Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online nori

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #405 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 07:26:47 »
U mnie podobnie, zostały mi dwa odcinki Darka i czuje się nieco zmęczony. Sam koncept rozpoczęty w pierwszym sezonie mi się bardzo podobał, ale z czasem za bardzo zaczęli motać. Wymęczę do końca, ale oglądając kolejne odcinki pojawia się uczucie "niech to już się skończy"... No i za dużo rzeczy tu jest na zasadzie "tak to działa, bo Adam tak powiedział". Ale dlaczego?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #406 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 07:53:22 »
Końcowe odcinki Dark też mnie zmęczyły, ale bardziej z powodu wiecznie zmęczonych i rozpłakanych twarzy bohaterów. Już tam nikt się nie uśmiecha :) Natomiast fabularnie było cały czas OK. Ale dobrze, że mam to już za sobą :)

Offline volker

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #407 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 09:33:03 »
Dawno już stwierdziłem, że najlepsze są seriale zaplanowane na jedną serię. Ale takich mało ostatnio.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #408 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 15:25:57 »
Dawno już stwierdziłem, że najlepsze są seriale zaplanowane na jedną serię. Ale takich mało ostatnio.

Jest w tym trochę racji, że najlepsze seriale to - co lubię określać - jednosezonowe jednostrzałowce, czego dobitnie to wytłuszczającym przykładem niech będzie "Czarnobyl" od stacji HBO. I tak, forma miniserialu - czyli wspominanego jednostrzałowca - w najbardziej korzystnym wypadku to: pięć, góra osiem odcinków w formie tzw. zamkniętej miniserii; postacie, wątki, wydarzenia opowiedziane i wykreowane w czytelny sposób, bez żadnego niedopowiedania, aby widzowie i sympatycy produkcji musieli czekać kolejny rok na ,,kolejne" osiem czy dziesięć epizodów w cyklu dzieła... I tak bez końca, bez początku, pierwszej przyczyny i skutku, niczym w serialowym "Dark", które mam zamiar ,,kiedyś tam" obejrzeć. Widząc wasze opinie, które pokrywają się z moimi przewidywaniami, wolę trzeci sezon "Dark" odłożyć na później, aby zająć się oglądaniem "Evil" (odcinki 10-13; tyle mi z serii pierwszej do obejrzenia zostało), niedługo premierującego drugiego sezonu "The Umbrella Academy" i tak samo drugiej serii "The Alienist". Również w swych planach w tym serialowo-animowanym względzie mam rozpisane oglądnięcie: zaległego drugiego sezonu dokumentu od Netflixa pt. "Brudna Forsa", także drugiego sezonu jednej z najodważniejszych kreacji adaptujących komiksowe Uniwersa, "Harley Quinn" (animacja), oraz tak samo ostatnio emitowany cykl odcinkowy "Co robimy w ukryciu". Na sam koniec perełka i geekowskie absolutorium: siódmy sezon "Star Wars: The Clone Wars". Liczy się w tym zestawieniu także "Stargirl" od CW/HBO Max; spośród aktualnie emitowanych obrazów małoekranowych, na pewno niew wymieniłem wszystkiego tego, co obecnie oglądam, to samo tyczy się seriali animowanych ze świata herosów Marvela i Uniwersum DC - ostatnio wdrażam swego rodzaju program odświeżający treści kreskówek superbohaterskich, głównie z lat 90-tych i początku nowego millenium.

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #409 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 15:26:00 »
Dawno już stwierdziłem, że najlepsze są seriale zaplanowane na jedną serię. Ale takich mało ostatnio.

Sopranos, The Wire... itp

Online nori

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #410 dnia: Cz, 23 Lipiec 2020, 20:04:08 »
Co do Dark, właśnie skończyłem, i jeżeli ktoś był zmęczony w połowie trzeciego sezonu, to warto obejrzeć do końca. Trudno omawiać nawet pobieżnie zakończenie bez spojlerów, ale warto, naprawdę warto.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #411 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 11:32:51 »
Co ciekawe pozytywne opinie na temat "Dark", jak przykładowo wasze zdania / recenzje itp., odnotowałem, że mieszają się z średnim wyrazem optymizmu lub neutralności widzów oglądających trzeci sezon tego serialu. Przynajmniej już wiem w jakiś sposób, jak nastawić się do oglądania "Dark" - w końcu czemuś służą recenzje i opinie nawet i chociażby te bezspoilerowej natury. Poza tym, nie ma to tamto, skończyłem oglądać "Evil"; pierwszy sezon produkcji wyborowo dobry - z mega ciekawym twistem pro-konspiracyjnym, no i świetnym przeciąganym ostatnim ujęciem finałowego epizodu, co być może będzie miało wpływ na osobnicze poczucie istoty wiary i religii przez dr Kristen Bouchard. Nie inaczej, całemu pierwszemu sezonowi "Evil" stawiam ocenę: 9/10.

Kapral

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #412 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 15:47:22 »
Trzeci sezon Dark ma podobny klimat jak dwa poprzednie, ale jest 500 razy bardziej zagmatwany. O ile do sezonu 2 szło się w tym wszystkim połapać, to w 3 ilość skoków w czasie i między wymiarami jest tak ogromna, że "biez wodki nie razbieriosz". Trzeba by sobie chyba jakieś diagramy rysować  :o

Mnie się na końcu wszystko kompletnie popierniczyło i straciłem wątek. No niestety tak już mam, że jak nie do końca ogarniam wydarzenia, to same rozterki bohaterów przestają mnie interesować.

