Autor Wątek: Słowo na L  (Przeczytany 3171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Słowo na L
« dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 14:16:29 »
Pojawił się zwiastun kontynuacji świetnego serialu "Słowo na L":

https://naekranie.pl/aktualnosci/slowo-na-l-pierwszy-zwiastun-kontynuacji-serialu-1566496239

Bardzo fajny serial, miał 6 sezonów, pamiętam że wciągnąłem to jednym tchem. Oczywiście mocno podkoloryzowany ideologicznie, ale ciekawa fabuła i dużo fajnych scen ;) Przydałoby się te poprzednie serie dorwać gdzieś na BD, albo przynajmniej jakieś ripy w sensownej jakości, może z okazji kontynuacji coś się pojawi. Ale i tak kontynuacja dopisana do listy seriali do obejrzenia :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 16:23:06 »
Naprawdę nikt nie oglądał? Polecam, dużo girl on girl action i wciągające story. Oczywiście, tak jak napisałem wcześniej, przedstawia jedyną słuszną ideologię, ale z drugiej strony dzięki temu doskonale obrazuje toksyczność i patologię homoseksualnych związków.... co pewnie nie było zamiarem twórców serialu, ale najwyraźniej nie pod każdym względem rzeczywistość da się przypudrować ;)

John

  • Gość
Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 17:23:37 »
Ja oglądałem sporadycznie ale serial mnie niczym nie urzekł. Pamiętam że gdzieś w środku tygodnia puszczali go późną porą na kanale typu Fox czy Universal, nie pamiętam dokładnie. Nie wiem czy to miała być obyczajówka, dramat, ale dla mnie bardziej wyglądało jak tanie szokowania. Wtedy homoseksualizm był trochę tabu w mediach, ciekawostką, więc pewnie serial wywoływał kontrowersje. Odnoszę wrażenie że założyłeś temat tylko dla prowokacji, ale mogłeś chociaż wybrać jakiś ciekawszy serial do tego.

Jak masz takie ciśnienie na oglądanie wątków homoseksualnych to obejrzyj oscarowy film Moonlight. Obejrzysz wtedy bardzo dobry film, a nie wydmuszkę telewizyjną żeby założyć potem temat do gównoburzy na forum komiksowym. Wątek homoseksualizmu jest tam środkiem by powiedzieć coś o bohaterze, a nie "opowiedzeniem" samym w sobie.
Cytuj
przedstawia jedyną słuszną ideologię

Czyli jaką? Jak jedyna słuszna, to pewnie moja.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 19:39:02 »
Ludzie, co jest z wami nie tak? Czy wy się wszędzie musicie doszukiwać jakiejś prowokacji? To po prostu fajny, lekki serial, takie Californication w lesbijskim wydaniu. Moonlight nie tknę, bo to traktuje o męskim homoseksualizmie, a ten jest dla mnie obrzydliwy, więc zapewne nie byłbym w stanie wytrzymać na tyle długo, żeby skupić się na fabule lub przesłaniu.

Offline Adolf

Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 20:44:58 »
Ludzie, co jest z wami nie tak? Czy wy się wszędzie musicie doszukiwać jakiejś prowokacji? To po prostu fajny, lekki serial, takie Californication w lesbijskim wydaniu. Moonlight nie tknę, bo to traktuje o męskim homoseksualizmie, a ten jest dla mnie obrzydliwy, więc zapewne nie byłbym w stanie wytrzymać na tyle długo, żeby skupić się na fabule lub przesłaniu.

Nie słyszałem nigdy o serialu. Wchodzę w wątek, a pierwszy post nic nie wyjaśnia o czym on jest, kto gra, jaki gatunek??? Czytam parę postów niżej i dowiaduję się za to, że lesbijki są ok, a geje już nie...

Offline death_bird

Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 21:41:52 »
Adolf - źle to sobie tłumaczysz. Nie chodzi o żadne lesbijki tylko o udające je aktorki. Widać Apasz ma swoje mroczne fantazje i tyle. ;)

Ale, ale. Wlazłem na Filmweb i patrzę a tutaj w obsadzie Katherine Moennig czyli Lena z "Ray Donovan". To już jest plus. Gdyby nie profil serialu pewnie bym spróbował.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Sierpień 2019, 21:45:50 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

John

  • Gość
Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 22:48:31 »
Moonlight w porównaniu do słynnego filmu z Ledgerem i Gyllenhallem w górach, to nic takiego. To nie homoseksualizm męski jest tam motywem przewodnim, tylko akceptacja, poczucie alienacji w rodzinie i środowisku. Mogliby wymienić wątek homo na hetero, i to by nic nie ujęło jak dobra to była historia. Choć na pewno straciliby na tym przedstawiciele mniejszości. To, że główny bohater obrywał wcale nie za to że jest gejem, bo nikt nawet o tym nie wiedział przez większość filmu. Nawet odniosłem wrażenie, że wątek homoseksualny wpisano później.

