Autor Wątek: The Last of Us  (Przeczytany 2524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adolf

The Last of Us
« dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 08:14:26 »
Po 5 seansach jestem w mocnej ekstazie. Jako fan gier nie wyobrażałem sobie, że powstanie tak doskonała adaptacja. Choć to dopiero pierwszy odcinek, to już widzę, że przebił on nawet to co się działo w grze. Materiał jest mocniej rozwinięty i pełen tzw. "kotwic", punktów zaczepienia, które prowadzą do czegoś, co kończy się przeważnie miłym łaskotaniem naszych emocji. 

Trochę dziwne, że Sarah wyszła lepiej niż Ellie. Jednak ta druga choć delikatnie odstaje, to wcale nie jest taka zła jak by się mogło wydawać. Widzę w tym jakiś plan Druckmanna, który robi z niej "patuskę", by pokazać skrajność w stosunku do idealnej córki Joela.

Oprawa wizualna przypomina tą z gry, dlatego nie mamy żadnego dyskomfortu, że dzieło próbuje się jakoś drastycznie zmieniać. Muzyka była doskonała w grze, dlatego wróciła do serialu. Wzbogacona jest co prawda utworami popowymi, lecz wszystko jest umiejętnie zintegrowane z całością. Zwłaszcza finałowy utwór...


Offline komiksowe_warianty

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 12:45:41 »
W grę nie grałem, a na seans zdecydowałem się po pierdyliardzie rewelacyjnych recenzji. Pierwszy odcinek to następująca sekwencja: emocje, nuda, koniec odcinka. Serial wygląda dobrze, aktorsko mi się podoba, ale gdyby nie hajp, który zapowiada niesamowitą historię w dalszym etapie, to raczej nie czekałbym z zaciekawieniem na następny epizod. Okrzyknięcie TLOU jednym z najlepszych seriali ever, po jednym epizodzie xD, uznaję za żart fanów gry.

Offline plast

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 13:34:57 »
Okrzyknięcie TLOU jednym z najlepszych seriali ever, po jednym epizodzie

Większość recenzentów branżowych i okołobranżowych widziała co najmniej kilka odcinków, a nawet całość.

Ja nie oglądam dopóki całości nie będzie, po co mam sobie psuć immersję.

Grę przeszedłem jak wyszła - gameplay bardzo słaby (bieganie i strzelanie naprzemiennie ze skradaniem się), ale fabularnie bardzo dobrze (a dodatek rewelacyjnie). W serialu akurat gameplay nie ma znaczenia, więc kto wie, może faktycznie będzie dobrze.

Offline Kvothe

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 15:06:34 »
Nikt nie widział całości, recenzenci mieli dostęp do pierwszych 3 odcinków. Więc te zachwyty są przedwczesne, ja się zabiorę za TLOU jak będzie więcej odcinków.

Offline plast

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 17:22:58 »
Nikt nie widział całości, recenzenci mieli dostęp do pierwszych 3 odcinków.

Tak, pewnie właśnie dlatego na BBC masz zarys fabuły (i nie tylko) pierwszych pięciu odcinków i wspomnienie co się dzieje dalej:

https://www.bbc.com/culture/article/20230109-the-last-of-us-review-the-best-video-game-adaptation-ever

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 17:35:04 »
Okrzyknięcie TLOU jednym z najlepszych seriali ever, po jednym epizodzie xD, uznaję za żart fanów gry.

  Zawsze to lepiej niż ostatnie Władca Pierścieni, Wiedźmin i Willow, które fani oryginałów po pierwszych odcinkach okrzyknęli wielkim gównem i nim do końca pozostały.

Offline plast

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 18:24:54 »
Dokładnie - fandom to najostrzejsi recenzenci, jeśli twierdzą, że jest dobrze, to zapewne jest, jeśli twierdzą, że jest źle, to tez zapewne jest. Oczywiście i tak wszystko się sprowadzi do pozostałych 90% widzów. Gra o tron też przez fanów Martina była dosyć mocno krytykowana na początku, mimo iż de facto 4 pierwsze sezony to naprawdę dobra ekranizacja, a i bez znajomości książki też dawało to radę.

