Autor Wątek: Seriale DC od The CW  (Przeczytany 30362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #210 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 16:51:40 »
Tak jak powyżej pisałem o ,,zamknięciu CWVerse w diabli", tak to zdanie starannie podtrzymuję, zwłaszcza że odcinek 3 9-ego sezonu "The Flash" to po tysiąckroć i jeszcze, jeszcze silniej udowodnił. Ów epizod - zwłaszcza jego dosłownie ostatnie kilka minut, a właściwie
Spoiler: PokażUkryj
wątek dotyczący pewnej protagonistki ze skasowanego serialu CW, gdzie w tych ostatnich kilku minutach podziało się wiele złych rzeczy z tą postacią związanych, tym bardziej że zdaje się iż mają one znaczenie w kontekście kreacji głównego antagonisty ostatniego sezonu "The Flash" (na to na razie wygląda) - sprawił, że po jego obejrzeniu miałem ochotę zedrzeć ogromnego strupa jakim okazało się przez ostatnie laty fatalnie rozwijane Uniwersum superbohaterskie wykreowane przez stację CW, na tkance adaptacji komiksów z superbohaterami w roli głównej. Tylko że ja tego ,,strupa" raczej nie chcę zdzierać, ponieważ nie miałbym satysfakcji z tego, jak zakończy się "The Flash" i mam nadzieję w końcu ,,a idź Pan w piz**" całe to dziwaczne, upiornie pokraczne Uniwersum. Tak jak to wielokrotnie podkreślałem doczłapię do końca całości "The Flash" z racji szacunku do wkładu postaci Barry'ego Allena, jego alter ego, serialu w którym gra, i aktora który wciela się w sylwetkę Flasha w rozwój superbohaterskich treści w medium serialowym.

Offline Kyms

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #211 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 17:35:53 »
Wątek z Caitlyn chyba najlepiej obrazuje poziom serialu. Tak nie mieli pomysłu na dwie postacie w ciele jednej, że rozwiązanie znaleźli wprowadzając trzeciego mieszkańca tego ciała będącego mieszanką poprzednich dwóch  ;D ;D ;D

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #212 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 22:32:34 »
Wątek z Caitlyn chyba najlepiej obrazuje poziom serialu. Tak nie mieli pomysłu na dwie postacie w ciele jednej, że rozwiązanie znaleźli wprowadzając trzeciego mieszkańca tego ciała będącego mieszanką poprzednich dwóch  ;D ;D ;D

Showrunner serialu (i chyba całego CWVerse) zarzekał się (o ile tłumaczenia wywiadu, który czytałem są poprawne i adekwatne do wypowiedzi tego człowieka), że sezon 9 "The Flash", nie dość że będzie ostatni, to zapadanie widzom w pamięć, bo doczekamy się w nich wielu zwrotów akcji, ciekawych kreacji, sporych emocji; że Grant Gustin wykonał na planie zdjęciowym kawał dobrej roboty, co przełoży się na sam pozytywny odbiór serialu przez widza.... To może ten showrunner, to był ktoś z innego wymiaru, z jakiejś "Ziemi-22222222222", gdzie The Flash jest genialnym widowiskiem na przestrzeni całych 9-ciu sezonów? BUJDY NA WZMACNIANYCH RESORACH!  8) Wątek Caitlin Snow jeszcze jakoś bym zaakceptował w obecnej serii "The Flash" - aktorska stara się jak może, robi ponad to, co daje jej scenariusz; nawet rozumiem i przyklepuję motywację tej ,,trans-Caitlinowofrostowej" bohaterki. Jednak nie ogarniam tego, co
Spoiler: PokażUkryj
stało się z wątkiem Gotham City w odcinku 3 9-ego sezonu, a głównie to, jak zdeptano ,,I'am vengeance" w "The Batman" Reevesa i to kto tego dokonał, w jakim stylu, i jak to połączyło dwa światy serialowe w CWVerse. Aż mam ochotę wysadzić CWVerse w powietrze...

