Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100563 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline glutamiluta

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 19:17:40 »
a mi happy nie podeszło, latający jednorożec to jednak dla mnie za duzo :p





ostatnio dopiero siegnełam po Młody papież - świetny (9/10)
Patrick Melrose - niby śmiesznie, ale dramat (8/10)
Homeland - temat juz oblatany, ale trzyma poziom (7/10)
Grzesznica - dwa sezony, chyba drugi lepszy, z serii kryminały na nowo (7/10)
Ucieczka z Dannemory - lubię historie na faktach, ta wciąga (8/10)
1983 i  Rojst - jak na polskie produkcje dają radę (7/10)
The Kominsky Method - mimo ohów i ahów mnie nie ruszył (6/10)
Homecomin - ciekawa formuła, jednak nie daje rady do końca (6/10)
Nawiedzony dom na wzgórzu - zupełnie nie w moim klimacie (horror), ale historia wciągająca, choć zakończenie na minus
Maniac - poryte, albo komuś podejdzie, albo nie, dla mnie poryte na plus :)
Ostre przedmioty - świetna rola Adams, której do tej pory nie trawiłam (9/10)
Terror - cięzki ale wciągający klimat
Dark - no wiadomo! :)
Ozark - troche Narcos, trochę Breaking Bad... połączenie na plus
Russian Doll - zakrecony na plus (8/10)
Altered Carbon - klasyka średnio udana (6/10)
Shameless - coraz słabiej, ale wciąz bardzo dobre (9/10)
Rick & Morty - poryciuch+ nerdowanie = no najlepiej! :)


taaak, lubię dramaty o Grę o Tron :D
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2019, 20:53:05 wysłana przez glutamiluta »

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 21:12:53 »
Dorzuciłbym do tego wszystkiego "Sons of Anarchy" (kapitalna obsada; idzie do głowy jak młode wino), "Entourage" (czyli "Sex and the City" dla facetów - świetnie się ogląda), czy (skądinąd pewnie wszystkim znany) "Californication". Do tego dodałbym jeszcze pogiętych jankeskich Iroli czyli "Ray Donovan".

asx76 chyba jako jedyny wspomniał o "Billions" - potwierdzam, bardzo fajna rzecz; tak samo wspominane już "Line of Duty"

Sam jestem na etapie "Breaking Bad" i pod koniec czwartej serii umacniam się w przekonaniu, że szału nie ma. Jeżeli seria finałowa łba nie urwie to dla mnie będzie to jedna z najbardziej przechwalonych produkcji.

Aaa... no i jeszcze dla tych, którzy lubią prawnicze klimaty: "The Goodwife".
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2019, 21:19:51 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 22:11:22 »
Nie żartuj Sons of Anarchy to Klan w świecie "motocyklistów".

John_

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 22:15:13 »


Nie żartuj Sons of Anarchy to Klan w świecie "motocyklistów".
A Gra o Tron to Moda na Sukces w wydaniu fantasy?

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 22:26:06 »
  Gra o Tron to bardzo blade odbicie i odarta oraz zubożona o niemal wszystkie wątki Diuna w wydaniu fantasy. Aczkolwiek nie to, żebym nie lubiał, książek nie czytałem, ale serial jest rewelacyjny.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 22:37:19 »
Nie żartuj Sons of Anarchy to Klan w świecie "motocyklistów".

Chyba Klan Sycylijczyków. ;) Typowym Klanem byli "The Sopranos". "SoA" mają o połowę krótsze serie toteż i przynudzania o połowę mniej. A że sprawy rodzinne mają tam znaczenie? Szczerze pisząc nie wiem co tam musiałoby się jeszcze dziać żebyś odpiął im ten "klanowy" znaczek. :)

A Gra o Tron to Moda na Sukces w wydaniu fantasy?

