Forum KOMIKSpec.pl

Pozostałe => Filmy i seriale => Wątek zaczęty przez: Jigsaw w Nd, 27 Wrzesień 2020, 18:57:33

Tytuł: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Nd, 27 Wrzesień 2020, 18:57:33
W tym temacie chciałbym się skupić na serialach produkowanych i wyświetlanych przez platformę HBO.
Rozumiem, że nie każdy ma dostęp, ale niektóre z nich są z pewnością godne uwagi. Ciekawe czy oglądacie i co sądzicie o ostatnich z nich:
- Kraina Lovercrafta
- Wychowane przez wilki
- Dzień trzeci
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Nd, 27 Wrzesień 2020, 19:12:56
Kraina Lovecrafta - nierówny, gdyż każdy odcinek w innej tonacji i przez to nie ma tego czegoś dzięki czemu się czeka się na kolejny odcinek.
Wychowane przez wilki - hard sf. Tu odwrotnie, z odcinka na odconek coraz lepszy i ciekawszy serial. Mimo iż postaci tu niewiele, ciągle coś się dzieje a mikro zmiany akcji są poprowadzone logicznie.
Dzień trzeci - miniserial. Oniryczny, dziwny ale podobno zakończenie nie spełnia oczekiwań.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Cringer w Nd, 27 Wrzesień 2020, 21:44:16
Z wymienionych seriali obecnie oglądam "Wychowane przez wilki" i jestem tym serialem zachwycony. Fabuła, gra aktorska, efekty, scenografia, muzyka, to wszystko na ten moment jest dla mnie świetne.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Nd, 27 Wrzesień 2020, 21:59:32
Ridley Scott ciągle w świetnej formie. Bardzo mi ten serial pachnie "Prometeuszem". Czasem mam wrażenie, że te dwa uniwersa jakoś się krzyżują. Chciałbym, żeby tak było :)
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Nd, 27 Wrzesień 2020, 22:09:06
W sedno.
 Rzeczywiście "Kraina..." jest nieco fragmentaryczna, choć i tak wypada lepiej niż się spodziewałem i ciężko wywnioskować czego możemy spodziewać się w kolejnym odcinku, co budzi pewną ciekawość.
Po "Wychowanych.." natomiast spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak jest nieźle. Dla mnie atutem jest tu Fimmel, tutaj nieco bardziej stonowany niż w "Wikingach", ale to on chyba najbardziej nadawałby się na odegranie roli Mad Maxa, tak w nawiasie mówiąc.
 No i "Dzień..." zachwyca formą obrazu i ujęciami, a sama interpretacja skłania do rozkminki. Papież też nieźle tu wypada i czekam na więcej z niecierpliwością, w stosunku do ww.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: gashu w Pn, 28 Wrzesień 2020, 14:05:29
Ridley Scott ciągle w świetnej formie. Bardzo mi ten serial pachnie "Prometeuszem". Czasem mam wrażenie, że te dwa uniwersa jakoś się krzyżują. Chciałbym, żeby tak było :)

"Świetna forma" i "Prometeusz" użyte w jednej wypowiedzi. Wietrzę podstęp...
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Pn, 28 Wrzesień 2020, 14:24:34
Ridley Scott ciągle w świetnej formie.

Jak patrzę na creditsy to tylko dwa pierwsze odcinki wyreżyserował. A fuchy w stylu 'executive producer' traktuję tylko jako element przyciągająco-promocyjny niż rzeczywiste przyłożenie ręki do scenografii, kostiumów czy filtrów. Dla mnie za sukcesem stoi scenarzysta i cała reszta "drobnicy".
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Pn, 28 Wrzesień 2020, 15:43:22
"Świetna forma" i "Prometeusz" użyte w jednej wypowiedzi. Wietrzę podstęp...

Jak patrzę na creditsy to tylko dwa pierwsze odcinki wyreżyserował. A fuchy w stylu 'executive producer' traktuję tylko jako element przyciągająco-promocyjny

Uzgodnijcie może między sobą czy Ridley Scott się skończył czy może nadal przyciąga publikę. Bo albo rybka albo akwarium :)
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Pn, 28 Wrzesień 2020, 15:46:05
Przyciąga, przyciąga. Nawet ci mu niechętni zobaczyli pierwsze trzy odcinki w nadziei że dostaną kolejny argument, że Scott się skończył :)
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Michael_Korvac w Śr, 30 Wrzesień 2020, 22:07:19
Ridley Scott się nie skończył... A, co to oznacza, że ten wielki artysta, reżyser, demiurg kina fantastyczno-naukowego, który w tak odważny sposób połączył ten gatunek z horrorem... się kończy? ,,Kończyć" to się może majonez na kanapki albo papier toaletowy w kiblu...

