Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #315 dnia: Nd, 05 Kwiecień 2020, 23:08:05 »
Po dwóch odcinkach polecam nową produkcję od Amazona pt. Tales From The Loop. Przypomina mi ona połączenie Devs i Pozostawionych, klimatycznie i fabularnie. Ogląda się bardzo dobrze, plus każdy z odcinków, to  osobna historia; ale nie do końca; postaci z poprzednich odcinków, gdzie były postaciami tła stają się postaciami głównymi, zapewne tak będzie i w kolejnych epizodach. Pierwszy epizod oczywiście z elementami sf to można streścić do słów matka-córka, drugi relacja kumpelska, bo tak ta produkcja Amazonu opowiada przede wszystkim o relacjach międzyludzkich.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline Gazza

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #316 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 16:30:13 »
Trzeci jest jeszcze lepszy. 👍 Kapitalny motyw panowania nad czasem.
Również polecam aczkolwiek to serial niedzisiejszy, że się tak wyrażę - melancholijny, mało się dzieje, akcja toczy się leniwie, bez topowych nazwisk w obsadzie... Jako fan twórczości Stålenhag’a - jestem zadowolony.
Jeden z odcinków reżyserowała Jodie Foster 😎
Dziś lecę z kolejnym...

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #317 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 16:33:51 »
Ja już jestem po seansie 5 odcinków i jakby powiedział pewien pingwin, to jest (serial) lodzio miodzio! :D
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #318 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 14:08:36 »
Coś mi się zdaje, że umiejętność konstruktywnego tworzenia smolistego, ciężkiego napięcia i specyficznej atmosfery strachu, lęku, przerażenia i gdzieś kłębiącej się tajemnicy w serialach z gatunku horror/thriller/dreszczowiec, wychodzi twórcom antologii serialowych z "SyFy Channel" na dobre! Bo "Channel Zero: Butcher's Block (2018)", sezon 3 ,,przerażających historii z dreszczykiem" z cyklu "Channel Zero", z punktu widzenia doświadczających tej serii odcinków, widzów, wypada całkiem nieźle; przynajmniej wskazują na to oceny i ogólne opinie o serii z 2018 roku, które przeglądałem w internecie. A ktoś z Was "Butcher's Block" w ogóle oglądał?


Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #319 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 15:52:08 »

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #320 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 16:25:38 »
Pojutrze na Netfliksie pojawi się dodatkowy odcinek Króla Tygrysów nagrany kilka dni temu. Materiał powstał na fali popularności tego dokumentu, w nowym odcinku zobaczymy, jak wygląda obecnie życie ludzi, którzy byli bohaterami tego show.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Online glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #321 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 16:37:26 »
bedzie też martwy mąż?

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #322 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 17:34:50 »
Może go w końcu znajdą ;) lub jakieś kosteczki po nim. ;) Chętnie zobaczyłbym fabularyzowaną kilku odcinkową wersję tej pokręconej historii najlepiej od HBO lub Hulu.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #323 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 20:52:26 »
Nostalgia wzywa. Tak, wracam do korzeni seriali animowanych, powtarzając po raz drugi "Fantastyczną Czwórkę" - ponad dwadzieścia kilka epizodów serialu animowanego z lat 2006 - 2007, emitowanych przez Cartoon Network. Niegdyś serial ten krytykowano - nie wiem jak jest teraz - głównie za zbytnią brawurowość i niby narcystyczną, młodzieńczą animację, jakby samym tylko obrazem przeznaczono ją dla młodych widzów albo milenialsów, czy zbuntowanych nastolatków. Z mojej perspektywy animowana "Fantastyczna Czwórka" z tego okresu właśnie, to serial niezwykły, któremu bardziej do alternatywnej historii niż czegoś jak najbardziej zgodnego z kanonem klasyki komiksowych dziejów pierwszej dużej ekipy superbohaterskiej w dziejach marvelowskiego komiksu. Do kreskówki tej wracam niebawem, gdy dokończę drugi sezon "Altered Carbon", z świetnie grającym powłokę i świadomość Kovacsa Anthonym Mackie, dzięki którego grze i typie charakteru drugosezonowego Kovacsa, który nam przedstawił, sam koncept i gatunek serialu przechodzi z cyberpunku do czegoś znacznie szerszego. Pozostał mi tylko ostatni finałowy epizod, co skłania mnie do stwierdzenia, że to wszystko tak z marszu szybko minęło. To był dla mnie jak najbardziej spożytkowany czas (ach, to Dolby Vision w dźwięku i obrazie na 65-calowym OLEDzie LG E8!). Summa summarum, "Altered Carbon" po raz drugi zresztą spełniło moje oczekiwania - we wszystkich aspektach, które uwzględnia się, oceniając jakiś serial. I nic tej szczerej radochy nerda w mym serduchu nie zmieni, nawet finałowy odcinek drugiej serii, zakładając, że skończyłyby on bieg serialu w nieco odmienny sposób. Produkcja ta odkryła przed nami swe solidne możliwości: i fabularne, i z perspektywy dokładnych i odwzorowujących fabułę i zamysł drugiego sezonu serialu, efektów VFX. Coś niesamowitego!... A tym czasem, jeśli chodzi o dzieła w materii małoekranowego dokumentu, żadnych nowości z dramatycznym i reportażowym wydźwiękiem na razie nie ruszam - w tym względzie powracam do starszych, ale aktualnych treści, jak np. do seriali: "Piękne umysły (2006)", "Mutanci (2004)", "Badacze tajemnic (2009)", "Podwodny Wszechświat (2011)" i wielu, wielu innych tworów tej rodzajowości.  8)

