Autor Wątek: Seriale DC od The CW  (Przeczytany 30004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #150 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 21:49:57 »
Mnie też seriale CW niestety odrzuciły, ale wśród seriali DC są też znośne pozycje. Do wymienionych tutaj takich tytułów jak Gotham, Swamp Thing, Titans, Doom Patrol dodałbym Stargirl, oraz chyba największe zaskoczenie, czyli Pennyworth - pierwszy sezon naprawdę daje radę i ma mocniejszy, dorosły klimat.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #151 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 19:30:49 »
... oraz chyba największe zaskoczenie, czyli Pennyworth - pierwszy sezon naprawdę daje radę i ma mocniejszy, dorosły klimat.


"Pennyworth" to na tyle popularne widowisko, przez fanów niedoceniane (bo jest ono bardzo niedoceniane; ogrom popularności CWverse pokrył się cieniem na tej produkcji), że na pewno dostanie drugi sezon. Kwestia tego, czy ukaże się ono w terminie czy nie. Premiera kolejnej serii odcinkowej "Pennyworth" zaplanowana jest ,,teoretycznie" na marzec 2021. Jeśli pandemia nie przyblokuje emisji nowych epizodów tej jakże ukrytej perełki, która tak na dobrą sprawę nie należy do CWverse (To serial "Epix"; chyba że po szóstym w Arrowverse crossoverze "Crisis on Infinite Earths", sytuacja się w tym względzie nieco zmieniła, i wszystkie seriale adaptujące komiksowe realia DC występują pod szyldem jednego ogromnego Multiversum), to już niedługo będziemy mogli zacząć ją oglądać. Możliwe, że znajdę na nią czas w swych fanowskich planach serialowych; to taka gustowna, pełna elegancji i wdzięku odmiana seriali z świata DC. Coś w tym "Pennyworth" jest, o tak.  ;)

Zwiastuna do 6-ego sezonu "DC"s Legends of Tomorrow", nigdzie w eterach internetów nie znalazłem. Głucho wszędzie aż miło. Jedynie stacja CW postarała się o sklejenie dłuższego promo do "The Flash". Otrzymaliśmy świeżą zapowiedź do kolejnego cyklu odcinkowego tego już standardowego, flagowego i legendarnego serialu od CW. Jest naprawdę dobrze: trailer wygląda na zdecydowaną robotę; prezentuje się dobrze wizualnie, i fabularnie prosto: sezon 7-my rozszerzy to, co nie dokończył przez pandemię sezon 6-ty: wzrastający siłą Mirror Master, który przejął
Spoiler: PokażUkryj
kontrolę nad postaciami Iris West-Allen i Kamillą
, spróbuje zniszczyć ,,team Flash", ba, może nawet i Central City... a także zrobić dużo, dużo więcej. Zresztą sami popatrzcie:


Offline Darth_Simon

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #152 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 21:37:29 »
Ktoś oglądał już pierwszy odcinek Superman i Lois ?

Ja po obejrzeniu pierwszego odciina jestem zachwycony.
5 minut by przedstawić kim jest Superman, kim jest Lois i potem skupiamy się na relacjach rodzinnych.
Od razu przypomniał mi się Superman Tomasiego. Aż chce się przeczytać te wszystkie tomy jeszcze raz.

Jakie są wasze wrażenia ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #153 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 22:17:12 »
Pilotowego epizodu "Superman i Lois" jeszcze nie widziałem; na to przyjdzie czas. Niebawem za jego watching się zabieram. Jednak samo powstanie tego serialu podkreśla jedno: CWverse, jak widać, rozwija się. Ha! I bardzo dobrze! Gawiedź fanowsko-geekowska, rozumie się, zaakceptowała pierwszy odcinek tej produkcji: średnie oceny godzinnego odcinka wahały się w granicach: 7,5/10 - Filmweb. Co warto zaznaczyć: "Supergirl" w tym roku kończy swym 6-tym sezonem dotychczasową ,,działalność". Emisję tej produkcji podtrzyma, ba!, wybornie będzie ją kontynuował dość oryginalny produkt: "Superman i Lois".

