Autor Wątek: Spider-Man (MCU)  (Przeczytany 6401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Spider-Man (MCU)
« dnia: Wt, 14 Maj 2019, 14:09:57 »
Właśnie nadrobiłem i obejrzałem Spider-man Homecoming - ludzie narzekali na poprawność polityczną w Cap Marvel - troszkę fakt tego tam było.

Jednak w Spider-manie to dosłownie poprawnością polityczną ten film bije nas po mordzie - dziwie sie ze w klasie Petera nie było pomarańczowego Marsjanina...

Offline OokamiG

Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 14:20:06 »
Właśnie nadrobiłem i obejrzałem Spider-man Homecoming - ludzie narzekali na poprawność polityczną w Cap Marvel - troszkę fakt tego tam było.

Jednak w Spider-manie to dosłownie poprawnością polityczną ten film bije nas po mordzie - dziwie sie ze w klasie Petera nie było pomarańczowego Marsjanina...
A myślisz, ze jak w wielokulturowej Ameryce wyglądają klasy w szkołach. Flash jest fatalny , z tym nie mogę polemizować. Jego wygląd był dość istotny w kreacji tej postaci. I tej zmiany nie zaakceptuje i nie zrozumiem. Jednak wyobrażenie Lee i Ditko o białych liceach z lat 60. jest dość przestarzałe i Homecoming dostosowuje się do dzisiejszego świata.



Offline gashu

Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 14:39:29 »
Jeśli już musiał być tam hinduski (?) Flash to również są lepsi kandydaci, np. Vijender Singh ;):

« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Maj 2019, 15:02:10 wysłana przez gashu »

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 15:47:09 »
A myślisz, ze jak w wielokulturowej Ameryce wyglądają klasy w szkołach. Flash jest fatalny , z tym nie mogę polemizować. Jego wygląd był dość istotny w kreacji tej postaci. I tej zmiany nie zaakceptuje i nie zrozumiem. Jednak wyobrażenie Lee i Ditko o białych liceach z lat 60. jest dość przestarzałe i Homecoming dostosowuje się do dzisiejszego świata.




Wiem mam wielu znajomych w USA, tylko mogli robić jako "tło" a orginalne postacie komiksowe mogli zostawić bez zmian.

Dlaczego w Black Panther niema podmianek? W Afryce niema białych? Poprawność w jedną strone....

Offline OokamiG

Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 16:14:07 »
Ned jest inspirowany Ganke z Ultimate, więc tu bez zmian. Tak naprawdę jedyna zmodyfikowaną postacią oprócz Flasha, którego pomińmy z szaczunka dla pierwowzoru, jest MJ, która nawet nie nazywa się Mary Jane. Naprawdę nie obchodzi mnie jaki kolor skory ma Schocker. Wg. mnie Homecoming sprawnie miesza klasyczne komiksowe motywy z dostosowaniem ich do wspòłczesnych realiów. Poza tym nieszczęsnym Flashem, w którego przypadku ewidentne pióro scenarzysty poszło za daleko.

John

  • Gość
Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 19 Maj 2019, 14:19:03 »
No nie wiem czy w sprawie Neda/Ganke to takie "bez zmian". Miles Morales jest inna postacią. Nie jest nawet pomocnikiem Parkera, najpierw działał jako następca, teraz jako osobny bohater dzielący z nim pseudonim. Nadal jest autonomiczny. To jest zabieranie motywów jednej postaci, by oddać je innej która ma swoich aż pod dostatkiem.

Damien

  • Gość
Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 04:30:15 »
Pierwszy trailer No Way Home. Co sądzicie?


sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 08:04:57 »
Cyrk z tym trailerem wyszedl☺

Offline Lukop

Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 08:08:55 »
Odnośnie warstwy fabularnej nie jestem do końca przekonany, jak to wyjdzie w praniu. Na razie wygląda tak, jakby ten twist na koniec poprzedniej części był tylko po to, aby w tej szybko go odkręcić, a po Endgame zdecydowanie mam dość błyskawicznego odkręcania wydarzeń w tym uniwersum. Szykuje się takie "What if?" Spider-Mana z ujawnioną tożsamością. Zobaczymy jak miałby przekichane i wrócimy do ukrytej tożsamości, ale może się mylę. No i okazuje się, że w multiversum ot tak można namieszać takim zaklęciem?

