Autor Wątek: The Dark Crystal: Age of Resistance  (Przeczytany 2958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
The Dark Crystal: Age of Resistance
« dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 08:26:29 »
Jako że tematyka była w komiksach zainteresowała mnie produkcja Netflixa - The Dark Crystal: Age of Resistance - czekacie?



Online misiokles

Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 12:43:57 »
No pewnie! Regularnie oglądam główny film!

sum41

  • Gość
Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 13:08:13 »
Od strony wizualnej  bardzo mnie to zainteresowało - filmu nie widziałem tylko komiksy Marvela bazujące na tym :)

Online misiokles

Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 13:27:00 »
Zarówno Dark Crystal jak i późniejsze o dwie dekady Strings należą do mojej żelaznej listy polecanych nieznanych filmów fantasy - oprócz odmiennej formy wizualnej po latach bronią się również fabulą. Owszem to klisze gatunkowe, ale przyrządzone smacznie!

Kapral

  • Gość
Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 06:28:32 »
O! Szninkiel :)
Dobrze, że zdążyli wydać eksluziwa, bo po serialu sprawa się ostatecznie rypnie :)

Offline Gazza

Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 09:41:03 »
Zarówno Dark Crystal jak i późniejsze o dwie dekady Strings należą do mojej żelaznej listy polecanych nieznanych filmów fantasy - oprócz odmiennej formy wizualnej po latach bronią się również fabulą. Owszem to klisze gatunkowe, ale przyrządzone smacznie!
O proszę, o tym Strings nie słyszałem. To jakiś spin-off?
Jakimś mega fanem oryginału nie jestem ale pamiętam seans. Ogólnie doceniam, jak wszystko niemal spod ręki Jima Hensona.
Ten netflixowy to też ekipa od Muppetów popełniła? Obsada aktorów głosowych niezgorsza.

Online misiokles

Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 09:47:12 »
O proszę, o tym Strings nie słyszałem. To jakiś spin-off?

Nie... To skandynawsko-brytyjski film fantasy z 2004 roku, całkowicie kukiełkowy, przy czym sznurki poruszające postaciami stanowią część świata przedstawionego. Nie ma nic wspólnego z Dark Crystal, oprócz tego, że też kukiełkowy (choć inaczej:) Ogólnie polecam, ocena 7/10 na imdb z niczego się nie wzięła :)

Offline Gieferg

Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 14:09:12 »
Po trzech odcinkach...

Coś pięknego, do tej pory nie wierzę, że zrobili prequel do kukiełkowego fantasy sprzed 37 lat, ale zrobili. I jest świetny. Klimat oryginału oddany idealnie, ale fabularnie jest znacznie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 04 Wrzesień 2019, 14:10:59 wysłana przez Gieferg »

Offline Gieferg

Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 09 Listopad 2020, 11:32:47 »
Ale w starym Ciemnym Krysztale nie chodziło o fabularne zawiłości, tylko o wykreowanie świata tak kompletnie innego od wszystkiego co widzieliśmy wcześniej, że oglądało się to że szczęką na podłodze. Serial siłą rzeczy żerował na czymś, co od dawna jest już w kanonie, więc atut oryginalności mu odpadł i został sam storytelling.

Owszem, zasługi wykreowania świata są po stronie oryginału, ale w ocenie co lepsze interesuje mnie wyłącznie to, jak mi się dany film ogląda, a nie to czy zasługą jego twórców, czy może kogoś innego jest to, jak się przedstawia finalny efekt i kto zrobił to pierwszy.

Storytelling jest lepszy w serialu, więc lepiej mi się ogląda serial. Nieco podobna sytuacja jak z Blade Runnerem, gdzie również wszelkei zasługi co do wykreowanego świata leżą po stronie filmu Scotta, ale sequel jest fabularnie jak dla mnie lepszy niż oryginał, choć ten wciąż wygrywa klimatem i warstwą audiowizualną, więc ostatecznie stawiam je na równi.

Wracając do Dark Crystal - zarówno o filmie jak i serialu rozpisywałem się na filmożercach:

Film: https://filmozercy.com/wpis/nostalgiczna-niedziela-87-ciemny-krysztal
Serial: https://filmozercy.com/wpis/ciemny-krysztal-czas-buntu-recenzja-serialu
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Listopad 2020, 11:37:20 wysłana przez Gieferg »

Kapral

  • Gość
Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 09 Listopad 2020, 14:22:32 »
Bo tamte filmy trzeba było oglądać wtedy, gdy powstały. Wówczas były świeże, robiły wrażenie! Z perspektywy 40 lat być może już nie są takie oryginalne, ale głównie dlatego, że od tamtej pory mnóstwo reżyserów się na nich wzorowało.

EDIT: A propos Twojej recenzji: Ciemny Kryształ ukazał się po polsku na dvd, w pakiecie z Labiryntem i Mirror Mask.
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Listopad 2020, 14:29:46 wysłana przez Kapral »

Offline Gieferg

Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 09 Listopad 2020, 15:00:34 »
Swego czasu długo szukałem i nie znalazłem żadnego śladu takiego wydania, widzę teraz że DVD Compare pokazuje niby polską wersję w jakimś australijskim wydaniu (update z 2016 roku więc później niż szukałem), ale teraz to już nieistotne skoro jest na BD.
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Listopad 2020, 15:12:34 wysłana przez Gieferg »

Kapral

  • Gość
Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 09 Listopad 2020, 16:35:45 »
Zrobiłem Ci zdjęcia, niedowiarku  :)
Poprzednia wersja Twojego komentarza bardziej mi się podobała :)




Offline Gieferg

Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 09 Listopad 2020, 17:33:44 »
No proszę. A nigdy się z tym nie spotkałem. Info w artykule uaktualnione.
Tak czy inaczej BD lepsze, również dlatego, że prócz napisów ma też lektora, co w przypadku oglądania z dzieciakami może być dość istotne.
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Listopad 2020, 17:39:45 wysłana przez Gieferg »

Kapral

  • Gość
Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 09 Listopad 2020, 17:44:40 »
A gdzie magiczne słowo?

Offline Gieferg

Odp: The Dark Crystal: Age of Resistance
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 09 Listopad 2020, 17:55:53 »
Hokus pokus.