Autor Wątek: Seriale DC od The CW  (Przeczytany 29978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John_

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 13:32:44 »
Black Lighning akurat nie jest najgorszy. Lepsze scenariusze i realizacja niż pozostałe produkcje CW. Opowiada o bohaterze który jest głową rodziny, pełniącym w życiu cywilnym zawód cieszący się zaufaniem społecznym, a jest to coś nowego na rynku seriali superhero. Myślę że warto sprawdzić. Moim zdaniem to lepszy serial niż np. Twój znienawidzony Flash. Co do Legend to nie bardzo rozumiem co tam można zepsuć. Zespół składa się z komiksowych odrzutów, postaci 2 i 3 ligowych, lub całkiem stworzonych na potrzeby serialu. Jedynymi popularniejszymi bohaterami DC których nie oddano tam z szacunkiem to Hawkman i Hawkgirl. Cała reszta imo się broni. Do tego mamy sporo zabaw z konwencją, formuła kojarzy mi się trochę z Supernatural które też do swoich słabostek podchodzi z dystansem.

Offline isteklistek

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 13:39:47 »
Zależy jak na to spojrzeć, bo temat polityczny połączony z Supergirl i innymi kosmitami jest bardzo fajnym pomysłem. To jest po prostu źle poprowadzone. W komiksach ten temat ciągle się przewija np. bardzo fajnie go zrealizowano w Potworze z Bagien w tomie, gdzie Abigail wtrącono za niemoralne prowadzenie się z obcą formą życia, a w odwecie potwór "terroryzował" Gotham. Nagle się okazało, że prawo, które chciało ją skazać musiało by wyciągnąć swoje ręce po Supermana, Hawkmana itd. itd.

Pewnych problemów nie da się pokazać i poprowadzić w sposób cukierkowy. Ogólnie motyw krucjaty prawnej przeciw superbohaterom w żadnym serialu nie wyszedł dobrze - w Arrow był potencjał, ale ile główny bohater posiedział w wiezieniu kilka pierwszych odcinków. Wsadzenie Barrego Allena za zabójstwo DeVoe też było ciekawym pomysłem na początku, ale poza osadzeniem nie było koncepcji jak to dalej prowadzić. W Legends jest ciągłe tarcie z Biurem, ale jest to zrobione w sposób karykaturalny jak cały serial, więc i tu nie ma rewelacji.

Jeżeli chodzi o IV sezon Supergirl, to pierwsze skrzypce powinna grać Kara reporterka, bo cały sezon powinien toczyć się wokół idei, propagandy, medialnych starć. Kara powinna bronić dobrego imienia Supergirl przed nagonką, prowadzić śledztwa, weryfikować nieprawdziwe informację, bardziej się zaangażować w to, jak jest postrzegana ona jako heroina. Niewygodne położenie w którym by się znalazła było by ciekawsze niż te wszystkie anemiczne starcia w czwartym sezonie. Niestety tak drastyczna mogła by położyć oglądalność, bo wszyscy przyzwyczaili się do kostiumu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Kwiecień 2019, 13:55:52 wysłana przez isteklistek »

John_

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 14:12:18 »
Problem w tym że komentarz polityczny w Supergirl jest absurdalnie kiczowaty, jakby pisał je 14 latek dopiero wchodzący w świat niesprawiedliwości społecznej. Jimmy Olsen boi się ujawnić że jest superbohaterem, bo jest czarny, tylko jakoś zapomina o tym że kolor skóry nie przeszkodził mu w byciu częścią elity miasta (jest szefem największego koncernu medialnego w National City). Rasizm wobec kosmitów to akurat dobry komentarz do dzisiejszych nastrojów na świecie, ale też przedstawia się to w czarno biały sposób. Biedni uciskani kosmici, tylko że jeśli sięgnąć pamięcią do poprzednich sezonów, przez ich działania zginęły tysiące ludzi. Tak samo skandal związany z panią prezydent, która okazała się kosmitą. Nienawiść wymierzona w jej stronę jest pokazana jednostronnie - "bo jest kosmitą". Ja, jako obywatel świata Supergirl nie miałbym problemu że jest kosmitą, ale że okłamała cały naród co do swojej tożsamości. I to jest już normalny i zrozumiały powód by czuć do niej niechęć, nie musi mieć nic wspólnego z rasizmem wobec obcych.