Online Leyek

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 19:46:48 »
Nikt nie widział całości, recenzenci mieli dostęp do pierwszych 3 odcinków. Więc te zachwyty są przedwczesne, ja się zabiorę za TLOU jak będzie więcej odcinków.

Na pewno widzieli więcej. Gdzieś słyszałem o 5 odc. A wczoraj w TokFM w "Szkoda czasu na złe seriale" wydaje mi się, że mówiły prowadzące, że widziały całość (choć tu 100% nie jestem pewny).

Sam obejrzałem w piątek tego powiedzmy pilota. W grę grałem (na PS3 mnie trochę nudziała, dopiero remastera na PS4 przeszedłem. Dwójkę "męczę" już dobrych parę miesięcy ;) ). I w sumie okazuje się, że bardzo mało pamiętałem z początku. Ale do rzeczy. Jest przyzwoicie i tyle. Początek niezły, potem już trochę tempo spada. Jako wprowadzenie jest to niezły odcinek. Ale to raczej nie będzie żaden mesjasz seriali. Za 1 odcinek dałbym jakieś 7/10. Po tym 1 odc. TLoU obejrzałem 1 odc 3 sezonu For All Mankind i przeskok jakości (na niekorzyść TLoU) był znaczny. A ten s03e01 FAM i tak był daleko w tyle za świetnym zwięczeniem 2 sezonu.
Dalej będę na pewno oglądał, szczególnie, że dla mnie cykl 1 odcinek na tydzień jest spoko. Szybciej szansa, że tak serial obejrzę, niż jak jest całość od razu.
Z aktorów Joel świetnie dobrany. Młoda na razie mocno denerwująca i wizualnie odstająca, ale zobaczymy jak to będzie dalej.

Offline gashu

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #8 dnia: So, 28 Styczeń 2023, 09:46:10 »
Po pierwszym odcinku TLoU jestem nastawiony umiarkowanie pozytywne. Nie mogę się tylko przekonać do fizis głównej bohaterki, ale może to kwestia przyzwyczajenia.
Za to FAM to faktycznie show pierwsza klasa. Jestem po pierwszym sezonie i dawno nie pamiętam, żebym bawił się tak dobrze przy serialu telewizyjnym.

Online Leyek

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 07 Luty 2023, 22:35:00 »
Trochę naukowego podejścia w temacie serialu: https://www.projektpulsar.pl/struktura/2200830,1,the-last-of-us-przesadzona-wizja-apokalipsy.read  choć jak na Pulsar to mocno średnio jest ten artykuł napisany.

I jeszcze żywe reakcje polskiego Internetu na odc. 3 :) Sam go jeszcze nie oglądałem. Ostatni komentarz o pocałunku z zombie mój faworyt :)


Offline Rodrigues

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 07 Luty 2023, 22:52:00 »
Pomysł z grzybem bardziej mi się podoba niż przyjęte już za standard wirusy  ::)

Uwaga - 3 odcinek to jeszcze nic. W 4 pojawia się...

Spoiler: PokażUkryj
...książka z sucharami, którymi dzieli się z nami główna bohaterka :P

Offline Gieferg

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 14:56:50 »
Nie dość, że znowu odstawiają podobne fikołki jak w przypadku Wiedźmina, to jeszcze aktorka w roli głównej mnie wybitnie irytuje, a ludzie, których opiniom ufam, zmieszali to z błotem (niektórzy byli jeszcze pozytywnie nastawieni ale ep.3 i 4 ich z tego wyleczyły). Co za tym idzie - dziękuję, postoję.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Luty 2023, 15:04:17 wysłana przez Gieferg »

Bender

  • Gość
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 15:49:19 »
O ile z zasady ufam HBO to mam mega przesyt postapo. Pass

Online Leyek

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 19:16:19 »
mam mega przesyt postapo. Pass

Tak działa niestety branża (przemysł) rozrywkowa. Jak się jakiś motyw robi popularny to to wykorzystują, aż do porzygu.

Są jak Koń Rafał :)


Offline Death

Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 19:49:28 »
Spoiler: PokażUkryj
...książka z sucharami, którymi dzieli się z nami główna bohaterka :P

W grze było to samo. Co jakiś czas Ellie wyciągała książkę i czytała suchary. :)