Po obejrzeniu dziewięciu z dziesięciu odcinków "Wychowane przez Wilki (2020)", mogę jedynie stwierdzić: światu jest potrzebnych więcej tak inteligentnie prowadzonych, w każdym aspekcie, seriali z gałęzi hard sci-fi. Nie inaczej, jestem pod wielkim wrażeniem pracy całego sztabu tej produkcji: od scenarzystów, reżyserów, przez scenografów, dyrektorów castingu aż po aktorów, którzy w ciekawy, bardzo intuicyjny sposób wcielają się w swoje role. Travis Fimmel, Abubakar Salim, Amanda Collin w angażach przed siebie podjętych po prostu płyną, opowiadając w większości całe sedno "Wychowane przez Wilki": fabuła + tropy metafizyczne, egzystencjalne. A gdzie tam dopiero mowa o Winta McGrathie jako Campionie czy chociażby Felixie Jamiesonie grającego Paula. Te młode role również, jak w przypadku dorosłych angaży, są świetnie przez scenarzystów i reżyserów serialu rozplanowane - w odpowiedni sposób na każdy z odcinków, w których się pojawiają. Aktorzy grający dziecięce / nastoletnie postacie, mają w sobie tyle odwagi - jest to tak bez zawahania, z dojrzałością odegrane - że można tą młodzież, tak aktorsko bardzo utalentowaną, tylko podziwiać i podziwiać.

"Wychowane przez Wilki" jest wielkim, aczkolwiek trudnym ze zrozumieniem jego wymowy, serialem fantastyczno-naukowym. Znajdziemy w nim odwołania do twórczości P.K. Dicka, I.Asimova, A.C. Clarke'a, R. Heinleina. To produkcja, która stanowi bardzo ważną wykładnię na temat egzystencji istoty ludzkiej z perspektywy jednostki, grupy i zbiorowości, czyli np. Cywilizacji. No bo czyż w postaciach Matki i Ojca nie poznajemy odbicia nas samych - ludzi? Dobił mnie niby bezsensowny żart, niby klasyczny ,,suchy do bólu suchar", który po krótkim zastanowieniu okazuje się, że nie jest wcale taki głupi. A wyglądał on następująco:
Spoiler: PokażUkryj
w odcinku 6-tym w wiosce androidów na Keplerze-22b, Ojciec w pewnym momencie zaczepił Matkę, aby opowiedzieć jej żart, chcąc zapewne upewnić się czy podniósł swe umiejętności w tym względzie (bo chyba o to chodziło).
- Matko, kiedy wrota to nie wrota? - spytał Ojciec. Matka krótko milczała zdziwiona tym pytaniem, Ojciec czym prędzej pospieszył z odpowiedzią: Kiedy są na odwrót.
Mamy tu do czynienia z ,,sucharem" androida kształtującego swe poglądy oraz świadomość ku jak najbliższemu ludziom poziomu. Coś w tym ,,żarciku" jest, czyż nie?


P.S. Bez względu na finał pierwszego sezonu - czyli ostatni 10-ty odcinek, "Wychowane przez Wilki" oceniam na: 9,5/10
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Pt, 02 Październik 2020, 02:30:10
Ridley Scott się nie skończył...
Tylko pytanie, czy faktycznie zasługa to tylko w tym serialu Ridleya - jakkolwiek by nie było, pokręcona trochę ta wojna między tymi mitrianami a ateistami, co posłużyło do zbudowania wielu wątków w temacie sf, które doskonale wykorzystują jego dotychczasową twórczość.
 Zaczynam cenić ten serial wraz z każdym następnym odcinkiem.
 W Dniu Trzecim natomiast, po 3-cim odcinku sporo się wyjaśnia, jednak dalej to wszystko jest mocno nieoczywiste, ciekawe jak dalej to pociągną.
 "Kraina..." mocno skupia się jednak na problemie odmienności rasowej i nie tylko, ale to też opowieść o samoakceptacji z dużym ładunkiem emocjonalnym i też nie do końca oczywisty, co wyróżnia go trochę spośród innych widowisk tego typu.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Pt, 02 Październik 2020, 06:53:19
Kraina Lovecrafta jest tak nachalnie ideologiczna, że tylko Amerykanin to zrozumie i wytrzyma. Ja niestety nie jestem Amerykaninem :(

A może na szczęście nie jestem, bo dzięki temu nie muszę się aż tak samobiczować.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Michael_Korvac w Pt, 02 Październik 2020, 23:25:13
Kraina Lovecrafta jest tak nachalnie ideologiczna, że tylko Amerykanin to zrozumie i wytrzyma. Ja niestety nie jestem Amerykaninem :(

A może na szczęście nie jestem, bo dzięki temu nie muszę się aż tak samobiczować.

