Autor Wątek: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe  (Przeczytany 13826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 16 Listopad 2022, 07:46:08 »
Ah czyli dlatego nic nie moglem znalesc, oszczednie go robili. Thx za info.

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 14:36:30 »
9 grudnia pojawi się pierwszy odcinek pierwszej połowy 4 sezonu "Doom Patrol" na polskim HBO Max. Dzień po premierze światowej. Potwierdziłem to kontaktując się z platformą.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 18:09:13 »
Sezon no. 4 "Doom Patrol" - to brzmi... na pewno nie zachęcająco, na pewno maks dziwnie. Co ciekawe, czy "Doom Patrol" w ogóle znajduje się w jakimś konkretnym Uniwersum? Czy to jest "DCEU"? Czy (pisałem o tym w wątku dotyczącym na tym forum seriali CWVerse) jest to jakaś hybryda CWVerse z HBO-DCEU? Franczyzy Uniwersum DC nie są w jakikolwiek sposób regularne w realizowaniu projektów małoekranowych - nawet nie wiesz, że serial się pojawia na platformie, czy gdzieś na stacji; sądzę, że marketing tak zwanych ,,konkurentów" Marvel Studios nie jest na tak wysokim, usystematyzowanym poziomie.

Wracając do sezonu 4-ego "Doom Patrol", cóż, po poprzedniej serii, która okazała się dla mnie klapą i jakąś oniryczną podróżą fabuły do nie wiadomo... gdzie, jest to mało prawdopodobne, abym obejrzał niedługo wychodzące odcinki; nowy cykl mnie aż tak nie hype'uje. Wolę poczekać na czwarty sezon serialu animowanego "Harley Quinn" niż odpalać nowe "Doom Patrol".

A, bym był zapomniał, w Cinema City Zakopianka, w Krakowie, otworzyli kolejną salę IMAX w Polsce! Bang, bang! Wyku*****ie w opór!  8) Maniacy taśmy 70mm, łączmy się!

Offline Piterrini

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #78 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 14:53:04 »
czy "Doom Patrol" w ogóle znajduje się w jakimś konkretnym Uniwersum? Czy to jest "DCEU"? Czy (pisałem o tym w wątku dotyczącym na tym forum seriali CWVerse) jest to jakaś hybryda CWVerse z HBO-DCEU?
Nie wiem czy komuś jest na rękę to łączyć, albo inaczej - nie na rękę twórcom/producentom są deklaracje co do przynależności do danego "świata". Z takiego Arrowverse sporo wniosków można wyciągnąć, zarówno pozytywne (że poszczególne seriale lepiej się sprzedają, bo ludzie sięgają po tytuły powiązane tym "światem" itp.) jak i negatywne (obecne dogorywanie Arrowverse tj. wiem że masa czynników dlaczego tak jest, ale jednym z nich było zakończenie głównego serialu). Ta przynależność do połączonego "świata" w przypadku seriali ma różne skutki, przykład znów z Arrowverse i Superman & Lois, produkcja miała być w głównej linii a zdecydowano ostatecznie żeby ten serial odseparować (dla dobra przyszłości S&L). Także moim zdaniem dobrze/bezpiecznie nie deklarować takich relacji między produkcjami jeśli wszystko jest tak niepewne...
A w DCEU jest tylko jeden serial, tj. Peacemaker, zgadza się?

w Cinema City Zakopianka, w Krakowie, otworzyli kolejną salę IMAX w Polsce! Bang, bang! Wyku*****ie w opór!  8) Maniacy taśmy 70mm, łączmy się!
Fajnie, tyle że z IMAXem te wynalazki łączą się tylko nazwą... Nie mam na myśli tylko Polski, prawdziwych IMAXów na świecie jest bardzo mało, trochę więcej jest pseudo-IMAXów oferujących zbliżone wrażenia do tych prawdziwych, a te IMAXy które są "na każdym kroku" to nawet nie pseudo-IMAXy niestety... Co nie umniejsza temu, że w porównaniu ze standardowymi salami wygrywają w każdym aspekcie, ale żeby to bezpośrednio IMAXem nazywać i jeszcze wplatać hasło "70mm" do tego...
Czy znajdę na szybko linki... Pamiętam jak o tym czytałem, nawet w Stanach (gdzie IMAXów było/jest najwięcej) ludzie jeździli do sąsiednich stanów żeby trafić do prawdziwego IMAXa zamiast do tych "udawanych"...
https://johncanfield.me/blog/brand-confused-world-imax-liemax/
https://lfexaminer.com/theaters/
W skrócie chodzi o wielkość ekranów i projektory jakie są używane w poszczególnych lokalizacjach.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 19 Grudzień 2022, 22:37:17 »