Offline Kyms

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #213 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 23:17:50 »
nie dość że będzie ostatni, to zapadanie widzom w pamięć[/spoiler]
No i miał rację... tu trzeba oddać mu rację... tak głupi pomysł z Caitlyn na pewno nie wypadnie z głowy przez długie lata. Pół biedy jeszcze z wprowadzeniem takiego wątku, ale cała drama jaka z tego wyszła... przez cały odcinek Team Flash zastanawia się, którą Caitlyn "zostawić" jaką jedyną wersję, Cailtyn chodzi zła z tego powodu, po czym na sam koniec odcinka błyskotliwie STWIERDZAJĄ, że w sumie to jej decyzja i to ona powinna ją podjąć, a nie oni... No geniusze...

Offline Necr09

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #214 dnia: Śr, 01 Marzec 2023, 12:41:48 »
Już za dwa tygodnie w USA premiera Gotham Knights, z tej okazji CW udostępniło nowy zwiastun:


Ciekawe czy przetrwa ponad pierwszy sezon, patrząc po zwiastunie nie wydaje mi się.
FGO: 758,469,198

Offline Kyms

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #215 dnia: Śr, 01 Marzec 2023, 13:33:16 »
Sukcesem samym w sobie będzie przetrwanie po pierwszych odcinkach patrząć na te pomysły

Offline jotkwadrat

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #216 dnia: Śr, 01 Marzec 2023, 14:05:26 »
Dobrze to nie wygląda.  ???

Offline Piterrini

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #217 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 19:38:32 »
Gotham Knights...

Szukam co pozytywnego mógłbym napisać o pierwszym odcinku i... Nic nie przychodzi mi do głowy. No, może to, że aktorzy trzymają się założonej konwencji, ktoś powie że grają źle, ale to jest kwestia właśnie założeń serialu, aktor wcale nie ma znacząco łatwiej gdy wręcz zmuszony jest grać 'źle' (nie wiem czy dobrze przekazuję to co mam na myśli :) ), bo nie jest tak, że przedstawiają postaci w sposób niewiarygodny, to postaci są napisane w taki sposób, aktorzy trzymają się ww. konwencji.

I może o tej konwencji dwa słowa, bo nie wszystkie seriale CW są takie same, większość faktycznie jest nie najwyższych lotów (czyt.: słabe), niektóre tytuły są przeciętne, ale są też takie, które osobiście lubię, więc nie wszystko sprowadza się do kwestii stacji jako całości. Raczej upatrywałbym źródła w samej tzw. ramówce stacji, Riverdale za chwilę się kończy i dobrze byłoby czymś z silną marką zastąpić ten 'segment', coś co ma trafiać do tej samej demografii (bo wbrew powszechnej opinii CW celuje w różnych odbiorców). Oczywiście Arrowverse też się kończy, ale CW zostawia Superman & Lois, a ten serial celuje w chociażby lekko 'dojrzalszą' widownię, z tego wnioskuję że Gotham Knights ma trafić do młodszego widza, i tyle - stąd konwencja przypominająca chociażby Riverdale.

Zestawienie z Riverdale zresztą nie jest bezzasadne, przyznam że byłem przez moment zaciekawiony tym serialem, na początku niejedno 'porównanie' do Twin Peaks widziałem, z tym że szybko okazało się to 'naciągane'. Przypomnę, że pierwszy sezon Riverdale był odmienny od późniejszych, 'na moje oko' dało się to oglądać, chociaż ja nie dałem rady, poza okazjonalnie miłymi dla oka ujęciami nic w tym serialu dla mnie nie było. Co ciekawe jak gdzieś 'trafiłem' na odcinki z późniejszych serii to serial poszedł w kierunku mało zobowiązującej 'guilty pleasure', i to samo widzę w pierwszym odcinku Gotham Knights.