Można by rzec: mam podobnie przeczucia wobec tego, jak mógłby wyglądać ów serial, mimo iż go jak do tej pory (a jestem miłośnikiem twórczości Lovecrafta) nie oglądałem. Jednakże coś tam mi podszeptuje do ucha, aby za niego się zabrać. Widziałem zapowiedź do tej produkcji. "Kraina Lovecrafta" wygląda naprawdę dziwnie - i dobrze i źle - a to czy taka się okaże... pokaże próba obejrzenia pilotowego epizodu produkcji, a kiedy to nastąpi tego nie wiem. Również mam świadomość, że nawiązania do stylistyki pióra mistrza makabry, H. P. Lovecrafta się w tym obrazie pojawią. Jest jednak jedno wielkie ale: ile w tym będzie lovecraftowskiej estymy, a ile próby ukazania wpływu literatury tego pisarza na kulturę... No właśnie? W ogóle sam Lovecraft miał ,,specyficzne" poglądy na rasę człowieka / kolor skóry. A czasy w których żył były nierówne, konwenanse społeczne odmienne od współczesnych, tak samo normy i zasady.

A wracając do finałowego odcinka "Wychowane przez Wilki", epizod ten jeszcze przede mną. Ale po tym co stało się w prefinale mogę oczekiwać wszystkiego, ale sądzę, że nie będzie to aż tak przyszpilające do surowego metafizycznego muru zakończenie. Pierwszy sezon będzie finiszował zapewne otwarcie - czyli dostaniemy szeroką drogę do rozwinięcia wielu wątków w następnym cyklu odcinków; pewnie za dwa lata. Ojciec, Matka - genialnie zaprezentowane odbicie istoty człowieka w tworach nas imitujących, a może będących nami? A tutejsze role młodzieży i dzieci; dla mnie talent aktorski, który trzeba umiejętnie wykorzystać! Ten serial jest tak specyficznie, surowo pod względem wykorzystania pleneru, kostiumów, i całej gamy efektów specjalnych stworzony, że można odnieść wrażenie, iż widz go oglądający dotyka nie tylko gatunku fantastyczno-naukowego, ale jakiejś emocjonalnej ,,pierwociny" - jakby wkraczało się na ,,dziewicze tereny poznania"! Dawno nie oglądałem tak dobrego i tak trudnego do zdefiniowania i odbioru serialu. Siła wymowy, delikatność, surowość, emocje.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Nd, 04 Październik 2020, 01:06:02
Kraina Lovecrafta jest tak nachalnie ideologiczna, że tylko Amerykanin to zrozumie i wytrzyma. Ja niestety nie jestem Amerykaninem :(
Zależy właśnie jak i jaki Amerykanin - biały czy czarny. U nas miałoby to proste przełożenie na sytuację żydów w czasie okupacji niemieckiej.
 
W ogóle sam Lovecraft miał ,,specyficzne" poglądy na rasę człowieka / kolor skóry. A czasy w których żył były nierówne, konwenanse społeczne odmienne od współczesnych, tak samo normy i zasady.
Lovecraft był typowym rasistą, był przeciwko związkom mieszanym i wielokulturowości (co ponoć symbolicznie przedstawiał w swoich utworach). Serial właśnie pokazuje stosunki rasowe w tych czasach.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Nd, 04 Październik 2020, 08:21:38
Zależy właśnie jak i jaki Amerykanin - biały czy czarny. U nas miałoby to proste przełożenie na sytuację żydów w czasie okupacji niemieckiej.