Zobaczcie na przykład na wątki postaci homoseksualnych w Doom Patrol i w serialach CW. W DP pokazane jest to z klasą i smakiem, natomiast w CW bohaterzy podkreślają swoją orientacje w co 2 zdaniu (Mr. Terrific w Arrow) tylko po to by fabuła miała swojego homoseksualnego tokena. Brzydko to brzmi, i niechętnie przechodzi mi to przez usta, ale tak jest. Na miejscu mniejszości narodowych, seksualnych, i każdych innych byłbym wściekły że te seriale w tak mizerny i obraźliwy sposób dotykają delikatnych tematów. Zamiast szerzyć równość, szerzą kompletnie nie subtelną propagandę.

Wisienką na torcie jest odcinek Arrow w którym próbowali podjąc temat legalizacji broni palnej. To było tak żałosne, nie dające żadnej puenty, że pamiętam do dziś, mimo że sam odcinek jeden z wielu i nie warty zapamiętania. Po 40 minutach pseudo politykiarskiego bełkotu epizod nie doszedł do ABSOLUTNIE ŻADNEJ konkluzji. Dlatego niech lepiej seriale The CW skupią się na akcji i komiksowych smaczkach, bo w politykę nie potrafią i raczej się już nie nauczą.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 18 Kwiecień 2019, 12:01:19 »
"The Flash"; ten serial wwierca się w mój fanowski umysł, naruszając pewną o nim opinię. Dlaczego jest tak że  prawie przy końcu serialu, widowisko to robi się coraz bardziej intrygujące? Wygląda na to, że początek ,,kariery reżyserskiej" Danielle Panabaker w rezultacie wyjdzie bardzo dobrze. Szykuje nam się w tej części serialowego Arrowverse, czyli w końcowym etapie 5 sezonu "The Flash" odejście od polityczno-socjologicznych ideologizmów i ,,przykładnej poprawności", czy innych nawiązań tego typu, jak mamy w "DC's Legends of Tomorrow" bądź w "Supergirl"; "Arrow" nie oglądam od s01e14, więc nie wiem, jak tam sytuacja się prezentuje. Patrząc na zapowiedź do "Godspeed" - 18 odcinka 5 serii omawianego serialu, można dojść do następujących wniosków:

Dostaliśmy istny smaczek, wręcz niebywale ciekawą sekwencję ujęć. 18 epizod 5 sezonu serialu szykuje się na skondensowanie intrygi i napięcia. Do finału obecnej serii produkcji zostało kilka odcinków; zdaje się, że to, co z czym dotychczas mierzyła się ekipa "S.T.A.R. Labs" to przysłowiowy pikuś. Finał 5 sezonu "The Flash" powinien być o wiele bardziej dramatyczny, nieprzewidywalny, i mający rozleglejsze reperkusje na następny sezon serialu, niż było to w przypadku 4 serii produkcji.



GODSPEED!

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 12:18:59 »
Zdolności prekognicji nie mam, niestety... A nawet, gdybym jakimś cudownym sposobem takie zdolności posiadł, i byłbym w stanie scalić się z jądrem istoty problemu fabuły dalszej i już ostatniej części 5-ego sezonu "The Flash", nie przewidziałbym tego, jak zmieni się zachowanie i sposób działania, dążenia do celu Nory "XS" West-Allen... 20-ego epizodu 5-ego sezonu "The Flash" jeszcze nie oglądałem, lecz po zapowiedzi do epizodu, której odnośnik do Youtube'a wrzucam poniżej, wynika, że szykuje się nam istny zamiatający linią fabuły to na lewo, to na prawo, we wszystkie strony, Cliffhanger. A gdyby tak napięcie i krótkie intensywnie zmontowane sceny zapowiedzi do odcinka okazały się po prostu prawdziwe i nie byłoby to tylko jednorazową zmianą poczucia celu i przeznaczenia "XS", to byłoby niezwykle ciekawie, zapowiadając surowe tego dla Arrowverse konsekwencje. Sam Eobard z 2049 roku mówił o zagrożeniu, które jest w stanie wepchać odrębną linię czasu w aktualną Oś Czasu Arrowverse - tak to zrozumiałem, a potwierdzeniem tego miało być pojawienie się
Spoiler: PokażUkryj
 w serialu Grace Gibbons, jako "Cicada 2.0" z przyszłości

