Autor Wątek: Shazam  (Przeczytany 8246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Shazam
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 16:11:18 »

Offline OokamiG

Odp: Shazam
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 09:47:51 »
Korzystając z okazji wybrałem się wczoraj na prapremierę Shazama!. I zostałem oczarowany. Film ma w sobie wiele ciepłych emocji związanych z rodziną, zresztą ten wątek przewija się sprawnie przez całość, dając nam spojrzenie na kilka stron podstawowej komórki społecznej i fajnie motywując działania poszczególnych bohaterów. W tym głównego złego. Scenariusz ma kilka głupotek, ale w końcu mówimy o dziecku zamieniającym się w superdorosłego i ta dziecięca radość z bycia superbohaterem przewija się nam przez cały film, co stanowi jego mocną stronę. Aktorzy wypadają dobrze, młoda jak i dorosła obsada. Dzieciaki w większości świetnie odnalazły się w rolach, poza pojedynczymi zgrzytami. Zachary Levi to koń pociągowy całego filmu, widać że rola sprawia mu wielką frajdę i stara się jak najlepiej oddać młodocianą duszę w nim się znajdującą. Fabuła zbyt odkrywcza nie jest,zwłaszcza dla ludzi którzy czytali Shazama z New52, ale jest sprawnie zmodyfikowana na potrzeby filmu i całościowo jako tako się trzyma. Tym na czym historia zyskuje, jest jej samoświadomość i jak sprawnie wpisuje się w uniwersum kinowe, dodatkowo przy tym je komentując. Nie będę jednak więcej zdradzał, musicie sami to zobaczyć.  Dla mnie więc w pojedynku dwóch Kapitanów Marvelów wygrywa ten DC, kiedy w MCU polubiłem pojedyncze elementy, to tutaj spodobała mi się całość i bezpretensjonalna superbohaterska radość. Shazam!.
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Marzec 2019, 09:51:15 wysłana przez OokamiG »

Offline Antari

Odp: Shazam
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 11:31:14 »
https://www.rottentomatoes.com/m/shazam/

Świetne oceny Shazama jak na razie. Oczywiście paru fanatyków MCULGBT zaniżających oceny też się znalazło. Polecam lekturę tych "recenzji" mega beka. Oczywiście to nie ruskie boty, więc ich się nie usunie.



"Boyish spirit"... ludzie trzymajcie mnie. Girl Power z kolei jak najbardziej, co nie?
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Kwiecień 2019, 12:59:17 wysłana przez Antari »

Tysonek

  • Gość
Odp: Shazam
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 19:59:15 »
Ojej, trolle hejtują każde uniwersum, no kto by się spodziewał. Brak mi tylko kamilka i tych jego clickbaitowych linków :D

Offline Antari

Odp: Shazam
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 21:35:22 »
Ojej, trolle hejtują każde uniwersum, no kto by się spodziewał. Brak mi tylko kamilka i tych jego clickbaitowych linków :D

Oczywiście, a potrafisz odpowiedzieć czemu w pewnych sytuacjach podejmowane są określone środki, a w innych nie?

Tysonek

  • Gość
Odp: Shazam
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 23:45:50 »
Do czego pijesz tym razem ?

Offline Antari

Odp: Shazam
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 09:20:04 »
Do czego pijesz tym razem ?

Kapitan Marvel - trolle w recenzjach = usuwamy recenzje. Shazam - trolle w recenzjach = zostawiamy.

Offline misiokles

Odp: Shazam
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 09:47:49 »
Kwestia skali. Widocznie odsetek urażonych MCULGBT trolli jest pomijalny w stosunku do ilości urażonych białych, hereroseksualnych męzczyzn :)

Offline Antari

Odp: Shazam
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 10:14:21 »
Mhm, czyli jest przyzwolenie na działania patologiczne gdy ich skala jest mała? Ciekawe, ciekawe. Jak już wprowadzamy jakieś absurdalne działania to bądźmy chociaż konsekwentni w tym absurdzie. Widziałem recenzje, które bardzo rzeczowo opisywały odczucia na temat KM po seansie, a mimo to takie teksty leciały do kosza (bo trolle przecież). Podczas gdy tu mamy rażące przykłady trollowania i to tak prostackiego, że aż oczy palą. Przykłady dałem powyżej. Ale teksty zostaną, przecież to nie złe trolle sabotujące pierwsze zstąpienie z niebios postaci kobiecej na ekrany kin.

Tysonek

  • Gość
Odp: Shazam
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 12:13:42 »
To naprawdę szokujące jakim brakiem konsekwencji się wykazują.