To jest ww. aktorstwo, czyli granie wg. założeń 'sztuczności' świata i braku konsekwencji fabularnych w ramach serialu, ale też wszystko co widać na ekranie. Z tym problem jest duży, bo widać że budżet jest niewielki, a mimo tego twórcy starają się wcisnąć elementy 'imitujące' produkcję droższą (coś jak w późniejszych sezonach Arrowverse). Stylistycznie serial stara się też wpisywać w estetykę poprzednich produkcji 'Batmanowych', co w połączeniu z ww. niskim budżetem i w większości mało wyrazistymi lokalizacjami tworzy obraz szary (dosłownie i w przenośni) i nieinteresujący.

Nie miałem żadnych oczekiwań wobec tej produkcji, a mimo tego jestem zawiedziony. Pierwszy odcinek sprawdziłem żeby wiedzieć czy 'warto' będzie z tym serialem kiedyś się zapoznać, znając inne produkcje CW widzę, że na pewno nic dla mnie w pierwszym sezonie, a w 'restart' raczej nie wierzę - albo serial padnie z końcem pierwszej serii, albo mając zadowalającą widownię będzie kontynuowany w tej samej formie (tak przewiduję tylko). O fabule celowo nie piszę, to co najważniejsze widać w trailerze, a reszta, przypuszczam że prędzej czy później się 'rozwodni' i wydarzenia nie będą miały znaczenia nawet w ramach kolejnych odcinków serialu (czyli - serial nie dla mnie i nie będę się rozpisywał, można znaleźć recenzje opisujące aspekt prowadzenia historii).

Nie polecam, jeśli chcecie usiąść w fotelu i przez godzinę 'nie myśleć' to jest masa innych, znacznie lepszych produkcji (chociażby ostatnio chwalony przeze mnie Gotham [nie Knights ;) ], niby można go opisać częściowo podobnie, ale między Gotham a Gotham Knights jest ogromna przepaść; nie wiem czy teraz Gotham jest dostępny, bo miał zniknąć - przypadek że właśnie teraz? :P ).

PS. Uwaga też na opinie w internecie, przynajmniej na IMDB jest ewidentny 'review bombing', czyli oceny 10 z jedną recenzją na koncie (oczywiście recenzją tego serialu).

Offline Kyms

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #218 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 22:19:18 »
Gotham Knights...

Szukam co pozytywnego mógłbym napisać o pierwszym odcinku i... Nic nie przychodzi mi do głowy. No, może to, że aktorzy trzymają się założonej konwencji, ktoś powie że grają źle, ale to jest kwestia właśnie założeń serialu, aktor wcale nie ma znacząco łatwiej gdy wręcz zmuszony jest grać 'źle' (nie wiem czy dobrze przekazuję to co mam na myśli :) ), bo nie jest tak, że przedstawiają postaci w sposób niewiarygodny, to postaci są napisane w taki sposób, aktorzy trzymają się ww. konwencji.

I może o tej konwencji dwa słowa, bo nie wszystkie seriale CW są takie same, większość faktycznie jest nie najwyższych lotów (czyt.: słabe), niektóre tytuły są przeciętne, ale są też takie, które osobiście lubię, więc nie wszystko sprowadza się do kwestii stacji jako całości. Raczej upatrywałbym źródła w samej tzw. ramówce stacji, Riverdale za chwilę się kończy i dobrze byłoby czymś z silną marką zastąpić ten 'segment', coś co ma trafiać do tej samej demografii (bo wbrew powszechnej opinii CW celuje w różnych odbiorców). Oczywiście Arrowverse też się kończy, ale CW zostawia Superman & Lois, a ten serial celuje w chociażby lekko 'dojrzalszą' widownię, z tego wnioskuję że Gotham Knights ma trafić do młodszego widza, i tyle - stąd konwencja przypominająca chociażby Riverdale.

Zestawienie z Riverdale zresztą nie jest bezzasadne, przyznam że byłem przez moment zaciekawiony tym serialem, na początku niejedno 'porównanie' do Twin Peaks widziałem, z tym że szybko okazało się to 'naciągane'. Przypomnę, że pierwszy sezon Riverdale był odmienny od późniejszych, 'na moje oko' dało się to oglądać, chociaż ja nie dałem rady, poza okazjonalnie miłymi dla oka ujęciami nic w tym serialu dla mnie nie było. Co ciekawe jak gdzieś 'trafiłem' na odcinki z późniejszych serii to serial poszedł w kierunku mało zobowiązującej 'guilty pleasure', i to samo widzę w pierwszym odcinku Gotham Knights.

