Autor Wątek: Seriale DC od The CW  (Przeczytany 22462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adolf

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #180 dnia: Śr, 09 Luty 2022, 06:48:39 »
Odnosząc się do dość rozległego treścią i wydźwiękiem posta wyżej, dodam jedno, i pojadę z tym po bandzie: CWVerse od ,,sławetnej" CW zaczyna się robić coraz mniej komfortowe do doświadczania przez geeka komiksowego i ogólnie popkulturowego. I mam na myśli osobę z obszarów Europy czy ogólnie fana z Polski. Z seriali CW robi się okropny kiblownik, bagnisko niewiadomo czego, mamałyga i landrynkowo-lukrowany haj, którego nie da się już oglądać; patrz trzeci sezon "Batwoman", który początkowo wyglądał obiecująco, ale teraz... Łej... Wyjątkiem z tego wszystkiego, cóż, jest wybitny serial - jak na standardy gatunku superheroe -  "Superman i Lois". Sęk w tym, że produkcje pod szyldem tej stacji są przeznaczone dla bardzo, ale to bardzo specyficznego typu odbiorcy... dla widowni amerykańskiej - bo nikt nie robi takich ,,cudeniek" z myślą o światowym rynku i światowym widzu.

A czy to kiedyś nie było bagnisko? Owszem, kiedyś nie było. Ale to jakoś 20 lat temu, kiedy The CW nazywała się The WB i produkcje miały tam trochę wyższy poziom. Potem była jakaś fuzja i stacja prezentuje nam rok w rok fenomenalny pokaz prowizorki. Ale nie rozumiem dlaczego narzekasz, przecież jest dużo lepiej niż kiedyś. Arrow się skończyło, a to przykład najbardziej śmieciowego serialu od CW. Zamiast tego mamy Superman i Lois, które przygniotło mnie jakością. A sam serial z Batwoman od drugiego sezonu da się nawet oglądać. Jest to klasa wyżej niż wspomniane Arrow.

Offline Pan M

« Odpowiedź #181 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 07:16:18 »
A czy to kiedyś nie było bagnisko? Owszem, kiedyś nie było. Ale to jakoś 20 lat temu, kiedy The CW nazywała się The WB i produkcje miały tam trochę wyższy poziom. Potem była jakaś fuzja i stacja prezentuje nam rok w rok fenomenalny pokaz prowizorki. Ale nie rozumiem dlaczego narzekasz, przecież jest dużo lepiej niż kiedyś. Arrow się skończyło, a to przykład najbardziej śmieciowego serialu od CW. Zamiast tego mamy Superman i Lois, które przygniotło mnie jakością. A sam serial z Batwoman od drugiego sezonu da się nawet oglądać. Jest to klasa wyżej niż wspomniane Arrow.

Próżny twój trud. Niepotrzebnie się wdajesz w dyskusję z tym typem. Szczerze to nie warto. Kiedyś jako Korvac spamował zachwytami nad MCU i serial The CW, kreował się na wielkiego komiksiarza i tworzył grafomańskie wpisy, teraz narzeka na wcześniejsze obiekty zachwytu, zarzeka się, że komiksy go już nie interesują- tu się nasuwa pytanie po  wracał na tematycznie komiksowe forum, ale chyba wolę nie wiedzieć- i też tworzy grafomańskie  wpisy. Chyba już lepiej, żeby sobie pisał monologami sam do siebie, bo wszelkie próby dyskusji to najczęściej się rozbijają o grafomanię i przemądrzałość tego osobnika.

Co do The CW. Imo to zawsze był bubel. Nie za dobry poziom techniczny, nie tacy aktorzy. Przyszedł DisneyPlus wypuścił parę seriali Marvela i już wrażenie amatorki The CW nabrało jeszcze większego wydźwięku. To jest imo jeden z najbardziej zmarnowanych potencjałów w historii seriali. Jak już to widziałbym serialowe uniwersum na kanwie DC bardziej  z wykonaniem ma pułapie Peacemakera, ewentualnie coś nieco tańszego jak Doom Patrol, cała reszta to padaka telewizyjna, której nie chcę się iść w jakościowe wykonanie.

Offline jotkwadrat

« Odpowiedź #182 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 10:32:53 »
Swamp Thing był super.

