Autor Wątek: The Super Mario Bros. Movie  (Przeczytany 3506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 19:54:30 »

@Fiko jeśli znasz Mario tylko z wersji NES/Pegasus to stracisz duuużo. Już na trailerach widać ile tu jest ukrytych smaczków, ale dobrze byłoby znać przynajmniej "duże" gry z uniwersum chociaż od czasów Wii, no może WiiU.

Ten film animowany komputerowo, odebrałbym nieco lepiej, gdybym miał możliwość obejrzenia go w wersji z polskimi napisami oraz angielskim dubbingiem. To złagodziło by nieco ten ,,overpowered level" przesycenia wysoką jakością, czy też temperaturą barwy teł, koloru postaci etc, które robią film tak specyficznym. Faktycznie, przy takim wizualnym repertuarze filmu Mario Bros, być może czułbym się, jakbym miał w kinie przed sobą scenki fabularyzowanych przerywników w niektórych grach z Uniwersum Mario/Nintendo (przeszedłem calutkie "Luigi's Mansion 3" na Switcha, wraz ze znajdźkami etc.; grywałem u ziombala w inne gry z serii), tylko że ,,nieco poprawione", tak aby były przeznaczone na duży ekran.

Nie mówię nie tej animacji - może mnie coś zachęci na pójście na wersję z dubblarzem polskim, jednak wolałbym dźwięk angielski i napisy polskie. W Polsce raczej nie jest to realne - w multipleksach przygotują seanse zapewne z dubblarzem, bo przecież ,,to bajka dla dzieci!".

A ten zwiastun... jest fantastyczny!


Offline Leyek

Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 23:40:59 »

Offline Leyek

Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 03 Luty 2023, 23:19:39 »

Offline Leyek

Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 23:19:32 »

Online Rodrigues

Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 13:05:30 »

sum41

  • Gość
Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 18:01:48 »
Dla znawców tematu to jest jakis normalny film czy  jakies jajca?

Online Rodrigues

Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 23:30:49 »
To, co ja wstawiłem, to jajca  ;) :P

EDIT: Witamy po dłuższej przerwie. Nie szalej ziomek  ;)

sum41

  • Gość
Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 08:43:07 »
Spoko po ostatnim zjezdzie calej bandy wielmoznych tego swiata w Davos juz nie musze glosic kolejnych oszolomskich teori spiskowych gdyz robia to teraz meastremowe telewizje za mnie potiwerdzajac tylko ze to co lata temuglosili foliarze znow niestety staje sie prawda.

"Nie bedziesz mial nic i bedziesz szczesliwy" haslo z Davos pasuje tez do komiksiarzy - Nie bedziesz mial kupek wstydu i bedziesz szczesliwy :)

Offline Leyek

Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 22:14:37 »

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #24 dnia: So, 11 Marzec 2023, 16:54:36 »

"Nie bedziesz mial nic i bedziesz szczesliwy" haslo z Davos pasuje tez do komiksiarzy - Nie bedziesz mial kupek wstydu i bedziesz szczesliwy :)
Gumbasy  ('goomba') z pewnością - w swym szczerym słowiańskim spojrzeniu :)
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Offline Leyek

Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 28 Marzec 2023, 00:40:25 »
"Super Mario Bros. Film" w kinach od 26 maja 2023 roku.  < to są jaja jak gdzie indziej premiera na początku kwietnia.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 18 Kwiecień 2023, 13:49:51 »
"Super Mario Bros. Film" w kinach od 26 maja 2023 roku.  < to są jaja jak gdzie indziej premiera na początku kwietnia.

Polski dystrybutor filmu / dystrybutor filmu "The Super Mario Bros. Movie" na Polskę (mam nadzieję, że jest to to samo; napisałem dla pewności dwa określenia), nieważne czy to jest jedna osoba bądź jakaś grupa, która miała podjąć dość ważną decyzję wspólnie, cóż, według mnie w planowaniu ,,ogólnoświatowego" kalendarza premier supermariosowego filmu, poniosła ,,januszexowo-cebulakową" klapę na całego. Z kolei, nie patrząc na narzekania fana, miłośnika dobrej kinowej rozrywki i geeka z sentymentem patrzącego na czasy gier pegasusowych i bitowych, z perspektywy producenta i wytwórni tego obrazu, jeśli targetem filmu nie jest np. rynek kinowy/widz w Polsce, czy środkowej Europie i Bliski Wschód, to to, czy animowany film komputerowy o dwóch o braciach Luigi i Mario będzie miał w takiej Polsce premierę w tym samym dniu lub w jego bliskiej okolicy premierę, czy może będzie to za kilka miesięcy w przód, to producenta i Wytwórnię może to guzik obchodzić. W każdym razie jest to co najmniej spory zawód. I ów zawód można porównać do tego, jak do ,,klienta/gracza" z Polski podchodzą białe kołnierzyki z Nintendo i dystrybutorzy tych gier na nasz kraj właśnie - wystarczy zerknąć na platformę Nintendo Switch, której samo menu, w ogóle interfejs konsoli aż prosi się o spolszczenie; gry z serii Mario również aż proszą się o spolszczenie. ,,No, ale co ja tam mogę, jedynie ponarzekam sobie". Poczekam cierpliwie na "The Super Mario Bros. Movie", bo film sprzedaje się i odbiera: mega pozytywnie! Myślę, że udam się na ten obraz, i to nie raz, a moje obawy co do niego, wyrzucę do kosza! Ha!