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #324 dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 23:46:41 »
Dziś na polskim Netfliksie pojawił się 8 dodatkowy epizod tego show, w którym zobaczyć można wywiady z niektórymi bohaterami wspomnianego show. https://www.netflix.com/watch/81276913?trackId=13752289&tctx=0%2C7%2C0005b8ac-b433-491a-9a8c-5346a9dad658-79287748%2C%2C
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline Lou

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #325 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 00:09:16 »
Pierwszy odcinek trzeciego sezonu Killing Eve za mną. Ależ brakowało mi tych bohaterek. Eve doskonała. Jestem bardzo ciekawa
Spoiler: PokażUkryj
reakcji Villanelle na wieść o tym, że Eve przeżyła oraz czekam na ich spotkanie. A końcówka tego - odcinka trochę szok.
Bardzo dobre wprowadzenie i już chcę następną niedzielę i nowy odcinek.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #326 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 11:14:58 »
Nie wiem czy wytrzymam, ale mam "ambicję" zaczekać i obejrzeć nową serię we własnym tempie.

Zaś w tzw. międzyczasie zabrałem się za "Sharp objects".

https://www.imdb.com/title/tt2649356/

Na chwilę obecną jestem w połowie i ogląda się bardzo dobrze - jednym z atutów jest świetnie dobrana muzyka, ale generalnie wciąga. Nie chcę przesadzić, bo to jest zdecydowanie subiektywne odczucie, ale pod względem klimatu trochę takie połączenie pierwszej serii "True detective" i "Big Little Lies".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #327 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 11:33:45 »
Dla specjalistów z dziedzin nauk ścisłych, i mam nadzieję, że i tacy na tym forum się znajdą, entuzjastów astrofizyki i fizyki kwantowej, czy w ogóle miłośników nauki genialnym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z małoekranowym tworem: "The Elegant Universe". Trzyodcinkowy miniserial dokumentalny z cyklu nazwijmy to ,,cegiełek wiedzy" od NOVA PBS (nie wiem czy jest to nazwa stacji telewizyjnej bądź akronim dla autorskiego programu popularnonaukowego), opowiada o historii i przebiegu konfliktu fizyki klasycznej z mechaniką kwantową, w sercu, którego od dziesiątek lat stoi dążenie wszystkich naukowców (głównie to fizyków) do odnalezienia (a raczej jej wyłonienia z głębin natury Wszechświata) Teorii Wszystkiego - ,,jednego prostego równania, opisującego grawitację i pozostałe trzy oddziaływania, łączącego sprzeczne dotychczas mechanikę kwantową z teorią względności". Serial zrealizowano w niesłychanie dobrym stylu: jak na rok 2003, w którym go wyemitowano, prezentuje się on i wizualnie i pod względem sposobu filmowania czy przekazu treści przekonująco dokładnie i dość ujmująco!

Dwa pierwsze odcinki "Co robimy w ukryciu", serialu komediowo-grozy od "FX TV", za mną. Powiedzieć, że jest to nietuzinkowe dzieło, to mało powiedziane. Nandor i Guillermo, ba, i inne postacie produkcji również, rozpruwają w drobny mak pojęcie wampiryzmu i jego motyw w popkulturze! Jakaż to mocna, wymykająca się konwencjom horroru, komedii rzecz! Ha! Mocna nota po dwóch obejrzanych odcinkach z mojej strony, dla "Co robimy w ukryciu", i to jaka: 9/10!

Online glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #328 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 13:18:59 »
Tak jak kocham Phoebe Waller-Bridge, tak Obsesja Eve zupełnie mi nie podeszła. Ciekawe jak będzie z jej nowym serialem "Ucieczka" - chyba była premiera, to z chęcią obadam.
No i ' co robimy w ukryciu' to to, na co czekałam! :)

Bardzo żałuję przesunięcia premiery Fargo

a ja już na kwarantannie oglądam wszystko jak leci...
Ze średniaków, które ostatnio oglądałam:
Devs
Dare me
Mają klimat, ale bez szału

Opowieści z pętli to jednak serial ostatnich czasów :)

Online misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #329 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 15:07:36 »
Polecam Servant od Apple TV. Łapy na tym położył Shamalayan, więc obawa przed rozpoczęciem zrozumiała. No ale tym razem nie jest twórcą. I sezon jest typowo otwarty pod s2. Ale jest wystarczająco creepy i z kliamtem by te 10 35-minutowych odcinków zaciekawiało do samego końca.