Nie ma tu prostego przełożenia. Amerykańscy Murzyni to potomkowie niewolników, którzy w latach 50. dopiero zaczynali walczyć o równouprawnienie. Natomiast sytuacja polskich Żydów w czasie okupacji była dokładnie odwrotna, tzn. z ludzi prawie równych, nagle stali się niewolnikami.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Michael_Korvac w Nd, 04 Październik 2020, 22:59:27
W końcu, finałowy odcinek pierwszego sezonu "Wychowane przez Wilki", wczoraj odpowiednią nocną porą został obejrzany; ustawienie obrazu przy opcji "Technicolor" na OLEDzie gwarantowało mi głęboką czerń i ostrość obrazu plus konturów kosztem jasności i kontrastu, a to dla doświadczania wyjątkowości i wyrazistości tego serialu było super istotne. Czy byłem całością tego prawie 49 minutowego epizodu dość usatysfakcjonowany? Ciężko jest mi konkretnie i ostatecznie to stwierdzić. Zostałem wręcz zmiażdżony, głównie tym jak twórcy "Wychowane przez Wilki" podeszli do: interpretacji roli ,,Matki" i ,,Ojca" w misji nadanej im przez ,,Twórców"; do wątku wyższego bytu w prymitywnym świecie ludzi, jakim był ich ,,Pan i opiekun", Sol, którego to, na Keplerze-22b, głosy słyszeli prawie wszyscy (a czy w ogóle on istniał?); do roli tych tajemniczych prymitywnych istot z rodzaju Homo, z dziwacznymi o gęstej mleczno- niebieskiej skórze twarzami, których wygląd można porównać do człowiekowatych z filmu "Prometeusz" R.Scotta, a których zaobserwowali Matka z Ojcem. Czyżby "Wychowane przez Wilki" było jakoś subtelnie powiązane z Unwiersum Obcego, stanowiło jego jakąś tam skromną część? Generalnie rzecz biorąc, mimo lekkich niedopowiedzeń w finiszu budowanej przez 10 pierwszych odcinków serialu fabuły, stawiam mu końcową ocenę: 10/10. Czegoś tak surowego, z bogatym warsztatem aktorskim, z taką retoryką i przesłaniem, dawno w gatunku fantastyczno-naukowym wśród tworów małoekranowych nie było. Drugi sezon "Wychowane przez Wilki" przed nami, ale i tak już teraz ,,zacieram rączki" przed jego premierą!
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Jigsaw w Wt, 06 Październik 2020, 00:39:21
Dziwna sprawa, ale w TV mam dostępne 7 odc. i pojawił się 10-ty (nie sprawdzałem dostępności na kompie, bo oglądam na innym, wspomnę jeszcze, że premiera serialu jest zapowiadana na 23 października). Obejrzałem więc finał bez dwóch poprzednich odcinków i powiem tylko, że jak dla mnie serial odskoczył mocno od tego co prezentował na początku i poszedł w dziwnie znaną skądś wcześniej nam stronę, a właściwie w coś co przynajmniej ją przypomina i do czego swoją stylistyką cały czas nawiązywał. Czy to dobrze - nie wiem, bo myślałem, że będzie o czym innym.
 Jakkolwiek końcówka niezbyt przypadła mi do gustu, mam wrażenie, że to co nam pokazano to jakaś komputerowa symulacja (chyba, że nią jest), a nie realny świat,
Spoiler: PokażUkryj
przelecieli przez jądro planety, jak urósł tak szybko ??

 Końcówka naprawdę mnie zmieszała, liczyłem na coś innego, a tu zapowiada się jakiś niezły miszmasz.
 
EDIT: na kompie ok, dostępne wszystkie

Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 07 Październik 2020, 18:45:22
Trochę głupio cytować siebie samego, ale co tam :)

Ridley Scott ciągle w świetnej formie. Bardzo mi ten serial pachnie "Prometeuszem". Czasem mam wrażenie, że te dwa uniwersa jakoś się krzyżują. Chciałbym, żeby tak było :)

