to było wbijanie szpili do fanów, którzy ciągle podkreślają jakim to profesorem, lingwistą etc. facio nie było i jak to nobilituje jego twórczość.   Istnieją pisarze, którzy nie mają żadnych tytułów naukowych, nawet nie mają wykształcenia pomocnego w pisaniu a odnoszą sukcesy jak choćby właśnie ten Sapkowski. Książki AS to arcydzieła literatury też to imo nie są, ale są z jajem, mają postaci, które nie są płaskie jak kartka papieru, podejmują temat polityki, rasizmu, uprzedzeń,  okrucieństwa wojen a najfajniejsze jest w nich to, że tam nikt raczej nie jest niewiniątkiem i nawet postaci pozytywne  mają swoje brudy.

« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 23:45:56 wysłana przez Pan M »


Offline Gieferg

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #408 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 12:07:18 »
Cavill kończy na sezonie 3, zastąpi go Liam Hemsworth.
Wróżę cancel najdalej po 4 sezonie, może nawet przed :P

Offline OokamiG

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #409 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 12:12:04 »
Ten serial stracił jedyny plus.

Offline plast

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #410 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 12:36:14 »
Szacun dla Cavilla, że nie chciał dłużej firmować swoim nazwiskiem tej niezwiązanej z oryginałem szmiry.

Offline death_bird

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #411 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 12:46:02 »
Cavill kończy na sezonie 3, zastąpi go Liam Hemsworth.
Wróżę cancel najdalej po 4 sezonie, może nawet przed :P

Nie postawiłbym kasy, ale podejrzewam, że będą ciągnąć dopóki ktokolwiek będzie to oglądał.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gieferg

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #412 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 15:36:58 »
Pytanie tylko - kto to jeszcze będzie oglądał gdy już wszystkich zniechęcą? Fanów Sapkowskiego już zrazili, teraz odpadną fani Cavilla.

Offline death_bird

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #413 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 15:39:41 »
Jak to kto? Hunwejbini Brave New World wg Netflixa.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline szybkilester

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #414 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 16:15:52 »
A może po prostu ci, którzy nie są fanbojami Sapka czy Cavilla, a jedynie chcą spędzić przed ekranem kilka chwil na niezobowiązującej rozrywce? Ten odmóżdżacz i tak jest lepszy od popierdółek z MCU bądź konkurencji ;)

Offline Pan M

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #415 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 17:14:38 »
No i dobrze, w końcu ta parodia Wiedzmina straci na potężnym kopie promocyjnym. Henry niech wraca do Supka i może ugra coś kiedyś w zagraniu w wersji live action Warhammera, którego jest wielkim fanem i oczywiście takich planów nie ma na chwilę obecną ale nie  zdziwiłbym się jakby w końcu coś kiedyś ruszyło. Co do porównań seriali z MCU to tak poważnie? WandaVision to był bardzo przyzwoity serial, taki jednoseznowiec w sam raz, Loki całkiem całkiem dzięki Hiddelstonowi, no chyba, że idzie o te nowsze pierdoły pokroju She- Hulk, Ms. marvel. Tutaj nie ma wygranych wyścigi między tymi serialami a Wiedzminem to jak wyścig osób z Parkinsonem i Alzhaimerem.  Nie wspomnę, że Netflix już dawno pogrzebał choćby ułudę budowania poważnej marki i to jest po prostu taka sraka do oglądania jak nie ma się nic lepszego do roboty. Przecież to jest porażka w kwestii renomy budowania marek seriali fantasy szczególnie porównując do ostatniego sukcesu spin offu Gry o Tron. Generalnie Netflix z Amazonem robią niedźwiedzia przysługę fantasy w świecie seriali i oby Wilow też nie dołączył do grona produkcji specjalnej troski.

Offline Mruk

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #416 dnia: Śr, 02 Listopad 2022, 01:47:01 »
Zacząłem po raz kolejny oglądać pierwszy sezon netflixowego Wiedźmina i po paru odcinkach byłem trochę zmęczony ciągłym przeskakiwaniem wątków. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby przemontować serial chronologicznie, a zaraz potem pomyślałem, że skoro na świecie jest niemal 8 miliardów ludzi, to nie ma szans, żeby ktoś już tego nie zrobił. Zacząłem googlać i faktycznie, znalazłem stronę z wpisami o reedycji chronologicznej (https://www.reddit.com/r/netflixwitcher/comments/er05zu/ive_finished_reediting_the_witcher_series_into/).

Niestety, link podany na stronie nie działa. Czy ktoś może wie gdzie znaleźć przemontowany serial?

Offline Gieferg

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #417 dnia: Śr, 02 Listopad 2022, 17:58:11 »
Nie wiem gdzie znaleźć tamtą wersję, ale sam też przemontowałem :P
(przy czym wywaliłem też w cholerę masę bzdur i zbytecznych wymysłów scenarzystów od Netflixa i wymieniłem 95% muzyki, aczkolwiek dostępne jest też audio z oryginalną)
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Listopad 2022, 18:04:18 wysłana przez Gieferg »

Offline Kyms

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #418 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 15:30:00 »
Tymczasem ruszyła petycja, aby w głównej roli obsadzić... Makłowicza! Na poprawę nastroju  ;)
https://www.petycjeonline.com/damy_roberta_makowicza_w_roli_wiedmina

Online misiokles

Odp: The Witcher [Netflix]
« Odpowiedź #419 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 16:03:12 »
Takie petycje powodują, że tracą na wiarygodności te poważne.