No coś w tym jest. :D

Gra o Tron to bardzo blade odbicie i odarta oraz zubożona o niemal wszystkie wątki Diuna w wydaniu fantasy. Aczkolwiek nie to, żebym nie lubiał, książek nie czytałem, ale serial jest rewelacyjny.

W życiu takie porównanie by mi nie przyszło do głowy... Zestawić Martina z Herbertem to jak temu drugiemu dać z liścia (czytałem i jedno i drugie - porównanie mam).  :-[ Martin nie jest godzien rozwiązywać Herbertowi sznurowadeł.
A serial niestety lubi przynudzać dłużyznami i schematycznością. Niemniej ma genialne pojedyncze sceny.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 22:53:31 »
   Nie mówię, że serial jest jakiś zły, udało mi się obejrzeć cały włączając po odcinku do obiadu (więc trochę to trwało), ale to zainteresowanie było na poziomie oglądania tasiemca wenezuelskiego a nastawiony byłem na serial o gangu motocyklowym. Tam się dziać to powinno trzy razy mniej, ostatnio gdzieś tam się spotkaliśmy przy temacie Banshee. Banshee przy SoA wygląda jakby było nastawione na ultra-realizm. A ogólnie rzecz biorąc to odniosłem wrażenie, że serial skierowany jest do natchnionych nastolatek raczej niż do mężczyzn.

   Zgadzam się co do opinii o Herbercie (o tyle o ile się mogę zgodzić nie czytając Martina i nie robiąc z siebie błazna, ale znam wcześniejsze nagradzane powieści tego autora i to świetny pisarz jest). Natomiast ciężko ukryć, że mają ze sobą obie książki pewne elementy wspólne. Zresztą widziałem kiedyś wywiad z RR i na pytanie czy zdaje sobie sprawę, że ludzie mówią że w pewnych momentach to kopia pomysłów Franka to się tylko roześmiał i powiedział że jest "Diuny" wielkim fanem, niestety moja znajomość angielskiego zwłaszcza ze słuchu jest mocno "taka se", więc więcej nie mogę za bardzo powiedzieć.

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 23:31:31 »
Do licha, będzie OT (wypadałoby pewnie wydzielić znowu...  ::) ), ale czuję się nieswojo już na samo stwierdzenie "obie książki".  ???
Widzę to tak: Frank Herbert to pisarz. G.R.R. Martin to scenarzysta. Obaj gentlemani nigdy nie stali i nigdy nie staną na tej samej półce. Herbert napisał cykl powieści. Martin pisze bardzo długi i bardzo rozbudowany skrypt serialu. Czytając Herberta zarywałem noce. Czytając Martina (ja Was wszystkich bardzo przepraszam, ale innego sformułowania nie znajduję) ch.j mnie strzelał raz po raz na te wszystkie jego idiotyczne gierki sprowadzające się do raptem dwóch pojęć, tj.: "twist" oraz "cliffhanger". W przypadku Herberta strata stała się straszliwa, że chłopu się zmarło przed ukończeniem dzieła. W przypadku Martina gość powinien był skończyć na trylogii, bo po "Nawałnica mieczy" to naprawdę jest "Moda na sukces".

A wracając na chwilę ( ;D ) do seriali:

A ogólnie rzecz biorąc to odniosłem wrażenie, że serial skierowany jest do natchnionych nastolatek raczej niż do mężczyzn.