Jak już mówi się o (niby)wstręcie do ,,cukierkowości" w Uniwersum CW (osobiście schematyczności i głupotek w serialach Stacji, nie widzę; nie przeszkadza mi ów styl narracji, aktorzy, wizualizacje, które w "Supergirl", "The Flash", "DC's Legends of Tomorrow" etc. są obecne), to na pewno Clark Kent, jego dwaj synowie i Lois, w swoim widowisku temu zaradzą. Boję się jedynie o to, co franczyza CW nam ukaże, gdy czas flagowych "The Flash", czy produkcji z Legendami w roli głównej, po prostu minie. Kto to pociągnie dalej; co zrobi stacja?

Offline Cringer

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #154 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 19:06:45 »
Obejrzałem wczoraj "Supermana i Lois" i też jestem zachwycony. To była dosyć spora dawka emocji i to w bardzo dobrym wykonaniu. Łza mi się w oku zakręciła kilkukrotnie. Czekam na więcej i aż żal mi że to nie jest film kinowy. A od ostatniego solowego Supka mija niedługo 8 lat. Superman zasługuje na takie podejście do postaci.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #155 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 11:25:24 »
Pilotowy odcinek "Superman i Lois" od CW, okazał się aż tak dobry - ba! mało powiedziane - że nie wierzyłem w to, co przez lekko ponad godzinę byłem intensywnie zapatrzony. Nie byłem w stanie przyjąć do świadomości, że to jest serial realizowany przez zespół współpracujący z CW! To wyglądało pięknie - linia dramatu, ta fabuła, nacisk na emocje: historia sama się tu pisała. To wyglądało jako serialowe "Man of Steel" Zacka Snydera! Naturalne światło, dużo przestrzeni objętej kadrem w plenerze (a nie w studiu!), szerokoekranowe ujęcia, i te sceny, które ,,potrafią wybrzmieć", w których to widz może utknąć i zasmakować co nieco tej koniecznej historii. A co do młodych aktorów odgrywających role Jonathana i Jordana Kentów, bo są to kluczowe role w tej produkcji, można bić brawo, być zadowolonym, że tak swobodnie ci młodzi ludzie zaangażowali się w powierzone im zadania. Ocena pilotowego odcinka "Superman i Lois" z mojej strony wygląda następująco: 9,5/10! 8)

Wątpliwości co do ,,czarnego charakteru" pierwszego sezonu "Superman i Lois" są następujące:
Spoiler: PokażUkryj
- czy będzie nim... czarnoskóry / mulat Lex Luthor? A może ktoś w niego się wcielający, podszywający? Czy serial będzie prezentował wydarzenia sprzed rozegrania Crossoveru "Crisis on Infinite Earths": zderzenia się światów z 2019/2020 roku, gdyż przy tym rozwiązaniu czarnoskóry, niekanoniczny Lex Luthor byłby logicznym, zdroworozsądkowym wytłumaczeniem?

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #156 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 14:06:43 »
"The Flash" ze swym 7-mym sezonem, nie powiem, zaczął się nader specyficznie. CW, jak to CW, realizuje scenariusz w tym serialu, jak i wielu innych swych ramowych tytułach, ten sezon, jaki i pozostałe sezony również, w wąskim spektrum rzeczywistości: plany zdjęciowe ograniczają się do węższych przestrzeni oraz pracy w halach studyjnych, czy specjalnych pomieszczeniach, a jak jest coś w plenerze, to wydźwięk pleneru w czasie trwania odcinka ostatecznie ograniczają efekty specjalne, albo krótkie statyczne ,,zrzuty" - np. ujęcia na budynek policji w Central City etc.. Jednak "Superman & Lois", to pod względem samej jakości wykonania serialu, który teoretycznie należy do "CW" - tego fizycznego podejścia do jego produkcji... zupełnie inna skala procesu!

