Autor Wątek: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe  (Przeczytany 13628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 15:19:02 »
Duże rozczarowanie, dla mnie tak jakby nic się nie zmieniło w tym HBO.
Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam takie odczucia.
Wtopy dopełniają braki filmowe (gdzie jest "SS2" się pytam?), "niska" (brak 4k) jakość seriali, a streamowane już od ubiegłego tygodnia DMZ - u nas oczywiście niedostępne. Dziady i tyle.

Online HugoL3

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 17:05:04 »
To muszą być dubbingi z początku lat 90 i to dosłownie 91,92 później pamiętam jak zawsze leciała formułka "wersja polska i udźwiękowienie Disney character voice studios". Jestem pewny że prawa mają może chodzi o ich digitalizację, albo po prostu w US wersji jak oglądasz przez vpn nie dodają wszystkich ścieżek i napisów dopóki nie uruchomią serwisu w PL.

Tzn w Disneyu nowe rzeczy mają i napisy i dubbing. Nawet te, które nie miały premiery w PL.
Niestety, liczyłem, że chociaż Young Justice będzie można zobaczyć w całości po polsku - w końcu Netflix miał dwa sezony po polsku. A tu w ogóle nie ma tej serii...
Chyba jedyne co wpadło z dubbingiem z DC to Teen Titans Go, ale nie wiem jak nazwać ten twór. Chyba upadkiem cywilizacji.

Oczywiście nie zrozumcie mnie źle - Batman TAS trzeba zobaczyć w oryginale by posłuchać Conroya i Hamilla, ale Polska ma naprawdę utalentowanych aktorów głosowych i nie wyobrażam sobie oglądać bajek, które znam z Cartoon Network/Jetix po angielsku. Pazura jako Batman wcale nie wypadł źle, może Joker mógłby być nieco lepszy. Na pewno ciekawiej brzmiał w tym filmie Batman i Superman (animowanym).
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Marzec 2022, 17:16:42 wysłana przez HugoL3 »

Offline death_bird

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 24 Marzec 2022, 19:37:26 »
Oglądam teraz "Dwóch i pół". Polskich napisów brak.
Generalnie by mi to nie przeszkadzało gdyby nie ten tyci fakt, że wychodzę z założenia, że jak się oferuje usługę na obszarze nadwiślańskim to zapewnienie polskich napisów jest psim obowiązkiem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline death_bird

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 25 Marzec 2022, 00:12:50 »
Sorry, że post pod postem, ale Max nie przestaje mnie "zadziwiać".
Przerabiam właśnie "Fringe" (i skądinąd ponownie świetnie się bawię) a tu okazuje się, że HBO potrafi spaprać nawet  kolejność.
S.2 ep. 11 dali jako s.1 ep. 21 (podczas gdy pierwsza seria ma tak naprawdę odcinków 20). Brawo oni.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 25 Marzec 2022, 07:29:14 »
Oglądam teraz "Dwóch i pół". Polskich napisów brak.
Na Prime Video są. :)

Offline Dracos

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 25 Marzec 2022, 11:45:27 »
Oglądam teraz "Dwóch i pół". Polskich napisów brak.
Generalnie by mi to nie przeszkadzało gdyby nie ten tyci fakt, że wychodzę z założenia, że jak się oferuje usługę na obszarze nadwiślańskim to zapewnienie polskich napisów jest psim obowiązkiem.

Masz rację że to ich obowiązek, ale przy tym tytule sugeruję w wersji oryginalnej oglądać, strasznie dużo się traci w gierkach słownych, ale to zasadniczo dotyczy większości tytułów komediowych.

Offline death_bird

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 25 Marzec 2022, 13:49:14 »
Po pierwsze: zawsze oglądam w wersji oryginalnej, bo jak jest z tłumaczeniami to nikomu nie trzeba nomen omen tłumaczyć (w przypadku takiego np. "Veep" przekład jest najzwyklejszą w świecie wpadką).
Po drugie: napisy polskie traktuję jako pomoc naukową, tzn. najpierw skupiam się na ścieżce oryginału, bo jednak slangu człowiek nie zna i niekiedy dobrze jest się podeprzeć.
Natomiast porażką jest fakt, że mamy do czynienia z usługą w ramach której tych napisów nie ma.

