Autor Wątek: Stranger Things  (Przeczytany 9984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline U.F.O

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 09:09:33 »
Trzeci sezon naprawdę fajny, imo sezony 1≥3>2

Offline nori

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 19:28:22 »
Trzeci sezon to dla mnie ogromne zaskoczenie. Po pierwsze liczba odcinków: tylko osiem, i to praktycznie przepełnionych akcją, gdy tymczasem Netflix potrafił nas przyzwyczaić do sztucznego rozciągania i wstawiania nagminnie "tanich dialogów" (czyli gdy budżet daje o sobie znać, a czas trzeba wypełnić, wrzucamy pogadankę, która zajmie parę minut, ale tak naprawdę jest o niczym). Za to ogromny plus. A jeszcze większy za reżyserie i ujęcia: przepięknie to zostało skomponowane, te przejścia, odpowiednie kąty, kolorystyka, nastrój aż się wylewa z ekranu. Sam scenariusz ma trochę problemów, ale naprawdę, w morzu zalet można traktować je jako marginalnie. Kto nie widział, niech koniecznie nadrobi!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline death_bird

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 22:31:23 »
Chodząc jak pijany od ściany do ściany i patrząc tępo niewidzącym wzrokiem po zakończeniu "GoT", utknąłem w powtórkach (btw. ten motyw zawsze będzie mnie rozwalał:
 ;D ;D),
ale powoli wydobywając się z marazmu w pierwszej kolejności sięgnąłem właśnie po "Stranger Things" (boję się, że z wiekiem coraz bardziej robię się podatny na reklamę  >:(). Jestem po szóstym odcinku pierwszej serii i jak na razie wrażenia letnie. O ile zaraz na samym początku zapowiadało się świetnie (
Spoiler: PokażUkryj
sesja RPG chwyciła mnie za serce jak mało co  ::)
) o tyle na chwilę obecną jako miks "Goonies" z "X-Files" sprawdza się tak jakoś... średnio. Ani dzieciaki nie sprawiają wrażenia bycia absolutnymi gwiazdami tego bałaganu, ani motyw przewodni nie grzeje człowieka jakoś bardzo. A Kleptomanka jak na razie bardziej irytuje niż intryguje...
Później robi się ciekawiej czy to jest już wszystko względem tego co ta produkcja ma do zaoferowania?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 22:48:46 »
 To wszystko co ma do zaoferowania. Tylko tyle i aż tyle. Nie podsiadło ci, nie ma sensu byś kończył na siłę.

Offline death_bird

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 23:07:20 »
Pierwszą serię dokończę na pewno. Nie urwę z dwoma odcinkami za pazuchą.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline nori

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 07:46:01 »
Dokładnie, to jak trafnie ująłeś, "miks "Goonies" z "X-Files"". Na więcej raczej nie licz.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline death_bird

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 22:43:06 »
Prawie mnie nabraliście. ;) Postanowiłem mimo wszystko spróbować i druga seria jak dla mnie jest tak jakoś o połowę lepsza od pierwszej. Dzieciaki dostają więcej czasu, no i
Spoiler: PokażUkryj
pojawia się "prawdziwy" "Mikey" (tutaj strzał w dziesiątkę z Astin`em).
:)

Dodatkowy plus za te 3 sekundy z
Spoiler: PokażUkryj
kolesiem w przebraniu "Cobra Kai" na imprezie.
  8)
Początkowo faktycznie niezbyt liczyłem na więcej, ale jest pozytywne zaskoczenie. Druga seria tak jakby lepiej zbalansowana.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 08:46:07 »
To zdecydowanie jesteś w mniejszości, gdyż w powszechnej opinii sezon drugi zdecydowanie odstaje klimatem od sezonu pierwszego. Dlatego nie pytaj o s3, gdyż w myśl "więcej, mocniej, bardziej" taki ten sezon jest. Aczkolwiek w sezonie trzecim bardzo lubię jak wątki horrorowe przeplatają się z obyczajowo-komediowymi i przygodowo-gooniesowatymi.

Offline death_bird

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 08:58:13 »
Cóż poradzę, jestem w mniejszości - wg mnie odstaje in plus.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 09:28:46 »
Odstaje to głównie jeden odcinek. Ale ogólnie 2 też wydaje się słabszy. W trzecim z kolei wszystko było "za bardzo. I w trzecim schrzanili Hoppera, zrobili z niego zabawnego głupka ale nie w fajny sposób jak poprzednio.

