Autor Wątek: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]  (Przeczytany 22866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 14:41:47 »
Czy moderacja nie może wydzielić tej supertajnej pogaduszki do jakiegoś osobnego wątku z tytułem SPOILER? Przecież to już wygląda śmiesznie.

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 14:45:18 »
Spoiler: PokażUkryj
Jasne, że było raz że od samego początku władała mocą, dwa ta jej więź z Kylo, przecież to jasne że nie nawiązałby czegoś takiego z kimś obcym, to musiała być postać z kręgu Skywalkerów. W/g mnie mieli nakreślone jakieś tam ramy fabularne tyle że większość tego co mieli zaplanowane w trakcie poszła do kosza. Ten film faktycznie wygląda jakby był w pośpiechu przepisany w całości, to fakt.

Offline Gazza

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:00:02 »
Spoiler: PokażUkryj

Zgadzam się z Benderem, że zabrakło w filmie porządnej bitwy w kosmosie. Rajd Falcona z początkowych scen filmu dobrze wróżył, ale później było tego za mało. Niby kilka scen jest ale w ponad 2 godzinnym filmie powinno znaleźć się coś konkretnego oprócz tych króciutkich przerywników.

Od dawna spekulowano, że Rey jest kimś spokrewnionym z Palpatine - to żadna w sumie nowość sklecona na potrzebę finału.

Sam Palpatine w otoczeniu tych maszyn podtrzymujących go przy życiu oraz cała ta otoczka z świątynią Sith - ciary mam na plecach do tej pory. Mnie się to bardzo podobało. Przypominało momentami uniwersum WH40k.

Apokaliptyczna flota Sithów oprócz stoczni w których powstawała potrzebowała tysięcy załogantów i pilotów do myśliwców - to mnie zastanawia: skąd ich nagle tylu zwerbowano? Może kiedyś się dowiemy.

Przecież Rey była wnuczką Palpatine'a - swoje potomstwo spokojnie mógł spłodzić jeszcze w czasach Starej Republiki gdy był jeszcze senatorem/kanclerzem. Ta kwestia to zwykłe szukanie dziury w całym.

PS: nie miałem i nie mam po seansie problemu kto do czego mapy szukał - to było i jest proste akurat.

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:09:29 »
Spoiler: PokażUkryj
  Palpatine dostarczył chyba same okręty a załogi były z Nowego Porządku, to w jakiś taki naciągany sposób (co w SW nie jest przecież żadną nowością) można by wytłumaczyć. Flota to był jakiś spadek po starym Imperium kiedy były jeszcze pieniądze i ludzie aby wybudować coś takiego, zmodyfikowane później o te nowe działa (to był akurat strasznie gówniany pomysł).
  Też mi się to bardzo podobało i też miałem skojarzenia z W40K. Oprócz tego oczywiście Władca Pierścieni, ta kuźnia na początku, ta widownia w amfiteatrze, szemrane rytuały. Chyba nawet najwięksi przeciwnicy powinni przyznać, że to było widowiskowe.

sum41

  • Gość
Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:19:05 »
Moim zdaniem pierwszy akt ma zastąpić epizod 8, stąd ten pośpiech i chaos. Wyszło jak wyszło

Offline Gazza

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:39:32 »
Ja tam nie czułem żadnego pośpiechu i chaosu. Jak by tempo było wolniejsze i więcej ekspozycji - też marudy by narzekały, że się ciągnie i nic nie dzieje. Wszystkim nie dogodzisz. Dla mnie te 2,5 godziny pękło nawet nie wiem kiedy. Działo się dużo i szybko ale w pozytywnym tych słów znaczeniu. Kulam się ze śmiechu gdy czytam wypociny jakiejś amerykańskiej dziennikarzyny, że można się pogubić w nadmiarze wątków. Geeeezzzz... Realy??

