Autor Wątek: The DC Animated Universe-The Timmverse  (Przeczytany 5075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 21:08:51 »
A wogòle jak jest z formatem blu ray wg Amazona to 1:78,1 ta sama informacja jest na pudełku wersji dvd a w komentarzach skargi że to 4/3 w których nie da się oglądać bez tych czarnych pasów po bokach.
Przecież to stara kreskówka, to w jakim ma być formacie? Równie dobrze możesz sobie powiększyć obraz, wyjdzie na to samo, jakby mieli przerabiać to na panoramę, czyli utniesz fragmenty obrazu u dołu i góry ekranu.

Co do samego uniwersum - kiedyś byłem fanem i dalej mam spory sentyment, chociaż dawno już nic nie oglądałem (poza filmami, po "Batman & Harley Quinn" ukazało się jeszcze całkiem solidne "Justice League vs The Fatal Five"). Wychowałem się na "Batman Beyond", "Justice League" i "Justice League Unlimited", niestety najsłynniejszy z tego zestawu Batman raczej mnie ominął, chociaż nadrobiłem później trochę odcinków. Bardzo lubię w tych produkcjach kreskę Bruce'a Timma, graficznie te animacje wyglądały dużo lepiej niż obecne twory od DC. W porównaniu z niedawno zakończonym DC Animated Movie Universe wersja Timma wygrywa w przedbiegach (choć i z tych nowych filmów znalazło się kilka fajnych).

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 22:28:46 »
  Ooooo jakoś ominął mnie ten temat dotychczas. Jako dziecko uwielbiałem tę kreskówkę. Kilka lat temu sobie odświeżyłem i wiadomo zachwyt już nie ten sam, ale mimo wszystko widać, że to kawał dobrej roboty. Naprawdę trudno nie docenić jak zgrabnie twórcy w dosyć przystępny nawet dla dziecka sposób przekazywali dosyć dorosłe treści. Tak naprawdę, ten Batman był na pewnym poziomie poważniejszy niż dzisiejsze bardziej zbrutalizowane a jednocześnie infantylne bzdety z Jokerem biegającym bez twarzy, Gordonem w robocim pancerzu i Banem łamiącym kręgosłupy. Ulubione odcinki zdecydowanie "Beware the Greyghost" później "Tiger" i ten w którym rodzice Bruce'a byli żywi.
   Batman Beyond to zdumiewająco udana kontynuacja. Trochę powtórzenie motywu z TDKR, czyli młody zdolny, przywraca starego, pokręconego i zdziwaczałego Wayne'a do normalnego życia i daje mu nowy cel. Duet bohaterów świetnie działał razem, Bruce jak Bruce tylko jeszcze gorzej i Terry McGinnis jako jego w dużej mierze przeciwieństwo czyli chłopak z normalnej kochającej rodziny, bardzo popularny wśród rówieśników tylko z kompasem moralnym wskazującym dobry kierunek i sercem po właściwej stronie, jednocześnie nie unikający popełniania głupot właściwych młodym ludziom. Graficznie chyba jeszcze lepszy niż pierwszy Batman (z wyjątkiem samego Gotham, te z pierwszej kreskówki jest niepowtarzalne). Fajnie że sporo przyjemnie wyglądających dziewczyn się kręciło po planie Timm potrafił je rysować (w sumie wszystko potrafił rysować), dosyć dziwne, że we wcześniejszym serialu kobiety w poważniejszych rolach pojawiły się praktycznie pod koniec. Ulubiony odcinek, nie pamiętam tytułów, ale ten z karcianym gangiem i szałową blondyneczką podobną do Gwen Stacy. Ogólnie Beyond nieco łatwiejszy w odbiorze i bardziej przygodowy, chyba jednak nieco mniej się zestarzał.

Offline Gieferg

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 11:54:02 »
Mozesz podac namiary gdzie kupowales tego blu reya?

Na francuskim amazonie. Było najtaniej (170 zeta z wliczoną wysyłką) ale bez filmów w komplecie.
teraz już po promocji i kosztuje prawie 60 euro.

Cytuj
ale jednoczesnie moge wskazac najgorszy z Jokerem gdzie akcja toczy sie podczas swiat a Joker ucieka z Arkham na rakietowej choince

No Joker często zasysa.

Cytuj
A wogòle jak jest z formatem blu ray wg Amazona to 1:78,1 ta sama informacja jest na pudełku wersji dvd a w komentarzach skargi że to 4/3

Jest dokładnie tak, jak być powinno - 4:3. 
1.78:1 to ma cała klatka wliczając w to czarne pasy po bokach.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Marzec 2021, 12:02:50 wysłana przez Gieferg »

Offline Pan M

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 12:54:03 »


No Joker często zasysa.


Nie tyle Joker co odcinki wyraźnie infantylniejsze. Ot choćby ten epizod z Pingwinem, który szukał z wielkim sępem nieprzytomnego Batmana, który wylądował w domu jakiś randomowych dzieciaków też był nie za dobry.