Na Prime Video są. :)

Nie używam. :)

« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Marzec 2022, 13:50:56 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Dracos

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #37 dnia: So, 26 Marzec 2022, 18:07:32 »
Niestety brak mi czasu na seriale ostatnim jaki obejrzalem byl Stranger Things ale na Bat TAS zawsze czas znajde :)

Nie odbierz tego jako atak, ale ciężko mi w uwierzyć w to że brak Ci czasu na obejrzenie jakiegoś serialu. Dość często wklejasz jakieś klipy z YT ostatni z The Batman trwa ponad 40min, a zakładam że to czym się dzielisz na forum to jakaś 1/3 tego co oglądasz. Podsumowując imo nie chce ci się oglądać seriali, a nie że nie masz na nie czasu :)

Bo poważnie kto ma 40 min czasu żeby jakiegoś "szczupłego inaczej" nerda oglądać imo mało kto :)

Offline death_bird

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 30 Marzec 2022, 22:48:15 »
Wychodzi na to, że muszę częściowo oddać sprawiedliwość Maxowi względem kolejności odcinków "Fringe". To co IMDB podaje jako s.2 ep.11 to jest tak naprawdę "zaginiony w akcji" odcinek serii pierwszej, który stacja po dostrzeżeniu byka postanowiła wyemitować w trakcie serii drugiej.  ;D
Niemniej umieszczenie go przez HBO na końcu serii pierwszej cokolwiek zaburza płynność fabuły między s.1 a s.2 i tym samym mogli go wrzucić gdziekolwiek indziej w ramach s.1.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Pan M

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 01 Kwiecień 2022, 13:35:11 »
https://www.gram.pl/news/genialna-oferta-hbo-max-na-kwiecien-batman-legion-samobojcow-i-inne-premiery

Jakieś tam małe łatanie dziur jest, ale i tak oferta wybrakowana. Co do kreskówek od Batman tas po Justice League Unlimited, to na dobrą sprawę jest to na pewno zawód, bo takie Clone warsy na hbo go swojego czasu były. Pytanie czy można zawsze to tłumaczyć problematyką w kwestii dostępu do starych tłumaczeń z dubbingiem- te z batman tas to prehistoria- a, że napisów nie chcę się robić do takiego starocia, to pewnie się  nie doczekamy w kraju oglądania tych kreskówek w jakimś legalnym miejscu.

Swoją drogą te wszystkie streamingi już męczą zmienianiem sobie oferty pod kraj, gdzie np. u nas okazuje się, że nie ma dostępu do połowy contentu, albo tych co atrakcyjniejszych pozycji.

sum41

  • Gość
Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 01 Kwiecień 2022, 13:52:54 »
Nie odbierz tego jako atak, ale ciężko mi w uwierzyć w to że brak Ci czasu na obejrzenie jakiegoś serialu. Dość często wklejasz jakieś klipy z YT ostatni z The Batman trwa ponad 40min, a zakładam że to czym się dzielisz na forum to jakaś 1/3 tego co oglądasz. Podsumowując imo nie chce ci się oglądać seriali, a nie że nie masz na nie czasu :)

Bo poważnie kto ma 40 min czasu żeby jakiegoś "szczupłego inaczej" nerda oglądać imo mało kto :)

zgadzam sie choc nie do konca bo filmik na YT obejrze i koniec a serial  ma kontynuacje i szkoda ogladac a nie skonczyc. nie jest to latwe przy 2 dzieci. Ogladalem Wanda Vision (o reszcie nie wspominajac) i nie skonczylem a teraz ciagnie mnie do Moon Knighta :)

Online HugoL3

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 13:29:19 »
te z batman tas to prehistoria

No właśnie nie. Cały batman jest w zadowalającej jakości dostępny w internecie po polsku.
Jest to chyba ostatnia ze starych animacji DC, która leciała jako ostatnia na nieistniejącej już stacji Zig Zap około 2010 roku jak mnie pamięć nie myli.

Zdaje sobie sprawę, że to było 12 lat temu, ale z drugiej strony emisja Supermana i Ligi Sprawiedliwych zakończyły się około roku 2001 dla tego pierwszego i chyba 2006 dla tego drugiego tytułu.

Canal plus to potężna machina, która na pewno ma w swoich zbiorach tego Supermana i mogłaby negocjować z HBO na jakiej zasadzie odstąpić ten dubbing. Cartoon Network też istnieje do dziś.

Po prostu zawód dla nas i tyle, a szkoda bo właśnie liczyłem na takie udane powroty w oryginalnej formie.

Offline Castiglione

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 14:31:49 »
Cartoon Network w ogóle należy do Warnera, więc tu nie powinno być żadnych problemów z materiałami, jeśli tylko one istnieją.

Offline Adolf

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 05 Kwiecień 2022, 05:20:03 »
A czy Cartoon Network i HBO Max, choć należą do tego samego właściciela, to mają jakiś obowiązek współpracy? Gdyby stacja telewizyjna oddała platformie streamingowej przetłumaczone kreskówki, to byłoby proste i piękne rozwiązanie. Jednak jakoś tego nie robi.

A wszyscy tu o starych kreskówkach, a ja się pytam gdzie jest Young Justice?

Offline Castiglione

Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 05 Kwiecień 2022, 09:32:21 »
A czy Cartoon Network i HBO Max, choć należą do tego samego właściciela, to mają jakiś obowiązek współpracy?
Myślę, że o tym ten właściciel decyduje.