Wyszło bardzo dobrze!! "Absurdów" (jak to ktoś gdzieś napisał) było nie więcej niż we wszystkich innych odsłonach serii. Ludzie chyba przez te 40 lat pozapominali za co kocha się STAR WARS! Albo się to "kupuje" z całym dobrodziejstwem (wad i zalet) albo nie. Kosmiczna baśń filmowa, a mam wrażenie, że niektórym by powaga, logika i wzniosłość Odysei Kubricka chyba tylko odpowiadała.... Ehhhh. A może to tylko ja zostałem wiecznym dzieckiem, które ojciec na początku lat 80-tych do kina na jakiś fantastyczny nowy film zabrał?

sum41

  • Gość
Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:54:17 »
Kulam się ze śmiechu gdy czytam wypociny jakiejś amerykańskiej dziennikarzyny, że można się pogubić w nadmiarze wątków. Geeeezzzz... Realy??

przypomina mi to sytuacje z filmem WARCRAFT gdy to samo mówił Komiksomaniak (gość który grał w gry Warcrafta) - ja miałem pierwsza styczność z tym światem w filmie i wszystko było dla mnie jasne :)

Bender

  • Gość
Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 17:27:20 »
Ludzie chyba przez te 40 lat pozapominali za co kocha się STAR WARS!

Wręcz przeciwnie. Kocham Star Wars za wyobraźnię, obcych, roboty, statki, bitwy. W nowej trylogi dostałem tego coraz mniej i mniej. A w ROS prawie wcale. Zamiast tego oglądam samych zwykłych ludzi , koniecznie wszystkich ras biegających w kółko w mało interesującym mnie celu. Gdzie Jabba? Gdzie Bitwa o Endor? Gdzie AT-Aty? Gdzie Cloud City? Gdzie roboty? Gdzie elektryzujacy innowacyjny design pojazdów czy lokacji?  Nie w ROS. W ROS dostałem

Spoiler: PokażUkryj
...stożek i sztylecik z inskrypcjami rodem z Lary Croft albo Buffy.

Podczepiony Imperator był cool. Ale cały amfiteatr był juz totalnie teatralny (no pun intended) i zupełnie nie starwarsowy.

« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 17:29:22 wysłana przez Bender »

Offline Gieferg

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 17:48:32 »
Gazza - dawno takiego klasycznego fanboja nie spotkałem :D

Największy znany mi osobiście fan SW zmieszał TLJ z błotem i nie mogę się doczekać, co powie o najnowszej części. Dowiem się jutro.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 17:50:03 wysłana przez Gieferg »

Offline death_bird

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:37:24 »
@Gazza:

Spoiler: PokażUkryj
Od dawna spekulowano, że Rey jest kimś spokrewnionym z Palpatine - to żadna w sumie nowość sklecona na potrzebę finału.

Ostatnie dwa filmy wyglądają właśnie tak jakby je klecono, szyto i sklejano pod dyktando internetu. I nie zdziwiłbym się gdyby z tą relacją było dokładnie tak samo.
Po Ep. VII ludzie narzekali na ew. powiązania Rey ze Skywalkerami. Więc w Ep. VIII skasowano tę kwestię w rozmowie z Kylo. Gdy z kolei okazało się, że VIII to jeszcze większy niewypał niż VII postanowiono zrobić cokolwiek i w efekcie ewidentnie posłużono się pomysłem podsuniętym przez fandom.
Z tego co przeglądałem od czasu do czasu sieć i z tego co widziałem w tych filmach to proces pisania scenariuszy sprawia wrażenie interaktywnego. Co internetom się podobało - przechodziło. Co zostało zjechane - odpadało (maska w Ep. VII została skrytykowana? Snoke stwierdza, że jest głupia i niepotrzebna). W efekcie nie dostaliśmy klasycznych filmów tylko zlepki pobożnych (nieważne głupich czy rozsądnych) życzeń. Ludziska nie zostawili suchej nitki na "romansie" Fina z Rose? Kasacja. Nie zaakceptowali faktu, że Rey jest przypadkową dziewczyną? Zmiana.
Czy to jest jeszcze sztuka filmowa czy to już po prostu zamówienie z dostawą do kin?

Sam Palpatine w otoczeniu tych maszyn podtrzymujących go przy życiu oraz cała ta otoczka z świątynią Sith - ciary mam na plecach do tej pory.