Ale w takim razie co tam powinno się dziać żeby to było dla facetów? Bo żeby było, nie wiem, realistycznie, to powinno być jak u Kurosawy albo innego Tarkowskiego? Przez 60% czasu ekranowego powinni jechać gdzieś tam drogą stanową, przez 30% powinni spać a pozostały czas dzielić na naprawę "kółek", posiłki, okazjonalny seks i ew. domowy obiadek raz na trzy odcinki? To jest serial sensacyjny. I tyle. Równie dobrze można mieć pretensje, że w tych wszystkich C.S.I. to jest jakaś chora propaganda, bo kto to widział żeby gliniarze w każdym odcinku łapali bandziora. :) Mnie osobiście "SoA" dał to czego za cholerę nie może dać "Breaking Bad", tzn. obsadę, którą polubiłem i postacie, których losem bym się interesował.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 23:56:43 »
   Nigdzie nie powiedziałem że stoją. Kocham Diunę miłością "do grobowej deski", nikt wcześniej nie napisał lepszego sf i już nie napisze,  nie wspominam o martinowej "Grze o Tron" bo jej nie czytałem. Ale takich "Piaseczników" Czy "Tufa Wędrowca" autor z pewnością nie musi się wstydzić. To świetna staroszkolna fantastyka, wyraźnie nawiązująca do gigantów "złotej ery".
  Tylko, żeby kino sensacyjne było dobre nie może działać w zupełnym oderwaniu od jakiejkolwiek logiki i zasad realnego świata. Zresztą ja odniosłem wrażenie, że te wątki kryminalno-sensacyjne mimo, że pozornie napędzają fabułę całości są tam zdecydowanie sprawą drugorzędną, a na pierwszym planie jest w serialu obyczaj. Ci "motocykliści" nie jeżdżący na motocyklach co chwilę płaczą i wpadają sobie w objęcia, cytując jeden z filmwebowych komentarzy, który może nie do końca mądry, ale dosyć śmieszny i nie bez pewnej racji "główny bohater to ciota nie do zaakceptowania", tak samo jak i zresztą 3/4 spośród członków tego "klubu". Jak dla mnie te postacie to raczej ucieleśnienie marzeń ckliwych pensjonarek o "wrażliwym twardzielu" niż coś co się kojarzy z gangiem.

Offline Gorzki

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 09:51:57 »
Z odmętów Netflixa
"How to Get Away With Murder"

Polecam, bo pewnie mieliście w propozycjach od Netflixa a i tak nawet nie zajrzeliście co to  :P

Offline Gascon200

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 10:38:58 »
To ja też coś polecę, chociaż to akurat będą głównie seriale animowane, nie znaczy, że są jakieś złe, a nawet sie znajdzie parę perełek:

-Teen Titans GO. Ludzie mówią, że to nieśmieszna parodia, że kpina z oryginału. Z czym mocno się nie zgadzam, jako że nie jestem fanem kreskówki z 2003. Choć jasne, że w wielu odcinkach to jakaś ''bajka dla dzieci, która robi im papkę z mózgu'' - ale umówmy się, my też kiedyś takie oglądaliśmy seriale w dzieciństwie (nadal to robią niektórzy, jak ja xD). A wiele odcinków jest naprawdę zaskakująco dobrych, jak ten musicalowy, ten z Darkseidem, ten 4-częściowy. Na pewno warto obczaić.

-Bojack Horseman - to jest właśnie ta perełka - interesujące postacie, dobry humor, ciekawa krytyka trendów Hollywood i chyba żaden serial animowany nie da ci więcej przykładów, czemu życie (w tym właśnie ty) jest do dupy. No i często twórcy mają sporo naprawdę dobrych rozwiązań fabularnych, których lepiej nie zdradzać :>

-Young Justice - jedna z najlepszych kreskówek o superbohaterach. To nie do wiary, jak fani sprawili, że  serial powrócił z 3 sezonem, kiedy został usunięty przez CN. Z każdym sezonem fabuła się staje coraz bardziej mroczniejsza, a scen gdzie krew się leje nie brakuje, szczególnie w 3 sezonie - to już nie jest to family friendly Cartoon Network :> koniecznie sprawdzić, czy się lubi rajtuzów czy nie

F is for Family - Całkiem przyjemny serial, Warto polecić tym, co narzekają na dzisiejsze czasy i tęsknią za tymi starymi dobrymi, jak ''kiedyś to było''.

-Fineasz i Ferb - świetna zabawa, nie tylko dla dzieci. Z każdym odcinkiem chłopcy wymyślają coś nowego i zwariowanego, a Agent P walczy z (naprawdę dobrze napisanym) Dundersztycem. W 1 sezonie głównie schemat się powtarza, jednak w kolejnych sezonach już nie.