Offline LordDisneyland

Odp: Shazam
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 16:38:06 »
Przeczytałem recenzję Maltina [gość szerzej znany z SouthPark z odcinka o BabrzeSztrajzand ;) ] i wynika z niej, że powinienem iść na film. Jeszcze nigdy nie czytałem jego pozytywnej recenzji z filmu, który mi się podobał.
,, - Eeeeech.''

majkelus81

  • Gość
Odp: Shazam
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 23:13:26 »
Film naprawdę jest dobry, przed momentem wróciłem z seansu. Ma swoje bolączki, ale one bledną przy tym ile daje zabawy. I jest masa smaczków, zarówno do filmów DC jak i samych komiksów, czy mitologi Shazama. Są dwie sceny dodatkowe, jedna po pierwszych napisach zwiastująca ciąg dalszy i głównego złego. Druga na sam koniec, będąca formą żartu.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Shazam
« Odpowiedź #27 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 12:38:00 »
Shazam!. Jaki to był z wyczuciem, scalony z umiejętnościami wcielenia się w odgrywaną rolę przez multum aktorów, zrobiony film, którego baśniowo mroczny klimat z ujęciem horroru typowego dla Davida F. Sandberga urzekał w niesłychany sposób, nie mieszczący się w skali jednego gatunku, jak i w skali dla oceny filmu, bo czegoś takiego po prostu w kinie "WB/DC" jeszcze nie było. Ścieżka dźwiękowa filmu była piękna i bardzo zróżnicowana: jej tematyczność i wielopłaszczyznowość, te poszczególne partie, które można było podzielić na poszczególne części, tak, jak dzieli się opowieść na akty i etapy, miało w sobie mrok, baśń, ciekawość, i całą feerię interpretacji mitycznej tajemnicy, jak w Harrym Potterze lub w Powrocie Batmana z 1992r., gdzie również akcja filmu, tak jak w Shazam! miała miejsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia! Chyba nie ma nic piękniejszego niż atmosfera, wręcz otulina świątecznego mroku i baśni zarazem w jednym filmie, w ścieżce dźwiękowej i fabule to uwydatniającej, co nie?

Muzyka filmowa w Shazam!, to raz, lecz naturalny dźwięk w tym dziele, jak odgłosy szkaradnych, mrocznych, okrytych jakąś skorupą o barwie rozkładającej się materii, z czerwonymi ziejącymi ciemnością i apokalipsą oczami, istot, to drugie. A przemawiały one plugawym, złowróżbnym pomrukiem, wręcz pochłaniającym widza basowym drżeniem i sapaniem istot pragnących pożywić się ludzką duszą!  Nigdy czegoś takiego, w kinie, w formacie IMAX 3D nie słyszałem; przede mną "Godzilla 2", a może ta produkcja, coś bardziej oszałamiającego pod względem immersyjnych doznań dźwięku jednak pokaże! I jak tu nie kochać kontrastu, ot dualizmu tworzącego się w Shazam!, m.in. pomiędzy kreacją tego typu mrocznych istot, uwzględniając ich wygląd, ruch i głos, który wydają, oraz tajemnicy i mroku jaskini, w której jako kamienne golemy trwały one zawieszone mocą magii Shazama, a tym komediowo-zabawowym etapem filmu, świetne odegranym przez Leviego, z akcentem superbohatera Shazam i jego relacji z Billym, co dawało widzowi wiele okazji do przemyśleń i głębokich refleksji. A jakie zakończenie miał wybitny Shazam!; kto by pomyślał, że
Spoiler: PokażUkryj
Mary, Darla, Eugene, Freddy i Pedro dołączą do Strażników ,,dobrej magii" (Nie znam komiksów z udziałem Shazam, więc nie wiem, jak mitologicznie bądź nie określić moc i jej źródło, należące do "Strażników Shazam"?)


Uwydatnione z rozmachem w otwartej przestrzeni miejskiej sceny filmu, gdzie pośród wieżowców Philadelphia City i innych rozległych struktur, pojedynkowali się - a zrealizowano to z całego wachlarza kątów kamer i planów - Shazam z Sivaną, pochłaniały do ostatniego tchu; czegoś tak energetycznie zrealizowanego w tym rodzaju efektów specjalnych nie widziałem.

Bez żadnych zbędnych dyskusji, filmowi Shazam! stawiam ocenę: 10/10. I na jednym seansie się nie skończy. Pójdę jeszcze na 3 projekcje filmu, taki mam plan.  ;D ;D

majkelus81

  • Gość
Odp: Shazam
« Odpowiedź #28 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 16:30:43 »
Uwydatnione z rozmachem w otwartej przestrzeni miejskiej sceny filmu, gdzie pośród wieżowców Philadelphia City i innych rozległych struktur, pojedynkowali się - a zrealizowano to z całego wachlarza kątów kamer i planów - Shazam z Sivaną, pochłaniały do ostatniego tchu; czegoś tak energetycznie zrealizowanego w tym rodzaju efektów specjalnych nie widziałem.
:o :o :o chyba oglądaliśmy dwa inne filmy, efekty specjalne są w tym filmie i są ok, ale żeby się nimi zachwycać to już lekka przesada.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Shazam
« Odpowiedź #29 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 22:10:10 »
Gratuluję, że dałeś radę to przeczytać. On się zachwyca wszystkim.