 ;D ;D ;D

John_

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 16:26:43 »
Byłem bardzo ciekaw jak w tym bardzo słabym serialu Supergirl przedstawiono jednego z moich ulubionych antagonistów DC, czyli Lexa Luthora. Przeskoczyłem więc do 15 odcinka (wcześniej widziałem kilka aktualnego sezonu) i w ciężkim szoku muszę przyznać że to najlepszy odtwórca tej roli od czasu Michaela Rosenbauma (na filmowych odtwórców spuśćmy kurtynę milczenia). John Cryer świetnie bawi się rolą. Lex dobrze używa całego politycznego bałaganu jaki panuje w serialu, do tego jak się okazuje jest ściśle powiązany z Red Daughter. Fani starych filmów o Supermanie docenią smaczki, takie jak np. Otis i panna Teschmacher. Myślę że fani tych seriali powinni dać szansę tej serii że względu na świetnego Lexa. Nagle pseudo feministyczna produkcja zmieniła się w ciekawe superhero z politycznym tłem, a nie tylko nieudolnym komentarzem społecznym.

Reszta DC od CW - Flasha widziałem kilka odcinków, nie mogę się zbytnio przemóc by włączać kolejne, Green Arrow po bardzo fajnym starcie sezonu znów stał się nudny i oklepany, a Legendy dalej bawią, choć wyciąłbym kilka postaci z fabuły (przede wszystkim te żałosną dziewczynę wilkołak). Skończyłem cały sezon Black Lightning i po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu że to najpoważniejszy serial z nich wszystkich. W przeciwieństwie do Flasha potrafi przedstawić problemy rodzinne bez cukru i nonsensów, jest mroczny i kameralny a główny bohater charyzmatyczny.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 22:10:19 »
Gdybym miał porównać ostatnie odcinki "Supergil": s04e19, oraz "The Flash": s05e20 i "DC's Legends of Tomorrow": s04e13 - seriali od stacji "CW", tworzących "Arrowverse" - "Arrow" w to nie wliczam, bo produkcji od momentu s01e14 nie oglądam - i gdybym miał wybrać spośród nich najbardziej płynną, treściwą, trzymającą się ustalonego schematu fabularnego, a nie wychodzącą w jakieś poboczne wątki, rozbijając niekiedy odcinek na fabularną mamałygę, serialową produkcję - konkretniej rzecz biorąc: wybrany spośród wymienionych wyżej odcinków, epizod - zdecydowałbym się na: "The Flash". To właśnie w 20-tym epizodzie 5-ego sezonu widowiska od "CW" dostaliśmy Norę ,,XS" West-Allen, która w potrafiła używać "negatywnych tachionów", odwracających działanie Speedforce. Speedsterka emanowała
Spoiler: PokażUkryj
szkarłatną poświatą, a jej oczy całe były okryte krwistą poświatą. W takie silne drgania ,,wchodziła", gdy stawała się nieźle rozwścieczona. Epizod miał kilka fajnych cliffhangerów i twistów akcji, ale powrót Cisco i Elongated-Mana, nie zadowolił, jakby scenarzyści nie mieli pomysłu na rozpisanie postaci. Dobrze, że aktor grający Cisco ma ciepłą i charakterystyczną charyzmę, co pozwala mu nadać odgrywanej postaci wyczuwalnej, wysmakowanej specyfiki.

Offline Mateusz

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 19:05:54 »
Pierwszy zwiastun Batwoman.