2-gi odcinek 7-ego sezonu "The Flash" oceniam na: 7,5/10. Największym plusem epizodu były: powrót Cisco oraz Caitlin;
Spoiler: PokażUkryj
 pojedynek speedsterowej Caitlin z Flashem
; również ostatnia
Spoiler: PokażUkryj
cliffhangerowa scenka zamykająca cały odcinek, w której - jeśli się nie mylę - na jakiś ,,kwantowych" zasadach sprzecznych z entropią i w ogóle podstawową fizyką (prawo zachowania masy), z martwych powrócił Harrison Nash Wells... I to ten prawdziwy Wells, którego zabił niegdyś dla swoich celów Eobard Thawne.
Zapowiada się w następnych odcinkach dość dziwnie, niepokojąco odmiennie; nagle wydarzenia w Central City przyspieszą w związku z eskalacją
Spoiler: PokażUkryj
wątku Evy McCulloch - drugi w CWverse Mirror Master, którą to ,,odkryto" w realizacji jej planów.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #157 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 21:23:01 »
I jak gawiedzi, pamiętacie jeszcze te nasze geekowskie zachwyty, te złote czasy, tę erę świetności epoki tworów serialowych od CW? Ach te ,,echy" i ,,achy"! 2016/2017 rok, to dla produkcji tej stacji okres wręcz idylliczny: jej seriale prezentowały najlepszą formę, w najlepszych sezonach: np. słynna seria trzecia "The Flash" z Savitarem. Czy w związku z tym, cokolwiek obecnie emitowanego przez CW lub HBO Max, należącego do Świata "CWVerse" oglądacie lub zamierzacie obejrzeć, aby nadrobić te iście specyficzne superbohaterskie zaległości? "Supergirl", "The Flash", "DC's Legends of Tomorrow"; coś jest u Was ,,na tapecie"? Oglądam wszystko, co realizuje w obecnym roku kalendarzowym stacja CW i platforma streamingowa HBO: bez względu na jakość scenariuszową, jakość efektów specjalnych i wizualnych, grę aktorską, czy inne aspekty budowy typowego odcinka serialu superbohaterskiego. Obecnie jest średnio: to ogólne podsumowanie wszystkich oglądanych przeze mnie obrazów małoekranowych "CWVerse"; najpaskudniej, najgorzej jest w "Supergirl", ,,fifty-fifty" w The Flash, najlepiej... o dziwo!, w drugim sezonie "Batwoman" i 6-ej serii "Legends of Tomorrow". "Superman i Lois", to inna Galaktyka, Wszechświat... inny poziom, wychodzący w jakość w całej materii realizacji dorównującej superbohaterszczyźnie Netflixa: Daredevilowi i temu marvelowskiemu Uniwersum. Wiecie, "Superman i Lois" ma w sobie wszystko, czego nie miało do tej pory klasyczne serialowe superheroe ,,coś" od CW.

Damien

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #158 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 16:54:51 »
Oglądam serial o Supermanie, i zastanawia mnie jedna sprawa - czy to ta sama ziemia, co pozostałe serie, takie jak Supergirl i Flash? We wczorajszym odcinku Superman walczył z dużą ilością przeciwników z mocami, rozumiem czemu Supergirl nie wpadła pomóc - wiem już na przykładzie MCU, że taka specyfika gatunku w dużych uniwersach i trzeba na to przymykać oko, ale w rozmowie rodzinnej mówiono o młodości Supermana jakoby "był zawsze sam, ostatni ze swojej rasy", pojawił się ktoś z jego planety, i też mówi się o tej postaci jako "krajanin, którego Superman nigdy nie miał". Aktor ten sam którego widziałem kiedyś w Supergirl, więc już nic nie rozumiem. Chyba że Supergirl zginęła, od dawna jej nie oglądam więc nie wiem, lub ten Superman dostał jakiejś amnezji? Słowa które wcześniej przytoczyłem padły z ust jego synów, nigdy ciotki nie poznali?

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #159 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 20:20:12 »
Oglądam serial o Supermanie, i zastanawia mnie jedna sprawa - czy to ta sama ziemia, co pozostałe serie, takie jak Supergirl i Flash? We wczorajszym odcinku Superman walczył z dużą ilością przeciwników z mocami, rozumiem czemu Supergirl nie wpadła pomóc - wiem już na przykładzie MCU, że taka specyfika gatunku w dużych uniwersach i trzeba na to przymykać oko, ale w rozmowie rodzinnej mówiono o młodości Supermana jakoby "był zawsze sam, ostatni ze swojej rasy", pojawił się ktoś z jego planety, i też mówi się o tej postaci jako "krajanin, którego Superman nigdy nie miał". 