Okazuje się, że nie jestem osamotniony:
Czy serial „Wychowane przez wilki” należy do tego samego uniwersum co seria „Obcy” i „Prometeusz”? (https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/10/06/wychowane-przez-wilki-serial-ridley-scott-obcy-uniwersum/)
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Śr, 07 Październik 2020, 19:04:21
Kurcze, jeszcze niedawno pisałem, że udział Scotta w serialu jest niewielki a tu proszę. Muszę przyznać, że owa 'teoria' bardzo mi się podoba i jeszcze niecierpliwiej czekam na drugi sezon!
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Michael_Korvac w Śr, 07 Październik 2020, 21:36:18
Pierwsze, atakujące jak potężny, porążający grom, skojarzenie, które przyszło mi na myśl, gdy po raz pierwszy, w przypadku pilotowego odcinka "Wychowane przez Wilki", spotkałem się ze scenerią zamieszkiwanych przez osadników zesłanych przez Ateistów (Matka, Ojciec, dzieci etc.) terenów, to to, że Kepler-22b sądzę przypominał: pierwociny ciała niebieskieho z filmu "Prometeusz" R.Scotta: LV-223, na którym "Inżynierowie" (przodkowie ludzi) stworzyli podstawy złożonego życia, a nawet częściowo jeszcze bardziej nieprzyjazny od "223", smagany totalną martwotą drugi z księżyców Układu Calpamos (Unwiersum Alien & Predator"), "LV-426". Może i "Kepler-22b" dosłownie tych ciał niebieskich dość dokładnie nie oddawał ,,całym sobą", jednakże planeta miała w sobie coś z jałowej niegościnności, neutralności, rutyny... coś z czego nic dobrego by nie wyewoluowało; cóż, wystarczy przypomnieć sobie, jak w serialu w poszczególnych odcinkach ukazywano oblicze tutejszej fauny - wyglądających groteskowo obskurnie, kościście, nieprzyjaźnie i trupio psopodobnych organizmów, a można mieć świadomość w czym rzecz. Podsumowując tą myśl: wielce istotna okazała się kreacja keplerowskiej przestrzeni w "Wychowane przez Wilki" (otoczenie, ukształtowanie terenu, pejzaż, erozje geologiczne), głównie dla przekazu nie tylko samej natury rozgrywania akcji tego serialu, ale i dla gatunku, który tytuł reprezentuje; dla przekazywanej tu filozofii, kontekstu retorycznego, dla samego wzmocnienia ról aktorskich, specyfiki efektów specjalnych, czy nawet dla stworzenia czegoś w rodzaju seriali fantastyczno-naukowych wyjątkowego, i to na tyle, aby było to zapamiętane na długo.

Jestem w jakimś ,,satysfakcjonującym" mnie stopniu przekonany, że w całej linii narracji (fabuła, akcja, wątki) "Wychowane przez Wilki", za sznurki pociąga jakiś wyższy byt, dla którego i Androidy (Matka, Ojciec) i postacie ludzkie (Ateiści, dzieci, Mitraiści itp.) są jakimś ,,problemem", który trzeba rozwiązać; jakby było to ,,coś", czego egzystencji zwykłe żyjące istoty nie mogłyby pojąć. I ta część metafizyczna produkcji, z bardzo szeroko interpretowanymi tu wątkami wiary, filozofii, mistycyzmu jest bardzo dobrą składową serialu; to taki aspekt, który sporo namiesza w drugim sezonie obrazu, przez który kolejne odcinki "Wychowane przez Wilki" zyskają sporo wyjaśnień fabularnych. Wokół tego akurat dużo będzie się tu działo.

I na ostatnie wtrącę małe co nieco odnośnie tej najnowszej produkcji małoekranowej HBO.
Spoiler: PokażUkryj
Wężowa istota, którą jako swoje ,,dziecko" wydała na świat ,,Matka" (odcinek 10), nie daje mi spokoju: ten jej wijący się serpentynowy, zdradliwy kształt paraliżuje mój umysł, utrudnia mi zachowanie zdrowego rozsądku przy próbie bardzo dokładnej oceny i analizy tego, jakiej natury mogą pojawić się konsekwencje w fabule "Wychowane przez Wilki", związane z jej tak nagłym pojawieniem się. Czym to ,,szybko ewoluujące coś", przypominające Nagini z Harry'ego Pottera, do diaska jest?!
Zamówienie na drugi sezon zaklepane! Masa możliwości adaptacji tego, co w finale sezonu tegoż to tytułu się rozegrało... dopiero przed nami! Datego ten serial ma w sobie ogrom ciekawości i nieco głębszej intelektualnej tajemnicy!
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 07 Październik 2020, 21:52:43
Mam wrażenie, że...
Spoiler: PokażUkryj
Wąż to coś w rodzaju Antychrysta, zrodzony w wyniku niepokalanego poczęcia. Co prawda Guzikowski wspominał w wywiadzie (https://www.nytimes.com/2020/10/01/arts/television/raised-by-wolves-finale-ridley-scott.html), że Matka i Ojciec to nawiązanie do Adama i Ewy, ale mnie tu bardziej pasuje Święta (a raczej nieświęta) Rodzina.