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

John

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 21:19:25 »
Poza scenami w batcave trailer wygląda biednie. Nie czuję się zbytnio nim zachęcony, ale ze względu na powiązanie z Batmanem będę śledził. Ciekawe czy wykorzystają jakichś przeciwników Batmana? Oraz jego support? W trailerze pojawia się Luke Fox czyli komiksowy Batwing. Skoro w serialu o Teen Titans eksplorują wątek Dicka Graysona i Jasona Todda to aż się prosi by tu pokazali nam Tima Drake'a jako Robina/Red Robina.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 17 Maj 2019, 09:39:59 »
"Batwoman" schodzi na drugi plan; w ogóle mnie to nie interesuje. Nie jest to tak ważna produkcja, zważywszy na fakt w jej przypadku: ,,głupoty wprowadzania nowego serialu o nowej bohaterce", przy tym, co dla istoty "Arrowverse" ma niedługo nadejść: Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach; Kryzys może całkowicie zmienić to serialowe Multiversum.

Piąty sezon "The Flash" właśnie zakończył swój niezwykły bieg. Chyba nie tylko ja, ale i wielu fanów śledzących na bieżąco ten serial, nie spodziewało się aż takiego udziału w jego rozpisanej na 22 odcinki fabule
Spoiler: PokażUkryj
samego Eobarda Thawne'a. Wydawało się, że to Cicada będzie stał za całym złem, które wyjdzie ,,w praniu" wraz z postępem fabuły serialu, jednak pojawienie się jego następcy Grace Gibbons a.k.a "Cicada 2.0" z przyszłości, wprowadziło pewne zamieszanie. Takowy dyskomfort na przestrzeni kolejnych epizodów sezonu,  powoli zostaje znoszony, poprzez połączenie wątku Nory West-Allen alias ,,XS" z Eobardem Thawnem z 2049 roku. Wiele odcinków z piątej serii "The Flash", zwłaszcza tych ostatnich, udowodniło, jak potężnym graczem, manipulatorem, oraz niezwykle niebezpiecznym o tendencji psychopatycznej, wrogiem, jest Thawne. Każde spotkanie Nory, z kimkolwiek w przeszłości w stosunku do 2049r., każde jej działanie, a co za tym idzie każda interakcja, która wychodzi od osób, które zna, z którymi się spotyka, i na które wpływa zostały przewidziane i drobiazgowo zaplanowane przez Reverse Flasha, a umiejętność korzystania z Osi Czasu, zapewne bez tworzenia paradoksów jest jego ogromnym atutem. Thawne to narcyz o przerośniętym ego, który chce być jedynym speedsterem władającym istotą czasu. To w jaki sposób zmanipulował nie tylko Norę, ale i drużynę Barry'ego Allena, doprowadzając do celowego uśmiercenia Grace Gibbons z przyszłości i zniszczenia jej sztyletyu, świadczy o jego ukształtowanej i solidnej pozycji w świecie łotrów "Arrowverse"; to, jak do tej pory, najpoważniejszy przeciwnik Flasha spośród wszystkich serii serialu. Po finale piątego sezonu "The Flash" wiemy, że zniszczenie charakterystycznej łamanej błyskawicy - sztyletu "Cicady 2.0" - przyniosło głównej Osi Czasu "Arrowverse" wytworzenie w Multiversum nowej linii czasu, tzw. odgałęzienia rzeczywistości. Problem w tym, że nie wiadomo, jaki to, wraz z działaniami Thawne'a, wywrze wpływ, na linię fabularną szóstego sezonu produkcji. Czy Reverse Flash będzie nowym, jak i starym, głównym przeciwnikiem Barry'ego i ekipy "S.T.A.R. Labs" w kolejnej serii serialu? Odcinki 21 i 22 piątego sezonu "The Flash" zarówno pod względem wizualnym, muzycznym, oraz w ujęciu płynności akcji  i tej atmosfery ,,na finiszu" sezonu, wypadły niezmiernie dobrze. Rola Thawne'a okazała się bajecznie dobra!



John

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 18:37:21 »
Podobno miały być 3 sezony i miało to prowadzić do Justice League Dark - jestem po tym newsie jeszcze bardziej wkurzony - chciałbym JLD .........................

