Autor Wątek: Seriale DC od The CW  (Przeczytany 30212 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #195 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 14:33:32 »
Tylko ze filmy stojące na uboczu Uniwersum (albo nie będące jego częścią) otrzymują lepsze oceny i zarabiają lepiej trafiając do szerszego grona odbiorców. Próba małpowania Marvela w celu stworzenia jednolitego Uniwersum jak widać cały czas odbija się czkawką Warnerowi.

Offline jotkwadrat

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #196 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 16:00:26 »
Czy seiale  Peacemaker, Titans, Doom Patrol, Harley Quinn są ze sobą w jakiś sposób powiązane?

Titans i Doom Patrol tak. Doom Patrol pojawił się w Titans.

Offline Kyms

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #197 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 17:29:39 »
Tylko ze filmy stojące na uboczu Uniwersum (albo nie będące jego częścią) otrzymują lepsze oceny i zarabiają lepiej trafiając do szerszego grona odbiorców. Próba małpowania Marvela w celu stworzenia jednolitego Uniwersum jak widać cały czas odbija się czkawką Warnerowi.
Mhm, tymczasem Peacemaker ;) Nie bardzo wiem, kiedy próba "małpowania Marvela' wychodzi im na złe, ponieważ od kilku lat ich projekty spotykają się z dobrym odbiorem z wyjątkiem "Wonder Woman 1984" :)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #198 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 17:01:38 »
Trochę wprowadzasz w błąd z dwóch powodów:
1. HBO Max tworzy seriale DC, które dostają kolejne sezony: Peacemaker, Titans, Doom Patrol, Harley Quinn trwają prace nad Zielonymi Latarniami, które idą ślamazarnie.
2. O 2024 wiemy, że powstanie kontynuacja "Joker" oraz zabierają się już za "Constantine 2".

Joker 2, z bardzo pokrętnym tytułem "Folie à Deux", to coś co może albo zniszczyć i tak nieciekawą sytuację w Uniwersach kinowych DC (chyba w przestrzeni wydarzeń nie tylko jednego świata DC. Bo tam chyba nie ma jedynie DCEU, co nie?), albo wtłoczyć w ten aparat filmowy nieco inności o świeżości. Co do "Folie à Deux" mam jednak mikro-obawy: nie wierzę, że będzie to... musical?! Nie, to nie prawa się udać, to chyba nie przejdzie. Joker to wciąż postać z świata komiksu, nawet jeśli Phillips kreuje go tak, że jest daleko wysuniętą poza granicę pojęcia, adaptacją klasycznego utrwalonego w popkulturze wizerunku Jokera. Polecam wszystkim "Harley Quinn" - sam trzeci sezon, ba!, nawet polski dublarz jest w jego jednej z wersji, no po prostu bomba! W ogóle to ciężko jakkolwiek opisywać jest kreację za kreacją, co tyczy się multum postaci, w tym serialu - to trzeba obejrzeć! Wszystko jest tu tak oderwane od granic normalności! Sam Bruce Wayne/Batman, Batgirl, Nightwing - takie trochę małe pyskate i roztargnięte dzieci w ciele dorosłych osób.  8)

P.S. Ogólnie nie obserwuję już żadnych planów filmowych WB odnośnie DCEU - jeśli tak ten kinowy świat się nazywa. Interesuje mnie jedynie w najbliższych latach kolejny Superman z Cavillem (rzecz jasna od Snydera), albo jakiś Crossover tej postaci z Black Adamem i Shazam! Taka trójka w jednym filmie... cała forsa i przetopione złoto tego świata! CWVerse natomiast, tu dokończę "The Flash" i "Superman & Lois" i w końcu odwieszam buty na kołek...