Mnie do tej pory zęby bolą. Jesteś w stanie wytłumaczyć jak gość, któremu zacięły się błyskawice, który zleciał ileś tam metrów (i ewidentnie wybuchł) i który z kolei wyleciał w powietrze i rozrzucił się po okolicy wraz z całą Gwiazdą Śmierci miał to przeżyć żeby wrócić na kolejny film?

Jako fan z trzydziestoletnim stażem biorę "logikę" "gwiezdnowojenną" z dobrodziejstwem inwentarza i akceptuję różne "formalne", naukowe nielogiczności, ale nigdy i przenigdy nie zaakceptuję braku logiki fabularnej.
A tymczasem Palpatine i jego syn to jest po prostu kpina z fanów. Sorry. Taka moja opinia. Zawieszam niewiarę słysząc odgłosy bitwy w kosmosie, bo taka jest poetyka tych filmów. Ale nigdy nie pogodzę się z sytuacją gdy ktoś martwy okazuje się być żywy tylko po to żeby uratować przychód z ostatniego filmu.
Bo w tej kategorii należy to rozpatrywać: nie na zasadzie "Co możemy zrobić żeby ten ostatni film był jak najlepszy" tylko "Co musimy zrobić żeby nie było klapy finansowej".
Wiem na czym polega Hollywood, wiem, że kasa musi się zgadzać, ale w tym momencie to już było pójście na rympał. Ew. skrajna desperacja. W sumie sam nie wiem co gorsze.


P.S. Kapral - chcemy pogadać o filmie, który nie wszyscy jeszcze widzieli. Jeżeli są zażalenia to niech Administracja to wytnie i założy wątek z informacją o spoilerach.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Kapral

  • Gość
Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:49:43 »
Dokładnie to samo napisałem jakieś 10 spoiler alertów temu. I nic :)

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 19:03:05 »
Spoiler: PokażUkryj
Skasowano pochodzenie Rey? W tej rozmowie z Kylo? Oglądając ten film ani przez chwilę nie odniosłem wrażenia że to co powiedział było prawdą, kompletnie przecież jej nie znał za to chciał pociągnąć za sobą a kłamstwa są bronią Ciemnej Strony. Zresztą złomiarze z własnym statkiem kosmicznym? Jasne, że ten film bardzo mocno się stara udawać, że Ostatniego Jedi nie było co zresztą powoduje spory chaos bo on faktycznie wygląda jakby miał symulować obydwie części naraz. Tyle, że teraz pastwisz się na "Skywalker" jakby z tego powodu, że poprzednika dostał do nakręcenia kretyn co w życiu dobrego filmu nie spłodził a inny kretyn to zatwierdził. Jak przeżył Palpatine? A jak przeżył Anakin z obciętymi kończynami i podpalony? Albo dlaczego Jedi powracają jako duchy a Sithowie nie mogą jako żywi?

Offline Mateusz

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 19:14:05 »
Możecie już pisać bez ukrywania spoilerów.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline death_bird

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 21:14:13 »
Skasowano pochodzenie Rey? W tej rozmowie z Kylo? Oglądając ten film ani przez chwilę nie odniosłem wrażenia że to co powiedział było prawdą, kompletnie przecież jej nie znał za to chciał pociągnąć za sobą a kłamstwa są bronią Ciemnej Strony.

Jak się zestawiło krytykę po Ep. VII z tym co jej powiedział nt. jej pochodzenia w "ósemce" było dla mnie jasne, że to reakcja wytwórni na negatywną reakcję fandomu na pomysł, że ona też jest "ze Skywalkerów".

Zresztą złomiarze z własnym statkiem kosmicznym?

Nie wg VII.
Widzę to tak: Ep. VII - Rey jest jakoś powiązana ze Skywalkerami (pamiętasz jak ludzie zastanawiali się o kim mówi głos z pierwszego zwiastuna gdy szło o "You have that power too"?). Ep. VIII - Rey jest "nikim" (i to moim zdaniem podkreślała np. ostatnia scena gdy mały przywołał miotłę do ręki siłą woli - komunikat był prosty: każdy może być silny Mocą - to jest rozdzielane z przypadku). I wreszcie Ep. IX gdzie Rey jest "wnuczką" (he he he) Palpatine`a.
Jeżeli nie widzisz w tym miotania się od ściany do ściany w zależności od reakcji internetu to po prostu mamy zupełnie inne spojrzenie.