Tymczasem seriale z The CW, słabo nakręcone i wiecznie powielające te same schematy, mają się dobrze, jedne się kończą, i przychodzą następne. Szkoda że tak się stało. Fani DC nie mają lekko vol. 5
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Czerwiec 2019, 20:46:45 wysłana przez admin »

Offline Lewaczek

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 19:26:28 »
Fani DC nie mają lekko vol. 5
No faktycznie tragedia - fani DC dostali "tylko" 16 nowych seriali w ostatniej dekadzie (skasowanych: 3, reszta albo trwa albo została zakończona bez kasacji). To o trzy produkcje więcej niż nakręcono w sumie w latach 1955-2009.
5 kolejnych seriali się kręci, a plany zakładają możliwość powstania jeszcze kilku.
Tylko płakać i załamywać ręce.

John

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 19:36:28 »
A masz w ogóle pojęcie o tych serialach? Bo gdybyś spędził ostatnie lata przy "genialnych" produkcjach The CW, a potem gdy pojawia się coś na 5 razy wyższym poziomie i nagle niesłusznie to kasują, a jednocześnie słyszysz że seriale CW dostaną kolejne sezony, to masz jako fan lekkie poczucie niesprawiedliwości. Fajnie że przytoczyłeś cyferki, ale gdy zajrzysz w tytuły które się pod nimi kryją, to niewiele one znaczą.

Offline Lewaczek

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 19:57:35 »
A masz w ogóle pojęcie o tych serialach? Bo gdybyś spędził ostatnie lata przy "genialnych" produkcjach The CW, a potem gdy pojawia się coś na 5 razy wyższym poziomie i nagle niesłusznie to kasują, a jednocześnie słyszysz że seriale CW dostaną kolejne sezony, to masz jako fan lekkie poczucie niesprawiedliwości. Fajnie że przytoczyłeś cyferki, ale gdy zajrzysz w tytuły które się pod nimi kryją, to niewiele one znaczą.
No mam i to nawet spore, bo większość z nich oglądam gdy pojawiają się na Netflixie czy HBO Go.

Wiesz dlaczego "genialne" produkcje CW dostają kolejne sezony? Bo są bardzo popularne w grupie docelowej, którą stanowią, trzymaj się mocno, kobiety w wieku 15-49 lat. Stacja CW od kiedy tylko istnieje, czyli bodaj o 2006, nigdy się nie kryła iż robi przede wszystkim produkcje dla pań. I co więcej, parę miesięcy temu ogłosili, że na produkcjach z Arrowverse zarabiają cały czas setki milionów dolców, co może jasno dać do zrozumienia, że komuś się to podoba.

I raczej mało ich obchodzi zdanie takiego turbofana jak Ty, który zapewne ciśnie ich seriale prosto z torentów i jojczy, że CW złe niedobre robi seriale dla swoich widzów, a nie dla fanów.

Tutaj wpada kolejna niespodzianka - CW nie przyłożyło ręki, nogi ani niczego do kasacji Swamp Thinga. Więc nie wiem co chcesz osiągnąć cisnąc w tym wątku ich produkcjom, skoro w tym przypadku najprawdopodobniej sprawę zjebał Warner.

Aha, a Twoje życie się nie skończy, a plakietka "fana" nie zaśniedzieje, jeśli przestaniesz oglądać seriale, które ewidentnie Ci się nie podobają. Ja tak zrobiłem, polecam.

John

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 20:40:10 »
Cytuj
I raczej mało ich obchodzi zdanie takiego turbofana jak Ty, który zapewne ciśnie ich seriale prosto z torentów i jojczy, że CW złe niedobre robi seriale dla swoich widzów, a nie dla fanów.

A mnie mało obchodzi zdanie takiego bufona jak Ty. Jeśli masz jeszcze inne wróżbiarskie umiejętności, to powiedz też skąd biorę komiksy i gry. A jeśli nie masz jak mi udowodnić źródła zasobów, to wsadź sobie te nędzne zaczepki w tyłek.

Dzięki za radę co mam oglądać co nie - osobiście lubię cierpieć, więc będę dalej oglądał seriale The CW, a swoje cierpienia będę tu relacjonować.

Bez pozdrowień.