Autor Wątek: The Batman  (Przeczytany 42876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: The Batman
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 15 Październik 2019, 22:07:06 »
Dziwne, że nie zamieniają czarnych na białych, tylko białych na czarnych  :). Bardzo dobra decyzja ten film już ma + 10 u "krytyków" za ten manewr.  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: The Batman
« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 15 Październik 2019, 22:50:00 »
Może to, że od osiemdziesięciu lat jest biały? Albo, że ma kur..ka jako córkę najbardziej znaną rudowłosą z DC?  Albo to, że jakbyś wymazał z tego zdjęcia napis Gordon i nic nie wiedział o projekcie to byś w życiu nie powiedział, że to on?

John

  • Gość
Odp: The Batman
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 15 Październik 2019, 23:03:52 »
Argument zero. No i co? To teraz nie będzie. A jego córka wciąż może być biała i ruda. Mam Ci tłumaczyć jak działa genetyka? Nie proś o to, bo się nie znam, ale takie oczywistości jak to, że z jednym czarnoskórym rodzicem nadal możesz być biały jak śnieg, powinien wiedzieć każdy. Ale ponawiam pytanie. I teraz nie będzie biały, nikogo nie interesuje że był taki przez "80 lat". Nikogo w kinie nie będzie interesowało, poza grupką komiksowych napinaczy.

A Barbara Gordon może być nawet bardziej czarna niż tata. Co z tego? To tylko adaptacja. Masz w komiksach. Niepotrzebnie w DC z Oracle znów zrobili Batgirl, zabierają cały rozwój postaci ze starego DC, więc idź, biegnij czytać. Masz tam swoją rudowłosą Barbarę jako Batgirl. Ciesz się, ekscytuj, upijaj ze szczęścia czytając jej przygody. Akurat jeden ze story arców jest całkiem przyjemny.

Cytuj
Albo, że ma kur..ka jako córkę najbardziej znaną rudowłosą z DC?

Najbardziej znanym rudzielcem z DC raczej jest Wally West

Cytuj
Albo to, że jakbyś wymazał z tego zdjęcia napis Gordon i nic nie wiedział o projekcie to byś w życiu nie powiedział, że to on?

No i?

Cytuj
Może to, że od osiemdziesięciu lat jest biały?

A gdy w Ultimates pojawił się czarnoskóry Fury, po czym go przeniesiono do MCU, też jęczałeś? Czy nie, "bo pojawił się najpierw w komiksach"? Jesli tak, to może niech czarnoskórego Gordona wprowadzą na jakiejś alternatywnej Ziemi w DC, to będziecie mieć swoje przypieczętowanie w komiksie i nie będzie już "poprawności politycznej".

Mógłbym teraz wymieniać inne zmiany koloru skóry u różnych postaci, które przeszły niezauważone mimo popularności tychże (Harvey Dent), ale mi się nie chce, bo i tak jęki i piski nadal będą się pojawiać. Mamo, a w komiksach On nie był murzynem!!!! Tak się nie bawie!!!!! Co nowy film to samo ździeranie płyty, a i tak potem pójdziecie do kin i dacie wytwórniom i autorom Wasze pieniążki.

Offline xanar

Odp: The Batman
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 15 Październik 2019, 23:25:08 »
Ty nie widzisz, że to tylko w jedną stronę działa ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: The Batman
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 15 Październik 2019, 23:40:49 »
Przecież tu nie chodzi o to co kto widzi a czego nie widzi tylko o to kto co popiera.  ;)

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że coraz więcej potencjalnych widzów będzie piszczeć i narzekać i wytwórnie będą otrzymywać coraz mniej pieniążków za swoje wizje.
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Październik 2019, 23:42:21 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

John

  • Gość
Odp: The Batman
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 15 Październik 2019, 23:44:00 »
Widzę. Ale co zrobisz jak nic nie zrobisz? Mi by nie przeszkadzało wybielanie postaci jeśli historia nie jest związana z ich pochodzeniem etnicznym. Możesz wybielić taką Monice Rembau, Misty Knight, Amande Waller, ich czarny kolor skóry jest bez znaczenia. Nie stanie się to oczywiście, bo pewne środowiska by podniosły weto i szum. Każdy wie jak jest. Trzeba to potwierdzać?

