Autor Wątek: Stranger Things  (Przeczytany 9973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 21:51:55 »
Ok. Trzecia seria byłaby w porządku gdyby nie była tak przegięta koncepcyjnie.  8)
Spoiler: PokażUkryj
Ruskie pod Hawkins
? Seriooo??? To w takim razie w czwartej serii jak nic
Spoiler: PokażUkryj
przejście muszą otworzyć sami kosmici...
  ;D

Najbardziej podobało mi się zakończenie - w każdym razie do momentu "sceny po napisach". Dlaczego jestem święcie przekonany, że
Spoiler: PokażUkryj
Hopper został wywieziony "na Sybir"? Końcówka z dwoma zgonami była świetna. Odwrócenie jednego z nich(?) byłoby już tandetne.
Inna sprawa, że mogliby też wykombinować coś innego niż potwory i spółka ze strefy negatywnej. Jest tyle materiału do zżynania a oni ciągle jedno i to samo... Zarżnijcie wreszcie dziady na amen i gońcie klauna ludożercę albo Freddy`ego Kruger`a albo cokolwiek/kogokolwiek innego. ::)

Inna sprawa, że "czwórkę" i tak obejrzę. Ekipę da się lubić.

P.S. Marzyłoby mi się po cichu żeby na minutę w mieścinie zatrzymał się Fox Mulder w drodze do akademii FBI albo coś w ten deseń.  ;D
P.S. 2
Spoiler: PokażUkryj
"The Neverending Story"
to hit i klasyk mojego szczenięctwa, ale sposób w jaki go wykorzystali... Mózg bolał.  :-\
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Lipiec 2019, 21:55:31 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 08:55:19 »
"Stranger Things" od "Netflixa" napisało się samo. Takie można było odnieść wrażenie, co do ,,wyglądu" i płynności fabuły 3 sezonu serialu. Montaż, ujęcia, plany filmowe - to wszystko było płynne i na tyle proste, że tworzyło ostatecznie solidny, aż wołający by go oglądać produkt. Efekty specjalne, które były pięknie płynnie nałożone na poszczególne odcinki, scenografia, kostiumy czy lokalizacje filmowe również nie zawodziły w 3 sezonie serialu; jedno nie wyprzedzało drugiego, tworząc logiczny serialowy konstrukt. Z zakończeniem niedawno wyemitowanej serii "Stranger Things" jest dość specyficznie, głównie ze względu na kilka dodatkowych ujęć po napisach końcowych owego finałowego odcinka, co w przypadku seriali zdarza się niezwykle rzadko bądź prawie wcale. Z tej krótkiej dodanej sceny, o której nie dowiedziałbym się, gdybym nie znalazł wskazówki o jej obecności po zakończeniu finalnego odcinka 3 sezonu tej netflixowskiej produkcji, gdzieś w eterze ,,internetów", wynika, że
Spoiler: PokażUkryj
Hopper żyje; że w jakiś sposób wybuch tego wydłużonego emitera energii pod Centrum Handlowym w Hawkins, możliwe że przeniósł go do innego ,,wymiaru", z którego go ściągnięto gdzieś do Rosji, na Kamczatkę. Nie bez powodu jeden z ruskich strażników, a był to ten, który w podziemiach Centrum Handlowego zatrzymał Hoppera i matkę Willa, pytając się o ich obecność w tym miejscu, tam na Kamczatce mówił do drugiego strażnika, aby zatrzymać Amerykanina na później, gdy próbowano otwierać drzwi cel, aby dać Demogorgonowi ofiarę do pożarcia.


Moja ocena 3 serii "Stranger Things": 9/10. W moim odczuciu był to lepszy, bardziej stabilny i wartościowszy sezon niż 2 sezon "Dark".

sum41

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 10:46:42 »
Czy tylko ja zauważyłem w podsumowaniu  całego 3 sezonu iż jest to już tak totalnie naciągany bełkot/ bezsens (finał ciekawy swoją drogą).

Potworek "sklejony" z kilkunastu/kilkudziesięciu osób a w "podsumowaniu" w tv 3 osoby zginęły, tajemniczy wyciek chemiczny i już - serio?