To jest ww. aktorstwo, czyli granie wg. założeń 'sztuczności' świata i braku konsekwencji fabularnych w ramach serialu, ale też wszystko co widać na ekranie. Z tym problem jest duży, bo widać że budżet jest niewielki, a mimo tego twórcy starają się wcisnąć elementy 'imitujące' produkcję droższą (coś jak w późniejszych sezonach Arrowverse). Stylistycznie serial stara się też wpisywać w estetykę poprzednich produkcji 'Batmanowych', co w połączeniu z ww. niskim budżetem i w większości mało wyrazistymi lokalizacjami tworzy obraz szary (dosłownie i w przenośni) i nieinteresujący.

Nie miałem żadnych oczekiwań wobec tej produkcji, a mimo tego jestem zawiedziony. Pierwszy odcinek sprawdziłem żeby wiedzieć czy 'warto' będzie z tym serialem kiedyś się zapoznać, znając inne produkcje CW widzę, że na pewno nic dla mnie w pierwszym sezonie, a w 'restart' raczej nie wierzę - albo serial padnie z końcem pierwszej serii, albo mając zadowalającą widownię będzie kontynuowany w tej samej formie (tak przewiduję tylko). O fabule celowo nie piszę, to co najważniejsze widać w trailerze, a reszta, przypuszczam że prędzej czy później się 'rozwodni' i wydarzenia nie będą miały znaczenia nawet w ramach kolejnych odcinków serialu (czyli - serial nie dla mnie i nie będę się rozpisywał, można znaleźć recenzje opisujące aspekt prowadzenia historii).

Nie polecam, jeśli chcecie usiąść w fotelu i przez godzinę 'nie myśleć' to jest masa innych, znacznie lepszych produkcji (chociażby ostatnio chwalony przeze mnie Gotham [nie Knights ;) ], niby można go opisać częściowo podobnie, ale między Gotham a Gotham Knights jest ogromna przepaść; nie wiem czy teraz Gotham jest dostępny, bo miał zniknąć - przypadek że właśnie teraz? :P ).

PS. Uwaga też na opinie w internecie, przynajmniej na IMDB jest ewidentny 'review bombing', czyli oceny 10 z jedną recenzją na koncie (oczywiście recenzją tego serialu).

Nie spodziewałem się niczego lepszego... W tej chwili zastanawiam się, jakim cudem na polskim HBO Max szybciej pojawią się premierowe odcinki tego paździerza (23 marca wskoczy 1 odcinek, kolejne będą dodawane co tydzień), a 3 sezon "Superman & Lois" stoi pod znakiem zapytania, mimo iż premiera jest tego samego dnia co GK i poprzednie sezony były dodawane u nas na bieżąco (czyt. 1 dzień po amerykańskiej premierze)..

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #219 dnia: Pn, 20 Marzec 2023, 10:53:10 »
Nie spodziewałem się niczego lepszego... W tej chwili zastanawiam się, jakim cudem na polskim HBO Max szybciej pojawią się premierowe odcinki tego paździerza (23 marca wskoczy 1 odcinek, kolejne będą dodawane co tydzień), a 3 sezon "Superman & Lois" stoi pod znakiem zapytania, mimo iż premiera jest tego samego dnia co GK i poprzednie sezony były dodawane u nas na bieżąco (czyt. 1 dzień po amerykańskiej premierze)..