Ale oczywiście mogę się całkowicie mylić.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Cz, 08 Październik 2020, 10:38:03
Sorry, że tak post pod postem, ale za długo myślałem i czas na edycję mi się skończył. Mam jeszcze taką teorię:
Spoiler: PokażUkryj
Jądro planety Kepler nie jest żadnym jądrem, tylko wehikułem czasu. Zwróćcie uwagę, że pojazd Matki i Ojca wyłania się po "drugiej stronie" jądra w tym samym momencie, w którym w nie wpadł. Jakby przychodził przez lustro, a nie przez gigantyczną kulę magmy. Kiedy pojazd zbliża się do jądra, wygląda jak plemnik, co sugeruje, że zapłodnił planetę.

Załóżmy, że Matka, Ojciec i Wąż cofają się w czasie, i to znacznie. Po "późniejszej" stronie jądra walają się wszędzie kości podobnych węży. Nie wiem tylko skąd w przeszłości znaleźli się ludzie (twórcy malowideł w jaskini), ale tego zapewne dowiemy się w 2 sezonie.

A propos malowideł, to przedstawiają one nie tylko węża, ale także statek Matki i Ojca z embrionami.

(https://goggler.my/wp-content/uploads/2020/10/RaisedByWolvesPainting-768x432.jpg)

No i wychodzi z tego pętla czasowa, co byłoby trochę oklepane. A może wcale nie, bo jak doda się do tego Inżynierów z Prometeusza, to może być niezły twist :)
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: isteklistek w Cz, 08 Październik 2020, 10:59:41
Wydaje mi się, że pętla czasowa jest możliwa - to miał być motyw w serii  "Alien" niewykorzystany, podobnie ciąża androida zaczerpnięte z "Łowcy androidów". Jak na pierwszy sezon, to wydaje mi się, że mnóstwo wątków i wszystko, co Scott wcześniej zrobił wrzucił do jednego gara i stara się to poukładać. Nie mam pojęcia, w którą stronę to pójdzie, ale kolejny raz wałkowanie wątku biblijnego w SF, gdy wcześniej było średnio - do trzech razy sztuka.
 
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Michael_Korvac w Cz, 08 Październik 2020, 11:01:56
Mam wrażenie, że...
Spoiler: PokażUkryj
Wąż to coś w rodzaju Antychrysta, zrodzony w wyniku niepokalanego poczęcia. Co prawda Guzikowski wspominał w wywiadzie (https://www.nytimes.com/2020/10/01/arts/television/raised-by-wolves-finale-ridley-scott.html), że Matka i Ojciec to nawiązanie do Adama i Ewy, ale mnie tu bardziej pasuje Święta (a raczej nieświęta) Rodzina.

Ale oczywiście mogę się całkowicie mylić.

Wyjaśnienia na temat tego czym było to
Spoiler: PokażUkryj
 ,,wężowe coś", widoczne w finale pierwszego sezonu "Wychowane przez Wilki"
, sądzę spadną na nas niczym ,,manna z nieba" (albo i nie) w drugim sezonie tego dziwacznego wielowymiarowego serialu, jakby miało to czmychnąć wprost z wyobraźni P.K.Dicka, Dukaja i na dodatek A.C.Clarke'a - wszystko w jednym - do świata tu serialowo przedstawionego. Koncepcje pra-źródła ludzkości - jeśli tak to można nazwać - ,,Adam i Ewa", ,,Święta Rodzina", mogłoby stanowić nawiązanie albo faktyczne połączenie "Wychowane przez Wilki" z Uniwersum Prometeusz & Alien & Predator. Coś w tym wszystkim jest... O, tak!  ::)
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: isteklistek w Cz, 08 Październik 2020, 12:29:06
Spoiler: PokażUkryj
Pierwsza, która spadła do jamy to Tally, więc możliwe, że to ona w jaskini namalowała wszystkie rysunki, które widział Paul.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Michael_Korvac w Pt, 09 Październik 2020, 15:03:09
Spoiler: PokażUkryj
Pierwsza, która spadła do jamy to Tally, więc możliwe, że to ona w jaskini namalowała wszystkie rysunki, które widział Paul.


