Autor Wątek: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]  (Przeczytany 4492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: „Skywalker. Odrodzenie” [SPOILERY]
« Odpowiedź #165 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 21:24:10 »
jestem w zupełnie innej sytuacji, którą mozna by porównać do kogoś, kto obejrzał 5-6 odcinków wiedźmina, wie co jest w ostatnich dwóch i nie jest w stanie się zmusić do ich obejrzenia, bo to, co do tej pory widział było zbyt daremne.

Ten tok myślenia zdecydowanie do mnie przemawia. :)
Tylko:
I po co było oglądać którykolwiek z odcinków wiedźmina?  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

« Odpowiedź #166 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 12:14:04 »
Jak pewnie wiecie, albo może i nie, skoro entuzjazm wobec filmu "The Rise of Skywalker" nie jest szczególnie wyrazisty i wysoki, i w tym filmie John Williams miał swoje skromne cameo. Jeśli mnie pamięć nie myli wystąpił on w roli niespodziewanej, jak na światowej sławy kompozytora muzyki filmowej: barmana zwanego Oma Tres, spotkanego przez ekipę Rey i Finna w barze na Kijimi. Oma Tres jest niczym innym jak anagramem do słowa ,,Maestro"; a że Pan Williams jest maestro cudownie, barwnie i lrycznie komponującym muzykę i dyrygującym orkiestrą, to wiemy dość dobrze.

Spoiler: PokażUkryj

A, co w ogóle "Wiedźmin" ma wspólnego ze "Star Wars: Episode IX. The Rise of Skywalker"? Rozumiem, że w ten sposób rozwijamy tok rozmowy w tym obszarze tematycznym, co fajnie nakręca aktywność gwiezdnowojennego fandomu. Lecz, czy nie jest to zbyt duże ,,odejście od tematu"?

Offline stachel

« Odpowiedź #167 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 00:19:02 »
Wiedźmin z ep9 na jedną wspólną rzecz: oba mogłyby być lepsze. Tylko w przypadku Wiedźmina wystarczy przeczytać książki i wiadomo o ile lepsze ;)

Offline xanar

« Odpowiedź #168 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 00:25:26 »
Jest jeszcze drobna różnica, Netflix ogłosził, że Wiedźmin jest najlepszym ich serialem (ma największą oglądalność wśród wszystkich pierwszych sezonów), czego nie można powiedzieć o "The Rise of Palpatines"

Offline stachel

« Odpowiedź #169 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 00:35:42 »
Tylko w przypadku Netflixa to nie jest imo jakiś wielki sukces. Ile do tej pory mieli seriali, które opierały się na światowej, dobrze rozpoznawalnej marce? Ile z nich miało premierę w ciągu ostatnich 2-3 lat, gdzie zauważalny jest spory rozwój VOD?

Offline xanar

« Odpowiedź #170 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 00:41:46 »
Jeżeli Wiedźmin nie jest jakimś wielkim sukcesem Netflix'a, to czym jest The "Rise of Palpatines" dla Star Wars  :)

Offline stachel

« Odpowiedź #171 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 02:14:01 »
Tym samym co Powrót Jedi dla Star Wars - przynajmniej patrząc na box office.
ep4: $775,398,007
ep5: $547,969,004
ep6: $475,106,177

Jak już na coś narzekać to na Solo, który przy takim samym budżecie jak ep9 zarobił tylko $393,151,347.

Offline xanar

« Odpowiedź #172 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 08:35:04 »
To jeszcze sobie porównaj jakie budżety miały miały tamte filmy w porównaniu do tych co teraz są.

"Revenge of the Sith" zarobiło $850,035,635 z prawie dwa razy mniejszym budżetem niż "Rise of Palpatines"

Co tu drążyć, w tej marce jest potencjał żeby zarabiało tyle co Avengers, tylko trzeba kompetentnych ludzi pozatrudniać.

Offline misiokles

« Odpowiedź #173 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 10:44:49 »
Tylko w przypadku Netflixa to nie jest imo jakiś wielki sukces.
To jest wielki sukces. Wpływy z abonamentu są wpływami bez znaczenia czy serial jest oparty na rozpoznawalnej marce czy nie. Ponadto sukces zawdzięcza Grze o Tron, po której zakończeniu widać wielki głód serialowego high-fantasy w społeczeństwie.

Offline xanar

« Odpowiedź #174 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 11:26:42 »
Nie wiem czy bardziej dzięki grą, jakby nie zrobili takiego takiego W3 to nie wiem czy ktoś sięgnąłby po serial jakiegoś kolesia z wąsem z Polski.

Offline Cringer

« Odpowiedź #175 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 16:10:14 »
bardzo fajny opis epizodu IX Dual of the Fates z użyciem oryginalnych koncept artów Fabuła jak w filmiku który wcześniej podesłałem ale konceptarty pozwalają lepiej zobaczyć co twórcy mieli na myśli.

« Odpowiedź #176 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 23:30:07 »
"Duel of the Fates", czy jakkolwiek inaczej brzmiący tytuł "Epizodu IX" Star Wars - filmu, który powinien być jedyny, ostateczny, a nie z dżyliardami możliwych rozwiązań, poprawianiem scenariusza po tysiąckroć podczas pracy na planie zdjęciowym, to mnie w ogóle nie przekonuje. Fakt, koncepty scenopisu Colina Trevorrowa, ,,oh mein Gott!", wyglądają obłędnie do potęgi entej! Jednak, jak wspominałem w postach wyżej, w tym wątku tematycznym, gdyby teraz "Duel of the Fates" było tym, co zostałoby przełożone na kinowy ekran w formie "Epizodu IX", a co widzielibyśmy w grudniu 2019 roku w kinach na całym świecie, prawdopodobnie tak samo reagowalibyśmy na ,,rewelację", którą byłby ujawniony scenariusz Epizodu IX od J. J. Abramsa, z tytułem "The Rise of Skywalker", nad którym nasze trzewia drżałyby ze strachu, a my zastanawialibyśmy się, co się za tym wszystkim kryje... Ach, te spekulacje. Nie zostawią teraz na "Disney/Lucasfilm Ltd." suchej nitki.

Niedługo wybieram się na seans nr 3 filmu "The Rise of Skywalker". Podczas projekcji będę starał się jeszcze bardziej poukładać sobie niektóre ,,niepoukładane" w Epizodzie IX wątki, historie, koligacje itp., co pozwoli mi finalnie na jeszcze szerszy odbiór całej treści obrazu.  ;D