Autor Wątek: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe  (Przeczytany 13626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HugoL3

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 10:24:19 »
Pisałem maila w tym tygodniu do HBO i dostałem odpowiedź, że nie ma planów na dodanie animacji DC. Trochę bryndza, okrojona oferta...

Offline Pan M

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 04:56:37 »
No właśnie nie. Cały batman jest w zadowalającej jakości dostępny w internecie po polsku.
Jest to chyba ostatnia ze starych animacji DC, która leciała jako ostatnia na nieistniejącej już stacji Zig Zap około 2010 roku jak mnie pamięć nie myli.

Zdaje sobie sprawę, że to było 12 lat temu, ale z drugiej strony emisja Supermana i Ligi Sprawiedliwych zakończyły się około roku 2001 dla tego pierwszego i chyba 2006 dla tego drugiego tytułu.

Canal plus to potężna machina, która na pewno ma w swoich zbiorach tego Supermana i mogłaby negocjować z HBO na jakiej zasadzie odstąpić ten dubbing. Cartoon Network też istnieje do dziś.

Po prostu zawód dla nas i tyle, a szkoda bo właśnie liczyłem na takie udane powroty w oryginalnej formie.
Nie o jakość mi idzie, tylko prawa do tych tłumaczeń. To było w cholere dawno i pewnie istnieje tutaj spory problem co do wlasnosci. Dubbing w Batmas Tas faktycznie bardzo przyjemny, Superman Tas tez w niczym nie ustępował . Pazura i Rozenek robili robotę. Na polskim maxie jest odcinkowa animacja Justice legaue action i Harley Quinn ale nie o to nam tu chodzi, chociaż Harley to bardzo fajny serial z dystansem. Co do tamtego animowanego dc od Dinego i Timma  jest tylko Powrot Jokera. Ja i tak się cieszę że w tym polskim maxie wlecisly chociaż Batmany Burtona i Supermany Donnera. Chociaż istotnie wybrakowanie jest aburdalne, oferta takich molochów powinna być globalnie taka sama.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Czerwiec 2022, 05:06:53 wysłana przez Pan M »

Offline HugoL3

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 23:59:36 »
Na Disney plus mamy kreskówki Marvela z Fox Kids/Jetix. Wyrywkowo sprawdziłem Xmen - 12 odcinków z dubbingiem.

Wciąż lepiej niż HBO Max które ze starego DC dało tylko kinówki...

Offline Pan M

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 00:23:16 »
Na Disney plus mamy kreskówki Marvela z Fox Kids/Jetix. Wyrywkowo sprawdziłem Xmen - 12 odcinków z dubbingiem.

Wciąż lepiej niż HBO Max które ze starego DC dało tylko kinówki...

X-meni to musi być ich priorytet choćby z racji, że robią nowy sezon tej animacji.

Offline HugoL3

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 15:24:52 »
DC robi też nowego animowanego batmana, a TAS i tak nie ma

sum41

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 17:23:13 »
TAS dopiero w 2023 i intensywnie sie ponoc robi.

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 22:33:29 »
TAS dopiero w 2023 i intensywnie sie ponoc robi.
Skąd to wiesz? Jakieś źródło?

btw. dodali "Tajemnice Smallvile" na HBO Max

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 17:49:26 »
Eee... he he... Fala kasacji rozszerzona o.... Batman: Caped Crusader  :'(

sum41

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 20:53:40 »
Co za durnie na to najbardziej czekalem, co za krety z tego nowego debila, na to czeka wiecej ludzi niz na jakis beznadziejny spin off Black Canary - gdyby nie tytul nigdy bym sie nie skapnal ze to ona...

Offline Castiglione

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 21:12:27 »
Piszą, że będą chcieli to odsprzedać na jakiś inny serwis, więc może chętny się znajdzie.

sum41

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 09:32:09 »
Na pochybel tym kretynom niech to wezmie Disney + ...


Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 10:51:23 »
Disney+ wziął King Konga, do którego prawa ma WB. Batman nie byłby wcale szokujący, gdyby tam wskoczył

Offline pawlis

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 12:05:39 »
Akurat prawa do King Konga to dużo bardziej skomplikowana sprawa. Przez lata były rozdrobnione na kilka różnych podmiotów i była gigantyczna batalia między Universalem/RKO a Merianem C. Cooperem i jego spadkobiercami.

WB dostało możliwość tworzenia filmów od Universal (obecnego właściciela praw do filmów oprócz tego z 1933 roku) pod warunkiem używania jedynie imienia "Kong".

Serial na Disney+ ma opierać się na nowelizacji scenariusza, która już jest w domenie publicznej.

sum41

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 15:30:14 »
To powstaje jakis nowy King Kong, bo nic nie wiem?

Offline Kyms

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 23:05:16 »
Coś tam Disney+ zapowiadał ostatnio