Autor Wątek: The Boys  (Przeczytany 7643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: The Boys
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 23:52:33 »
Trzeci sezon Chłopaków nie bierze jeńców. O ile moja przygoda z Doom Patrolem skończyła się dosyć szybko, o tyle tutaj jest jeszcze krwawiej i absurdalniej niż było. Jednocześnie dostajemy całkiem ciekawie uwitą intrygę i przyznam że czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki.

Swoją drogą strasznie podoba mi się komiksowy fan-service. Absolutnie rozwaliła mnie parodia sceny z komiksów, gdzie
Spoiler: PokażUkryj
Superman ratuje dziewczynę która chce popełnić samobójstwo skacząc z dachu. nie trzeba się domyślać jak skończyły się negocjacje z Homelanderem.
.
« Ostatnia zmiana: Nd, 19 Czerwiec 2022, 23:55:02 wysłana przez Krzysztof_Kuryłło »

Offline Leyek

Odp: The Boys
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 22:12:15 »
Ja na razie jestem po 2 odcinkach. I muszę przyznać, że w tym sezonie serial zbliżył się poziomem do komiksu. 1 odcinek 3 sezonu miał więcej pięknych, chorych akcji, niż cały 1 sezon. No i wreszcie Chłopaki mogą uzyskać supermoce, bo to było coś czego najbardziej mi brakowało w serialu.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: The Boys
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 17:20:58 »
"The Boys" są teraz w - powiem tak jak zrobiłby to gimbazowy fan anime - ,,moim serduszku. Oj, lofciam xD". Jedno słowo dla tymczasowej oceny serialu, cóż nie wiem, co będzie dalej, dlatego powiem: bombastyczne! Po s01e02, już naszła mnie jedna natrętna myśl: cholibka, dlaczego ,,supki" nie zniszczyły Vought International? Czemu nie podporządkowali sobie tej organizacji? No dobra, odpowiedź może (ale nie musi) być następująca: ta mega korporacja zapewnia im sławę, popularność, robi wszystko aby ukrywać ich mroczne żądze, dewiacje i spaczone umysły, pragnące uwielbienia i ,,zakulisowej władzy". 9/10... Musi się rozkręcić.

Online michał81

Odp: The Boys
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 01:07:54 »
6 odcinek Boys trzeciego sezonu wymiata.
Nie tylko dostajemy odniesienia do komiksów, ale też komentarz do rzeczywistych wydarzeń.
Początek odcinka, kiedy Deep śpiewa Imagine z gwiazdami Hollywood to nawiązanie i parodia nieszczęsnego pomysłu Gal Gadot (odtwórczyni Wonder Woman), który spotkał się z dużą krytyką

Myślałem, że po drugim sezonie już nic więcej nie da się wycisnąć z postaci Deepa i jego wątków, ale to co się tutaj dzieje jest jeszcze bardziej odjechane.

I Jensen Ackles idealnie wpasował się w "złego" Kapitana Amerykę! 


FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: The Boys
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 20:59:32 »
Pierwszy sezon jest arcy dobry dla tego serialu. "The Boys" oglądam w miarę płynnie odcinkowo, do finału serii zostały mi 3 rozdziały. Nie rozumiem jedynie dlaczego Homelander w tak widoczny sposób (a może tylko mi się wydaje?!) w całym tym pokrętnym wątku ,,więzi" herosów z tą arcy-korporacją, uzależniony jest od głównej postaci nią kierującą, Madelyn Stillwell? To jest taki natręt myślowy, który nie daje mi wręcz spokoju. Rzeźnik i Francuz wymiatają, inni też, ale to już zupełnie inny temat na oddzielny post. Samo to, jak pisana jest fabuła, dialogi - ten cały syf, o którym nie boją się mówić bohaterowie, łamiąc bariery uprzejmości na granicy dopuszczalności przez widza - sprawia że jeszcze bardziej zdaje się akceptujemy ten serial... To nie może się nie podobać! Przynajmniej części widowni!  8)

P.S. Dobijają mnie tłumaczenia/spolszczenia pseudonimów ,,Supków" i ziomków Rzeźnika w tym serialowym Uniwersum: Cycuś Glancuś, Ojczyznosław? Można by rzec: WTF? Śmieszne, atypowe, ale i stylowe dla klimatu i klasy, którą "The Boys" prezentują!  8)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: The Boys
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 18:21:28 »
Post pod postem, trudno, musiałem.  8)