Po drugiej stronie bieguna są odcinki jak  te gdzie policjanci, każdy z innej perspektywy opisują akcję nalotową na grupę przestępczą, motyw z obozem przymusowej pracy czy szajką dzieciaków kieszonkowców zamieszkujących kanały. Generalnie jest trochę perełek w których udział super złoczyńców i samego Batmana jest mocno marginalny. Odcinki w których przoduje mitologia Batmana i zarazem dobre to te o genezie Two- Face'a, pierwszy występ Poison Ivy i Scarecrowa czy wcześniej wspomniany Freeze.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Marzec 2021, 13:53:30 wysłana przez Pan M »

Offline Frank_C

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 13:41:05 »
Pierwsze testowe intro

Dobre, Batman potrafi uniknąć serii kul wystrzelonych w niego, ale nie prawego sierpowego.

Offline Gieferg

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 15:09:09 »
Cytuj
Po drugiej stronie bieguna są odcinki jak  te gdzie policjanci, każdy z innej perspektywy opisują akcję nalotową na grupę przestępczą,

Ostatnio oglądałem i dla mnie był raczej taki sobie. Za mało P.O.V. w P.O.V. Odcinek z początku udaje, że opiera się na ciekawym pomyśle, ale wcale się na nim nie opiera.

Ten podwójny z Two-Face i pierwszy z Posion Ivy faktycznie dobre.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Marzec 2021, 15:11:23 wysłana przez Gieferg »

Offline Tymon Nadany

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 23:23:32 »
Na francuskim amazonie. Było najtaniej (170 zeta z wliczoną wysyłką) ale bez filmów w komplecie.

Czytałem kiedyś że francuskie wydanie dvd nie posiadało angielskich napisów, a jak oglądało się z ang dźwiękiem to były wbudowane napisy francuzkie na stałe. Na francuskim bd niema takich niedogodności?

Offline Gieferg

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:23:13 »
Nie ma, to takie same płyty jak w wydaniu angielskim.

sum41

  • Gość
Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:46:11 »
Czyli nie warto przeplacac za drozsze wydanie ang. tylko brac te francuskie?

Offline Gieferg

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 16:02:37 »
Nie ma na to prostej odpowiedzi.

Po 1 - we francuskim nie ma Mask of Phantasm i Sub-Zero, a w angielskim są (ja sobie Phantasm dokupiłem osobno).
Po 2 - teraz już wyjdzie za francuskie z wysyłką (tam gdzie kupowałem) nie 170 zeta tylko pewnie jakieś 290
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Marzec 2021, 16:04:26 wysłana przez Gieferg »

Offline Pan M

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 18:26:32 »
Ujawniono tytuł, grafikę i twórców nowej serii animowanej o Batmanie.




https://screenrant.com/batman-caped-crusader-series-dc-animated-new-wb/

sum41

  • Gość
Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 20:12:13 »
Oby nie bylo tego stylu animacji co w ostatnich filmach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 14:40:24 »
Oby nie bylo tego stylu animacji co w ostatnich filmach.

Nie warto narzekać na to, co i jak, w jakim stylu, z jaką obsadą dubbingową, z jakim nawiązaniem do komiksowego pierwowzoru realizuje się ostatnimi laty liczne produkcje w przestrzeni animacji od "WB/DC". Rzecz jasna chodzi o pełnometrażówki Uniwersum DC, których to jako filmów animowanych, komiksowych dla danego Uniwersum, jest najwięcej ze wszystkich światów/Uniwersów, które realizują się poprzez animacje właśnie. A Marvel Comics? Eee, gdzie tam! A Star Wars? Eee, gdzie tam, tylko seriale - o filmach animowanych można zapomnieć. A Kaczogród? Eee, gdzie tam! Ponownie, i w tym przypadku, to tylko kreskówki (przynajmniej na razie), a właściwie to jedna ,,kreskówka": Kacze Opowieści (2017-2021). Takich przykładów jest bez liku. Będę chłonął wszystko co, zaoferuje w przyszłości: i w serialach i w filmach pełnometrażowych współpraca WBA z DC. Cape Crusader, co podejrzewam, będzie zanurzony w otoczce mitycznego baśniowo-fantastycznego świata, gdzie współczesność miesza się z czasami sprzed kilku dziesięcioleci. Ta animacja będzie perełką! To fanowskie przeczucie! A z plakatu promującego serial bije jakaś niewytłumaczalna aura: mrok, misterium, zagadka, chciwość.

Offline Roszadok

Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 23:45:46 »
Ech, za sprawą cyklicznej nostalgii dotarłem tu, a kopiąc dalej smutek mój tylko rośnie, ale zacznijmy od początku. Co jakiś czas łapie mnie chęć na oglądnięcie JL, TAS lub Beyond i póki co realizowałem to w wersji EN, jednak nurtowało mnie jak brzmiał śpiewający Batman z JLU po polsku i nagle odkryłem że polskie wersje przetrwały w internecie, czasem nie kompletne, ale jednak i wiem że to nie aż tak dobre głosy, jednak łezka w oku się kręci. I nie tylko z powodu nostalgii, ale również z  faktu że niestety nie ma pełnych wydań polskich na półkę, a w dodatku blu ray z Ligą jest gorszy niż wersja na dvd która zaś ma ograniczenie na region. Co do nowych filmów to jak dla mnie nie jest źle, jest inaczej w końcu resety itd. ale bardziej mnie fascynują filmy-wtręty w "Timmverse". Bo mamy wspomniany Batman and Harley Quinn, który sprawia wrażenie czystego cashgrab'a, a równocześnie justice league vs the fatal five jest dla mnie fenomenalne.

sum41

  • Gość
Odp: The DC Animated Universe-The Timmverse
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 25 Marzec 2022, 14:56:23 »