Ogólnie jestem w miarę na bieżąco tego, co ,,wyprawia się" - to tak delikatnie mówiąc - w rozwoju wydarzeń 9-ego sezonu "The Flash"... Za dobrze to nie jest... Meh do potęgi entej. Jakość produkcji w aspekcie obrazu, montażu, dźwięku, a nie wspominając o rolach aktorskich (Gustin akurat nadrabia, tak samo aktorka grająca Iris West-Allen; Chester P. Runk w miejscu Cisco nie radzi sobie tak jak powinien - to tylko taki ,,śmieszek", który w kółko wypluwa z ust pseudo-naukowo-kwantowy bełkot; Allegra to wg. mnie porażka, jako postać) - te wykładniki świadczące o budowie typowego serialu, może nie są aż tak tragiczna jak w "Supergirl" ostatnich sezonów, ale nie świadczą za dobrze o zaangażowaniu całego sztabu produkcyjnego CW pracującego nad "The Flash"... Patrząc na to, co ma być w kolejnych odcinkach s09 "The Flash", czyli zaraz po ep. 5, na pewno lepiej jakościowo nie będzie: szykuje się jakieś ,,family friendly zone".

"Gotham Knights" nawet nie tykam; honor może uratować dla CWVerse jedynie trzeci sezon "Superman & Lois". Bang!  ::) ::) 8)

Offline Kyms

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #220 dnia: Wt, 28 Marzec 2023, 09:46:19 »
Obejrzałem pierwszy odcinek "Gotham Knights" 😅 Jest lepiej niż sądziłem, co nie oznacza, że jest dobrze..

Z plusów:
🦇 Pomysł wyjściowy na główny wątek nie jest zły. Uśmiercenie Bruce'a Wayne'a w zagadkowy sposób otworzyło furtkę na śledczą historię, gdzie główni bohaterowie będą stawać na głowie, żeby oczyścić swoje dobre imię. Historia kładzie nacisk na skorumpowaną część Gotham, a odniesienia do Trybunału Sów dają mi jakikolwiek powód, żeby śledzić serial dalej - lubię ich koncept w komiksie, grach, chętnie sprawdzę gdzie to zawędruje.
🦇 Świat bazuje na mieszance postaci z lore Batmana. Wymieszano postacie z różnych okresów czasowych. Dało to inowacyjny kierunek sprawdzający się na zasadzie elseworldu. Jednak mam z tym pewien problem, o którym mowa w minusach.
- Misha Collins jako Harvey Dent daje radę. Właściwie jest to jedyny dorosły aktor z charyzmą, który prezentuje dobry poziom gry aktorskiej. Przekonująco wypada w roli zdeterminowanego prokuratora znającego skalę zbrukanego Gotham.
🦇 Wizualnie serial wypada nieźle dzięki stosowanemu "color grading" bazującego na przytłumionej kolorystyce. Nawet najtańsze sceny dają odczucia porównywalne z tym, co stosował u siebie Snyder czy "Superman & Lois". Jednak nie oszukujmy się, że...