Teoria po części dziwna, ale i całkiem realna i wiele tłumacząca to, co wydarzyło się na przestrzeni poszczególnych odcinków 10-epizodowego pierwszego sezonu "Wychowane przez Wilki (2020)". Jednakże, odwracając bieguny rozważania treści tej teorii o 180 stopni
Spoiler: PokażUkryj
, momentalnie staje się ona lekko niedorzeczna i nie aż tak ,,wszystko tłumacząca". Aż brwi skaczą mi do góry ze zdziwienia, aż coś mnie ściska w środku w trzewiach, a kończyny zaczynają falować w niekontrolowanych spazmach, gdy tak sobie pomyślę, że tym a raczej czymś, kto zdołał nakreślić (a może to jednak była ,,kontrolowana" przez Sola Matka?) na wewnętrznej części sklepienia ściany jednego z piaskowo-kamiennych domków Osady na Keppler-22b, charakterystyczne malunki tudzież wyobrażenia ze ,,snów/marzeń" Matki była jedna z tych humanoidalnych istot o zniekształconej, ale przypominającej rysy ludzkie twarzy. Przez wiele odcinków pod rząd, zdaje się Matka jak Ojciec i dzieci / młodzież z Osady widzieli tego humanoida, bo prawdopodobnie była to ta istota pojawiająca się w dali, szybko się przemieszczająca i znikająca, na dodatek ubrana w grube szaty i zakapturzona, uważana za Tally. Żadnej ,,prawdziwej-Tally" nie było, była tylko ,,niby-Tally" - ten humanoidalnym organizm, być może przodek ,,Homo Sapiens", budowniczy i Prometeusz gatunku ludzkiego... A stąd wiadomo jaka droga do Uniwersum Alien & Predator.


P.S. Travis Fimmel, w całej 10-odcinkowej pierwszosezonowej (jak na razie) sadze "Wychowane przez Wilki (2020)" zagrał bardzo wybornie, subtelnie i charyzmatycznie jak na jego styl i sposób przystało. Mieliśmy Ragnara, Marcus i Travisa Fimmela w jednej postaci. Drugi sezon najnowszego serialu hard sci-fi od HBO, będzie o wiele dynamiczniejszy, wiele wyjaśniający to, co rozgrywa się w tym Uniwersum.  ;)
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: gashu w So, 26 Grudzień 2020, 09:21:43
Obejrzałem sobie w grudniu "Krainę Lovecrafta" i muszę powiedzieć, że bawiłem się świetnie. Interesująca historia, zabawa gatunkami i motywami z innych książek i filmów, ładne dziewczyny :) ... Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.
Żadnej nachalnej ideologii, czy przekazów podprogowych również nie stwierdziłem. No chyba, że "ideologią" jest pamięć o tym, że czarny człowiek miał przez wiele lat w Ameryce przejeb[autocenzura].
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: perek82 w So, 26 Grudzień 2020, 10:34:50
Czarni ofiarami wydumanego rasizmu, geje, kobiety w głównych rolach a Ty żadnej ideologii nie dostrzegłeś? Zobacz jeszcze raz tym razem dokładnie.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: misiokles w So, 26 Grudzień 2020, 10:42:05
Wydumany rasizm, grubo ;)
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: perek82 w So, 26 Grudzień 2020, 10:52:02
Ironia taka...
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: death_bird w Wt, 05 Październik 2021, 20:58:12
Niech ktoś to zdementuje i napisze, że to jest fan made i że nie będzie czarnych k...a Targaryanów...  >:(

Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Rodrigues w Śr, 06 Październik 2021, 08:43:24
Myślę, że to nie są Targaryenowie. W Valyrii mieszkało chyba więcej rodów, a że leżała ona na południu Essos, to można by przeboleć wprowadzenie czarnoskórych postaci. No chyba, że Erasmus i te sprawy :P.
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Bender w Cz, 05 Maj 2022, 21:40:34
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Bender w Cz, 21 Lipiec 2022, 10:19:21
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: FikoFaryzmWsteczny_DC w Wt, 27 Wrzesień 2022, 18:45:22
Trochę więcej zimna i szarości w tonacji kolorów obrazu (na ten moment to tylko teaser-trailer do produkcji, więc nie ukazuje, sądzę, całej konwencji, stylu, klimatu etc.), a mielibyśmy Finchera... Mimo wszystko. zwiastun "The Last of Us" wygląda nie tyle ,,hype'owsko", co niezwykle kusząco i cholernie twardo, surowo, zwyczajnie czyli ponuro, nostalgicznie oraz bardzo przygnębiająco. To może być ta adaptacja gry video i budowanego przez nią Uniwersum, która będzie... lepsza od pierwowzoru. Pod względem samej szaty wizualnej, nie patrząc się w żaden sposób na role aktorskie, "TLOU" będzie piekielnie dziwnym i mocnym doznaniem - ,,doznaniem, czyli oglądaniem całego serialu, od pierwszego do ostatniego odcinka.

Ciężko mi określić samą atmosferę, klimat, emocje, które serial wywrze na widzu, porównując tą go do gatunkowo podobnych mało-ekranowych tytułów czy nawet i filmów. W każdym razie... "The Last of Us" będzie czymś ,,nowym przez wielkie n"!