Offline Kyms

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #199 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 17:29:15 »
Joker 2, z bardzo pokrętnym tytułem "Folie à Deux", to coś co może albo zniszczyć i tak nieciekawą sytuację w Uniwersach kinowych DC (chyba w przestrzeni wydarzeń nie tylko jednego świata DC. Bo tam chyba nie ma jedynie DCEU, co nie?), albo wtłoczyć w ten aparat filmowy nieco inności o świeżości. Co do "Folie à Deux" mam jednak mikro-obawy: nie wierzę, że będzie to... musical?! Nie, to nie prawa się udać, to chyba nie przejdzie. Joker to wciąż postać z świata komiksu, nawet jeśli Phillips kreuje go tak, że jest daleko wysuniętą poza granicę pojęcia, adaptacją klasycznego utrwalonego w popkulturze wizerunku Jokera. Polecam wszystkim "Harley Quinn" - sam trzeci sezon, ba!, nawet polski dublarz jest w jego jednej z wersji, no po prostu bomba! W ogóle to ciężko jakkolwiek opisywać jest kreację za kreacją, co tyczy się multum postaci, w tym serialu - to trzeba obejrzeć! Wszystko jest tu tak oderwane od granic normalności! Sam Bruce Wayne/Batman, Batgirl, Nightwing - takie trochę małe pyskate i roztargnięte dzieci w ciele dorosłych osób.  8)

P.S. Ogólnie nie obserwuję już żadnych planów filmowych WB odnośnie DCEU - jeśli tak ten kinowy świat się nazywa. Interesuje mnie jedynie w najbliższych latach kolejny Superman z Cavillem (rzecz jasna od Snydera), albo jakiś Crossover tej postaci z Black Adamem i Shazam! Taka trójka w jednym filmie... cała forsa i przetopione złoto tego świata! CWVerse natomiast, tu dokończę "The Flash" i "Superman & Lois" i w końcu odwieszam buty na kołek...

Tylko Snyder nie robi żadnego filmu o Supermanie

Offline Necr09

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #200 dnia: Cz, 03 Listopad 2022, 14:04:29 »
Stargirl również trafiła pod topór, 3 sezon będzie zatem ostatnim, ciekawe czy Gotham Knights da radę pełen sezon przetrwać w takim przypadku xD

https://www.cbr.com/the-cw-cancels-stargirl/
FGO: 758,469,198

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #201 dnia: Pt, 04 Listopad 2022, 14:15:00 »
Stargirl również trafiła pod topór, 3 sezon będzie zatem ostatnim, ciekawe czy Gotham Knights da radę pełen sezon przetrwać w takim przypadku xD

https://www.cbr.com/the-cw-cancels-stargirl/

"Stargirl" idzie na ,,zasłużoną (bądź nie) emeryturę" - mam ochotę powiedzieć w związku z tym: ,,a nie mówiłem!". Przeczuwałem, że po drugim sezonie, który był trochę jak ,,za bardzo przyczajony i zbyt ukryty smok", czyli jak gnijący z odcinka na odcinek kupsztal, który nie wiedział co i jak ze sobą zrobić, w tym jak rozwinąć się fabularnie, wątkowo etc. "The Flash" i "Superman & Lois" niech dokończą swoje serie, "CWVerse" niech się imploduje do niebytu, a stery serialowych treści superbobaterskich od DC Universe niechaj przejmie HBO Max (o ile ta platforma przetrwa) lub coś a'la Warner Bros Discovery.

Nie wyczuwam żadnych zaburzeń w Mocy w związku z premierą "The Flash: season 9" - wibracje rozedrganego Wszechświata podpowiadają mi, że to będzie ostatni i jeden z lepszych sezonów w historii przygód Barry'ego Allena i jego alter ego na CW. Must see! ASAP!

Offline Kyms

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #202 dnia: Pt, 04 Listopad 2022, 17:23:38 »
"Stargirl" idzie na ,,zasłużoną (bądź nie) emeryturę" - mam ochotę powiedzieć w związku z tym: ,,a nie mówiłem!". Przeczuwałem, że po drugim sezonie, który był trochę jak ,,za bardzo przyczajony i zbyt ukryty smok", czyli jak gnijący z odcinka na odcinek kupsztal, który nie wiedział co i jak ze sobą zrobić, w tym jak rozwinąć się fabularnie, wątkowo etc. "The Flash" i "Superman & Lois" niech dokończą swoje serie, "CWVerse" niech się imploduje do niebytu, a stery serialowych treści superbobaterskich od DC Universe niechaj przejmie HBO Max (o ile ta platforma przetrwa) lub coś a'la Warner Bros Discovery.