Rozumiem rząd tuszuje ale to chyba nie jest normalne gdy ginie taka liczba mieszkańców, gdy dochodzi do masakry w szpitalu, co nikt nie szuka swoich bliski? Nawet w ponad milionowej Warszawie chyba było by głośno gdyby wyparowało w tym samym czasie kilkanaście osób?

Strażacy sobie gaszą na luzaku centrum handlowe z kilkumetrowym martwym stworem - codzienna praca...

Wiem że szukam za duzo logiki ale bez jaj...

Online jotkwadrat

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 10:51:25 »
Widać mieszkańcy to takie "czerwone mundury" ze Star Treka - nikt się nie przejmuje jak zginie ich trochę  ;D

Kapral

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #34 dnia: So, 15 Luty 2020, 11:01:49 »
Uwaga, uwaga! Sezon 4 na horyzoncie  :)


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #35 dnia: So, 15 Luty 2020, 15:11:39 »
Czy to jest trailer, ba nawet zajawka w pełnej krasie? Czy materiał wrzucony w poście wyżej może powiedzieć nam cokolwiek o 4 sezonie "Stranger Things"?  Nie sądzę. Fakt, materiał przeraża, wprawia w dziwne negatywne wibracje i nastrój konsternacji. Jest w nim więcej niepewności i tajemnicy niż można by przypuszczać. Pojawia się Hopper, ale dlaczego we wschodniej Europie, w jakimś obozie przesiedleńczym, obozie pracy, czy czymś w tym rodzaju? Teaser wrzucony przez Netflixa, zdaje się, został zrealizowany w pierwszych tygodniach pracy na planie zdjęciowym do nadchodzącego sezonu, albo na samym jego początku. To będzie dość specyficzny cykl odcinków "Stranger Things". Czekam z niecierpliwością! Yeah!

Kapral

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #36 dnia: So, 15 Luty 2020, 15:16:05 »
Pojawia się Hopper, ale dlaczego we wschodniej Europie, w jakimś obozie przesiedleńczym, obozie pracy, czy czymś w tym rodzaju?

Kolega poeta nie oglądał trzeciego sezonu, prawda?

Offline Dracos

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #37 dnia: So, 15 Luty 2020, 16:12:28 »
Pojawia się Hopper, ale dlaczego we wschodniej Europie, w jakimś obozie przesiedleńczym, obozie pracy, czy czymś w tym rodzaju?

No nawet nie oglądając poprzedniego sezonu to jak to się może kojarzyć z Europą wschodnią a nie z ZSRR i syberią ? Plus muzyka a la chór Aleksandrowa, a żołnierze z emblematami gwiazdy na czapkach. Chyba że to taka opinia zbiorcza, że co nie zachód to wschodnia Europa.

Kapral

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #38 dnia: So, 15 Luty 2020, 16:32:40 »
Bo zgodnie z obecną polityką historyczną, PRL był republiką radziecką :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #39 dnia: So, 15 Luty 2020, 20:11:12 »
Kolega poeta nie oglądał trzeciego sezonu, prawda?

Serial serialem, ale może nie zrozumieliście mojej wypowiedzi, tak mi się przynajmniej wydaje. Bo trzeci sezon "Stranger Things" oglądałem, i to dość uważnie. Sceny po napisach z ostatniego odcinka również; zresztą w postach wyżej, po finale 3 sezonu wypowiadałem się o jego całości czy o samym finiszu. Po prostu, wydaje się to odmienne, dla mnie dziwne, jak w zajawce do 4 serii produkcji wykreowano Hoppera. Kto, jak i dla jakich celów odnalazł byłego szefa policji w Hawkins? I dlaczego jest on traktowany jak jeniec bądź niewolnik, i czemu akurat... Europa.

Offline Pan_Andrzejek

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:48:52 »
Po prostu, wydaje się to odmienne, dla mnie dziwne, jak w zajawce do 4 serii produkcji wykreowano Hoppera. Kto, jak i dla jakich celów odnalazł byłego szefa policji w Hawkins? I dlaczego jest on traktowany jak jeniec bądź niewolnik, i czemu akurat... Europa.