Wydarzenia rozgrywające się w serialach od "CW", czyli w tzw. "CWVerse"(kiedyś to było sławetne Arrowverse), od 2020 roku (jeszcze do tamtego sezonu, który zaczął się przed pandemią) rozgrywają się na jednej Ziemi. I jest to ,,Prime Earth". Bo tylko macierzysty świat pozostał z tych dziesiątek (o ile dobrze pamiętam w CWVerse było ich 52) światów, które trwały w morzu Multiversum przed nastaniem tzw. "Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach". W Crossoverze CWVerse herosi z, podkreślam to, ,,różnych światów!" pomagali tym znanym z seriali od CW głównym walczakom (Flash z "The Flash", Kara z "Supergirl" i team Legend z "DC's Legends of Tomorrow", czy cała reszta flagowych herosów) pokonać mega-łotra, Anty-Monitora, który ponad wszystko pragnął jednego:
Spoiler: PokażUkryj
kąpać się w absolutorium swej władzy i zniszczyć Multiversum, poddając go anihilacji. Summa summarum odważni bohaterowie zdołali pokonać Anty-Monitora, jednakże, aby ocalić ,,Multiversum", ba!, jakikolwiek Wszechświat się w nim znajdujący, trzeba było poświęcić całą feerię nieskończonych ,,Ziem", powiedziałbym ,,rzutem na taśmę je eliminując". I tak ocalała Ziemia główna, na którą przeniosły się (tak osobiście to rozumuję; tak zakończył się ów cały Crossover w CWVerse) czas i akcja, postacie, wątki etc. z pozostałych światów. Niektórzy herosi z wieloświata zginęli, tak samo ci źl i potężni (np. różne wersje Luthorów, Brainiaców etc.), ale większość przetrwała i czy tego chciała, czy nie, pamiętała (lub nie) to, co wydarzyło się podczas Kryzysu; fakt, doszło do kilku sytuacji, gdy nadpisała się w jakiś nadnaturalny sposób pamięć tych postaci. Pojawiali się nawet ci, których na "Prime Earth" wcześniej nie było. Natomiast Supergirl, Flash, Legendy, Superman - oni pamiętali batalię z Anty-Monitorem, innym pamięć musiał przywrócić Zielony Marsjanin, J'onn J'onzz. Mimo iż Supergirl oraz Kal-El są teraz obywatelami tej samej Ziemi, z tego samego Wszechświata (fakt, jest tylko jeden Wszechświat), Kal nie mógł pomóc Supergirl, ani ona jemu, gdy walczył - jak wspomniałeś - z ,,dziwnymi Kryptończykami", głównie ze względu jednego powodu: Kara wciąż przebywa w strefie fantomowej. Dopiero za niedługo bodaj w odcinku s06e08 "Supergirl" wróci na Ziemię.

Damien

  • Gość
Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #160 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 21:42:12 »
Rozumiem, dzięki za odpowiedź, szalone to wszystko. Może jeszcze Supergirl przyleci do Smallville.

Offline mateo931

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #161 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 08:18:21 »
Witam
Nie oglądałem żadnych seriali z Arrowersum czy żeby obejrzeć Superman i Lois to trzeba znać Arrowersum jest powiązany z tym ??
Czy można bez znajomości Arrowersum oglądać o to ten serial?

Offline Darth_Simon

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #162 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 08:22:44 »
Można spokojnie oglądać samodzielnie. Jedyne nawiazanie w dotychczasowych odcinkach to małe pojawienie się postaci znanej z innych seriali. Jeśli nie wiesz kim ta postać jest to i tak nic fabularnie nie stracisz. 
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline mateo931

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #163 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 08:26:40 »
Czyli spokojnie mogę oglądać.
A jak jest jakościowo ?? To prawda że jest lepszy od tych z seriali Arrowersum ??

Offline Darth_Simon

Odp: Seriale DC od The CW
« Odpowiedź #164 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 09:12:20 »
Moim zdaniem serial jest rewelacyjny. I w przeciwieństwie do innych seriali CW nie ma "bazy operacyjnej" w której ciągle się wszyscy zbierają a potem pokonują złoczyńcę tygodnia.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker