Autor Wątek: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe  (Przeczytany 13627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 16:52:20 »
Mam zupełnie odmienne odczucia, sama aplikacja to niebo a ziemia w porównaniu z poprzednią, w ogóle nie ma co porównywać pod kątem szybkości działania, stabilności i jakości. Nawet HD w moim odczuciu wygląda lepiej, a 4K tak na oko ma wyższy bitrate niż choćby na Chili, nie zauważyłbym różnicy w porównaniu z Netflixem. No i z tego co przeleciałem to kilkanaście filmów jest w 4K, nie tylko nowości kinowe.

Offline death_bird

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 21:03:35 »
A macie już opcję ściągnięcia aplikacji na telewizor? Bo u mnie cały czas komunikat o niedostępności i nie wiem czy coś u mnie jest nie halo.
Poza tym pomijając fakt, że nowa nawigacja zupełnie mi się nie podoba to jednak gęba mi się cieszy, bo jest "Fringe" i "Mentalista". To chyba na razie największe zaskoczenie in plus jak dla mnie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ukaszm84

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 21:08:04 »
A macie już opcję ściągnięcia aplikacji na telewizor? Bo u mnie cały czas komunikat o niedostępności i nie wiem czy coś u mnie jest nie halo.
Poza tym pomijając fakt, że nowa nawigacja zupełnie mi się nie podoba to jednak gęba mi się cieszy, bo jest "Fringe" i "Mentalista". To chyba na razie największe zaskoczenie in plus jak dla mnie.

Tak, ja od razu miałem w dniu premiery.

Offline Gazza

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 13:23:41 »
U mnie komunikat o konieczności pobrania nowej aplikacji wyskoczył przy próbie uruchomienia HBO GO.

Mam zupełnie odmienne odczucia, sama aplikacja to niebo a ziemia w porównaniu z poprzednią, w ogóle nie ma co porównywać pod kątem szybkości działania, stabilności i jakości.
Napisałem, że aplikacja nie powala i zbliżyła się funkcjonalnością do liderów rynku tak więc nie za bardzo rozumiem gdzie tu odmienne odczucie. Jest po prostu taka jak być powinna i nic więcej. Jedynie, że dla mnie to praktycznie wszystko z zmian na plus. Produkcji w 4K jest jak niewiele. Seriali w 4K nie ma wcale. Nie widzę "na oko" jaki jest bitrate czegokolwiek. Przy dostępnych masowo na Netflix, Prime Video, Apple (czy nawet YouTube) treści w 4K, Dolby Vision, Athmos czy HDR to nadal bieda. I to nie opinia tylko fakt. Jedną z nielicznych zalet i postępu jest za to dostępność wielokanałowych ścieżek audio. Wreszcie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 10 Marzec 2022, 13:29:30 wysłana przez Gazza »

Offline Adolf

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 16:00:53 »
Wczoraj wieczorkiem przysiadłem chwilkę przy HBO MAX. Jak dla mnie srogi zawód.
Praktycznie zmianie (oprócz nazwy) uległa chyba tylko aplikacja obsługująca, która w zasadzie również niczym nie powala - ot, zbliżyła się funkcjonalnością do pozostałych dostawców.
Content - hmm, wszystko co było. Praktycznie nic nowego oprócz pojedynczych filmów, które z kin trafiły na serwis (Diuna, Matrix 4). Co do filmowo-serialowego DC - analogiczna sytuacja, a wręcz jeszcze gorsza. Zapomnijmy o Batman TAS. Co z tego, że jest Peacemaker skoro nie ma nawet Legionu Samobójców (ostatniego oczywiście, bo crapowaty jest).
Jakość? Heh, oprócz "nowości kinowych" wszystko pozostało w HD (nie mam pewności nawet czy 1080p). Nawet oferowane w 4K materiały przez pierwsze chwile nie ładują się sprawnie w maksymalnej rozdzielczości. Słowem - słabizna i tyle.
Liczę, że D+ stanie na wysokości zadania i dołączy do najlepszych na rynku.

A ja jestem zadowolony. Obejrzałem już całe dwa sezony Harley Quinn, które mają napisy bez polskich znaków i z wyciętą literą ''ł''. I tyle mi do szczęścia potrzeba. W przyszłym miesiącu ma się pojawić Suicide Squad. Również mają wrzucić Tajemnice Smallville, całe 10 sezonów. No i Batmana z kin.