A w DCEU jest tylko jeden serial, tj. Peacemaker, zgadza się?
Fajnie, tyle że z IMAXem te wynalazki łączą się tylko nazwą... Nie mam na myśli tylko Polski, prawdziwych IMAXów na świecie jest bardzo mało, trochę więcej jest pseudo-IMAXów oferujących zbliżone wrażenia do tych prawdziwych, a te IMAXy które są "na każdym kroku" to nawet nie pseudo-IMAXy niestety... Co nie umniejsza temu, że w porównaniu ze standardowymi salami wygrywają w każdym aspekcie, ale żeby to bezpośrednio IMAXem nazywać i jeszcze wplatać hasło "70mm" do tego...
Czy znajdę na szybko linki... Pamiętam jak o tym czytałem, nawet w Stanach (gdzie IMAXów było/jest najwięcej) ludzie jeździli do sąsiednich stanów żeby trafić do prawdziwego IMAXa zamiast do tych "udawanych"...
https://johncanfield.me/blog/brand-confused-world-imax-liemax/
https://lfexaminer.com/theaters/
W skrócie chodzi o wielkość ekranów i projektory jakie są używane w poszczególnych lokalizacjach.

IMAX - nazwa, która określa całą szeroką technologię stosowaną w kinematografii, tworzoną pod filmy realizowane kamerami typu IMAX, które (mimo iż są cholernie ciężkie i nieporęczne... ale, to się powoli zmienia. C. Nolan widzi przyszłość kina tylko w tego typu rozwiązaniach - zresztą dzięki niemu zawdzięczamy to, że system IMAX jest obecnie tak popularny wśród twórców) obsługują 70mm-rowe taśmy IMAX o rozdzielczości wyświetlanego w kinie obrazu do 11K - około 10 razy większe od standardowej ,,35", a co za tym idzie będące od tych taśm 10-krotnie wydajniejsze w ilości obrazu, który taka taśma może objąć/umieścić. Według mnie paradoks technologii IMAX polega na tym, że połowa filmów, które emitują w kinach Multipleksy, które to z właścicielami praw do tej technologii mają podpisaną umowę (Cinema City w Polsce), np. produkcje takie jak ostatnie: "Dzika Noc", "Elvis", czy wiele innych tytułów, po których nie spodziewalibyśmy się, że będą w takich formatach realizowane, to produkcje przystosowywane do tego formatu, a nie nakręcone przy użyciu kamer IMAX. To jest cholernie duża różnica między tym ,,przystosowanym" IMAXem a jego najprawdziwszym, najcudowniejszym odpowiednikiem. Do boostowania filmu w IMAXowych standardach służy cyfrowy remaster DMR. I fakt, cyfryzacja popsuła w pewnym stopniu jakość i styl IMAXa. Bo to, co widzimy w takim, przykładowo, Cinema City w Krakowie czy Wrocławiu albo gdzieś tam indziej na świecie, to nie do końca IMAX (i tu masz rację z tą prawdziwością IMAXów), nawet jeśli cały film np. "Avengers: Infinity War" nakręcono w całości tego typu kamerami. Rzecz rozchodzi się o to, że sale IMAXa w Polsce, to bardzo duża część światowego zasobu IMAXa, którą nazwałem ,,niby-IMAXem". W tym ,,niby-IMAXie" mamy projektory cyfrowe, które nie ukazują tej najlepszej jakości, wyrazistości i głębi obrazu, jego szczegółowości i ogromu objętej w kadrze przestrzeni, co projektory analogowe realizujące takowe perełki 70mm-rową taśmą. Jeśli mnie pamięć nie myli, na świecie występuje 107/109 kin, w których mam sale IMAXowe z projektorami analogowymi. I jedno takie kino znajduje się najbliżej Polski w Pradze. Warto jechać do takiego miejsca i zobaczyć np. "Avatar: Istota wody" w analogowym IMAXie. Sam zamierzam wybrać się tam w ramach mojego IMAXowego touru: zostały mi do zwiedzenia w Polsce i zobaczenia w nich filmów IMAX kina: CC Wrocław, CC Poznań. Na liście touru znajduje się również wspomniana Praga.