Od kiedy Syberia leży w Europie? Coś chyba jednak mało uważnie oglądałeś ;) Przecież to ewidentnie tereny ZSRR. Nie wie co w tym takiego dziwnego i niezwykłego - przecież właśnie ze sceny po napisach końcowych ostatniego odcinka wynikało jasno, że w takie miejsce Hopper trafił. Już bardziej dosadnie się tego chyba pokazać nie dało. A traktowany jest jak jeniec dlatego, że nim jest - w serialu mamy przecież czasy zimnej wojny.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Luty 2020, 11:50:54 wysłana przez Pan_Andrzejek »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 18:15:04 »
Syberia w jakimś tam minimalnym stopniu leży w Europie, lecz faktycznie, w 90 %, czyli w większości swoją przestrzeń rozpościera na kontynent azjatycki. To, gdzie Hopper by się znajdował, jako jeniec, oparłem o czasy współczesne - tu się pomyliłem, zapomniawszy o tym, że czas akcji "Stranger Things" umiejscowiony jest w szczytowym okresie Zimnej Wojny. Analizować teaser-trailera 4-tej serii produkcji za bardzo się nie opłaca. Do premiery nowego cyklu odcinków "Stranger Things" jeszcze daleko. Ciekawi mnie to, co o ,,tamtym świecie" wie Związek Radziecki, skoro w finalnej scenie 3-ego sezonu serialu, w odizolowanym kompleksie badawczym Związku Radzieckiego na Kamczatce, Rosjanie wrzucili jakiegoś odzianego w obszarpany drelich więźnia do skromnej kratowanej celi, po czym pożywili nim Demogorgona. Interesująca jest również rozpiętość czasowa pomiędzy końcem sceny po napisach 3-ej serii odcinkowej "Stranger Things", a początkiem 4-ej; Hopper, jak na niego, wygląda na wychudzonego, a czy jest to tak bardzo istotne dla fabuły produkcji, to nie wiem. Co tu dużo rozmyślać, z odpowiednią dozą cierpliwości trzeba czekać i czekać na trailer do kolejnego, zapewne lipcowego, sezonu "Stranger Things", nic więcej. A do tego momentu... to jeszcze trochę zostało.  8)

Offline misiokles

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 19:30:54 »
Ciekawi mnie to, co o ,,tamtym świecie" wie Związek Radziecki, skoro w finalnej scenie 3-ego sezonu serialu, w odizolowanym kompleksie badawczym Związku Radzieckiego na Kamczatce, Rosjanie wrzucili jakiegoś odzianego w obszarpany drelich więźnia do skromnej kratowanej celi, po czym pożywili nim Demogorgona.

Hm... wie wystarczająco dużo, by w tym celu wybudować w sercu wroga (Hawkins) cały podziemny kompleks :) Toć to cały sezon 3 jest na tym oparty ;)

Cytuj
Interesująca jest również rozpiętość czasowa pomiędzy końcem sceny po napisach 3-ej serii odcinkowej "Stranger Things", a początkiem 4-ej;
Nie wydaje mi się bardziej imponująca od rozpiętości czasowej między sezon 1 a sezonem 2 i sezonem 2 a sezonem 3.

Offline Gieferg

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #43 dnia: So, 05 Wrzesień 2020, 16:58:19 »
Przemęczyłem sezon 1, teraz męczę się z drugim - cena jaką się płaci za to, że żona obejrzy z tobą wszystko, czasami też trzeba obejrzeć coś, co by się najchętniej olało po 2-3 odcinkach.

Jako 80s kid i wielki miłośnik kina czasów Ery VHS czuję się raczej rozczarowany i mocno znudzony, no ale może fakt, że nie przepadałem nigdy za horrorami ma z tym coś wspólnego. Serial ma dobre zdjęcia, ogólnie dośc kinowy feeling, więc warstwa wizualna jest bardzo ok, niektóre z postaci nawet dają się lubić, ale niestety cała historia to dla mnie nic ciekawego i na dobrą sprawę wolałbym zobaczyć te same postacie w fabule bez fantastyki. Najgorsze było jak dotąd zakończenie sezonu 1 - Taaaaaak bardzo bez pomysłu, że aż bolało.


Online parsom

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #44 dnia: So, 05 Wrzesień 2020, 18:16:29 »
Szczerze mówiąc to zakończeń z pomysłem mam już dość i cieszy mnie jak coś się po prostu kończy bez ekwilibrystyki.