Co do braku contentu, to problemem są licencje. Produkcje Warner Bros walają/walały się po Netflixie, Amazonie i innych vod. Zawsze mnie to dziwiło, skoro mieli HBO GO, to po co sprzedawali licencję, np. na Jokera Netflixowi? Wszystko z czasem wróci, tak jak wracały m.in. filmy z Harrym Potterem, Przyjaciele, Rick and Morty, Batmany Nolana, Matrixy...

Problemem może być także brak tłumaczenia. To co było nie należy do HBO Max, ale poprzedniego dystrybutora i wszystko trza od nowa tworzyć.

Offline death_bird

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 16:15:33 »
U mnie komunikat o konieczności pobrania nowej aplikacji wyskoczył przy próbie uruchomienia HBO GO.

Ja mam informację o braku zawartości, ale z tego co wyczytałem na sieci to jest to efekt awarii serwerów LG i jedyne co pozostaje właścicielom ich sprzętu to czekać.  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 18:26:54 »
Miałem problem z serwerami LB ósmego marca, ale za 14 razem udało mi się wbić i zainstalować apkę. Od tamtej pory wszystko bangla.

Offline Tom17

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 18:36:20 »
Ja mam nadzieję, że jak najszybciej poprawią polskie napisy do Harley Quinn, które są kpiną.

Offline Adolf

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 00:48:57 »
Na HBO MAX znajdziecie serial animowany Justice League Action! Jakoś Wam umknął ten news? Nic dziwnego, skoro po wejściu w zakładkę DC Comics nie znajdujemy tej animacji. Możemy ją zobaczyć dopiero w zakładce Cartoon Network. Wiem, że to nie jest ta oczekiwana Liga Bez Granic, ale na bezrybiu nie ma co wybrzydzać.

sum41

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 10:45:16 »
Niech dadza wreszcie Batman TAS wtedy zakupie usluge.

Offline AntekSocjalny

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 10:49:44 »
Warto teraz zakupić. Jak zrobisz to do końca marca to abonament wynosi 19.99zł. Dla samo Peacemakera warto

sum41

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 14:37:35 »
Niestety brak mi czasu na seriale ostatnim jaki obejrzalem byl Stranger Things ale na Bat TAS zawsze czas znajde :)

Offline Adolf

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 06:06:00 »
We wspomnianym wyżej Justice League Action jest odcinek oddający hołd Batman TAS. Odcinek 9: Dawno Temu w Gotham City.

Offline HugoL3

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 11:34:37 »
Niech dadza wreszcie Batman TAS wtedy zakupie usluge.

Jest, ale po VPN.

Duże rozczarowanie, dla mnie tak jakby nic się nie zmieniło w tym HBO. A kiedy wszedłem do Maxa z amerykanskiego VPN to o wiele więcej dobra, zwłaszcza animowanego DC.

Brakuje oczywiście polskiej ścieżki dźwiękowej, o napisach nie wspominając.
Szansę, że usłyszymy dubbing z C+ albo ZigZap są chyba równe zeru, a szkoda.

W Disney Plus jest to samo. Clone Wars pierwsze sezony bez napisów/audio PL. Inne popularne produkcje, które leciały u nas na Disney Channel to samo. Z ciekawości sprawdziłem serialik, który był ultra popularny - Hannah Montana. Jakość ultra tragiczna... Nie czaję o co chodzi.

Może Warner/Disney nie przewidzieli, że kieeedyś za X lat będą mieli ochotę sprzedawać swoje produkcje w jakiś inny sposób niż poprzez telewizję i nie mają praw do dubbingów, które kiedyś zostały zrealizowane... na ich zamówienie. Bądź za ich aprobatą.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że Polska stanowi dla nich jakiś marginalny % w zyskach, ale ogółem Polaków jest na świecie dość sporo, a skoro mówimy tu o produkcjach adresowanych do dzieci to dodanie rodzimego języka jest konieczne.

Offline Dracos

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 11:43:15 »
Może Warner/Disney nie przewidzieli, że kieeedyś za X lat będą mieli ochotę sprzedawać swoje produkcje w jakiś inny sposób niż poprzez telewizję i nie mają praw do dubbingów, które kiedyś zostały zrealizowane... na ich zamówienie. Bądź za ich aprobatą.

To muszą być dubbingi z początku lat 90 i to dosłownie 91,92 później pamiętam jak zawsze leciała formułka "wersja polska i udźwiękowienie Disney character voice studios". Jestem pewny że prawa mają może chodzi o ich digitalizację, albo po prostu w US wersji jak oglądasz przez vpn nie dodają wszystkich ścieżek i napisów dopóki nie uruchomią serwisu w PL.