« Odpowiedź #183 dnia: Pn, 28 Marzec 2022, 22:04:46 »
"The Flash", s08e07 - na tym etapie serial kaszanieje. Nadzieja właśnie umarła. Skoro nawet i ja narzekam na tę produkcję w każdym jej aspekcie - od scenariusza przez role aktorów aż po wstawki wizualne/efekty specjalne - zaczyna być źle. Orędownikiem "The Flash" już nie jestem; coś tu się stało bardzo złego, produkcja zgubiła gdzieś ten błysk, energię, intuicję fabuły, czy styl z pierwszych 5 serii. Oglądać to może tylko ,,big dream amerykański odbiorca ramówki", nikt więcej. Europejczyk, Azjata czy ktokolwiek inny (oprócz obywatela USA) to ktoś o innej mentalności, obyczajowości, kulturze i otwarciu na świat - nie dla niego seriale od stacji CW, chyba że jako rozrywka ,,do piwerka i cziperków". Z szacunku do całokształtu CWVerse dokończę oglądanie "The Flash" i wszystkiego, co należy do tego Uniwersum/Multiversum, bazującego na komiksowych realiach DC. Nowości superheroe od DC w materii seriali mnie nie interesują; wyjątek - genialny "Peacemaker" plus jakieś animacje bazujące na atmosferze i doświadczeniu z lat 90-tych.

Offline Kyms

« Odpowiedź #184 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 23:34:21 »
Rychły koniec Flasha. Dziewiąty sezon będzie finałowy! W ofercie The CW zostanie już tylko: Superman & Lois, Stargirl i Gotham Knights. O ile ostatni zapowiada się na paździerz tysiąclecia, tak dwie pierwsze produkcje prezentują przyzwoity poziom i ciężko stwierdzić jakie będą dalsze losy Arrowverse.

https://www.facebook.com/UniwersumDCComics/posts/pfbid03EBjXk1r5XnVFCK5YeCJJbhc3wwzZEZJbYT64LFHdG8uCKArENRToY94ds5wCzaLl

« Odpowiedź #185 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 19:59:19 »
Rychły koniec Flasha. Dziewiąty sezon będzie finałowy! W ofercie The CW zostanie już tylko: Superman & Lois, Stargirl i Gotham Knights. O ile ostatni zapowiada się na paździerz tysiąclecia, tak dwie pierwsze produkcje prezentują przyzwoity poziom i ciężko stwierdzić jakie będą dalsze losy Arrowverse.

https://www.facebook.com/UniwersumDCComics/posts/pfbid03EBjXk1r5XnVFCK5YeCJJbhc3wwzZEZJbYT64LFHdG8uCKArENRToY94ds5wCzaLl

"The Flash" od CW, jak sięgam pamięcią to był... jeden z pierwszych seriali z motywem superheroes po 2010 roku, który był aż tak popularny w USA, jak i w Polsce czy reszcie Europy/Świata, i który to pochodził z świata komiksu amerykańskiego: DC bądź Marvel. "The Flash" to pradziad współczesnych tworów pokroju "Daredevil", "Doom Patrol" i tych pozostałych dzieł np. od korpo-Disneya, które to na "Disney +" ostatnimi czasy wychodzą. Po prostu "The Flash" pojawił się bardzo, bardzo dawno temu w stosunku do jak najbardziej współczesnych seriali superbohaterskich; to wszystko - według mnie - zaczęło się właśnie od tego sympatycznego produktu "CW". Piszę, że to ten serial był pierwszy, a tak naprawdę najpierw powstał "The Arrow", ponieważ to od przygód małoekranowych sympatycznego speedstera z Central City świat oszalał na punkcie Arrowverse. W Polsce bum w tym względzie zaczął się od "The Flash" - wszystko na to wskazuje... I na "The Flash" ten bum się raczej skończy. "CWVerse", sądzę, zmieni swój kształt niedługo i zleje się z światem (to i tak wszystko jest ,,niby" połączone jak w Uniwersum tym zawitał "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" z Anty-Monitorem w roli głównej) adaptacji komiksowych DC od HBO Max. Oczywistym jest, że spośród "CWVerse" będę oglądał wszystko, co ta stacja będzie emitować z wyjątkiem "Gotham Knights". "DC’s Legends of Tomorrow" zawita z 8-mym sezonie (ponoć) na początku października bieżącego roku - ten serial też uwzględnię w swojej liście tego typu serii do oglądnięcia. Hell Yeah!  8) 8)

Offline Kyms

« Odpowiedź #186 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:26:36 »
Najnowszy odcinek "Serduchem o DC" poświęciłem umierającemu już Arrowverse. Podzieliłem się swoimi doświadczeniem z serialowym verse oraz spostrzeżenia jego wpływu na nurt superbohaterów w serialach. Podzielacie wrażenia/odczucia wymienione w materiale?