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 10:03:05 »
O ile pierwsza seria weszła mi bez popity, o tyle drugi sezon dla mnie był straszliwym odgrzewaniem kotletów. Fabularnie praktycznie to samo co w pierwszym, tylko bardziej rozwleczone i wymymłane. O dziwo najlepiej wszedł mi odcinek 7 - ten najzagorzalej krytykowany. Fajny był ten powiew świeżości i troszkę punkowego klimatu. No i trzeba przyznać że obsada cały czas daje radę, plus nawet w tym drugim sezonie było kilka fajnych pomysłów (przemiana Steve'a :D). Może po prostu moje oczekiwania były zbyt wielkie.

Sezon 3 przede mną, póki co zacieram rączki bo recenzje widzę naprawdę dobre.

Offline death_bird

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 20:54:00 »
Po serii drugiej widzi mi się, że spór o to, która jest lepsiejsza przypomina (uwzględniając proporcje) debatę nt. wyższości "Alien" nad "Alien 2". Mnie w "dwójce" pasuje więcej akcji i jakoś nie brakuje "klimatu".
Poza tym ruda dodała trochę życia do tego kółka szachowego.
To w końcu serial dla młodzieży (inna sprawa, że co chwila puszczający oko do starych koni wychowanych na "Goonies", "Alien", czy nawet "Fringe") a nie jakaś ekranizacja Dick`a.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 21:30:32 »
Wręcz przeciwnie, imo to serial dla dorosłych, lecący totalnie na nostalgii :)

Offline Szekak

Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 19 Lipiec 2019, 12:14:24 »
Ja jeszcze przed trzecim sezonem, drugi podobał mi się mniej niż pierwszy, ale tymczasem nadrobiłem komiks, po drugiej stronie i nie polecam. Średnio się czyta i nic nie wnosi.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Stranger Things
« Odpowiedź #29 dnia: So, 20 Lipiec 2019, 14:46:59 »
Kto by pomyślał, "Stranger Things", które ponad dwa tygodnie temu zadebiutowało, ze swoim 3 sezonem na platformie Netflixa, będzie miało
Spoiler: PokażUkryj
kolejny 4 sezon. Zdjęcia do nowej serii ponoć mają ruszyć jeszcze jesienią tego roku.
Moja przygoda ze "Stranger Things", to obecnie połowa 3 sezonu; akurat stanąłem na 4-ech z 8 odcinków. Rozpoczynający niniejszą serię odcinek pierwszy wystartował sceną, której praktycznie rzecz biorąc mógłbym się nie spodziewać, jak na charakter i młodzieżowy wiek głównej grupy bohaterów serialu przystało. Jednak
Spoiler: PokażUkryj
zaangażowanie Związku Radzieckiego w ,,odwrócony świat" ,,demogorgonów" i ,,łupieżcy umysłów" było nie lada cliffhangerem. Nie wiem, co wydarzy się jeszcze w dalszej części sezonu produkcji, ale po tym, co miało miejsce na początku pierwszego epizodu aktualnej serii, wiedziałem, że ta niewiadoma związana z ZSRR na pewno oplecie się wokół wątki czwórki nerdów, nastki i Max. W końcu dostaliśmy stopniowo rozwijającą się historię ,,szpiegowską", ot z przymrużeniem oka, która zaszła aż do Centrum Handlowego w Hawkins i do dziwnie zachowującego się Billy'ego. Ostatecznie nietuzinkowi nastolatkowie mierzą się z problemem wyglądającym na "Inwazję Porywaczy Ciał", zaadaptowaną na wersję okresu na osi czasu, w którym rozgrywają się wydarzenia z 3 sezonu "Stranger Things" i dostosowaną do klimatu fabuły oraz postaci występujących w serialu. Humorystyczność jest tu, jak najbardziej naturalna, dużo lepsza niż w poprzednich sezonach, a postacie bardziej dojrzalsze emocjonalnie, mimo iż mają w sobie jeszcze tego klasycznego ,,nerda".

Po 4 z 8 odcinków 3 sezonu "Stranger Things" oceniam serial na: 8,5/10. 8)