Nie wyczuwam żadnych zaburzeń w Mocy w związku z premierą "The Flash: season 9" - wibracje rozedrganego Wszechświata podpowiadają mi, że to będzie ostatni i jeden z lepszych sezonów w historii przygód Barry'ego Allena i jego alter ego na CW. Must see! ASAP!

Ostatni na pewno skoro potwierdzili, że na tym kończy się Flash :)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #203 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:31:16 »
Tak, wiem, że "The Flash" sezonem 9-tym kończy swój wyjątkowy, nieco nierówny żywot w macierzy rzeczywistości CWVerse. Skoro to już jest absolutorium ostateczności, to pytanie pozostaje jedno: tak flagowy dla CW serial jest ,,zapinany w klamerkę, jakoś tam podsumowywany" i... co dalej? Czy ta stacja ma jakiś plan na rozszerzenie CWVerse? Po jakby nie patrzeć zdjęciu z anteny "The Flash", zostaje tak naprawdę jeden góra dwa seriale, a na tym właśnie założeniu Uniwersum tym bardziej Multiversum nie da się budować, głównie myślą o rozszerzaniu Świata w kolejnych latach. Rozsądnym posunięciem włodarzy CW byłaby fuzja Uniwersum serialowo-filmowego HBO Max (podział na Uniwersa/Multiversa w DC jest dla mnie niejasny i problematyczny) z Uniwersum stacji CW. Wreszcie serial i film DC Universe miałby określoną hierarchię i porządek oraz plan realizacyjny. 8)

Online Takesh

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #204 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 22:06:47 »
Uniwersum CW przynosiło straty. Spore. Na każdego zarobionego dolara przychodziły 2 dolary strat. Matematyka wygrała.

https://www.cbr.com/cw-losing-2-dollars-every-dollar-earned/

Offline Dracos

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #205 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 23:27:51 »
W sumie to całe CW przynosiło straty nie tylko CWverse.

Offline Roszpunek

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #206 dnia: Wt, 13 Grudzień 2022, 22:04:20 »
Kiedyś oglądałem supergirl i w sumie mi się podobało, ale z czasem stał się dla mnie zbyt monotonny niestety, a mógł się ładnie rozkręcić.

Offline Kyms

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #207 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 09:19:58 »
Stephen Amell powróci jako Green Arrow w finałowym sezonie "The Flash"! Powrót planowany jest na 9 odcinek (909 numerycznie). W sezonie powrócą jeszcze: John Diggle, Kid Flash czy Bloodwork.

Offline SawiK

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #208 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 13:43:50 »
Up
To trzeba zobaczyc, taki odcinek w sam raz dla mnie, a może na cały finałowy sezon warto się skusić

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #209 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 17:45:09 »
Uniwersum CW przynosiło straty. Spore. Na każdego zarobionego dolara przychodziły 2 dolary strat. Matematyka wygrała.

https://www.cbr.com/cw-losing-2-dollars-every-dollar-earned/
Słusznie,

a mi to mod cynika się załącza: epokowym osiągnięciem cywilizacji będzie... Łej Panie zamknięcie tego CWVerse w diabli, czy całego programu seriali telewizyjnych CW, które nie dość że tracą jakość i (chyba) nikogo poza bardzo określoną grupą docelową nie obchodzą. Mogę spuścić to w kibelku - to co się w CW aktualnie dzieje. Europa i Azja dawno mają tą franczyzę superbohaterską gdzieś, gdzieś... bardzo głęboko. "The Flash" niech skończy swój bieg, "Superman & Lois" niech włączą do tego dziwnego DCEU i będzie cacy.  Serialowe przygody szkarłatnego speedstera, z chęcią, nawet za niedługo zacznę oglądać od początku, od s01e01, bo tylko i aż to widowisko CW zasługuje na moją uwagę. Kto wie, możliwe że za entej lat w przód DCEU uraczy nas takim systemem planowania i realizacji tworów małoekranowych w konwencji superbohaterów, jak robi to naprawdę bardzo dobrze i płynnie Disney i Marvel Studios.