Cytuj
Przecież tu nie chodzi o to co kto widzi a czego nie widzi tylko o to kto co popiera.

To wątek o Batmanie, nie polityce.

Offline death_bird

Odp: The Batman
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 15 Październik 2019, 23:45:34 »
No i to jest w tym najsmutniejsze - że polityka z buciorami włazi w komiksy i ich ekranizacje.
Bo przecież czarny Gordon to nic innego jak polityka.
Śmieszne jest tylko, że twórcy mogą się w nią bawić a nam zabrania się jej komentowania.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Adolf

Odp: The Batman
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 06:12:43 »
Mój boże... Chciałem się wypowiedzieć o Catwoman, jaką wspaniałą aktorkę wybrano, idealny casting, pasuje do emocjonalnych ról. Nawet nie płaczę po Einie Gonzalez, bo dostaliśmy jeszcze ciekawszą, bardziej nieoczywistą aktorkę. Panna dojrzała od czasu Pierwszej Klasy i jest idealna by być moją żon... ulubioną Catwoman. Wchodząc tu spodziewałem się wielkiej dyskusji na temat tego, że jej ojciec to sławny piosenkarz, Lenny Kravitz. A jej obecny ojciec to... Jason Mamoa. Zoe jest jego pasierbicą. Jason poślubił jej matkę, która rozwiodła się z Lennym. Tyle ciekawostek, a tu rasizm z Gordonem się wylewa.

Dodam jeszcze historię, którą kiedyś słyszałem. Para, urodziło im się dziecko. A tu się okazało, że jest czarne. Mąż zwariował. Zwyzywał żonę od puszczalskich i złożył papiery o rozwód. Jednak przeprowadzono badania DNA i okazało się, że to jego dziecko. Jak to możliwe? Zagłębiając się w linię rodową, okazało się że miał on jakiegoś czarnego prapradziadka i wciąż w rodzie były jakieś jego geny.

Offline Szekak

Odp: The Batman
« Odpowiedź #68 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 08:33:23 »
Adolfie, mialbys jakiekolwiek zastrzezenia do czarnego Batmana? Chyba jestem jednak rasiata, bo ja na czarnego Bruce'a Wayne'a bym sie wkurzyl.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Adolf

Odp: The Batman
« Odpowiedź #69 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 08:48:59 »
Adolfie, mialbys jakiekolwiek zastrzezenia do czarnego Batmana? Chyba jestem jednak rasiata, bo ja na czarnego Bruce'a Wayne'a bym sie wkurzyl.

Przecież jest czarny. Czarno-szary. Zależy do czego się odnosimy.

A tak na poważnie, to nie miałbym nic przeciwko. Bardziej by mnie obchodziło żeby dali dobrego aktora niż to jakiej jest rasy. Oceniałbym film pod względem jakości, a nie że są w nim czarni ludzie. Oczywiście gdyby byli sami czarni to byłby rasizm. Wymagam wielonarodowej mieszanki. To oczywiście moje zdanie. Zadajesz mi kontrowersyjne pytanie. A nie zastanowiłeś się, że w DC/Warnerze już dawno przeanalizowano które postacie mogą być czarne? Batman to jednak ikona, zbyt duża ingerencja mogłaby przynieść więcej strat niż korzyści. Dlatego spokojnie można zrobić innego Batmana niż Bruce, który będzie czarny i bardziej urozmaicić jego otoczenie. Nawet w Marvelu widzę podobne ruchy. Oczywiście, ludzie boją się zmian i narzekają. Jednak z czasem przyzwyczajają się do nowego.