Offline horror

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #413 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 20:22:43 »
Jak ktos lubi policyjne seriale rozpisane na kilka sezonow i co najlepsze trzymajace sie kupy to polecam:

Line of Duty do ogladniecia na netflixie. Godzinne odcinki w ilosci szesc na sezon (procz pierwszego sezonu - gdzie jest ich piec), sezonow poki co piec dostepnych - i co najlepsze przepelnione trescia, a nie wypelniaczami.

 

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #414 dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 21:25:10 »

I jak fanowska gawiedzi, spodobał się zwiastun 6-ego sezonu zombiegennego "Fear The Walking Dead"? Gubernatorska antyutopia, rządy cichego terroru - czy wszystko to w nowej serii serialu powróci, w postaci przywódczyni ekstremistycznej grupki renegatów post-apo, która rozprawiła się z obozem flagowych bohaterów jego 5-ego sezonu? Czy
Spoiler: PokażUkryj
Morgan przeżyje, czy jednak nie? Może znowu bohaterowie będą się snuć i snuć bez większego pomysłu na skuteczne przetrwanie - takie można było odnieść wrażenie, oglądając większość 5-ego sezonu "Fear The Walking Dead". Namiastka słynnego Gubernatora - o czym się po cichu mówi - Viriginia, niewątpliwie będzie stanowić zagadkę. A sam zwiastun, sądzę, zmontowano w ekstremalnie dobry sposób! Oby wyszła z nowej serii "Fear The Walking Dead" jakaś swego rodzaju ostateczność, oby to był ostatni zanurzony w mroku i anarchii sezon, bez żadnych nadziei, ,,światła na horyzoncie", tylko solidny dramat - najlepiej aby był to, wciągający mocno dramatyczny przebieg wydarzeń, połączony z postapokaliptyczną brutalnością typu: ,,umiesz przetrwać, przetrwaj... odpoczniesz jeśli przeżyjesz".
Hype jest, czy delikatna ostrożność i neutralność? Będziecie oglądali szóstą serię?


Offline glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #415 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 12:27:38 »
z drugiego sezonu The Umbrella Academy najlepszy to jest soundtrack

Offline PJP

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #416 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 12:44:36 »
I pierwsze minuty pierwszego odcinka 8)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #417 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 19:20:20 »
Drugi sezon "The Umbrella Academy" niczym ruchem jednostajnie przyspieszonym, wszedł właśnie na moją fanowską ,,listę watchingową". Jestem świeżo po obejrzeniu 2 z 10 odcinków nowej serii. I tyle, co mogę o produkcji powiedzieć, to to - i nie wiem co koledzy forumowicze mieli w swych wypowiedziach wyżej na myśli - że w materii całości prezentującego się (od scenografii, przez ujęcia, plany zdjęciowe, kostiumy, plener, aż po zaangażowanie postaci dramatu) jest naprawdę dużo więcej niż niesamowicie dobrze. Mamy tu odrobinę czarnego humoru, niekiedy groteskowego ,,odnajdywania się" rodzeństwa Hargreeves w niecodziennych okolicznościach, ale i trochę dramatu ,,na czasie", np. w postaci eksploracji wątku prześladowań afroamerykanów (Allison a.k.a. ,,słyszałam plotkę" i jej mąż) - nierówności rasowej, która przeszło 50 lat temu w USA była normą, wręcz plagą. Dodajmy do tego - jak na razie, gdyż z mojej strony są to dwa dopiero obejrzane epizody - "Piątkę", który zdaje się prowadzi fabułę obrazu do przodu, jednocześnie będąc spójną częścią jej osi. Wszystko to, w drugim sezonie "The Umbrella Academy" wygląda tak samo lekko śmiesznie, czyli pozytywnie i z humorem, jak i nieco bardziej poważnie - z nutką ,,osobliwych osobniczych dramatów". Znalazło się miejsce na twist fabularny, jak i coś zapętlającego dynamikę akcji, związanego z podróżami po Osi Czasu i ,,10-dniowym oczekiwaniem na koniec świata". Nie inaczej, jak tylko mocne 9,5/10, należy się w ocenie drugiej serii "The Umbrella Academy"; 8 odcinków pozostało mi do końca, jednakże już teraz o serial jestem spokojny, a końcowa ocena skoczy co najwyżej o stopień lub pół w górę lub w dół od 9,5/10.  8)

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #418 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 00:31:48 »
Sopranos, The Wire... itp

Nie bardzo rozumiem jak można zestawić te dwie produkcje w jednej linijce tekstu. W porównaniu do "The Wire" "The Sopranos" to taka gangsta soap opera.

P.S. Gdzie u Soprano szukać "takich" scen?


 ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 00:45:07 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #419 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 10:53:08 »
Jeśli masz na na myśli humor tej sceny (bo z dramatycznego punktu widzenia to scena raczej bez znaczenia) to w Sopranos jest pełno takich scen. I nie rozumiem jak można nie stawiać Sopranos i The Wire w jednym zdaniu. Jeśli Sopranos nazywasz soap operą, to chyba coś przeoczyłeś.  Jeden z najlepiej jeśli nie NAJLEPIEJ napisany serial w historii. Bez niego seriale dziś wyglądałyby zupełnie inaczej. Kocham The Wire praktycznie na równi z Sopranos, ale jeśli chodzi o niuanse i character development to Sopranos wygrywa.

Oba seriale często figurowały na 1 i 2 miejscu wielu list najlepszych tv dramas wszech czasów. (w zmiennej kolejności)
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 10:55:14 wysłana przez Bender »