Finał drugiego sezonu "The Boys" przede mną. Dopiero i aż, dlatego pytam się sam siebie: ,,dlaczemu" zwlekałem do ostatnich nastu dni z obejrzeniem tej wybitności?! Został mi ósmy odcinek ,,S02" do obejrzenia, a moje pozytywne oceny i wrażenia z całości tworu, jakim jawi się dotychczas ten serial, są wręcz bezgraniczne, niemające końca ku gratulacjom dla tego produktu! Scenariusz w "The Boys" na przestrzeni 16 odcinków jest tak elastyczny, tak naturalny, i potrafi tak zaskakiwać, a aktorzy w swoje role (nieważne czy to złol, przypadkowy no-name, czy geekowski) wcielają się cholernie intuicyjnie (nie wspomnę o solidnych efektach specjalnych i wizualnych), że mogę śmiało stwierdzić: jest to obecnie najlepsza rzecz serialowa oferowana przez wszystkie stacje TV i kanały streamingowe, jakie można odbierać w Polsce i na świecie; trzeci - zaraz po "Czarnobyl (2019)", "Daredevil (2015-18)" - najlepszy serial, jaki widziałem w życiu, a... nie widziałem wszystkiego, czyli tego sławnego i ponoć odjechanego sezonu 4-ego. Może "The Boys" w tej mojej klasyfikacji przesuną się nieco wyżej? Kto wie. A tymczasem, relaksik:

Rzeźnik, uszanowanko, smacznej kaweczki. Zdrowie tych p*** Supków. ;)



Offline Pan M

Odp: The Boys
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 13:15:40 »
The boys to dobra rzecz, nawet bardzo ale wybitna? Kłóciłbym się i to mocno. Dekonstrukcji superhero trochę jest. Do głowy przychodzą mi choćby Miracelman, Watchmen i Authority. Dwa pierwsze tytuły to sporo ambitniejsze podejście do tematu. Zarzucanie widza przemocą, gore, seksem i komentarzem na temat komercji to zdecydowanie za mało żeby uznać coś za wybitne. Powiedziałbym nawet, że The Boys mimo całego tego auto krytycznego podejścia do tematu jest tak samo nastawione na wkręcenie widza w komercyjna rozrywkę zupełnie jak konkurencja. Zarciochy są, tylko bardziej w chorym stylu, pojedynki są i wbrew wstępnym założeniu tak naprawdę w tym świecie nie każdy superhero jest komplentym draniem.

Offline Gazza

Odp: The Boys
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 13:21:28 »
W znaczeniu wybicia się ponad przeciętność to serial "The Boys" jest zdecydowanie wybitny. Nawet nie ma nad czym się tu kłócić.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Lipiec 2022, 14:27:29 wysłana przez Gazza »

Offline Pan M

Odp: The Boys
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 13:42:35 »
W znaczeniu wbicia się ponad przeciętność to serial "The Boys" jest zdecydowanie wybitny. Nawet nie ma nad czym się tu kłócić.
W najbardziej tani sposób. Robienie z super bohaterów zwyroli na dłuższą metę jest tak samo dojrzałe jak wieczne zarciochy w mcu. Czekam na wiecej podejsc do tematu w stylu Jokera i Logana. The boys to na pewno nie jest imo żadne lekarstwo a jak zacznie się bardziej masowe podejście do tego w ten sposób - przedłużeniem pewnego trendu już jest The Invincible-to widz dostanie i od tego niestrawności.

ukaszm84

  • Gość
Odp: The Boys
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 13:47:26 »
The Boys jest podkoloryzowane, wiadomo, ale jak próbuję sobie wyobrazić świat, w którym istnieli by ludzie z supermocami to jestem pewny, że bliżej by im było do tych z The Boys niż do tych z MCU. Pod tym względem cieszę się z popularności tego serialu, bo może dzięki temu część ludzi zacznie wymagać trochę więcej od superbohaterszczyzny (choć szansa na to jest mała, jak sądzę). Inna kwestia to to, że "walka z komercją" w przypadku tej opowieści sama staje się "komercją", czyli standardowo wiele musi się zmienić żeby nic się nie zmieniło ;)

Offline Pan M

Odp: The Boys
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 13:52:26 »
The Boys jest podkoloryzowane, wiadomo, ale jak próbuję sobie wyobrazić świat, w którym istnieli by ludzie z supermocami to jestem pewny, że bliżej by im było do tych z The Boys niż do tych z MCU. Pod tym względem cieszę się z popularności tego serialu, bo może dzięki temu część ludzi zacznie wymagać trochę więcej od superbohaterszczyzny (choć szansa na to jest mała, jak sądzę). Inna kwestia to to, że "walka z komercją" w przypadku tej opowieści sama staje się "komercją", czyli standardowo wiele musi się zmienić żeby nic się nie zmieniło ;)
The boys to saytra. Co do tego jakby to wyglądało naprawdę to zachowam nutkę optymizmu i myślę, że prędzej mielibyśmy do czynienia jednak z jakimiś tam przypadkami dobra w prawdziwym swiecie,aczkolwiek z pewnością Homelanderow by było sporo. Analogicznie w naszym świecie nie każdy policjant, lekarz, prawnik jest do dupy.