Z minusów:
🦇...technika jest wykorzystywana do maskowania taniości produkcji. Nawet w otwierającym odcinku idzie wyłapać taniość scenerii, efektów, gry aktorskiej, kończąc na kostiumach (czy ich braku). Carrie Kelley (Navia Robinson w tej roli) jest przykładem jak The CW żałowało kilkuset dolarów na porządny kostium Robin - czy jakkolwiek go przypominający. Aktorka otrzymała kawałek czarnego materiału przypominający Bóg wie co, do tego zielone gogle na poziomie kościelnego bazarku. Carrie twierdziła, że Batman jej sprezentował wdziano... Pozostawię to bez komentarza jak na prezent od miliardera. Chyba dał jej to na zasadzie "masz dziecko i się odwal".
🦇 Serial bazuje na nastoletnich bohaterach. Produkcja nie ukrywa, że będzie to kolejny z setek tytułów o tym tonie. Już w pierwszym odcinku widzimy typowo obraz zbuntowanych nastolatków postępujących nielogicznie, z masą problemów, stawiających się w centrum, wszystko lepiej wiedzących i robiących od dorosłych. Bohaterowie nie przypominając komiksowych pierwowzorów, nawet nie bronią się sylwetkami we własnej koncepcji. Każda z postaci prezentuje unikalny wachlarz umiejętności, cech charakterów, tylko musimy zawiesić wiary w ich pochodzenie. Postacie nawet aparycjami nie przekonują, że są lepsi od wytrenowanych gliniarzy uzbrojonych po zęby - odnoszę wrażenie, że wręcz od widza oczekuje się, że będziemy dopisywali w głowie scenariusz na zasadzie "A bo Harper w komiksie to i to, więc i w serialu tak musi" czy "No bo Stephanie w komiksach była taka to rzecz jasna w serialu też, kumasz czaczę?".
🦇Cechą charakterystyczną nastoletnich bohaterów jest brak logiki w ich postępowaniu. Czasami zastanawiam się czy faktycznie nastolatki są takimi idiotami czy to jest tania wymówka producentów na dziury logiczne w fabule. Chcecie konkretów? Dueala podnosi gołymi rękoma narzędzie zbrodni po czym je wywala, kiedy pojawia się policja; batkomputer w jaskini jest włączony bez hasłowania; Carrie od tak ujawnia swoją tożsamość przed grupą obcych jej rówieśników (nie, żeby taka "maska" chroniła jej tożsamość), Stephanie szpera w batkomputerze niczym najlepsza hakera chwilę wcześniej mówiąc Turnerowi, że ona tak nie bardzo potrafi w komputery. 
🦇 Jak wspomniałem w plusach, mamy tutaj prawdziwą mieszankę wedlowską postaci: Duela Dent (córka Jokera wprowadzona w New52), Harper Row i jej brat (podobnie wprowadzeni w New52), Stephanie Brown (wprowadzona kilkadziesiąt lat temu), Carrie Kelley (wprowadzona w esleworldzie) czy zupełnie nowa postać jaką jest Turner Hayes. Przy takim miszmaszu nie potrafię w głowie ułożyć linie czasowej obowiązującej w mieścinie, ponieważ bohaterowie są na tak różnych etapach życia (dokładając jeszcze Harvey Denta), że nie mam pojęcia jak rozwijał się ten świat np. tu mowa, Duela jest prawdziwą córką Jokera, do tego pojawia się Trybunał Sów, a Harvey nadal jest Two Face'm. Jasne, mówimy o zupełnie nowym świecie, tylko mając bagaż doświadczeń z Batmanem chce jakoś przełożyć swoją wiedzę, a wręcz ona utrudnia połączenie puzzli w jeden obraz. 
- Pamiętam, że Gotham jest mroczną, zbrukaną i skorumpowaną metropolią, ale serio nie można jej ukazać żywymi barwami tylko wytłumionymi? Nie wiem skąd wziął się trend na to skoro nawet komiksy nie ukazują Gotham od tej strony. Serial "Titans" pokazał, że można Gotham pokazać w normalny sposób.   
 
Podsumowując: Nie wyszedł z tego kupsztal jak się spodziewałem, ale dostaliśmy coś typowego na poziomie Arrowverse. No może prezentuje się ciut "lepiej" niż "Batwoman", co wyczynem było żadnym. Z ciekawości rzucę okiem na kolejne odcinki mając legalną sposobność (do tego z lektorem, więc idzie odpalić w pracy na drugim monitorze). O ciekawszych rzeczach będę pisał albo zostawię dłuższy wywód po emisji pełnego sezonu - podobnie jak czekam z Flashem, choć w tym przypadku planuję podsumowanie mając za nami połowę sezonu...

Serial jest leganie dostępny w polskiej ofercie "HBO Max". Zachęcam Was do sprawdzenia pierwszego odcinka, żeby osobiście przekonać się jak prezentuje się serial.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #221 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 20:49:04 »
https://naekranie.pl/osoby/michael-cudlitz

Nie wierzę... To jest ,,ten typ" z "The Walking Dead", który tak często wywoływał we mnie lekką irytację i frustrację w tym serialu. To ten typ, który zagra w "Superman & Lois" Luthora... Ale że jak?  ;D

Mamy jakiekolwiek informacje odnośnie tego do diaska, kiedy trzeci sezon "Superman & Lois" zawita na sławetnym HBO Max? Czy w ogóle do tego dojdzie?