Tylko żeby... HBO Max nie znikło szybciej od startu pilotowego odcinka serialu!  ;D ;D Hue hue.



Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Roszpunek w So, 10 Grudzień 2022, 21:47:00
Trochę więcej zimna i szarości w tonacji kolorów obrazu (na ten moment to tylko teaser-trailer do produkcji, więc nie ukazuje, sądzę, całej konwencji, stylu, klimatu etc.), a mielibyśmy Finchera... Mimo wszystko. zwiastun "The Last of Us" wygląda nie tyle ,,hype'owsko", co niezwykle kusząco i cholernie twardo, surowo, zwyczajnie czyli ponuro, nostalgicznie oraz bardzo przygnębiająco. To może być ta adaptacja gry video i budowanego przez nią Uniwersum, która będzie... lepsza od pierwowzoru. Pod względem samej szaty wizualnej, nie patrząc się w żaden sposób na role aktorskie, "TLOU" będzie piekielnie dziwnym i mocnym doznaniem - ,,doznaniem, czyli oglądaniem całego serialu, od pierwszego do ostatniego odcinka.

Ciężko mi określić samą atmosferę, klimat, emocje, które serial wywrze na widzu, porównując tą go do gatunkowo podobnych mało-ekranowych tytułów czy nawet i filmów. W każdym razie... "The Last of Us" będzie czymś ,,nowym przez wielkie n"!

Tylko żeby... HBO Max nie znikło szybciej od startu pilotowego odcinka serialu!  ;D ;D Hue hue.



Jestem bardzo ciekawy tej produkcji, bo z początku nie byłem w ogóle przekonany do Ellie, ale w zwiastunie widać już typową ellie z gry także jestem zadowolony- no i te widoki
Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: Bender w Cz, 13 Kwiecień 2023, 09:29:45
Reboot Harrego Pottera oficjalnie zamówiony przez HBO Max.

https://variety.com/2023/tv/news/harry-potter-tv-series-hbo-max-1235578295/

Tytuł: Odp: Seriale HBO
Wiadomość wysłana przez: FikoFaryzmWsteczny_DC w So, 17 Czerwiec 2023, 19:08:43
(https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ0QTyqxv_moqyRXo6tsU59rRb6dY6KU1L0WQ&usqp=CAU)

"Welcome to Derry" wygląda co najmniej interesująco. Serial, za który odpowiadać mają Andy i Barbara Muschietti, twórcy filmów z cyklu "It", ma rozegrać się w latach 60-tych XX wieku i opowiedzieć historię klowna Pennywise’a jak i to jak pojawił się w miasteczku Derry i dlaczego w ogóle było to Derry. Projekt ma nadzorować sam Stephen King, udzielając porad przy pisaniu scenariusza i podczas pracy na planie zdjęciowym. Samo stephenkingowskie miasteczko Derry, a raczej Uniwersum wokół niego wykreowane, jest jednym z najpłodniejszych w gatunku grozy zarówno w kinie jak i serialu. Jeśli twórcy tak wysmakowanego tytułu, jak ten prequel do kinowych hitów "It" poprowadzą serial w dobrym kierunku, to szykuje się nam tego typu produkcja, która pokaże nie tyle historię klauna Pennywise'a, co formowanie się przepastnych sił mroku w rodzącym się bezkształtnym bycie, który przyjmie fizyczną formę tego klauna. ,,Bo tam gdzie zgnilizna zapuści swe korzenie, zostanie tam na zawsze". Uwielbiam uczucie tej dziwnej ,,obecności", tego silnego niepokoju, które pozostaje u mnie po obejrzeniu filmu lub serialu grozy na długo i jeszcze dłużej. I tego będę oczekiwał po "Welcome to Derry".

Możliwe że "Welcome to Derry" zadebiutuje jeszcze w tym roku na HBO Max. Nie zdziwiłbym się, gdyby Stephen King stworzył oryginalną powieść, która ukazywała by część wydarzeń z tej produkcji, a która była by jego wizją na te historie, które rozegrały się w jego Świecie książkowym przed tym, co prezentowała powieść "It". Rodzeństwo Muschietti rozwija karierę w branży filmowej i serialowej w szybkim tempie. Na razie bez żadnych potknięć. "The Flash", "Welcome to Derry", i w końcu "Batman: Brave and Bold"... a będzie tego jeszcze więcej. Kinematografii potrzeba takich Muschiettich więcej. Silni, wpływowi, niezależni.