ukaszm84

  • Gość
Odp: The Boys
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 13:59:57 »
The boys to saytra. Co do tego jakby to wyglądało naprawdę to zachowam nutkę optymizmu i myślę, że prędzej mielibyśmy do czynienia jednak z jakimiś tam przypadkami dobra w prawdziwym swiecie,aczkolwiek z pewnością Homelanderow by było sporo. Analogicznie w naszym świecie nie każdy policjant, lekarz, prawnik jest do dupy.

Cóż, ja bardziej porównałbym ich do polityków jeśli już i tutaj zaryzykuję stwierdzenie, że każdy (nawet ciężko mi znaleźć jakikolwiek wyjątek, choć może jakiś się zdarzył w historii ludzkości) jest do dupy.

Offline Pan M

Odp: The Boys
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 14:17:52 »
Cóż, ja bardziej porównałbym ich do polityków jeśli już i tutaj zaryzykuję stwierdzenie, że każdy (nawet ciężko mi znaleźć jakikolwiek wyjątek, choć może jakiś się zdarzył w historii ludzkości) jest do dupy.
Wciąż pomimo masy dobra w The Boys, masa rzeczy z tym całym grimdarkiem i cynicznym komentarzem jest wszystkim co mogłoby wymyslec wielu zmęczonych gatunkiem ludzi. Przy okazji jest dojrzałe na poziome nihilizmu, który po porostu prowadzi donikąd. Nawet jeżeli analogie do prawdziwego świata działają na wielu poziomach to wciąż nie jest szczególnie mądre. Jasne władza korumpuje ale z drugiej strony gdyby swiat był dokładnie jak w The boys to już dawno doszłoby do globalnej katstrofy atomowej. Politycy są skorumpowani ale są w stanie robić dobre rzeczy, nawet jezeli są kompletnie w ich interesie czego przykladem jest choćby współczesna wojna na Ukrainie, chociaż część państw nie zdała egzaminu. Boysi to mimo tej całej otoczki dojrzałości idą w masę uproszczeń, a to wkurza mnie co raz mocniej kiedy jakiś produkt kultury udaje dojrzalszy niż jest  naprawdę.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Lipiec 2022, 14:21:06 wysłana przez Pan M »

ukaszm84

  • Gość
Odp: The Boys
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 14:23:53 »
Boysi to mimo tej całej otoczki dojrzałości idą w masę uproszczeń, a to wkurza mnie co raz mocniej kiedy jakiś produkt kultury udaje dojrzalszy niż jest  naprawdę.

Ja póki co obejrzałem niecały pierwszy sezon, więc może jeszcze przede mną, ale właśnie nie zauważyłem jakoś specjalnie żeby udawał coś więcej niż jest. Bo też mnie to denerwuje, choćby na przykładzie ostatnich sezonów Stranger Things albo Peaky Blinders, które wcześniej będąc bezpretensjonalnymi wciągającymi historiami, stają się w najnowszych sezonach patetycznymi, "większymi niż życie", mrocznymi smętami.

Offline Dracos

Odp: The Boys
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 14:46:57 »
Według mnie Boys jest dokładnie tym czym miał być i nie uważam że udaje coś głębokiego. Ma warstwę fabularną dosłowną i jakąś warstwę problemową, ale która jest tylko dodatkiem. W tym serialu wszystko gra od castingu postaci, gry aktorów, efektów, scenariusza, reżyserii, nawet easter eggi.
Dla mnie to jest na tyle dobra produkcja że nie mam najmniejszej ochoty sięgnąć po oryginalne źródło w postaci komiksu, co się bardzo rzadko zdarza żeby nie powiedzieć nigdy. Zasadniczo zawsze kiedy oglądałem jakąś ekranizację, a nie czytałem książki lub komiksu wcześniej to pozostawał we mnie pewien niedosyt czy coś na tyle zgrzytało że sięgałem po oryginał. Tutaj jest wszystko na swoim miejscu. Wątpię żeby komiks dorósł moim oczekiwaniom po obejrzeniu serialu.