ACH <3, TE CYFERKI! Jak tak dalej pójdzie, to zyskowne turbo-filmodolary dla tego filmu, przekroczą grubo ponad miliard! Mógłbym założyć się, że dochód wyniesie ok. 500 mln dol. amer., ale tu 1 000 000 000 $ padnie na pewno. Najbardziej dochodowa animacja komputerowa w historii?



I pomyśleć, że... M. Fogel odpowiadał za scenariusz dzieła...
Rzekomo sam Pedro Pascal zainteresowany jest rolą złola w sequelu tego filmu.


Online Necr09

Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 18 Kwiecień 2023, 20:27:43 »
Polski dystrybutor filmu / dystrybutor filmu "The Super Mario Bros. Movie" na Polskę (mam nadzieję, że jest to to samo; napisałem dla pewności dwa określenia), nieważne czy to jest jedna osoba bądź jakaś grupa, która miała podjąć dość ważną decyzję wspólnie, cóż, według mnie w planowaniu ,,ogólnoświatowego" kalendarza premier supermariosowego filmu, poniosła ,,januszexowo-cebulakową" klapę na całego. Z kolei, nie patrząc na narzekania fana, miłośnika dobrej kinowej rozrywki i geeka z sentymentem patrzącego na czasy gier pegasusowych i bitowych, z perspektywy producenta i wytwórni tego obrazu, jeśli targetem filmu nie jest np. rynek kinowy/widz w Polsce, czy środkowej Europie i Bliski Wschód, to to, czy animowany film komputerowy o dwóch o braciach Luigi i Mario będzie miał w takiej Polsce premierę w tym samym dniu lub w jego bliskiej okolicy premierę, czy może będzie to za kilka miesięcy w przód, to producenta i Wytwórnię może to guzik obchodzić. W każdym razie jest to co najmniej spory zawód. I ów zawód można porównać do tego, jak do ,,klienta/gracza" z Polski podchodzą białe kołnierzyki z Nintendo i dystrybutorzy tych gier na nasz kraj właśnie - wystarczy zerknąć na platformę Nintendo Switch, której samo menu, w ogóle interfejs konsoli aż prosi się o spolszczenie; gry z serii Mario również aż proszą się o spolszczenie. ,,No, ale co ja tam mogę, jedynie ponarzekam sobie". Poczekam cierpliwie na "The Super Mario Bros. Movie", bo film sprzedaje się i odbiera: mega pozytywnie! Myślę, że udam się na ten obraz, i to nie raz, a moje obawy co do niego, wyrzucę do kosza! Ha!

Dystrybutor pewnie celuje w Dzień dziecka, ot cała tajemnica tak późnej oficjalnej premiery, przedpremierowo pewnie już od połowy maja będzie. Byle dali też wersje z napisami, a nie tylko dubbing.

Najbardziej dochodowa animacja komputerowa w historii?

Kraina lodu 2 ma ~1,45mld $$, imho tyle włoski hydraulik nie wyciągnie, ciekawe ile uda mu się zarobić w Japonii bo to jednak adaptacja gry Nintendo.
FGO: 758,469,198

Offline Leyek

Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 18 Kwiecień 2023, 21:18:59 »
Dystrybutor pewnie celuje w Dzień dziecka, ot cała tajemnica tak późnej oficjalnej premiery, przedpremierowo pewnie już od połowy maja będzie. Byle dali też wersje z napisami, a nie tylko dubbing.

Przedpremierowe pokazy już były po Wielkanocy, w 9 miastach, jeden dzień, z napisami i tyle raczej.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: The Super Mario Bros. Movie
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 19:05:21 »
Pięknie, kolorowo i bezkompromisowo. "The Super Mario Bros. Movie" robi sobie grube jaja z reszty konkurencji w filmowym GlobalBoxOffice. To, jakie przychody ze sprzedaży biletów zyskuje nowe spojrzenie w filmie animowanym na świat postaci Mario i Luigie'go od Nintendo, wychodzi poza skalę pojmowania, poza skalę badania targetu dla danego filmu, poza sferę PR. Aż mi się ciśnie na usta powiedzieć: ,,a nie mówiłem!". Bo kurde faja... za kiego wafla bym nie ogarnął żadną analizą i symulacją dochodów ze sprzedaży biletów na ten film na świecie, że w tak krótkim czasie ,,Mario" zarobi około 1,2 mld. dol. amer. Niedługo zostanie pobity zapewne rekord w zeszłorocznym BoxOffice w kategorii 2 miejsca na liście. Szykuje się na dżylion-fazyliono-trylionów procent wynik boxofficeowy dla tej nowoczesnej animacji powyżej 1,45 mld. dol. amer., co będzie pobiciem rekordu "Top Gun: Maverick" z zeszłego roku. Ludzkość dostała mega kręćka, jakiegoś fioła fiołów na punkcie tej produkcji. No i dobrze. ;)


A ,,Guardiansi" - najs... niezłe otwarcie jak na weekend na świecie. ,,Dobra plota" poszła w ruch; jeden powie drugiemu, fora i dobre recenzje zrobią swoje, a summa summarum ,,vol.3" w tym Uniwersum zarobi zapewne okolice 1,2 mld. dol. amer... a może i więcej... A właśnie, Kraglinowi w końcu się udało.  ;)