Tyle, że teraz pastwisz się na "Skywalker" jakby z tego powodu, że poprzednika dostał do nakręcenia kretyn co w życiu dobrego filmu nie spłodził a inny kretyn to zatwierdził.

Ja się nie pastwię - ja krytykuję pracę scenarzystów, którzy dali ciała niemal po całości. Powtórzę się: nawet po klapie Ep. VIII można było jeszcze zrobić z tego film na nie urągającym inteligencji fanów poziomie.

Jak przeżył Palpatine? A jak przeżył Anakin z obciętymi kończynami i podpalony?

Dokładnie tak jak to pokazano na filmie.
Na tym polega różnica między Lucasem, który pokazał jak przeżył Anakin i Marquandem, który pokazał jak ginie Palpatine a Abramsem, który wyciągnął martwego Sidiousa z kapelusza tylko dlatego, że musiał ratować projekt przed katastrofą.
Przecież to wręcz bije po oczach: w Ep. VII mamy zastępującego Palpatine`a Snoke`a, który zbiera od widowni niemiłosierne baty. W efekcie w Ep. VIII Snoke okazuje się być leszczem, który ginie z ręki średnio rozgarniętego pseudo Sitha. W tym momencie seria zostaje bez głównego czarnego charakteru (bo Ren jest ewidentnie krojony na miotającą się od ściany do ściany postać "tragiczną" a Hux jest jaki jest). Chińczyk powiedziałby, że to szansa. Jankes stwierdził, że to kryzys. I zamiast odpuścić sobie elementy nadprzyrodzone i jednak pójść np. w stronę jakiegoś pseudo Thrawna (ten cały Pryde mógłby być spokojnie ostatnim głównym antagonistą) to wyciągnęli jednak truchło Sidiousa z kapelusza i udają, że to co zrobił Lucas 36 lat temu i co było absolutnie niepodlegającym dyskusji kanonem nagle funta kłaków jest niewarte, bo oni muszą ratować box office.
No wybacz, ale moja fanowska krew się burzy i wrze.

Albo dlaczego Jedi powracają jako duchy a Sithowie nie mogą jako żywi?

Bo Sithowie nie mają rytuału wskrzeszającego? :) Gdyby takowy był to z pewnością wracaliby co chwila.
Jak dla mnie fakty są następujące: to co nam zaserwowano było bardzo słabym przykładem działania korporacyjnego. I szczerze pisząc aż dziw bierze i wierzyć się nie chce, że taki moloch jak Di$ney nie potrafi zatrudnić ludzi, którzy ten film mogli byli uratować.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 21:17:12 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 22:00:01 »
@death_bird - ale jojczenie! Od zawsze uważałem, że ktoś tak potężny jak Imperator Palpatine nie koniecznie zginął wrzucony do tego "szybu" przez Vadera. To co odstawiali mistrzowie Jedi spokojnie starczało by kwestionować zgon mistrza Ciemnej Strony w EVI. Rozwinięcie tych wątków w Legendach nie było dla mnie satysfakcjonujące (klonowanie etc), ale to co pokazano w EIX (niedomówione - jak jego domniemana śmierć) jest strzałem w dziesiątkę. Widzimy go jako silne "duchem" ale ledwo żywe truchło podtrzymywane przy życiu (i w pionie ;) ) przez maszyny i Ciemną Stronę, które dzięki esencji wyrwanej młodym powróciło do sił witalnych. Za to należą się owacje! Kapitalnie poprowadzone (łącznie z wyjaśnieniem Snooke'a i głosów w głowie Bena). Sam Palpatine wspominał w EIII, że Sith oszukują śmierć i potrafią tworzyć życie. Nie każdy zapewne ale taki mocarz jak Palpatine jest zrozumiałe. To jest ok i jak najbardziej zgodne z kanonem.

Czy potrafi mi ktoś wyjaśnić dlaczego miecze, które miała w finale Rey były oba niebieskie? Przecież ten Lei był zielony. No i skąd wytrzasnęła ten żółty w ostatniej scenie na Tatooine?