P.S. Normalnym, a raczej standardowym jest to, że sale IMAXowe w danych multipleksach zdają się być... po po prostu fizycznie inne, różne: z doświadczenia wiem, że niektóre z sal w Polsce (nie wiem, jak jest na świecie) bywały większe od innych, np. w swej kubaturze, rozmieszczeniu miejsc do siedzenia, ich wysokości w rzędach w stosunku do położenia ekranu, nachyleniu, a same ekrany IMAXa były raz szersze od innych i krótsze, a innym razem wyższe, ale jakby węższe. Zapewne istnieje światowy standard wymiaru takiego ekranu, który wydaje mi się właściciel technologii wyznaczył, i które muszą być takie a nie inne minimalne do cyfrowego IMAXA, takie a nie inne minimalne do analogowego IMAXa. Zapewne istnieją zewnętrzne firmy, które projektują całe systemy IMAXowe pod dany projekt - stąd zapewne takie różnice. Wiecie, nieważne jaki IMAX, i tak jak idziecie na film w takim formacie (przystosowany bądź nie), to i tak macie najlepszą jakość obrazu i dźwięku, jaka istnieje do oglądania i doświadczania w kinach. Macie okazję, to oglądajcie IMAXa, a nie żadne pierdololo, że to wcale niepotrzebne jest kinematografii. Zresztą gusta gustami.  ;)

Offline michał81

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #80 dnia: Cz, 29 Grudzień 2022, 14:55:09 »
Przez święta nadrobiłem 3 sezon Stargirl. Jest to sezon finałowy i chyba najlepszy z dotychczasowych, świetnie poprowadzona zagadka kryminalna ze świetnym twistem (nawet dwoma) fabularnym w ostatnich odcinkach.

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 11:43:51 »
"Batman TAS" trafi 15 lutego do polskiego HBO Max :)

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 23:30:28 »
Mówi się, że na platformę wskoczy Batman TAS oraz jego kontynuacja. Nie oglądałem jej, niestety. Na bingewellu widzę dwie serie o zbliżonych tytułach. To jedno i to samo, czy coś zupełnie innego?

https://bingewell.pl/title/10032/the-new-adventures-of-batman
https://bingewell.pl/title/4486/nowe-przygody-batmana

Offline misiokles

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #83 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 06:31:52 »
Jedna produkcja jest z 1977, druga z 1997.

Offline michał81

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 09:51:17 »
https://bingewell.pl/title/4486/nowe-przygody-batmana
To jest kontynuacja Batman TAS, choć to bardziej należy rozpatrywać jako kolejny sezon.

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 10:05:25 »
To jest kontynuacja Batman TAS, choć to bardziej należy rozpatrywać jako kolejny sezon.
Dzięki :) Wiem, co zatem nadrobić jak trafi na platformę. Oczywiście zaraz po rewatchu

Offline michał81

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #86 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 22:51:46 »
Dzięki :) Wiem, co zatem nadrobić jak trafi na platformę. Oczywiście zaraz po rewatchu
Chronologicznie to ogólnie jest tak:
Batman: The Animated Series - epizody 1-31 (sezon 1)
Batman: Mask of the Phantasm (film)
Batman: The Animated Series - epizody 31-65 (sezon 1)
The Adventures of Batman & Robin - epizody 66-85 (sezon 2)
Batman & Mr. Freeze: SubZero (film)
The New Batman Adventures - epizody 1-24 (sezon 3)
Batman: Mystery of the Batwoman (film)
Batman Beyond - epizody 1-13 (sezon 1)
Batman Beyond - epizody 14-39 (sezon 2)
Batman Beyond - epizody 40-52 (sezon 3)
Batman Beyond: Return of the Joker (film)

I teraz pytanie ile z powyższego wyląduje na HBO MAX.

Oczywiście w skład tego uniwersum wchodzą jeszcze seriale Superman: The Animated Series, Static Shock, The Zeta Project, Justice League, Justice League Unlimited, Gotham Girls.
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Styczeń 2023, 23:57:20 wysłana przez michał81 »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 11:14:24 »
"Batman (TAS)" ma w końcu tą swoją kontynuację? Ponad 100 odcinków, które będą opowiadane dalej? WoW - bo jeśli to prawda, to z chęcią obejrzę z 50 następnych epizodów. I jeszcze gdyby za kontynuację zabrali się Bruce Timm i Paul Dini, to... damn it! Biorę to za jeden trylionofazylion dolarów! Nawet, gdyby wizualia się lekko zmieniły, gdyby ta stylistyka poszła pod współczesność. Cholibka!

Offline michał81

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 11:32:50 »
"Batman (TAS)" ma w końcu tą swoją kontynuację?
Nie.

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 18:20:28 »
"Batman (TAS)" ma w końcu tą swoją kontynuację? Ponad 100 odcinków, które będą opowiadane dalej? WoW - bo jeśli to prawda, to z chęcią obejrzę z 50 następnych epizodów. I jeszcze gdyby za kontynuację zabrali się Bruce Timm i Paul Dini, to... damn it! Biorę to za jeden trylionofazylion dolarów! Nawet, gdyby wizualia się lekko zmieniły, gdyby ta stylistyka poszła pod współczesność. Cholibka!
Ma kontynuację w formie komiksowych serii