Autor Wątek: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe  (Przeczytany 13831 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kvothe

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #90 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 08:10:05 »
W komiksowym DC zapowiedzi nowości, a na HBO Max anuluje seriale jak leci.

https://www.cbr.com/doom-patrol-titans-canceled-hbo-max-dc/

« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Styczeń 2023, 08:21:40 wysłana przez Kvothe »

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #91 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 09:15:23 »
Co nie jest wcale złą wiadomością w kontekście seriali liczących obecnie 4 sezony. To długi staż jak na tego typu produkcje i lepiej zejść ze sceny w odpowiednim czasie niż ciągnąć w nieskończoność

Offline misiokles

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #92 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 09:20:01 »
W tym przypadku każe im zakończyć opowieść, niż uciąć. Co jest w porządku wg mnie, nie ma sensu ciągnąć rzeczy w nieskończoność.

Offline Necr09

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #93 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 09:53:11 »
Przy okazji Gunn potwierdził, że decyzja o końcu seriali zapadała zanim przejął władzę z Safranem.
FGO: 758,469,198

Offline OokamiG

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #94 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 11:50:22 »
Doom Patrol trochę szkoda, ale sezon 4 to już trochę kręcenie się wokół tego samego.

Online Leyek

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #95 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 15:50:10 »
Doom Patrolu obejrzałem kiedyś 2-3 odcinki i byłem zaskoczony na plus, że nieźle to wyszło. W sumie jak będą 4 sezony to łatwiej będize ogarnąć całość, bo kiedyś zamierzam do niego wrócić :)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #96 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 17:53:19 »
Ma kontynuację w formie komiksowych serii


Najzabawniejsze jest to, że "Batman (TAS)", "Superman (TAS)" oraz "Liga Sprawiedliwych" (która w połączeniu z "Liga Sprawiedliwych bez granic" powinna stanowić jeden serial, a nie niby-oddzielny byt; zresztą na różnych platformach do oceniania popkultury, sytuacja ta jest odmienna), to seriale, które również powinny być dodane do oferty HBO Max; poczciwy neo-gotycko baśniowy "Batman (TAS)" to nie jedyna perełka warta uwagi, bo animacja o ,,Superku" i Lidze Sprawiedliwych, którą w końcu w tym świecie jako Organizację powołano, to tak naprawdę kontynuacje słynnego Batmana z lat 90-tych, lecz w innym stylu graficznym, fabularnym, z nieco inną rolą Mrocznego Rycerza. Ciekawe jest to, co trochę zalatuje ,,śmiechołkiem", że w "Superman (TAS)" Darkseida nazywają... uwaga... : Ciemny Typ, a w "Liga Sprawiedliwych": Zmierzchonem. Tak, solidny mindfuck! To były czasy... to polskie tłumaczenie jest żenujące, a dubbing Darkseida i np. Steppenwolfa pokraczny w nie do opisania sposób. Niektórzy się z tego śmieją, inni nic nie robią, a znowu inni nazywają to ,,nostalgią". Ach ten Ciemny Typ.


A jeśli chodzi o "Doom Patrol", meh, zrezygnowałem po trzecim sezonie, który okazał się tak samo dobry, jak i tak samo zły - po prostu cholernie destabilizujący oglądającego. Bo mając styczność z całym tym sezonem, widząc również zwiastun sezonu 4-ego, doszedłem do wniosku, że w tym serialu twórcy chcą stworzyć i opowiedzieć serial o każdej z postaci. A wychodzi z tego: zupa zmiksowana z rozmemłanej fabuły i bardzo abstrakcyjnymi charakterystykami postaci. To foto poniżej, sądzę, tylko potwierdza to, o czym piszę:


Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 09:59:28 »
"Batman: TAS" jest już na polskim HBO Max  ;D Pełny pierwszy sezon z polskimi napisami!

Offline HugoL3

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 11:38:07 »
"Batman: TAS" jest już na polskim HBO Max  ;D Pełny pierwszy sezon z polskimi napisami!

SERIO? Tyle czasu czekaliśmy na napisy???
Czyli o dubbingu z Zig Zap albo lektorze można zapomnieć?
Dobrze, że niedługo rezygnuję z subskrypcji, bo to żart. Nie dość, że oferta mocno odstaje od tej na USA (i mówię tu o produkcjach oryginalnych, a nie licencjach) to jeszcze wiecznie coś ubywa...

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #99 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 11:46:32 »
Niestety nie ma dubbingu i lektora. Nie wiadomo czy w przyszłości zostanie dodany.

Offline Gazza

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 12:53:38 »
Niestety? To chyba dla dzieciaszków produkcja nie jest. Całe szczęście, że jest wersja z napisami i można usłyszeć Conroya czy Hamilla.

Offline HugoL3

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 13:22:42 »
Niestety? To chyba dla dzieciaszków produkcja nie jest. Całe szczęście, że jest wersja z napisami i można usłyszeć Conroya czy Hamilla.

Jasne, oryginalne głosy są znakomite.
Ja akurat oglądałem tę animacje gdy byłem dzieckiem - leciała o normalnej porze, najpierw z lektorem a później z dubbingiem.
Pewne smaczki wychwyciłem dopiero, gdy oglądałem ją ponownie rok temu.
Mimo wszystko, uważam że to zgroza, że czekaliśmy na tego Batmana rok albo dwa lata i jedyne co dostaliśmy to napisy. Czyli czekamy dalej na JL, Supermana, Teen Titans i może do 2030 HBO wyrobi się ze wszystkimi napisami...

Pisałem w innym wątku, że w tym samym czasie śledziłem jak Disney+ poradzi sobie ze swoimi archiwami. Nowe produkcje dostawały napisy i dubbing, podczas gdy stare nie miały nawet polskich napisów. Jednak w dniu premiery serwisu w Polsce, wszystko się zmieniło i można było obejrzeć np: Clone Wars albo X-Men w pełni po polsku.

Przecież ten Batman był dostępny nawet w amerykańskim HBO GO więc serio nie wiem na co tyle czasu czekaliśmy...

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 13:25:08 »
Myślę, że jednak jest to serial skierowany również do młodszej widowni. Nie bez powodu serial w momencie debiutu był emitowany na amerykańskim Fox Kids.

Niezależnie czy będziemy upierać się do kogo skierowana jest produkcja, jednak dobrze byłoby mieć pełny pakiet językowodźwiękowy, ponieważ nie każdy jest fanem czytania napisów lub może mieć trudności wynikające z różnych powodów. Zresztą... "Harley Quinn" nie jest serialem skierowanym do młodszej widowni, a ma polski dubbing oraz napisy  :)

Offline OokamiG

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 15:03:48 »
Dzieciaki napisów nie przeczytają. Mój siostrzeniec ma 7 lat, chciałem mu zapuścić jakieś odcinki, ale równie dobrze mogę mu puścić oryginalnego Blu Raya, tyle samo zrozumie. Dodając jeszcze brak tytułów odcinków, czy tą nieszczęsną kolejność to ta premiera to trochę falstart.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Luty 2023, 15:11:29 wysłana przez OokamiG »

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 15:13:19 »
Dzieciaki napisów nie przeczytają. Mój siostrzeniec ma 7 lat, chciałem mu zapuścić jakieś odcinki, ale równie dobrze mogę mu puścić oryginalnego Blu Raya, tyle samo zrozumie. Dodając jeszcze brak tytułów odcinków, czy tą nieszczęsną kolejność to ta premiera to trochę falstart.
Kolejność odcinków nie broni się zamkniętymi historiami? Z tego co pamiętam to tylko niektóre z nich były rozciągnięte na dwa