"The Flash" - s09e07 i e08 - ktoś oglądał? Dalej operatorsko jak dla taniej telewizji lub jak na kasety VHS?  8) A emocje jak w brazylijskiej telenoweli? Niedługo przysiądę do tych odcinków... zobaczymy, jak to wszystko powoli będzie się kończyć.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #222 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 21:38:59 »
Seria odcinkowa serialu The Flash, rozpoczynana od s09e10, zatytułowana "A New World", to ostatnie 4 epizody w historii tej produkcji. CWVerse równie dobrze po finiszu ostatniego 42-minutowego materiału z ponad 100-odcinkowej historii "The Flash", może przestać dla mnie istnieć. Sam produkt tegoż to CW, o którym mowa to najlepszy, z najlepszymi crossoverami pośród seriali superbohaterskich serial tego gatunku i nurtu w Uniwersum stworzonym przez CW. Te jakieś pseudo-Batmany w oparciu o alternatywną historię Gotham City, które emituje CW, to taka... no właśnie co? Na pewno to jakaś forma podtrzymania działalności tej stacji/platformy - moim skromnym zdaniem CW nie powinno emitować niczego superheroes z Uniwersum DC; świat, który stworzyło CW powinien zostać wchłonięty przez HBO Max. A wracając do "A New World" z 9-ego (szczęście i nieszczęście zarazem... Szkoda że to tak szybko minęło, że serial ten się kończy!) cyklu odcinkowego "The Flash", jestem świeżo po obejrzeniu "Part 1: Reunions" i "Part 2". Skromnie ujmę moje wrażenia po doświadczeniu tychże epizodów: dlaczego do diaska tak nie wyglądał cały sezon 9, 8, 7, 6... i wiele odcinków z jeszcze wcześniejszych sezonów. Realizacja aktorsko, wizualnie, nawet montażowo wyglądała naprawdę solidnie. W tych aspektach ten cały ,,Nowy Świat" podwyższał notę całemu sezonowi 9-emu o dobre 2 punkty w 10-stopniowej skali! I to napięcie, i te easter-eggi, te niewiadome związane np. z
Spoiler: PokażUkryj
dwoma speedsterami, gdzie jeden przestrzega drugiego w pewnej scenie, żeby jednak nie ratował swoich rodziców przed śmierć z rąk Reverse Flasha!
Może i niektóre postaci jak Allegra, Chester i żona Joe'ego, Cecile, irytują, ale z braku pomysłów na scenariusz ze strony twórców, to nawet dobrze że tu są... Przynajmniej wypełniają tło... a serial niedługo się przecież zakończy! I te dwa ostatnie odcinki mnie niezwykle intrygują. No bo jak ten "The Flash" zakończy swój bieg? Wszystko zatoczy koło, tylko po to, aby ktoś pracował nad serialem "The Flash", ale rebootem? Hmmm. Czas pokaże.

Offline Kyms

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #223 dnia: Wt, 13 Czerwiec 2023, 09:04:38 »
"Gotham Knights" zostało anulowane po 1 sezonie, a "Superman & Lois" otrzymało zamówienie na 4 sezon z 10 odcinkami!

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #224 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 10:20:36 »
Kruci... nie powiem, jest nieźle jeśli chodzi o to, jak prezentuje się trzeci sezon "Superman & Lois". I jest to najlepszy sezon jakiegokolwiek serialu od CW z CWVerse od lat. Aktorzy czują swoje postaci, nawet młody człowiek wcielający się w brata Jordana Kenta, co jest niespodzianką. Sci-fi i superbohaterstwo są tu raczej jako dodatek, który nie przykrywa wagi dramatu, który rozgrywa się w związku z tym, co przeżywają bohaterowie. Na warstwę wizualiów można by narzekać - raz jest płynniej, raz nieco mniej, tak samo w montażu obrazu. Mocne 8/10 za trzeci sezon tej produkcji, za obejrzane 9 z 13 odcinków. Tak, trzeba teraz kibicować kolejnej serii - dobrze, że zamówiono sezon 4, oj dobrze...  ;D ;D