-Wodogrzmoty Małe - kto nie zna tego serialu, niech koniecznie nadrobi, przynajmniej ze względu na fabułę.




Łukasz

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:09:26 »
To ja polecę obejrzaną ostatnio belgijską odpowiedź na True Detective'a. Serial nosi nazwę Intruz. Więcej info o nim znajdziecie tutaj - https://www.serialowa.pl/203730/serialowa-alternatywa-intruz-serial-belgijski/

Offline asx76

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 12:08:23 »
Ups... Nie wspomniałem o polskich serialach i animacjach, zatem czym prędzej naprawiam to karygodne niedopatrzenie.
Z seriali animowanych poza konkurencją jest "Rick & Morty" - odjazdowa kreskówka dla dorosłych! :)  Dla drugim miejscu "Futurama".
Mam również słabość do "Pingwinów z Madagaskaru", choć trza rzec, iż poziom odcinków jest nierówny.


Z polskich produkcji:
- "Kariera Nikodema Dyzmy" - znakomita ekranizacja powieści Dołęgi-Mostowicza z R. Wilhelmim w roli tytułowej
- "Alternatywy 4" - PRL w krzywym zwierciadle - komedia palce lizać!
- "Daleko od szosy"
- "Lalka"
- "Artyści"
- "Dom"
- "Popielec"

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 13:00:31 »
Ach, ten doraźny równy krok; ten syk siłowników i elementów poruszających korpusem i stawami RoboCopa przy każdym jego ruchu. Tak, moi drodzy, kto z nas nie pamięta trylogii filmowej RoboCopa (1987-1993), w której  policjant-cyborg Alex Murphy a.k.a Superglina, w dość charakterystyczny sposób rozprawia się z przestępczością - społecznym śmietniskiem urządzonym przez panoszącą się w Detroit anarchię i korupcję. Filmy były popkulturowym fenomenem lat 80-tych w swojej kategorii i gatunku, zwłaszcza obraz kinowy z 1987 roku. Jednak nie zapomnijmy o serialu "RoboCop (1994-95)", który również miał swój, i to niemały, udział w tworzeniu Uniwersum, w którym to osadzone cybernetycznego superglinę.





Mimo iż tej wieloodcinkowej produkcji jeszcze nie oglądałem, a wiele osób ją poleca, aby jeśli jest możliwość, to koniecznie ją obejrzeć, to również ją i ja Wam polecę, sam zanurzając się w treści jej odcinków, jak tylko skończę oglądać Inside the Criminal Mind - serial dokumentalny od Netflixa.


Offline Deg

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 22:51:23 »
Jeśli jesteś z Warszawy- pisz na priv, podpowiem kilka miejsc :)
(...)
PS- dzięki za przypomnienie "Ligi", Deg. Też lubiłem :)
PS2 - z zapomnianych nieco, a pokazywanych w Polsce seriali animowanych, wart przypomnienia jest "Rocko's Modern Life". Podobno ostatnio była jakaś próba nekromancji tytułu,ale nowych odcinków nie widziałem. Oryginalne filmy były świetne.
Heh, coś mi mówi, że poza miastem zamieszkania łączy nas też generacja ;) "Rocko's..." pamiętam jeszcze z jakiegoś niszowego kanału telewizyjnego, chętnie bym sobie odświeżył, ale czy to kiedykolwiek było w Polsce wydane?

Majaczy mi się też animacja o miasteczku zamieszkanym przez owady, leciało to kiedyś na nieistniejącym już chyba kanale... Filmnet? O nieludzkiej porze, ale podrywałem się o świcie :)

Z bardziej współczesnych polecam jeszcze Minuscule (Chrząszczyki). Akurat do kin wchodzi drugi film, nie widziałem, ale serial świetny.
This is my truth, tell me yours.