Myślę, że nie każdemu musi przypaść do gustu też to niańczenie Petera już trzeci film. On nie dostaje swoich historii, tylko MCU historie. Najpierw Iron Man mentor, potem następca Iron Mana z mentorami Mysterio/Nick Fury, teraz Doktor Strange. Odnosząc to do komiksów, to bardziej taka seria Team-up, aniżeli główna Spider-Man. Gdy superhero ekranizacje raczkowały, było to ekscytujące, teraz zaczyna mnie nieco irytować.

Co do reszty... to dobry trailer dlatego, że wiele nie pokazał. Niemniej, co za tym idzie, szalenie ekscytujący nie był. Ciekaw jestem, czy będą w tym konsekwentni, bo znając historię zajawek od Sony (nawet w kontekście dawnych S-Mów), lubią sobie zaspoilować cały film w zwiastunie nr 2, 3, finalnym i ostatecznym spocie. Rodzi się pytanie, czy dotrzymają do końca bez pokazywania pozostałych Spider-Manów.

Ja jestem większym fanem S-Mów sprzed MCU, dlatego te powroty zdecydowanie będą dla mnie emocjonującym przeżyciem. Byłem rozczarowany zarówno przy anulacji Spider-Mana 4, jak i Niesamowitego Spider-Mana 3. Hollanda akurat najmniej lubię. Po cichu liczę, że może jeszcze jakiś projekt ze Spiderversum się pojawi.

Offline misiokles

Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 10:58:56 »
No i okazuje się, że w multiversum ot tak można namieszać takim zaklęciem?
Całkiem możliwe, że to koincydencja - zaklęcie zostało rzucone w tym samym momencie, gdy w Lokim doszło do rozsupłania timelinów i te dwie rzeczy wpłynęły na siebie. I mielibyśmy powiązanie filmów z serialami w taki sposób, że nie trzeba by było znać seriali.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 11:14:19 »
Tylko gdzies czytalem ze team-up owe filmy sie lepiej sprzedaja, i widac to bo w GoG bedzie Thor, W Dr Strange Scarlet Witch...

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 12:29:33 »
Mam podobne odczucia do Lukopa. Gdzie się podziały dawne, dobre czasy, kiedy idąc do kina na film o Spider-Manie dostawałem film o tym bohaterze, a nie mini-Avengers. Po samym trailerze trudno powiedzieć, ale po dwóch pierwszych częściach (zwłaszcza moim zdaniem bardzo słabej drugiej) wiele nie oczekuję. Twórcom na pewno trzeba pogratulować odwagi za próbę przeniesienia na ekran wątków jednego z najgorszych komiksów o Spider-Manie.

Offline pawlis

Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 12:57:55 »
Więc nie tylko ja dostrzegłem inspiracje One More Day :D.

Sam zwiastun mnie nie grzeje, tym bardziej powrót poprzednich filmowych Spider-Manów i ich wrogów (co od początku uważałem za nostalgia-bait).

Offline SawiK

Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 13:18:20 »
Zapowiada sie kolejny mega nijaki film, ''fabuła'' to tylko pretekst by nawalić różnych złoli i frendsów wokół Pajączka i ewidentna próba grania na nostalgi(jeśli tak można mówić o postaciach z filmów Raimiego). Porządnie ugasili moje pragnienie obejrzenia tego filmu, teraz to z mcu już na nic nie mam parcia :'(

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man (MCU)
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 24 Sierpień 2021, 13:55:26 »
Kostium Spidera  technologicznie to juz chyba przewyzszyl zbroje Iron Mana 10krotnie, zwykle ubranie zmienia sie w zbroje normalnie jak u Venoma :)