Ale dla Was to pies jak widać, lesbijki w stylu Hanka Moody'ego ciekawsze, od emocjonalnej głębi. Już widzę jak na Jokera do kina nie pójdziecie, żeby z 10 raz iść podniecać się grubym Thorem w Avengersach, albo Hobbsem i Shawem z Szybkich i Wściekłych.


Offline death_bird

Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 23:12:07 »
Z góry przepraszam, bo też mam pełną świadomość, że popełnię pewnie ze dwa wykroczenia, ale trudno - jedyne co można zrobić z takimi tekstami...

Ale dla Was to pies jak widać, lesbijki w stylu Hanka Moody'ego ciekawsze, od emocjonalnej głębi. Już widzę jak na Jokera do kina nie pójdziecie, żeby z 10 raz iść podniecać się grubym Thorem w Avengersach, albo Hobbsem i Shawem z Szybkich i Wściekłych.

...to gromko wyśmiać.
Toteż:
;D ;D ;D

P.S. Usunąłbym sam, ale niech chwilę powisi.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

John

  • Gość
Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 23:15:03 »
A widziałeś chociaż Moonlight, czy nie dałeś rady bo po przeczytaniu opisu że gdzieś tam są geje już się zdążyłeś przewrocić i umrzeć na zawał. Death_Bird, dla Twojego dobra, czas wyjąć rękę z czipsow, i przestać pić tyle coli i piwa koncernowego. Wyjdzie Ci na zdrowie.

Offline Lou

Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 09:59:22 »
Prowokacyjny temat.
Serial jak serial. Ani ciekawej fabuły ani ciekawych postaci. "Problemy" bogatych lesbijek z USA, no naprawdę... Nigdy nie rozumiałam tej popularności serialu w Polsce. Ok, pierwsza produkcja koncentrująca się wyłącznie na lesbijkach i seks. Ale dla scen to już lepiej obejrzeć Lip Service. Tam przynajmniej jakoś to wygląda i postacie mają w sobie więcej życia i realizmu. Chyba laski w Polsce chciały po prostu być takie jak bohaterki L Worda.  ::)

@death_bird, muszę cię zmartwić. Moennig jest lesbijką.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

John

  • Gość
Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 11:06:34 »
Kolejny powód by nie oglądać szrotu polecanego przez Apasza. W Moonlight są ukazane problemy ploretariatu, społeczności która za bycie osoba niehetero by pożarło. A tu mamy problemy na poziomie korpo tolerancji. Wysmukane panie i ich apartamenty. Ale jak widać chłopcy wolą bańke od prawdziwego życia. Smutne. Być ograniczonym z własnego wyboru... Za dużo koncernowego piwa i filmów MCU.

Offline death_bird

Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 15:29:55 »
@death_bird, muszę cię zmartwić. Moennig jest lesbijką.

Po pierwsze: obiło mi się o uszy.
Po drugie: i co z tego?
Tak długo jak Ona nie robi ze swojego życia prywatnego sprawy publicznej i elementu walki politycznej tak długo oceniam Ją wyłącznie przez pryzmat warsztatu aktorskiego.

Być ograniczonym z własnego wyboru... Za dużo koncernowego piwa i filmów MCU.

Rechot, rechot, rechot.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 23:22:07 »

Rechot, rechot, rechot.  8)

Przyłączam się  8)

Powiem wam też w tajemnicy, że strasznie fajnie jest być takim ograniczonym prymitywem, który ogląda to, co mu się podoba, a nie to, co wypada. Piję i jem w sumie też to, co mi smakuje, a nie to, co jest modne w danej chwili. Podobnie mam z komiksami, filmami, książkami, urządzaniem mieszkania, itp. Polecam spróbować :)

A gruby Thor w Avengersach - zajebioza  ;D

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 09:38:08 »
W grudniu na HBO GO debiutuje Słowo na L: Generacja Q. Szowinistyczny zwierz we mnie już wywala jęzor i obleśnie sapie z zadowoleniem  8) Moar girl on girl action!

Offline Lou

Odp: Słowo na L
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 10:03:23 »
Jak nie będzie Carmen - a ta postać chyba się nie pojawi - to nie będzie do kogo sapać ;)
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily