Autor Wątek: Seriale - co polecacie?  (Przeczytany 100508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #270 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 12:45:46 »
A jak ten DEVS? Bo zbiera dobre recenzje. Można to gdzieś strimować u nas, bo na N i Prime nie widziałem jeszcze?

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #271 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 12:54:22 »
Można. U tego trzeciego - HBO GO :)

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #272 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 12:57:02 »
O, dawno nie odpalałem. Dzięki ;)

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #273 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 13:02:57 »
Z nowości serialowych polecam obejrzeć The Valhala Murders miniserial islandzki na Netfliksie, bardzo dobry thriller w mroźnych klimatach.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #274 dnia: So, 21 Marzec 2020, 18:00:31 »
Dwa odcinki drugiego sezonu "Altered Carbon" już za mną. Fanowskie przedsięwzięcie, które obecnie realizuję: rozpisanie odcinków poszczególnych sezonów konkretnych tytułów, na duży cykl, wrzuca wyższy bieg. "Aletered Carbon", pod względem aktualnej niedawno zakończonej serii, to, czy jest lepszy, czy gorszy od pierwszego sezonu, z genialnym Joelem Kinnamanem w roli Kovacsa, raczej ciężko określić. Pierwszy a drugi sezon produkcji, to jak zetknięcie się dwóch odrębnych światów ze sobą; każdy z sezonów "Modyfikowanego Węgla", mimo wielu elementów bazowych względem drugiego, jest aż nadto różny. Kovacs, z rdzeniem świadomości wbudowanym w stos, który zaprzęgnięto do militarnej, na maksa zupgradowanej powłoki - ciała, którym dla niematerialności Kovacsa jest w fabule drugiego sezonu Anthony Mackie - to odrębny, inny pod względem zachowania, osobowości, nabytych doświadczeń Kovacs, niż to, co widzieliśmy wcześniej z Kinnamanem w roli głównej. 6 odcinków jeszcze przede mną; drugi sezon "Altered Carbon", co podejrzewam, będzie bardziej polityczny, z wątkami ,,wewnątrzukładowych konfliktów". Lepiej w tej serii uwydatnione jest to, co nazywamy dla tego tytułu ,,noir cyberpunkiem". Tymczasowa ocena drugiego sezonu obrazu, po dwóch doświadczonych przeze mnie odcinkach, to: 7/10

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #275 dnia: So, 21 Marzec 2020, 21:39:13 »
Spodziewałem się więcej piłki, za to zobaczyłem przewagę wątków społecznych, w każdym razie bardzo fajna rzecz:

https://www.filmweb.pl/serial/Angielska+gra-2020-834693
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #276 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 08:54:30 »
W tych czasach warto się odstresować. A co najlepsze na stres? Śmiech.
Stand-up to nie do końca seriale ale nie ma co zakładać nowego wątku.
Kilka perełek, które można zaleźć na Netfliksie

Anthony Jeselnik, król BARDZO czarnego humoru.
Jego ostatni special Fire in The Maternity Ward to perła. Choć poprzedni Thoughts and Prayers też wart uwagi.


Tom Segura Disgraceful, na luzie ale też bardzo zabawny. A nowy special na dniach.


Nate Bargatze i jego Tennessee Kid. Fajny slow burner.


Plus oczywićcie cała banda innych, klasyk Dave Chapelle, niezawodny Ricky Gervais, intrygujący przez niecodzienną formę Neil Brennan (Three Mics), mniej znany ale ciekawy Ryan Hamilton, strzelający onelinerami jak z karabinu Jimmy Carr i cała banda innych, bo tych speciali ostatnio spory wysyp.

« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Marzec 2020, 09:35:44 wysłana przez Bender »

Offline death_bird

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #277 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 14:53:32 »
Netflix wrzucił finałową serię "Gotham".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #278 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 21:09:34 »
Poszukuje osoby, która zgodziłaby się udostępnić mi oczywiście odpłatnie dostęp do konta na Netfliksie. Ktoś z Was może pomóc?

https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline KubciO

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #279 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 21:17:02 »
Łukasz, na Allegro za 8 zł. Płacisz i dostajesz login oraz hasło.

Offline Łukasz

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #280 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 21:20:06 »
Kilka dni temu całkowicie zrezygnowałem z Alledrogo.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline misiokles

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #281 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 18:37:18 »
Belgijski Netflix wziął się za ekranizację (podobno dość luźną) książki Jacka Dukaja.

Offline szulig

Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #282 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 19:09:52 »
Łukasz, na Allegro za 8 zł. Płacisz i dostajesz login oraz hasło.
za 8 zlotych to mozna sobie samemu legalnie zalozyc konto na netflix

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #283 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 10:37:06 »
Skoro w dziale tematycznym anime tego forum nie ma jakoś w miarę zadowalającego ruchu i wymiany zdań tudzież opinii, a pewne anime, o którym chcę powiedzieć jest tworem serialowym, to nie ma to tamto, skorzystam więc z tego właśnie wątku tematycznego i tu co nieco o tej śmiałej, sprzed 6 lat produkcji, opowiem. "Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (2014-15)" zapowiada się na iście nietuzinkowe anime - tak to wygląda z mojej perspektywy po pierwszym obejrzanym odcinku produkcji. 22 minuty z kawałkiem pilotowego odcinka już za mną; a ja chcę powtórzyć to jeszcze raz, chcę takich openingowych epizodów więcej i więcej, bo było to nie lada przeżycie! W materiale odcinka doświadczyłem nad wyraz niezwykłej faktury rysunków, kolaży zrodzonych z niezwykłej wyobraźni, które porażają i zaskakują niezwykłą oryginalnością, głównie ze względu na niesamowicie plastyczną linię animacji, która się to wygina, to faluje tworząc w niewyobrażalny sposób multum konturów fantastycznych struktur, jak formy, które potrafi przybrać pasożyt, scalający się z ręką Izumiego. To, jest naprawdę niebywałe - takie sekwencje animacji wyglądają jakby raz zostały zaczęte - od jednego pociągnięcia ręki, aż do przeciągnięcia i wykończenia sceny - i nigdy nie miałyby się skończyć. W "Parasyte", już w pierwszym odcinku, doświadczyłem niesamowicie skutecznie technicznie robionych animacji, gdzie rysunek idealnie oddaje to, co przestawia ta produkcja, to jakie postacie wyłania i jak intensywnie przebiega fabuła. A to tylko początek... 8)


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Seriale - co polecacie?
« Odpowiedź #284 dnia: So, 28 Marzec 2020, 21:26:13 »
Wklejam mojego posta z innego forum popkulturowego. Powód? Chcę znaleźć jak najszybciej, rzecz jasna, odpowiedź na dręczące mnie kwestie.

Czy "Star Trek: Discovery", serial emitowany od 2017 roku na Netflixie, da się spójnie określić i powiązać z serialem, "Star Trek: The Original Series", pierwocinami startrekowskiej myśli, emitowanej w latach 1966-69? Co w ogóle pośród małoekranowych produkcji z tego Uniwersum ma palmę pierwszeństwa, jest najważniejsze i buduje się wokół niego cały świat Star Treka? Czy istnieje tu w ogóle takie pojęcie? I co istotne, co ewentualnie stanowi, a co nie stanowi Kanonu w materii Star Treka? Bo właśnie z tym serialowym dylematem mam z lekka irytujący i zgryźliwy problem, gdyż nie ukrywam chciałbym z całą mocą zaangażowania zacząć zapoznawać się z tym Uniwersum, najlepiej zaczynając od wnikliwego oglądania seriali: od najważniejszych produkcji począwszy, czyli uporządkowanych zgodnie z jakąś chronologią wydarzeń tego Wszechświata seriali, jeśli takowa rzecz jasna ,,struktura ważności" tu istnieje. Moja znajomość Star Treka polega na obejrzeniu kiedyś, hen daleko w przeszłości, filmu z 2009 roku i jego sequela z 2013 roku z Benedictem Cumberbatchem w roli Khana, oraz doświadczeniu oldschoolowej kreskówki "Star Trek: TAS" z lat 1973-75. I tyle w temacie, nic poza tym. Dlatego zabierając się za pierwszy w moim geekowskim życiu aktorski serial z tego fantastyczno-naukowego Uniwersum, chciałbym mieć pewność za co się zabrać, aby dobrze poznać ten świat, i nie mieć problemów z chronologią wydarzeń tego, co w ujęciu przestawienia wydarzeń w całym Star Treku ma miejsce. "Star Trek: Discovery", a może "The Original Series" lub coś innego?