Offline Gazza

Odp: The Batman
« Odpowiedź #70 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 08:59:38 »
Przecież w uniwersum DC nie brakuje czarnoskórych postaci! Po cholerę zmieniać cokolwiek? Jest Lucius Fox, jest Batwing, czarnoskóry Green Lantern, Cyborg. Masakra jakaś!!
Tak jak darzyłem szacunkiem i kredytem zaufania DC/Warner/Revesa (za "Planetę małp" - a co, mi się podobała) tak mam obecnie ochotę pokazać im wszystkim środkowy palec! I wcale nie dlatego, że jestem rasistą - bo nie jestem o ile poszczególne rasy nie przeszkadzają sobie wzajemnie, tylko z powodu jakichś debilnych podmian rasowych nie wiem czemu mającym służyć!! Debile jak dla mnie!

Edit: jeśli za tymi decyzjami kryje się jakieś chore ideologiczne podłoże - dlaczego ciemnoskórą aktorkę wpakowali w rolę dwuznacznej moralnie postaci? Zawodową złodziejkę!?! Kretynizm poprawnopolityczny! Szkoda komiksowa, że dało się wciągnąć w tą absurdalną rozgrywkę.
« Ostatnia zmiana: Śr, 16 Październik 2019, 09:03:26 wysłana przez Gazza »

Offline R~Q

Odp: The Batman
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 17:01:41 »
Nie wiem, jak można mieć problem z tym, że amerykański policjant miałby być czarny LOL

Odp: The Batman
« Odpowiedź #72 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 17:24:26 »
   Nie rozumiem, dlaczego ten amerykański policjant nie miałby być policjantką? Albo dlaczego koleś przebierający się za nietoperza nie mógłby być Azjatą? Albo Aborygenem z hakiem zamiast lewej dłoni? Kolor skóry nie ma znaczenia, to jest dobre. Płeć też nie ma znaczenia,  orientacja seksualna nie ma znaczenia, wiek, waga i wzrost też nie mają znaczenia, wszystko można wymienić na wszystko. To jest model nowego człowieka, Człowieka Bezprzedmiotowego. Można by w sumie wykreślić odrazu kilka przymiotników ze słownika bo są już niepotrzebne. I jeszcze te teksty o rasizmie.

John

  • Gość
Odp: The Batman
« Odpowiedź #73 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 17:50:10 »
Ja tu nikomu rasizmu nie zarzucam.

Offline Koalar

Odp: The Batman
« Odpowiedź #74 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 18:32:41 »
z powodu jakichś debilnych podmian rasowych nie wiem czemu mającym służyć!!

Ma to służyć m.in. uwspółcześnieniu historii, dopasowaniu jej do realiów świata USA z ok. 2020 roku. 80 lat temu, kiedy powstawał Batman, komiksy były skierowane do białych czytelników, a postaci pierwszo- i drugoplanowe też były (w większości) białe. Dziś w Ameryce społeczeństwo wygląda inaczej i inaczej wyglądają odbiorcy filmów. To jest adaptacja filmowa. Jeśli przyjmujemy, że ma odnosić się do czasów współczesnych, to powinna jakoś odwzorowywać współczesny świat (inne niż X lat temu obyczaje, inny język, inne miasta, inne zachowania). Inna rasa któregoś z bohaterów wpisuje się w nadanie wiarygodności świata filmu (bo społeczeństwo USA jest zróżnicowane rasowo).
Oczywiście zmiana ta ma też przynieść pieniądze. Bo temu filmowi niepotrzebne są oskarżenia o rasizm (czemu nie ma czarnych bohaterów?) ani bojkot ze strony jakichś grup.
Można by to rozwiązać inaczej, np. usunąć Gordona (awansować, przenieść, uśmiercić) i w to miejsce dać czarnoskórego komisarza. Wtedy jednak tracimy znajomą postać i dostajemy całkiem inną.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.